vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, KORG N364, pelegrin07, giorgos1999, Doubt, zakyn8inos, manoslykos, lounik

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 22, 2018, 23:59 »
@JoeBarTeam πολυ ωραιο βαμβακωμα Joe!

Oταν ειδα το ντεκ χιονατο νομιζα οτι ηταν ο cloud.Mετα ειδα οτι δεν ηταν ενιαιο χτενισμα αλλα προεκταση.

Θυμηθηκα βαμβακωνα ετσι τον Τηλεμαχο καποτε που τον ειχα στην κατοχη μου,μιας και ο θαλαμος ηταν πιο βαθυς απο . . . .

Μην σας ξεγελαει ο παλιοχαρακτηρας ο Joe,αφου ηθελε να βαλει αρβυλοκορδονο λευκωσε το ντεκ,
γιατι πονηρευτηκε και σου λεει κατσε να κραταει υγρο γιατι θα ανεβουν τα γκαζια αποψε.Να μειωσουμε το θαλαμο ατμοποιησης να εχει ενδιαφερον το πραγμα μπας και πιασουμε  ατμισμα στο εργαλειο πιο συναχομενο.

Και αλλα μυστικα αλλα δεν ειναι μαρτυριαρης ο ατιμος :))

Πολυ ωραιο σεταπ αγαλιασε το ματι μου παναθεμα σε!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 23, 2018, 00:01 »
Εάν διαβάσεις τα προηγούμενα πόστ θα καταλάβεις γιατί με τέτοια τροφοδοσία δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα διαρροών.

[member=13885]cpbaroque[/member] Κωνσταντίνε το πολύ βαμβάκι που βλέπεις στα στησίματα έχει για εμένα μία μόνο εξήγηση (είναι απλά το στήσιμο του V1, παλιά απωθημένα) συνήθεια δηλ. του παρελθόντος και όπως ξέρεις οι συνήθειες θέλουν χρόνο για να κοπούν.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 23, 2018, 00:49 »
Βλέπω το στήσιμο του Joe από πάνω και αναρωτιέμαι, θέλει τόσο πολύ βαμβάκι; Θέλω να πω, όταν είχα αυτό το πρωτότυπο κομμάτι τα Χριστούγεννα και έκανα δοκιμές το μόνο που δεν έκανα είναι παιχνίδι με το βαμβάκι. Δύο λωρίδες βαμβάκι, λεπτές όπως έβγαιναν από την αντίσταση και κατευθείαν στα λούκια - ποτέ δεν άπλωνα βαμβάκι σε όλη την βάση! Αυτό έκανα πάντα και δεν είχα ποτέ θέμα τροφοδοσίας ή γεύσης. Το μόνο παραπανίσιο που έκανα ήταν να τραβήξω δύο ποδαράκια από το βαμβάκι πάνω στην βάση να μαζεύουν τις ...υγρασίες. Του κεφαλιού μου έκανα τότε (όπως πάντα...) χωρίς να δω φωτο ή βίντεο με στησίματα και το αποτέλεσμα ήταν υπέροχο ότι σύρμα και να δοκίμασα. Πολύ όμως θα ήθελα να μου εξηγούσε κάποιος (ο Joe ακόμα καλύτερα!) γιατί έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα με τόσο πολύ βαμβάκι... :dontknow:
ελα πες την αληθεια...μεταξυ μας θα μεινει,λογω τσιγγουνιας δεν βαζεις βαμβακι;(πλακα κανω φυσικα)  ;D ;D ;D ;D και εγω γενικα εχω την συνηθεια να τα πλακωνω στο βαμβακι τα παντα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2018, 01:15 από lagoudakis »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 23, 2018, 09:21 »
Εγώ τότε έχω πρόβλημα!
Δεν υπάρχει περίπτωση να αναπληρώσω υγρό και να μην στάξει!
Τι ανάποδα τον γυρνάω τι τις τρύπες του αέρα βουλώνω τι λίγο υγρό βάλω τα πρώτα θα φύγουν έξω!
Μετά τα πρώτα πάει καλά...

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 23, 2018, 09:21 »
Εγώ πάντως πρώτο στήσιμο του ποδαριου στη δουλεια με 28mm παράλληλη γιατί είχα ξεχάσει το 40αρι σπιτι επαιξε τέλεια σε 2,5 πυρήνα !αλλά μπόλικο βαμβάκι όπως ο ένα!πιστεύω το θέλει το βαμβάκι του,τροφοδοσία κ χωρίς ρύθμιση υγρών πάει τρένο κ με συνεχόμενο Ατμισμα δε μου έδωσε καν υποψία καμένου!θα δοκιμάσω τώρα με 40 κ το επόμενο σε κεραμικό ανοιγμένο με Dremel που εκεί θα απογειωθεί πιστεύω!!!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 23, 2018, 09:32 »
Εγώ τότε έχω πρόβλημα!
Δεν υπάρχει περίπτωση να αναπληρώσω υγρό και να μην στάξει!
Τι ανάποδα τον γυρνάω τι τις τρύπες του αέρα βουλώνω τι λίγο υγρό βάλω τα πρώτα θα φύγουν έξω!
Μετά τα πρώτα πάει καλά...
Τι βαμβάκι χρησιμοποιείς;Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις φωτογραφίες με το στήσιμο;
Κάτι σίγουρα δεν πάει καλά.
Αν και μόνο απο το pin του αέρα αν δεν έχει μπει καλά μπορεί να χάνει υγρά αν πάρω υπόψιν μου τις πρώτες σου φωτογραφίες

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 23, 2018, 09:35 »
Το απόγευμα μόλις πάω σπίτι γιατί τον άφησα να στραγγίξει....
Επιπλέον ένα tip όποιος έχει θέμα με τις βίδες μπορεί αν έχει να βάλει τις ίσιες του calix οι οποίες ταιριάζουν μια χαρά και πιάνουν άριστα!

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 23, 2018, 09:35 »
..........Και πήγα
Και έφυγα με diver και μια αίσθηση εξαιρετικής αντιμετώπισης από "πωλητές" σε έναν αγνωστο και άσχετο πελάτη....
......Μεγάλο μπράβο στον Τάσο που μας χαρίζει μια εξαιρετική δουλειά του και στον Κωνσταντίνο που "ακουσε" τις φωνές  :laugh1: :laugh1: :laugh1:-ξέρει αυτός... ). Το Αtmistique παραμένει ένα από το πρώτα "μαγαζιά" κυρίως λόγω της αντιμετώπισης των παιδιών (συμπεριλαμβανομένης της Ειρήνης :respect:) σε αυτό που ονομάζεται "πελάτης"..... :respect: :respect: :respect:


Εγώ με την σειρά μου, έχω να ΚΑΤΑΓΓΗΛΩ πως ολα τα παιδιά αλλά ειδικά ο Κωνσταντίνος, μου ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ με την ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟΥ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος papaki89

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 23, 2018, 09:46 »
[member=13976]chris03[/member] Καλημέρα!Το κεραμικό ποσο το έχεις ανοιξει?Να ειναι ανετο με 2αρη ή παραπάνω?Φοβαμαι μην χασει το νοημα του..εννοοω αν ανοιχτεί πολυ

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 23, 2018, 12:57 »
Εγώ τότε έχω πρόβλημα!
Δεν υπάρχει περίπτωση να αναπληρώσω υγρό και να μην στάξει!
Τι ανάποδα τον γυρνάω τι τις τρύπες του αέρα βουλώνω τι λίγο υγρό βάλω τα πρώτα θα φύγουν έξω!
Μετά τα πρώτα πάει καλά...
Εάν μπορείς κάνε μία αλλαγή στα ορινγκς και βέβαια αναμένουμε να δούμε το στήσιμο σε φωτό μήπως και βγάλουμε άκρη.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:19 »
Τα oring η αλήθεια είναι δεν τα άλλαζα....
Το στήσιμο το απόγευμα θα σας το ποστάρω από την αρχή αλλά και με αυτά έιχα θέμα



Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:19 »
[justify][member=14955]teo77[/member], καλημέρα. Ίσως τώρα φανώ πονηρούλης σε κάποιους φίλους, όμως με αφορμή όσα λες, (και ασφαλώς σ’ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια περί του πληθωρικού μου βαμβακώματος), θέλω να πω τα εξής. Πρώτα απ’ όλα, ο αγαπημένος cpbaroque, σε πιο πάνω ανάρτησή του, έκανε πιστεύω μία πολύ πονηρή/έξυπνη παρατήρηση, πως “κάτσε βρε συ, και στις πρώτες δοκιμές με v2, με λιγοστό βαμβάκι είχα πολύ καλή τροφοδοσία και φυσικά γεύση, το παραπανίσιο, πού κολλάει;”. / κατά τη γνώμη μου έχει δίκιο και ο cp. [/justify]

[justify]Τώρα, με όσα σημειώνεις εσύ teo, χαχα, ειλικρινά, το ομολογώ κι εδώ και παντού, πως δεν έχω τη δική σου εξαιρετική αντίληψη, ειδικά στα υγρά, αλλά και στο πού και πώς θα μπούνε αυτά. Ειλικρινά, υποκλίνομαι, ξανά και ξανά, (και δεν σε καλοπιάνω, μιλάω σοβαρά). / Αυτό που πρόσεξες στην προηγούμενη εικόνα στο πολύ βαμβάκι, πρέπει να πω πως κι εμένα με είχαν δασκαλέψει στο πώς, αν π.χ. ανεβάσω γκάζια (με το ανάλογο σύρμα) σε αναλυτικό τανκάτο ποια θα είναι τα ιδανικά τρικ είτε για μείωση θαλάμου είτε για διάρκεια γεύσης, συν μία έντονη απόδοση γεύσης, όπως ενός ντρίπερ; Άλλη μία επιβεβαίωση δηλ. πως π.χ. όταν ένας ντριπεράς όπως ο paloukaros κοντοστέκεται σε έναν τανκάτο, τότε κάτι λέει αυτό. [/justify]

[justify]Για να μην πλατειάζω περισσότερο, θα πω πως: α) αν πάρουν χαμπάρι οι έξω τι παίζει με τον v2, ε, θα τον εξαφανίσουν, β) με δυνατή vg σε ζόρικο υγρό, που προσωπικά πάντα, δύσκολα θα έβαζα σε τανκ είναι το παρακάτω Ripe Vapes, γνωρίζουμε τι δίνει σε ντρίπερ ή άντε σε υβριδικό επισκευάσιμο, σε τανκ όμως δεν θα το επέλεγα τόσο αβίαστα. Να όμως που στον v2 έγινε κι αυτό, στα λιγοστά κι εξαιρετικά 25 βατ. Απόδοση; χα και χο! / [παρακάμερα. Στον Eviva της εικόνας, τον έχω με σκέτη βάση, πριν τα μπαμ και μπουμ][/justify]


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:41 »
Περίεργο.Το στήσιμο δείχνει απροβλημάτιστο.Κοίτα orings και πινάκι του αέρα μην χάνει [member=13246]Ksp[/member] .

Αν μου βάζανε και τα post του doggy που περίμενα οτι θα έχει η v2 θα ήμουν πολύ ευτυχισμένος...
Το εργαλείο πυροβολάει αβίαστα,αβασάνιστα και ακατάπαυστα τους γευστικούς μου κάλυκες :fight_shot_bandana:

Λάθος beta testers έχουν εκεί στο atmistique :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2018, 14:07 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:51 »
στη φωτό με το κεραμικό το στήσιμο δεν μου φαίνεται σωστό
εγώ συνήθως καλύπτω πλήρως το κεραμικό από το πλαί έτσι ώστε να μην φαίνεται
ως προς τις εγκοπές εισόδου του υγρού θα πρότεινα να "ανέβεις" ψηλότερα με το βαμβάκι ;)
και στα δύο στησίματα νομίζω ότι πρέπει να προσθέσεις βαμβάκι :angel:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:53 »
αυτο που λεει ο στεφανος θα εγραφα,βαλε πιο πολυ βαμβακι....δες τις φωτο του joe πιο πισω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8220 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59688 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136074 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy