vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;

Αποσυνδεδεμένος iforce

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 17, 2019, 19:39 »
Το natura mojito strawberry το πήρα από περιέργεια και το πέταξα μαζί με το μπουκάλι κρίμα και η νικοτίνη που  έριξα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 18, 2019, 11:36 »
Ήθελες τα κι έπαθες τα...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mario1985

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 18, 2019, 12:59 »
200ml Divine Lemon Tart
Έπειτα από ένα μήνα στο συρτάρι δυστυχώς δεν είναι ατμίσιμη.
Απίστευτα υποτονική, με το ζόρι καταλαβαίνω οτι υπάρχει λεμόνι μέσα.
Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω την remix έκδοση 

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 19, 2019, 08:48 »
Λεμονόταρτες υπάρχουν πολλές, όπως και συνδυασμοί bourbon με καρύδα, βανίλια και αμύγδαλο, αλλά Dinner Lady Lemon Tart και Five Pawns Castle Long δεν έχουν ξεπεραστεί από καμία συνταγή, κανενός μίξερ, άσχετα με το τι θα διαβάσει κανείς σε fora, facebook etc. 

Αποσυνδεδεμένος Manololo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 19, 2019, 09:16 »
Καλημέρα , 2-3 φορές πέταξα υγρό στα 5 χρόνια ατμίσματος ..τελευταίο ήταν το ''My Mousse'' της Mama's Candy, εκτός από τη γεύση που ήταν εντελώς κακή (τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα) είναι ενα από τα 2-3 πιο ''βρώμικα'' υγρά που έχω ατμίσει . Μπαμπάκι,αντίσταση,ντεκ μαύρα στα 4-5 ml !! Δεν εχω κάτι με την εταιρία και εχω ατμίσει και καλά υγρά δικά της .

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 19, 2019, 12:47 »
200ml Divine Lemon Tart
Έπειτα από ένα μήνα στο συρτάρι δυστυχώς δεν είναι ατμίσιμη.
Απίστευτα υποτονική, με το ζόρι καταλαβαίνω οτι υπάρχει λεμόνι μέσα.
Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω την remix έκδοση
Συγνώμη φίλε μου άλλα μετά απο ένα μήνα προσπαθείς να βρείς λεμόνι; Και αυτό και και το remixed φτιάχνεις ποσότητα για 10 μέρες και ατμίζεις σχεδόν αμέσως.

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 19, 2019, 18:32 »
Steamtrain Inspector. Ετοιμος ειμαι να το σουταρω. 25 μερες ωριμαζει και την χημηκιλα που μου βγαζει δεν αντεχετε να ατμιστει. Θα του δωσω αλλες 5 μερες να κλεισει μηνα και μετα νεροχύτη

Στάλθηκε από το LG-K500n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mario1985

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 19, 2019, 19:17 »
Συγνώμη φίλε μου άλλα μετά απο ένα μήνα προσπαθείς να βρείς λεμόνι; Και αυτό και και το remixed φτιάχνεις ποσότητα για 10 μέρες και ατμίζεις σχεδόν αμέσως.
Δεν έχω ιδέα γενικώς από φρουτένια αρώματα,  παίζω 99% με καπνικα τα οποία όσο τα αφήνεις τόσο καλύτερα γινονται. πχ smoke της after8, αλλιώς ειναι η απόδοση του στις 3 βδομάδες και αλλιώς στο 2μηνο. Πλέον έμαθα 

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 19, 2019, 19:22 »
200ml Divine Lemon Tart
Έπειτα από ένα μήνα στο συρτάρι δυστυχώς δεν είναι ατμίσιμη.
Απίστευτα υποτονική, με το ζόρι καταλαβαίνω οτι υπάρχει λεμόνι μέσα.
Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω την remix έκδοση
Όπως είπε ο φίλος [member=22389]vsotos[/member] παραπάνω, ειδικά στη συγκεκριμένη συνταγή, ποσότητα βαριά για 10 μέρες. Αυτό γιατί πάρα πολλά υγρά μεταξύ αυτών και η συνταγή του παραπάνω lemon tart, ξεκινούν να αποσυντίθενται νωρίς. Στη συγκεκριμένη περίπτωση στις 20 μέρες. Κάνε αναζήτηση τη λέξη breakdown στο site, για να δεις παραπάνω.
Γενικά, όταν φτιάχνεις ένα diy (και snv), καλό είναι να γνωρίζεις, πότε πάνω κάτω θα γίνει αυτό, όπως και πόσο θα κάνει να ωριμάσει, για να φτιάξεις ανάλογη ποσότητα.

Edit: Τα ry4 καπνικά, όπως το smoke, είναι από τις περιπτώσεις συνταγών, που και αργούν να ωριμάσουν, και αργούν πάααρα πολύ να κάνουν breakdown (μπορεί και πάνω από χρόνο, ή και ακόμα περισσότερο). Οι περισσότερες συνταγές δεν είναι έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 24, 2019, 22:30 »
SnV Vanilla oak tobacco(Paragon)

Μου το ειχαν δωσει δωρακι σε μια παραγγελια πριν λιγο καιρο, το ειχα φτιαξει αλλά το αφησα. Σημερα λοιπον μιας κ περιμενω τα tribeca, Holy Blend μου να "γινουν" ειπα να το δοκιμασω...

Τι το ηθελα; Χοιρινο μπριζολακι στα καρβουνα μαριναρισμενο με barbecue sauce. Ωραιο να το τρως αλλά οχι να το ατμιζεις.  ;D 

Vanilla και tobacco πουθενα  :disgust:


Αποσυνδεδεμένος lb058

  • *
  • 15
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 25, 2019, 01:03 »
Μόλις πετάχτηκαν 3 υγρά. 1 Eliquid Beethoven δε μου ταίριαξε από την αρχή και από Charlie's Chalk Dust, 1 Peanut Butter & Jesus και 1 Sea Salt Savory Caramel and Ice Cream. Τα 2 τελευταία πολύ ωραία. Σε μέλο 4 δεν καταλάβαινα γεύση, δε μου άρεσε αυτό που άτμιζα, αλλά αυτό άλλαξε όταν τα έβαλα στο ναυτιλο. Δυστυχώς όμως μετά από 2-3 τζούρες, μπούκωνε η αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 25, 2019, 08:52 »
Πολύ καλό νήμα, φαίνεται και πόσο υποκειμενική είναι η γεύση στο ατμισμα. Τα υγρά που έχουν φύγει νεροχύτη πρόσφατα είναι:

- Key Lime Cookie από Flavour Boss
- Subzero από Halo
- Pipila από Mad Juice (καπνικο λέει, ένα χαλασμένο μήλο καταλαβαινα)

Και άλλα πολλά που δεν θυμάμαι τωρα

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 25, 2019, 18:27 »
Όποιος εχει κότσια να δοκιμάσει το κάστανο της flavour art.....

Μα τέτοια σκατίλα ρε παιδιά ούτε απο μωρά που ξεκινάνε στερεά τροφή....όσοι έχετε τέκνα θα καταλάβετε τι θέλω να πω!!! :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

Και αφού έσπασα πλάκα με μερικούς φίλους μου δίνοντας το να το δοκιμάσουν,πήρε τον δρόμο της αποχέτευσης και κυλάει αργά αργά εκεί όπου ανήκει! :hehe:

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 25, 2019, 23:11 »
Κι όμως, αν κάποια παρασκευή μου δεν με ικανοποιεί πλήρως, ρωτάω εδώ στο φόρουμ τι να προσθέσω , έχουν την καλοσύνη να μου απαντήσουν και έτσι μέχρι σήμερα δεν έχω πετάξει ούτε 1ml υγρού. Φτιάχνεις τα υγρά, τα φροντίζεις, περιμένεις και αν δεν σε αρέσουν, αμέσως νεροχύτη ??  Δεν είναι κρίμα, αφού κιόλας μπορούμε να τα "σώσουμε"" ?

Αποσυνδεδεμένος PALALOS81

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό υγρό πετάξατε σήμερα;
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 26, 2019, 01:18 »
Μόλις επνιξα στον νεροχύτη το apache της atmos..... Σαβούρα τελείως. Αύριο πνίγω το Virginia της flavorart. Δεν μου έκατσε καθόλου καλά..... 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180298 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534606 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237218 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12