vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 5 χρήστες
azzazel, manoslykos, Tazz, camber, dkostas

Twitter

Justfog - Minifit

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 10:16 »
Συμφωνώ κι εγώ για τα ποντάκια και για τα ΑΙΟ. Για το δρόμο, βολικά/εύχρηστα, διακριτικά, γευστικά (κάποια) και η διάρκεια της μπαταρίας τους πάει ανάλογα με τα Ω της κεφαλής/κασέτας.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 10:43 »
Tα pod για εμένα είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του συμβατικού ατμίσματος και ο ευκολότερος τρόπος για να ελέγχουν την αγορά οι μεγάλοι αντίπαλοι.Πάει ο νέος ατμιστής του δίνουν ένα τέτοιο και τέλος.
Δεν θα μάθει ποτέ τι εστί πραγματικό άτμισμα,δεν θα εκτιμήσει πράγματα και καταστάσεις και εύκολα πάει και στο θερμαινόμενο μετά ;)
10 μελάρες μόνο και αμπούλες για να βάλετε μυαλό χρειάζεστε μερικοί μερικοί :yes:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 10:52 »
Εχεις κάποια λύση για κάτι έστω στο μέγεθος του Nautilus AIO (9mm) σε επισκεύασιμο; ειλικρινά το λέω.
Για justfog και c601 δεν εχω απαίτηση γιατί το θεωρώ επισκεύασιμο αυτό το podάκι και το κορυφαίο για pod.

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 15:36 »
Αν ενας νέος ατμιστης και ειδικά στην δική μου ηλικία (35χρ) δεν ενημερωθεί απο το ίντερνετ ή απο διάφορες πηγές και πάει και αγοράσει το pod σαν μοναδικό εργαλείο ατμισματος,τότε ναι είναι λάθος του!
Αν το κατάστημα του πλασάρει το pod σαν το κορυφαίο εργαλείο ατμισματος,χωρίς να του δείξει πρώτα ένα mod-ατμοποιητη,τότε το ιδιο το κατάστημα καταστρέφει το ατμισμα!
Αυτήν ειναι η άποψη μου! Πάντως σήμερα το πρωί το μικρούλη το ευχαριστηθικα στην βόλτα μου!  :yoloyeah:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 16:13 »
Εχεις κάποια λύση για κάτι έστω στο μέγεθος του Nautilus AIO (9mm) σε επισκεύασιμο; ειλικρινά το λέω.
Για justfog και c601 δεν εχω απαίτηση γιατί το θεωρώ επισκεύασιμο αυτό το podάκι και το κορυφαίο για pod.
Kάποιο απο τα αρκετά μικρά modακια με ενσωματωμένη μπαταρία και έναν 2ml επισκευάσιμο τύπου hastur mini

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 17:10 »
Δεν είναι τόσο θέμα διαστάσεων όσο βάρους.
Ένα μοντάκι όσο μικρό κι αν είναι θα πάει στα 150gr με τον ατμοποιητή.
Το minifit γεμάτο με υγρό δε ξεπερνάει τα 35gr. Το βάζεις στην τσέπη του πουκαμίσου και δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει. Σαφώς δεν είναι για αποκλειστική συσκευή αλλά θα υπερκαλύψει σε μια έξοδο για καφέ ας πούμε.

Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 18:09 »
Το βασικότερο για μένα με το minifit είναι το stealth άτμισμα.Καθώς πληθαίνουν τα μέρη που σε κοιτάνε στραβά ή απαγορεύεται και το άτμισμα τραβάς δύο καλές τζούρες μέχρι μέσα χωρίς να βγάλεις ατμό και καλύπτεις την ανάγκη σου.

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 18:51 »
Και να συμπληρώσω στους απο πάνω......οτι κάνουμε και μαγικά γιατί σκαλώνουν ολοι να σε βλέπουν να βγάζεις ατμό χωρίς να κρατάς κάτι στα χεριά σου!  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 19:49 »
παιδιά  πόσα μλ κρατάει περίπου ένα τανκάκι ?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 19:59 »
Μια μέρα που χρειάστηκε να ειμαι με αυτό, έκανα συνολικά 3 τανκάκια (4-4.5ml) και το φόρτισα μια φορά.
Σαφώς δεν ένιωσα την πληρότητα ενος επισκευασιμου, όμως έκανα λιγότερο από το 1/3 της συνηθισμένης καθημερινής κατανάλωσης, με ίσες τζούρες αλλά όχι ίδιες βέβαια.
Αρα, αντέχει περίπου 3 ml η μπαταρία. Εξαρτάται και αν θα του βγάλεις τα σκώτια με overkill τζούρες. 
Για ήπιες τζούρες και ιδιαίτερα χαμηλού προφίλ ειναι η κατανάλωση που λέω.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 22:28 »
Αν άτμισες με άλατα νικοτίνης των 20mg/ml και έχεις τα παραπάνω αποτελέσματα, τότε

1. Είναι οικονομικό (περίπου 3 ευρώ την ημέρα).
2. Πήρες 80-90 mg Νικοτίνη.
3. Είναι Εξαιρετικά ενθαρρυντικό για τη μείωση της κατανάλωσης -φοβού τα αρώματα-(οχι της προσλαμβανόμενης νικοτίνης) και την μείωση στο 1/3 του χρόνου ατμίσματος ημερησίως.
4. Είναι τρομακτικό για μένα, που ατμίζω 12 ώρες και 10 ml την ημέρα 5mg/ml σε MTL , και απολαμβάνω επί 12 ώρες τις υπέροχες και χορταστικές γεύσεις μου , με μόνον 50 mg νικοτίνη/ημέρα, να σκεφτώ και μόνο, ότι θα μειώσω μόνος μου και θα στερήσω από τον εαυτό μου 8 ώρες "12-4=8#  ατμιστικής ευδαιμονίας.
Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2018, 22:38 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 00:42 »
6mg σκέτη βάση αλάτων είναι στο minifit. Κανονικά κάνω 10-12-15ml 3mg. Από νικοτίνη δεν ειχα έλλειψη, αυτό που έλειψε ήταν ο πλούσιος ατμός και η γευση.
Δεν ειναι για όλη μέρα σε ατμιστές που εχουν πορεία με μπουριά. Για συγκεκριμένες περιπτώσεις ειναι μια χαρά.
Το χρησιμοποιώ στο αμάξι αν ειμαι μεσα σε αυτό μισή - μία ωρα, σε καμια κηδεία, σε κανα θέατρο, όπου δεν με βολεύει να σέρνω βάρος.
Φυσιολογικά κάνω 2 τανκάκια τη βδομάδα με αυτό. Εντάξει τώρα, για 15 ευρώ που έχει, κελαηδάει.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 08:30 »
Tα pod για εμένα είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του συμβατικού ατμίσματος και ο ευκολότερος τρόπος για να ελέγχουν την αγορά οι μεγάλοι αντίπαλοι.Πάει ο νέος ατμιστής του δίνουν ένα τέτοιο και τέλος.
Δεν θα μάθει ποτέ τι εστί πραγματικό άτμισμα,δεν θα εκτιμήσει πράγματα και καταστάσεις και εύκολα πάει και στο θερμαινόμενο μετά ;)
10 μελάρες μόνο και αμπούλες για να βάλετε μυαλό χρειάζεστε μερικοί μερικοί :yes:
Αυτό που λες δεν έχει να κάνει με το Pod αλλά με τους μαγαζάτορες.
Δεν είναι στραβό το pod αλλά τα μυαλά όσων το πουλάνε με τέτοια λογική.
Στο δια ταύτα τώρα, για το "πραγματικό άτμισμα" που λες δηλαδή εγώ που είμαι στον 5ο χρόνο ατμίσματος και γνωρίζεις καλά τι έχει περάσει από τα χέρια μου από συσκευές και ατμοποιητές λες να έχω παραισθήσεις που έχω εντάξει και ποντάκι στο καθημερινό μου άτμισμα.
Όλα έχουν τη χρήση τους, ειδικά αν κάποια εργαλεία σου δίνουν λύσεις για προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 09:16 »
H τάση της εποχής είναι πλέον και η γραμμή αρκετών αλυσίδων ατμομάγαζων.Γι αυτό βομβαρδίζουν την αγορά κάθε μέρα με τόσα pod.
Πραγματικά πιστεύω οτι μόνο κακό κάνουν τα συγκεκριμένα στον χώρο.
Ειδικά σε ατμιστές της κατηγορίας μας πιστεύω μόνο σαν gadget έχουν να προσφέρουν κάτι.Τίποτα παραπάνω... :nope:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 10:28 »
Τα ατμομάγαζα ναι, προτείνουν σε νέους ατμιστές κάποιο pod, μπορεί και να τους βολεύει οικονομικά, αλλά είναι ένας τρόπος ομαλής εισόδου στο άτμισμα.
Κατόπιν, μέσω της εμπειρίας και της διάθεσης που έχει ο καθένας προχωρά και σε πιο σύνθετες επιλογές. 
Δεν ξέρω γιατί θεωρούνται οι νεοεισερχόμενοι κάτι σαν θύματα. Οποιος ειναι ανίδεος σε καινούργιο χώρο, θα χρειαστεί κάποιο χρόνο προσαρμογής. 
Το ζητούμενο ειναι να μην απογοητευθεί στην πρώτη γνωριμία, να αποκομίσει καλή εντύπωση χωρίς να ξεπαραδιαστεί, και σιγούλι σιγούλι θα βρει την πορεία του.
Οι περισσότεροι που ξαναγύρισαν στο τσιγάρο, απλά δεν θέλουν να το κόψουν και φτιάχνουν δικαιολογίες ή το δοκίμασαν λες και έκαναν σε κάποιον χάρη.
Επίσης, ο "χώρος" εχει διευρυνθεί, εξακολουθεί να το κάνει και όσοι έχουμε μια κάποια εμπειρία χρόνων, πάντα θα βλέπουμε την εξέλιξη με τον δέοντα σκεπτικισμό.
Εγώ πιστευω ότι στο τέλος θα πάνε όλα καλά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33879 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237191 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12