vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

546 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, manoslykos, kurtz, EΡΕΒΟΣ, maprix, giorgos1999, dinos_74, Olga68, Jorge

Twitter

DEKANG E-LIQUID

Αποσυνδεδεμένος petext

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
DEKANG E-LIQUID
« στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 19:20 »
τα εχει δοκιμασει κανενας?
αξιζουν ή οχι
το βρηκα στο site ecigfair το οποιο παρεπιμπτοντως δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο οσον αφορα τα προιοντα του

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 19:40 »
τα πιο κλασσικά κινέζικα υγρά. Πολλοί τα αποφεύγουν  ;)
Δες εδώ κάποιες γνώμες λαμβάνοντας ωστόσο υπόψη και το θέμα της υποκειμενικότητας
http://vaping.gr/index.php/topic,3238.msg93724.html#msg93724
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2022, 07:28 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 18:05 »
Γεια χαρά σ'όλη τη παρέα.. :party_beer_01:

είμαι νέος ατμιστής και δυστυχώς εδω στην τελευταία τρύπα που βρίσκομαι, έχει μονο ενα μικρο μαγαζάκι με είδη για ΗΤ και φυσικά Liquid της Dekang.
Σκέφτηκα πριν ξεκινήσω να να αγοράζω με το..''κιλό'' απο το νετ, να δοκιμάσω πρώτα αυτα της dekang που έχει το μαγαζάκι...
Αγόρασα davidoff 11mg σαν πρώτο Liquid και είμαι απιστευτα ευχαριστημένος. Απο φίλο δοκιμασα το USA MIX(Marlboro), επίσης dekang και 11mg. Επίσης πολύ καλό. Σήμερα αγόρασα vanilla dekang 11mg και δεν μου αρεσε. Θεωρώ οτι δεν ειναι κακό, απλά δεν είναι του γούστου μου...μάλλον τα χρώματα, φρου φρου και αρώματα, δεν μου κάθονται καλά... :D
Όμως έχω κάποιες ερωτήσεις χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κάποιον φίλο, αλλα πρόσεξα και απο το link παραπανώ που πρόσθεσε ενας φίλος, στη συζήτησ που γίνεται, αναφέρεται οτι δεν ειναι καλα, οτι πρεπει να τα αποφύγουμε κτλ κτλ..
Ερώτηση (καλοπροαίρετη όπως όλες): υπάρχει κάποιο τεστ που αποδικνύει οτι τα dekang δεν είναι καλα ή οτι προκαλούν προβλήματα κι άλλα άσχημα; με ποια κριτήρια λέμε οτι εκείνα τα χ υγρά δεν είναι τοσο βλαβερά όσο τα άλλα χ υγρα, οταν τα περισσότερα φτιάχνονται στην κίνα, οταν ατμίζουμε απο κινέζικα τσιγάρα, οταν οι εμπειρογνωμόνες και πρώτοι του ΗΤ ειναι κινέζοι και το σημαντικότερο, οταν στα μπουκαλάκια των εν λόγω υγρών, σε καμια , μα καμία εταιρεια δεν αναφέρεται το τι περιέχει το υγρό και απο τι ακριβώς ειναι φτιαγμένο;

υ.γ. συζήτηση κάνουμε και περνάμε ευχαριστα την ωρα μας συζητώντας για ντουμάνια, οχι αντιπαράθεση και κόντρα...ουτε ειδήμονας ειμαι, ουτε τιποτα..

Αποσυνδεδεμένος nikef

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 11:49 »
Τωρα δεν ξέρω κατά πόσο κολλάει αυτό που θα πω αλλά ξεκίνησα να φέρνω ατμιστικά προϊόντα αφού έκοψα το κάπνισμα με ΗΤ.

Από που προκύπτει ότι ένα υγρό δεν είναι καλό;
Και ρωτάω γιατί ήδη κάνω εισαγωγή DEKANG η οποία στην χοντρική παίζει σε πολύ ψηλές τιμές και δίνει και πιστοποίηση για το περιεχόμενο.
Επίσης, πριν την ξεκινήσω να τα φέρνω την έψαξα πολύ. Όχι μόνο Ελλάδα αλλά και εξωτερικό (το google πήρε φωτιά από τις μεταφράσεις).

Εμένα γιατί μου φάνηκε ότι θεωρούνται από τα καλύτερα υγρά;

Απλά για την ιστορία θα πω ότι έφερα δείγματα από 27 διαφορετικά εργοστάσια (όχι εμπόρους) ακόμη και από Ουκρανία.

Εν κατακλείδι, από τα 27 εργοστάσια πήγαμε για χημικό έλεγχο κάτι παραπάνω από 400 δείγματα (μια περιουσία μου έφυγε, αναλογικά με το πορτοφόλι μου δηλαδή). 16 καθαρά εργοστάσια 11 που κάτι βρώμαγε (και δεν ήταν ο ατομιστής μου) αλλά τα μόνα με σταθερή σύσταση ήταν τα DEKANG.

Αυτά προς το παρόν



Και επειδή λόγω αϋπνίας ξέχασα να πω για την προέλευση των υγρών σε όλον τον κόσμο....

Κατά βάση όλα τα υγρά είναι κινέζικα, δεν παράγονται πουθενά αλλού στον κόσμο βάσεις σε προσιτή τιμή αλλά και να παραγόντουσαν πάλι την ίδια σύνθεση θα είχαν.

ακόμη και τα δήθεν Ιταλικά και Αμερικάνικα και Κροατικά και και και απλά κάνουν τη μίξη στον τόπο που αναφέρεται το γνωστό "Made in ..."

Σα να λέμε ότι επειδή πήρα τις βάσεις και τις έφτιαξα στο δωμάτιο μου βάφτισα το αποτέλεσμα "Made in EU".

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2014, 05:11 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 05, 2012, 18:02 »
τωρα θα μου πειτε που το ξετρυπωσα αυτο...τεσπα θελω να παρω δοκιμαστικα αυτα...Tobacco-Flue cured tobacco-555/3&5.λενε τιποτα η μπα???

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 05, 2012, 18:12 »
Εγω πηρα απο ΗealthCabin 2 υγρα,τοτε που τα εδινε 0,01 σεντς,μαζι με αλλη παραγγελια.
Πηρα λοιπον το RY4 και το 555 ή 3&5.
Το πρωτο μου αρεσει.Εχει και καποιο αρωμα σαν φουντουκι,δεν ξερω ακριβως.
Το 3&5 ειναι απαισιο ! Εχει γευση σαν ...λιπος να το πω,κατι τετοιο  :hmmm:

Αν και δεν ειμαι παραξενος με τα αρωματα,κανω οτι να'ναι απο μιξεις και τετοια,αυτο δεν θα σου προτεινα να το παρεις !.
Καλα λογια εχω ακουσει για το MARLBORO USA MIX.Αν θες να παρεις αυτο...

Αποσυνδεδεμένος gkhellas

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 05, 2012, 18:28 »
Kαλησπέρα, πριν ξεκινήσω να φτιάχνω τα δικά μου υγρά, είχα δοκιμάσει αρκετές εταιρίες, 2 με είχαν κερδίσει , Halo k DeKang.

η δε συσκευασίες k τον 2 εταιρειών είναι απλά ότι καλύτερο έχω δει να κυκλοφορεί στην αγορά.

k μάλιστα δεν έχασα την ευκαιρία να τα ξαναδοκιμάσω όταν επισκέφτηκα τον έλληνα αντιπρόσωπο,

που να δείτε την σειρά gold edition, όλα τα euro μιλάμε k οι γεύσεις είναι άπαιχτες.

Eυχαριστώ που διαβάσατε την άποψη μου.

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 05, 2012, 18:34 »
για αυτα που εγραψα εχεις καμια γνωμη ?

Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 05, 2012, 18:44 »
Εμένα δεν με φοβίζουν τα DEKANG,το αντίθετο μάλιστα.
Αυτο που με φοβίζει είναι οι μαιμούδες dekang, οι συνθήκες μεταφοράς και φύλαξης καθώς και το "σπάσιμο" απο τα μεγάλα δοχεία στα μικρά.


555 δεν μ αρέσει σκέτο,πολύ τασάκι...με συνδυασμό καλό.
για το cured ακουσα καλά λόγια.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2014, 05:13 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 05, 2012, 19:05 »
Παράθεση
555 δεν μ αρέσει σκέτο,πολύ τασάκι...με συνδυασμό καλό.

Με τι πηγαινει  ?

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 05, 2012, 23:25 »
Να σου πω, το 555 της Dekang είναι το μόνο 555 που δεν μου έχει αρέσει (έχω δοκιμάσει δύο άλλα μάρκας άγνωστης αλλά ήταν για μένα υπέροχα  ::) ) και το μόνο επίσης της Dekang που δεν μου άρεσε (έχω δοκιμάσει 3-4 γεύσεις ακόμη αν θυμάμαι καλά). Είναι όντως ό,τι πιο κοντά στο τσιγάρο έχω ποτέ δοκιμάσει -και επειδή το τσιγάρο δε μου αρέσει πια καθόλου, δε μου άρεσε και αυτό. Δεν κατάφερα να το συνδυάσω με τίποτα τόσο ώστε να κρυφτεί αυτή η αίσθηση, αν τα καταφέρεις κάπως, πες μου!
Πάντως τα υγρά της dekang είναι όντως τα πιο πιστοποιημένα απ' ό,τι ξέρω -αν και στους καιρούς που ζούμε, η πιστοποίηση είναι μια πονεμένη ιστορία φαντάζομαι.  :dontknow:
(το λέω κι εδώ μιας και είναι η εμμονή μου των τελευταίων 2 ημερών: προσοχή στο diacetyl! αποφύγετε γεύσεις βουτύρου, αλκοόλ και γενικώς ότιδήποτε έχει σχέση με ζύμωση μυκήτων στα πραγματικά φαγητά).


Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 16, 2012, 14:12 »
Ειδα αυτο το μαγαζι με ολα τα Dekang και ποσοστα νικοτινης, μεγαλη ποικιλια απο αρωματα και πολυ καλες τιμες :tongue_smilie:. ΑΛΛΑ εχει μινιμουμ αγορα 50$ και στελνει μονο ΕΜS που μου βγαινει αλλα 43$
http://www.e-liquid.cn/index.php?main_page=index&cPath=14

και τα αρωματα ειναι αυτα
http://www.microcig.com/DK-Flavor.pdf

Μηπως ξερει καποιος καποιο αλλο μαγαζι με μεγαλη ποικιλια και ποσοστα νικοτινης?

Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 16, 2012, 14:22 »
Υπάρχει αντιπρόσωπος στην Ελλάδα για τα υγρά κοίταξε εδώ:
http://vaping.gr/index.php/topic,6553.0.html

http://www.e42.gr/c.Dekang.193138.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2022, 07:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 16, 2012, 14:26 »
Ευχαριστω!

Υπαρχει βεβαια μεγαλη διαφορα στις τιμες και δεν εχει και τα μεγαλα ποσοστα νικοτινης

Απ: DEKANG E-LIQUID
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 16, 2012, 14:29 »
 :yes: :yes: αναμένουμε όμως τιμές να ενημερωθούμε μας είπε δεν ισχύουν στη σελίδα
θα δούμε , καλή πρόθεση να υπάρχει  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180406 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14606 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10149 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12