vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Eizomar, gfilip, Tazz, athmichalop, Jorge, GeorgeGTS

Twitter

Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο

Αποσυνδεδεμένος ptf

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #165 στις: Μαΐου 25, 2019, 23:18 »
Curve by Craven.
Με το που έπιασα στα χέρια μου το πρώτο που έβγαλε ο Γιάννης εντυπωσιάστηκα. Πολύ όμορφο design, χωρίς faceplate, καλό πιάσιμο, πολύ ελαφρύ, πολύ καλό φινίρισμα. Αμέσως άρχισα να σκέφτομαι τι ξύλο θα χρησιμοποιούσα.
Μόλις παρέλαβα τα δύο συγκεκριμένα μπλόκς είπα εδώ είμαστε. Και όντως το τελικό αποτέλεσμα ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου. Εξαιρετική δουλειά και δεν υπερβάλλω καθόλου. Σίγουρα ένα μοντάκι που δεν θα φύγει από τα χέρια μου.

Σώμα από stabilized Honduran Rosewood burl, σωλήνα από Thuya burl not stabilized, 24 cup.
Dna 75 χωρίς usb κατόπιν αιτήματος δικού μου.   

Αποσυνδεδεμένος tegonik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #166 στις: Μαΐου 26, 2019, 13:28 »
απλά πανέμορφο... :yes:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #167 στις: Μαΐου 26, 2019, 18:17 »
Εξαιρετικο και προσιτο και μην ξεχναμε την εγγυηση που δινει ο Γιαννης (Graven)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #168 στις: Μαΐου 26, 2019, 19:58 »
Craven μανάρι...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #169 στις: Ιουνίου 01, 2019, 02:15 »
Από την ομάδα Kult Creations



physical properties of aluminum
" />


Αυτό πρέπει να είναι το μοντέλο Brutale V2, εάν έχω καταλάβει σωστά. Με πλακέτα DNA75C.


throw a coin
" />


Κι εδώ ένα υπέροχο Kashima.  :_love_heart:


throw a coin
" />



Τέλος, εδώ είναι όλα μαζί τα τέσσερα δικά μου καμάρια. Από αριστερά προς τα δεξιά: Primo Dual από την Visious Ant, μηχανικό squonk από τον Danny Tresidder, Kodama από την Asmodus, και Sierra από την DPM.

Θα σταματήσω εδώ; Πολύ χλωμό το βλέπω παιδιά να μην μεγαλώσει και άλλο η συλλογή μου, τα μοντάκια από σταθεροποιημένο ξύλο είναι πραγματικό κόλλημα και φυσικά σκέτη καταστροφή για την τσέπη...  :))


throw a coin
" />

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 01, 2019, 08:58 »

Κάτοχος του Primo της Vicious Ant από δεύτερο η τρίτο χέρι και έχει ξεκολλήσει ελαφρός η βάση του, με αποτέλεσμα να μην κάνει καλή επαφή η μπαταριά του. Καμιά ιδέα για το που θα μπορούσα να το επισκευάσω;  

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 01, 2019, 11:38 »
Μπορείς να πάρεις πρώτα ένα τηλέφωνο στη Vapeland, που είναι ο επίσημος διανομέας της Vicious Ant για την Ελλάδα, για να ρωτήσεις εάν αυτοί έχουν τη δυνατότητα επισκευής ή αν μπορούν να το στείλουν για επισκευή στα κεντρικά στις Φιλιππίνες. Το μόνο θέμα σε αυτή την περίπτωση, είναι να μπορέσει να επιστρέψει με ασφάλεια το μοντάκι στην Ελλάδα, χωρίς να κατασχεθεί στο τελωνείο. 

Εάν δεν μπορούν να σε βοηθήσουν από την Vapeland, τότε η μόνη σου επιλογή είναι κάποιος τεχνίτης στην Ελλάδα. Μπορείς να δοκιμάσεις με τον Γιάννη (Craven) ή τον SEB από την Θεσσαλονίκη, εγώ δεν γνωρίζω κάποιους άλλους. Επίσης ο tegonik είναι φίλος μου, και έχει σώσει κάμποσα δικά μου μοντάκια, αλλά μιλάμε για απλά φτηνά κινέζικα ηλεκτρονικά μοντάκια που ήταν σχετικά εύκολα στο λύσιμο και δέσιμό τους, δεν νομίζω ότι θα ήταν διατεθειμένος να επέμβει σε ένα ακριβό μοντάκι, όπως είναι το Primo.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 01, 2019, 12:48 »
Κρίση; Ποια κρίση και πράσινα άλογα, για κάποιους δεν υπάρχει φυσικά καμία απολύτως κρίση.  :))

Πριν μερικές ώρες ολοκληρώθηκε στην ομάδα της Gepetto η δημοπρασία για το μάλλον ακριβότερο ηλεκτρονικό μοντάκι που έχει κατασκευαστεί ποτέ. Αρχική τιμή εκκίνησης τα 800 δολάρια, και πάλι χωρίς κανένα όριο στα μπινταρίσματα προς τα πάνω. Κάμποσοι μουρλοί σφάχτηκαν μεταξύ τους μέχρις εσχάτων, και τελικά η τιμή έφτασε, κρατηθείτε, στα 4700 δολάρια!!!  :Whaaat:  :faint:

Το μοντάκι είναι φτιαγμένο από ξύλο Honduran Rosewood, φοράει μπαταρία 18650 και έχει πλακέτα την DNA60. 


20 sided die
" />



when should you drop collision insurance
" />



when should you drop collision insurance
" />

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 01, 2019, 12:59 »
Μάπα! Δεν έχει κουμπί αφού :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #174 στις: Ιουνίου 01, 2019, 15:41 »
Αυτό το micro Craven το έχω ανεβάσει και σε άλλο νήμα, αλλά πολύ μου αρέσει και το ανεβάζω κι εδώ  :))


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #175 στις: Ιουνίου 05, 2019, 13:44 »
Από την ελληνική ομάδα MK Mods.

Ένα υπέροχο υβριδικό Manciata με πλακέτα DNA75C.  :_love_heart:

Ένα μεγάλο κομμάτι καθώς και μικρότερα τμήματα από κουκουνάρι, που κολυμπάνε μέσα στη ρητίνη με πανέμορφα συνδυασμένες αποχρώσεις του πράσινου!  :thumpup:

Ένας Γερμανός το τσίμπησε αυτό, και κοντεύει να κατουρηθεί από τη χαρά του...  :))

" />


" />


" />

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #176 στις: Ιουνίου 05, 2019, 20:56 »
Υπέροχη σύνθεση όπως όλες άλλωστε του Ηλία. Το υβριδικό όμως από πού προκύπτει;

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #177 στις: Ιουνίου 06, 2019, 11:45 »
Υβριδικά συνηθίζουν να αποκαλούν οι τεχνίτες στο εξωτερικό φίλε redortho, τα μοντάκια στα οποία η ρητίνη αποτελεί ένα μεγάλο ποσοστό από το σώμα του μοντ, και δεν έχει χρησιμοποιηθεί απλώς για να συμπληρώσει τα ανοίγματα σε ένα κομμάτι του ξύλου. 

Π.χ., το δικό μου Kodama θεωρείται υβριδικό, αφού έχει όλο το επάνω τμήμα του ρητίνη, μετά ξύλο, και μεγάλα τμήματα από ρητίνη στο κάτω μέρος του.

" />


Βέβαια, η αλήθεια είναι ότι τα μοντάκια όπως το Manciata από την MK Mods της φωτογραφίας, στα οποία η ρητίνη αποτελεί το συντριπτικό ποσοστό στο σώμα του μοντ, όπως 70, 80 ή ακόμα και το 90%, φαίνεται ότι ανήκουν σε άλλη κατηγορία κατασκευαστικά, αλλά δεν ξέρω εάν έχει ονομαστεί κάπως αλλιώς η συγκεκριμένη κατηγορία...  :dontknow:

Αυτά τα συμπεράσματα έχω βγάλει εγώ, αν έχω κάνει λάθος, ας με διορθώσουν οι κατασκευαστές, όπως ο Παναγιώτης Αναγνώστου ή ο Γιάννης (Craven). 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #178 στις: Ιουνίου 06, 2019, 11:58 »
Σωστά τα λες.Αν υπάρχει resin πάνω απο 3-5% συνολικής επιφάνειας λέγεται hybrid.
Tα 70% 80% κτλ resin απλά λέγονται  resin mods , δύσκολο να δεις πολλά τέτοια γιατί υπάρχουν κατασκευαστικά προβλήματα...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #179 στις: Ιουνίου 06, 2019, 12:14 »
Για πες φίλε paloukaros, εννοείς ότι τα λεγόμενα "resin" μοντάκια αντιμετωπίζουν προβλήματα ανθεκτικότητας ή ότι είναι δυσκολότερο να κατασκευαστούν;

Γιατί από τα δικά μου τέσσερα μοντάκια, αυτό του Danny που θεωρείται σίγουρα resin μοντάκι, φαίνεται στα μάτια μου τουλάχιστον, και το ανθεκτικότερο, είναι λες και είναι ένα κομμάτι πέτρας!  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα Shake and Vape 56 14304 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:34
από ElmerRus
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8240 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59691 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 530 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12