vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, dkostas, panoskapa, Ελένη Π, treloneritis, maprix

Twitter

Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #300 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:48 »
Φαίνεται καλή περίπτωση, αν και εγώ θα ήθελα με περισσότερες θέσεις.
(π.χ.: αυτό ή αυτό ή αυτό ή αυτό ή αυτό ή αυτό ή αυτό)

Μα αυτό γράφω πριν, "...ότι σχέδιο και διάσταση θέλετε...". Η φωτο που ποστάρισα είναι αυτό που εγώ του σχεδίασα. Αν εσύ θέλεις πιο πολλές θέσεις, άλλες εσωτερικές διαστάσεις, 2 ή 3 ή περισσότερους ορόφους, νομίζω πως θα μπορεί μια χαρά να στα φτιάξει. Ίσως κι αυτά τα πιο περίτεχνα που φαίνονται στα links της fasttech να μπορεί να κάνει. Δεν χάνεις τίποτα να τον ρωτήσεις αλλά μην του μιλήσεις για ατμοποιητές και μοντάκια και κουροεργαλεία και τέτοια, γιατί δεν θα καταλάβει τίποτα. Πες του πως είναι για τα κραγιόνια της κόρης σου...
;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #301 στις: Μαρτίου 06, 2016, 00:59 »
Εγώ έφτιαξα αυτό, με περισσεύματα από κόντρα πλακέ θαλάσσης.
Το έκοψα, το κόλλησα, το τρύπησα, το πέρασα ένα χέρι λάδι συντήρησης.
Για να στηρίζονται οι ατμοποιητές σωστά χρησιμοποίησα για βάσεις ψύκτρες για ατμοποιητές σαν αυτές με σπείρωμα 510. Βιδώνουν οι ατμοποιητές πάνω τους και ούτε μετακινούνται ούτε γρατσουνίζονται.


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #302 στις: Μαρτίου 06, 2016, 01:23 »
17 ατμο και μόνο δύο είναι ίδιοι???  :o  :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #303 στις: Μαρτίου 06, 2016, 01:46 »
Λόγω της δουλειάς μου που πριν τα πέταγα τώρα έχει γίνει για αποθήκευση υγρών και σύντομα θα βρώ και για τους άτμο

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #304 στις: Μαρτίου 06, 2016, 10:29 »
17 ατμο και μόνο δύο είναι ίδιοι???  :o  :bravo_encouragements:
Ξεγελάει η φωτογραφία, έχει 3 dripper pro (ίδιοι), 3 φαινόμενα και 2 KL+, απλά αλλάζουν τα τανκάκια, οι καμπάνες ή το φινίρισμα τους. Φυσικά δεν είναι όλοι αυθεντικοί.
Ετοιμάζω και δεύτερη βάση γιατί έχω και 1-2 ατμόποιητές ακόμα που δεν χωρέσανε, επίσης πρέπει να κάνω κάτι και για τα drip tips.


Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #305 στις: Μαρτίου 12, 2016, 08:52 »
Μια τροποποίηση θήκης μεταφοράς ( μοιάζει με αυτην που παρουσιάζεται  στο 16ο ποστ) των ατμιστικών μας, η οποία με έχει βολέψει αφάνταστα και χωράει ..... τα πάντα!!!
Δυστυχώς δεν θυμάμαι από που την πήρα, από Ελλάδα είναι πάντως.
Εξ αρχής, άλλαξα την θέση του εσωτερικού αυτιού ( το πω έτσι) τοποθετόντας το στην εξωτερική πλευρά και πρόσθεσα σκρατς για να κουμπώνει.
Από κάποια παλία μικρή τσαντούλα των παιδιών πήρα τον σφιχτήρα και τον έραψα .
Και από μια θήκη βιντεοκάμερας, πήρα το πρόσθετο μαξιλαράκι που φαίνεται στα δεξιά.

Η θήκη χωράει διάφορους συνδιασμούς από 10μελα / 15μελα μπουκαλάκια υγρών  με ατμοποιητές στην αριστερή πλευρά. Με το ... αυτί που έλεγα να τα προστατεύει.

Και από δεξιά, μέχρι και 4  μπαταρίες στις σιλικονούχες θήκες τους,
τουΐζερ, 3 κατσαβίδια, ψαλιδάκι και κάτω από το μαξιλαράκι, μια σακουλίτσα με διάφορα καλούδια : σύρματα σε καρουλάκια, βαμβάκι, o-rings, couro coil, τρυπανάκια στησίματος, νυχοκόπτη, ... τα πάντα.
Διαστάσεις: 150 mm x 100mm x 5m, έτσι που το φούσκωσα τώρα.
Είναι απίστευτο πόσα χωράει .



Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 04, 2016, 19:34 »
Από τον γίγαντα της πληροφόρησης, τον Τιτάνα της ατμιστικής κοινότητας, τον Κύκλωπα των ψαγμένων γκάτζετς, τον Ακάντεμυ Αγουόρντς Νομινέιτιντ γκουρού που έφερε στις οθόνες των υπολογιστών σας την νέα γενιά ριβγιούζ, έρχεται τώρα μια υπερπαραγωγή που θα ταράξει τα νερά του εγχώριου κινηματογράφου και του νεροχύτη σας!

Κυρίες και κύριοι,
No-cost VAPE STAND by e-spy!

Εισαγωγή
Υπάρχουνε λογιώ λογιώ βλαμμένοι.
Άλλοι τολμούν και μεταμφιέζονται ακόμα τις Απόκριες, άλλοι τολμούν να μην μεταμφιέζονται καν (γενικώς) και κυκλοφορούν ανάμεσά μας, άλλοι μαζεύουν ψήφους για να καταστρέψουν μια ώρα αρχύτερα τον πλανήτη, κι άλλοι μαζεύουν απλώς ατμοποιητές, λες και θα σταματήσει η Κίνα να εξάγει αύριο ξερωγώ...

Για σας τους τελευταίους, έχω καλά και κακά νέα:
Τα κακά είναι ότι δεν υπάρχει σωτηρία, ότι και να σας πούμε εμείς οι εμπειροτερότεροι εσείς θα συνεχίσετε να εξάγετε συνάλλαγμα τονώνοντας τις τοπικές αγορές της Σεντζέν. Επίσης τα κακά είναι κάτι μικρά σκουρόχρωμα πράγματα που συνήθως βρωμάνε. Τα καλά είναι ότι πλέον τα μικρά αυτά προσωπικά σας «μάι πρίσιους» φετίχ, θα βρουν τη θέση που τους ταιριάζει δίπλα στα τρόπαια του προσωπικού σας παλμαρέ.

Υλικά που θα χρειαστείτε για τη συνταγή μας
Απαραίτητα:
Δύο χέρια (κατά προτίμηση ανθρώπινα)
Υπομονή ή κωλοφαρδία (όποιο έρθει πρώτο)

Προαιρετικά:
Ένα βιβλιοχαρτοπωλείο



Χρόνος προετοιμασίας
Από 5 λεπτά έως 5 εβδομάδες

Εκτέλεση στεπ-μπάι-στεπ
  • Ρωτάτε τη γυναίκα σας ή το παιδί σας που σκατά έχει βιβλιοχαρτοπωλείο εκεί τριγύρω απ’ αυτό το πράγμα που τρώτε και κοιμάστε (ναι, ναι... σπίτι λέγεται!)
  • Πάτε στο βιβλιοχαρτοπωλείο (εδώ να τονίσω στους Θεσσαλονικείς μικρούς μας φίλους πως η προστακτική του ρήματος είναι «πάτε» και όχι «πάνε» και είναι κοινή και στις δύο χώρες μας).
  • Χαιρετάτε τον βιβλιοχαρτοπώλη, κάνετε ότι τάχαμου τάχαμου ψάχνετε για σοφιστικέ φακέλους Α4 με λάστιχο και θα τον παρακαλούσατε πολύ να σας αφήσει να επιλέξετε μόνος σας γιατί είστε λίγο ντροπαλός όταν ψωνίζετε ρούχα, προφυλακτικά και κομπινεζόν.
  • Κατευθύνεστε ύπουλα προς τη ραφιέρα με τις κόλλες. Αυτές που κολλάνε.
  • Βολιδοσκοπείτε διακριτικά και προσπαθείτε να εντοπίσετε τις κόλλες Logo Stick 30τεμ. των 10γρ. 1,60€ με το ΦΠΑ συμπερλβλ... συμπρελιβομ... συμπεριλαμβανομένου.
  • Ξένοι ανταποκριτές έχουν αναφέρει κατά το παρελθόν πως κι άλλες κόλλες κάνουν την ίδια δουλειά, αλλά εμείς αυτές ξέρουμε αυτές εμπιστευόμαστε, χλωρίνη ΚΛΙΝΕΞ (τοποθέτηση προϊόντος), μη κάνετε καμιά βλακεία και δεν πετύχει η συνταγή, ότι λέμε πρέπει να το ακολουθείτε κατά γράμμα, ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!
  • Μετράτε προσεκτικά πόσα τεμάχια κόλλας έχουν απομείνει μέσα στην συσκευασία. Αυτό είναι κομβικής σημασίας για να μην κάνετε τζάμπα βάδην αλλά αντιθέτως να προγραμματίσετε εγκαίρως την ακριβή ημερομηνία επανεπίσκεψής σας στο μαγαζί και τούμπαλιν.
  • Την κατάλληλη στιγμή που όλα τα σκασμένα θα έχουν προμηθευτεί τα σχολικά της χρονιάς και λογικά οι κόλλες θα έχουν εξαφανιστεί, πάτε στο ράφι, βουτάτε την εναπομείνασα οικογενειακή συσκευασία, και με περίλυπο ύφος (ωσάν να σας ξέφτισε μόλις τώρα το χρώμα από το μοντάκι, κωλοκινέζοι καπιτάλες, και μας τα παίρνουν και μας δουλεύουν) κατευθύνεστε προς το ταμείο, και...
  • Εκλιπαρείτε τον έμπορα «Μήπως αν δεν σας ενοχλεί κι αν δεν το χρειάζεστε θα μπορούσα να πάρω αυτό; Δε θέλω να σας δημιουργήσω πρόβλημα, αν το χρειάζεστε δεν υπάρχει θέμα, θα πάω στον απέναντι, τον Νώντα, που κάνει και ειδικές εκπτώσεις στη γυναίκα μου και ψωνίζει κοψοχρον... Ουπς!...»
  • Λογικά δεν θα σας χαλάσει χατήρι γιατί που θα ξαναβρεί κελεπούρι σας κι εσάς, οπότε απομακρύνεστε ησύχως και συντεταγμένα που λέει και μια ψυχή,
    κρατώντας διθυραμβικά στα χέρια σας ΑΥΤΟ:



Τέλος το χάζεμα!

Τα κεφάλια μέσα!

Κάμερα σε μένα! 


Στο θαυματουργό αυτό κυτίον κατοικοεδρεύει μια ακόμα πιο θαυματουργή βάση.



Η βάση αυτή είναι από πλαστικό αγνώστου προελεύσεως, λογικά έυφλεκτο και δηλητηριώδες και εντελώς εχθρικό προς το περιβλάλλον. Εμάς αυτό δεν μας ενδιαφέρει καθόλου. Δεν είμαστε η Γκρινπίς.



Χαρακτηριστικά βάσης
Πλάτος: 122 μιλιμέτρς
Φάρδος: 102 μιλιμέτρς (πάντα τα μπέρδευα αυτά τα δύο...)
Εξωτ. διάμετρος οπών: 16 μιλιμέτρς
Εσωτ. διάμετρος οπών: 12 μιλιμέτρς
Απόσταση μεταξύ των οπών: 5 μιλιμέτρς
Αριθμός οπών: 30
Νικοτίνη: 12 εμτζί ανά εμέλ
Αναλογία Βιτζί/Πιτζί: 50/50
Υλικό πλαστικής βάσης: Πλαστικό!

Δε ξέρω πως να σας το πω, τρέμω από συγκίνηση και μόνο που το σκέφτομαι, να έχω ανατριχιάσει, να, όχι να, κοιτάξτε...!
Το πλαστικό αυτό μπορεί να υποδεχθεί κι άλλα προϊόντα εκτός από κόλλες. Δυο λογιώ μάλιστα. ΚΑΙ ατμοποιητές ΚΑΙ ντριπτιπάκια (λεξάρα!)

Για του λόγου το αληθές να κάποιες εντελώς ερασιτεχνικές φωτογραφίες που έβγαλα με το iPhone μου 6s μέσω Tapatalk,
και τις επεξεργάστηκα στο Photoshop (έσβησα σπυράκια, ρυτίδες μαύρους κύκλους και τέτοια, και επίσης λέπτυνα λίγο τη μέση και τους γοφούς):





Προσοχή: τα πλάνα αυτά είναι αμοντάριστα, όπως μας ήρθαν από το συνεργείο μας στο δίπλα δωμάτιο!
Παρακαλούμε απομακρύνετε τα παιδιά από τους δέκτες σας! Σκληρές εικόν... (τι εννοείς «αυτό έπρεπε να το γράψω πιο πριν»;;; )



Συνολικό κόστος μόντας/πατέντας
Λογικά σαμπζίροου (πως λέμε σαμπωμ εμείς οι αγγλομαθείς; Α να γειά σου!)
Αν δεν έχετε βιβλιοχαρτοπωλείο στη γειτονιά σας φυσικά θα χρειαστείτε λεφτά για βενζίνες πήγαινέλα, διόδια, ψιλικοκό που θα αγοράσετε από το ξένο μαγαζί για να μη σας πάρει χαμπάρι ο άνθρωπας που το δουλεύει ότι είστε τσίπης και άλλα τέτοια ωραία.

Επίγευση
Η επίγευση είναι πολύ έντονη και κρατάει έως και 10 δευτερόλεπτα.
(αυτό δεν έχω ιδέα τι σημαίνει, κόπυ-πέιστ το έκανα από ένα ριβγιού για υγρά του Κρούιζερεβδομηνταεννέα που μου φάνηκε πχιασχιάρικο)



ΥΓ 1: Αν σας άρεσε αυτό το ριβγιού κάντε ένα λάικ στο κανάλι μου στο Γιουτιούμπ που δεν έχω ιδέα πού είναι.
ΥΓ 25: Αν ανακαλύψετε πως κι άλλες βάσεις ταιριάζουν, να το κρατήσετε για πάρτη σας, αυτή η ιδέα είναι δική μου.
ΥΓ 3,14:: Παρακαλείται η Διαχείρηση να κλειδώνει την εξώπορτα μετά τις 10 το βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 04, 2016, 20:29 »
Όσα λόγια και να πω για την παρουσίαση σου θα είναι λίγα...διαβάζοντας σε να πω ότι με γεμισες ευθυμία για το υπόλοιπο τις ώρας μου που είμαι στο φόρουμ!!έτσι μπράβο βρε παιδιά!!!!ας βάλουμε και λίγο χιούμορ σε αυτήν την άτονη και γεμάτη προβλήματα καθημερινότητα μας!!!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 04, 2016, 20:33 »
τελεια η πατεντα,χωρις λογια η παρουσιαση,καμερα σε μενα :respect: :respect: :respect: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #309 στις: Απριλίου 04, 2016, 20:49 »
Για την θήκη δεν θα εκφέρω γνώμη, αλλά για την παρουσίαση να πω ..ότι είχα πολύ καιρό να γυρίσω το κινητό στην λειτουργία "full site" (.. ώστε να δώσω like)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 04, 2016, 21:12 »
Κύργε Αποσυντονιστά τα σέβη μου. Δάκρισα...

Huawei & Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #311 στις: Απριλίου 04, 2016, 21:35 »
 :101010: Για το ριβγιού. Έσυ μάνα μου :ban6:


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #312 στις: Απριλίου 04, 2016, 21:43 »
Ρε συ Σάββα, δε ξέρω πως να στο πω...
δε θέλω και να σε σοκάρω κιόλας, καλό παιδί φαίνεσαι...
αλλά...
ΔΕΝ είμαι η μάνα σου!  :sign_lypamai:

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #313 στις: Απριλίου 04, 2016, 21:55 »
Respect e-spy.Φοβερή ιδέα.Εχω 3-4 τέτοιες θήκες στο μαγαζί.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Θήκες αποθήκευσης και μεταφοράς (E-cases).
« Απάντηση #314 στις: Απριλίου 05, 2016, 10:00 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
α) Είσαι μεγάλο χρέωμα
β) Έχει καταντήσει σχετικά επισφαλές να κυκλοφορείς ελεύθερος...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3661 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 963 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem