vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tazz, kon95, Jorge, ZoeM, motley, Tsimio, Koggiot, Βασίλης Γ

Twitter

VOOPOO Drag

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
VOOPOO Drag
« στις: Ιουλίου 11, 2017, 14:34 »
To συγκεκριμένο mod το κέρδισα στην κλήρωση της Heaven Gifts και το παρέλαβα σε ...αλεξίσφαιρο δέμα με DHL Express μια βδομάδα μετά.



Η συσκευασία είναι λιτή αλλά σχετικά όμορφη και περιέχει τα απαραίτητα: το Voopoo DRAG, καλώδιο φόρτισης και φόρτωσης λογισμικού, κάρτα εγγύησης και ένα user manual που περιέχει λίγο πολύ τα specs (τα οποία υπάρχουν κι εδώ) και όλες τις λειτουργίες που μπορούμε να ρυθμίσουμε μέσα από το (πλούσιο και με πολλές νέες δυνατότητες) menu της συσκευής.






Στην σχετική κλήρωση και στην “τυχερή” απάντηση, είχα γράψει ότι μου αρέσει το πράσινο χρώμα και φαίνεται ότι και εδώ ήμουν τυχερός, καθώς αυτό ακριβώς παρέλαβα!! Ή μπορεί να μην έτυχε αλλά να πέτυχε!



Αφού το πήρα στα χέρια μου, η εκτίμηση που είχα κάνει εδώ δεν ήταν λανθασμένη
Είναι πλατύ, αλλά συνολικά μου αρέσει! Ναι είναι μεγάλο!! Αλλά δεν θα το χαρακτήριζα θηρίο, όπως το iPV3 Li της P4U που είχα παλιά.
Εξωτερικά δείχνει πολύ ποιοτική και ΠΟΛΥ στιβαρή κατασκευή! Εντάξει, σχεδιαστικά είναι λίγο ….σπαρτιάτικο το σχήμα του, έχει κάποιες μικρολεπτομέρειες με το μοτίβο που έχει στην πλευρά των κουμπιών να υπάρχει και στην απέναντι πλευρά καθώς και με τις φαγωμένες γωνίες διαγώνια, ώστε να μη δίνει την αίσθηση του εντελώς τετραγωνισμένου τούβλου. Η μόνες καμπύλες που βρίσκεις στην επιφάνειά του είναι τα σταθερά και με καλή αίσθηση κουμπιά και ο πολύ καλός κονέκτοράς του.



Αυτό που ΔΕΝ μου αρέσει όμως, είναι το πίσω μέρος.



Ενώ το καπάκι της μπαταρίας είναι πολύ σταθερό (διαφωνώ σε αυτό το σημείο με τον Phil, του οποίου το video review είναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει να το δείτε) και κλείνει με δύο πολύ δυνατούς μαγνήτες τις δύο 18650, αυτό το υπερμεγέθες λογότυπο με ξένισε. Φυσικά θα προτιμούσα το -πολύ όμορφο κατα τη γνώμη μου- πράσινο resin επίθεμα να βρίσκεται και από αυτήν την πλευρά.

Για το μέγεθος που λέγαμε πριν, παραθέτω συγκριτικές φωτό με το SKAR, το PREDATOR και το VT75 Nano









Στα της λειτουργίας τώρα….. Κατ’ αρχήν το τσιπάκι που φοράει, το GENE chip, από ότι κατάλαβα είναι αμερικάνικης προέλευσης, αρκετά καινούριο και γενικά λίγες πληροφορίες κυκλοφορούν σχετικά. Όμως έχει κάποιες νέες λειτουργίες στην χρήση του αλλά και στην παραμετροποίησή του.
Πρώτα από όλα υπάρχει η δυνατότητα να του ‘φωρτώσει’ λογισμικό ο χρήστης μέσω της πλατφόρμας του κατασκευαστή που την κατεβάζει από εδώ (όπου θα βρει κι ένα βιντεάκι με βασικές ρυθμίσεις), μαζί με την νέα και πιθανόν κάποιες μελλοντικές αναβαθμίσεις. Από εκεί μπορείς λίγο-πολύ να κάνεις ρυθμίσεις αντίστοιχες με το escribe ή του arcticFox.

Κατά τη χρήση, κάθε φορά που βιδώνουμε κάποιον ατμοποιητή πάνω στον 510, μας ρωτάει αν είναι νέος ή αυτός που χρησιμοποιούσαμε πριν. Αν είναι ο ίδιος (επιβεβαιώνουμε με το “-”) τότε κρατάει τις ρυθμίσεις που είχαμε πριν. Αν πούμε ότι είναι νέος (με το “+”), τότε η έξυπνη πλακέτα, μας προτείνει μια νέα ρύθμιση στα watts λειτουργίας. Αυτό είναι νομίζω πολύ καλό, γιατί φαντάσου να άτμιζες με τον TVF8 σου στα 59.23W και να κουμπώσεις πάνω τον Doggy σου με την 1.12Ω. Αυτό λοιπόν, σε αυτή την περίπτωση σου κατεβάζει τα Watts στα 15 πχ.

Υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμίσουμε και να απομνημονεύσει (κάτι που πρέπει να κάνουμε κι εμείς όμως)  5 διαφορετικά profiles για χρήση VW και 5 για TC.
Στο μεν VW μας δίνεται η δυνατότητα να ρυθμίζουμε τα Watts για κάθε δευτερόλεπτο της τζούρας μας ενώ στην TC λειτουργία, την θερμοκρασία για κάθε δευτερόλεπτο.

Στην απόδοση πάντως, αυτό που εντυπωσιάζει πραγματικά είναι η άμεση, σχεδόν αυτόματη απόκριση στο πάτημα του fire button! O κατασκευαστής λέει ότι θέλει 1/40 του δευτερολέπτου να δώσει το ρεύμα που του ζητάμε, κι αυτό είναι κάτι που φαίνεται!!

Γενικά, νομίζω ότι το GENE chip είναι πολύ σταθερό στην απόδοσή του. Μετράει με πολύ καλή ακρίβεια και σταθερά την αντίσταση και αυτά τα δυο τρία πράγματα που πρωτοσυνάντησα σε αυτό, νομίζω του δίνουν το κάτι παραπάνω σε σχέση με άλλα παρόμοια. Η απόδοσή του κι όλα αυτά νομίζω ότι θα κριθούν μέσα στο χρόνο, αλλά σαν πρώτη εντύπωση μου άφησε πολύ καλή!
Το μοντάκι τώρα, αν μπορείς να συμβιβαστείς ή ακόμα καλύτερα αν προτιμάς αυτό το στυλ, νομίζω είναι μια χαρά μοντάκι. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο από το predator (που έχω) ή το alien (που δεν έχω, αλλά νομίζω κοντά είναι με αυτό της wimsec) ενώ σε αυτονομία είναι σίγουρα πάνω από το πρώτο. Όμως αυτή μου η κρίση πιθανόν να χρειαστεί να ανασκευαστεί ή και αναθεωρηθεί στην πορεία του χρόνου.
Προς στιγμήν πάντως δηλώνω (μάλλον πολύ) ικανοποιημένος από τη χρήση του, προσπαθώντας να μην συνυπολογίσω το μηδενικό κόστος κτήσης του για μένα.

Πολλές (ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ) πληροφορίες και πιο διεξοδικά πράγματα σχετικά κυρίως με το GENE chip, μπορείτε να δείτε και στο βίντεο του PBusardo που παρέθεσα (χωρίς την άδειά του!!) και παραπάνω.

Να μι σχουράτι πτάγραψα ετς μπανταλά σήμιρα, όποιους δε ντα καταλαβέν, μι ρουτάει κι τλέου!! Κι πού'στι!! Μι ιπιεείκια τσκρίσεις σας, γιατί δεν έχου ματαξανακάμ τέτοια δλειά!
Κι μι μαλώσιτι για τσφουτουγραφίις, τσέβγαλα μαναχόσμ, μι του κινητόμ..... Ξιφτίλα δλειά, αλλά άμα θέλιτι καλύτιρις, να μστείλιτι του χμώνα πθακατέβου στα χαμλώματα κανια φουτουγραφική μι 124 μιγκαπίξιλ, κι μι φακούς κι μι ότ άλλου θέλιτι. Άμα καταφέρου να βγάλου καλύτιρις, να μι φτύστι!!! :)):)):))
:))
:))
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2017, 09:16 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Voopoo Drag
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 11, 2017, 14:45 »
Μπράβο Ηλία, ωραία παρουσίαση  :thumpup:
καλοατμιστο και σιδερένιο το νέο σου εργαλείο

Αποσυνδεδεμένος dispirgeo

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 11, 2017, 15:30 »
Είναι πανέμορφο!!

Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 11, 2017, 16:18 »
Αυτό με τα bezels θα πρέπει να το δουν σοβαρά εκεί στην voopoo. 
Το μοντάκι ΔΕΝ δέχεται 24αρη χωρίς overhung, έστω και λίγο αλλά δεν παύει να είναι overhung... 
Στην εποχή των 25+, δεν είναι δυνατόν κύριε να μου βγάζεις συσκευή με 23 ΜΑΧ διάμετρο atty...
Έλεος δλδ.. δεν καταλαβαίνουν πως βάζουν τα χεράκια τους και βγάζουν τα ματάκια τους..?
Υπάρχουμε και εμείς οι κομπλεξάρες, τι να κάνουμε δλδ.. να μας σκοτώσουμε? 
Διεκδικούσε με μεγάλες πιθανότητες την επόμενη κατάθεσή μου στο ft, αλλά όταν είδα πως κάθεται πάνω του ο 24αρης, είπα, thanks but no thanx :)



Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 11, 2017, 19:55 »
είδα το review του busardo και η πλακέτα του είναι super  :thumpup:
πολύ σωστό στα ρεύματα και στο tc
είναι λίγο τεράστιο για τα δικά μου γούστα αλλα σίγουρα θα δούμε και αλλα mod με αυτήν την πλακέτα

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 11, 2017, 20:04 »
Πράγματι, και στο TC δουλεύει πολύ καλά!! Τουλάχιστον με ss που το δοκίμασα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 11, 2017, 21:28 »
Αυτό με τα bezels θα πρέπει να το δουν σοβαρά εκεί στην voopoo. Το μοντάκι ΔΕΝ δέχεται 24αρη χωρίς overhung, έστω και λίγο αλλά δεν παύει να είναι overhung... Στην εποχή των 25+, δεν είναι δυνατόν κύριε να μου βγάζεις συσκευή με 23 ΜΑΧ διάμετρο atty... Έλεος δλδ.. δεν καταλαβαίνουν πως βάζουν τα χέριάκια τους και βγάζουν τα ματάκια τους..? Υπάρχουμε και εμείς οι κομπλεξάρες, τι να κάνουμε δλδ.. να μας σκοτώσουμε? Διεκδικούσε με μεγάλες πιθανότητες την επόμενη κατάθεσή μου στο ft, αλλά όταν είδα πως κάθεται πάνω του ο 24αρης, είπα, thanks but no thanx :)

Bezels;;; overhung;;; αν θελετε να σας καταλαβαινουμε ολοι παρακαλω με ελληνικους ορους για να συνεννοηθούμε χωρις μεταφραστη. Ευχαριστώ, παντα φιλικα! (Προς αποφυγη παρεξηγησης καταννοω τι θελεις να πεις, αλλοι ισως οχι ομως. Και ειναι κατα καποιο τροπο εγκληματικο να τσακιζουμε την μητερα των γλωσσων) 

Το μονο που με χαλαει πανω του ειναι η πλευρα του με το λογοτυπο, αποτρεπτικο για αγορα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2017, 21:36 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 11, 2017, 22:11 »
Καλοατμιστο μαν,να το χαρεις..
Ειναι 2 μερες που το παραγγειλα κι εγω,μιας κ δε το κερδισα στο διαγωνισμο  :)
εχοντας δει παρα πολλα review,οχι οτι χρειαζονταν δλδ,το mod δειχνει απιστευτο...

Αυτο που με κολλησε να μην το παραγγειλω εξ αρχης ηταν οτι φοβηθηκα το μεγεθος και οτι χρειαζεσαι χουφτα μπασκεμπολιστα ελεγαν,αλλα εκοψα ενα κομματι φενιζολ
στο μεγεθος του,δεν ειναι δυσκολο καθοτι ειναι κουτι,και περνεις ενα μπουσουλα ετσι.
..
Μεγαλο ατου αυτο που λες,οταν επιλεγεις new  atomizer,δεν θελει πολυ να πατησεις fire σε ψηλα βαττ ενα τσιγαρισιο σε αλλαγη απο πνευμονικο..μετα ερχεται για μενα η εκτιμηση σε βαττ αναλογως την αντισταση..

Σε εμενα μονο δεν με χαλαει η λεξη drag ???


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 11, 2017, 22:19 »
Το είδα, το έπιασα, το δοκίμασα, όλα του όμορφα και με τρομερή αίσθηση στιβαρής κατασκευής. Για τα ρεύματα του δεν έχω να πω κάτι αυτή τη στιγμή, δεν είμαι κι από αυτούς που τα "πιάνουν" με τη μία εξάλλου.
Ένα του δεν θα άντεχα με τίποτα αν το αγόραζα, αυτές τις "κοφτερές" του (εντάξει δεν χαράσσουν κιόλας ) γωνίες. Ήθελα πολύ να το είχαν "γλυκάνει" περισσότερο στις ενώσεις των πλευρών του. Μου χάλασε όλη την αίσθηση το παραπάνω.

Κατά τα υπόλοιπα όποιος το πάρει εύχομαι να το χαρεί χωρίς να τον χαλάσει το δικό μου "στράβωμα". :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 12, 2017, 00:33 »
Ωραία παρουσίαση Ηλία!

Αν το βγάλουν σε τετραμπάταρο το χτύπησα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 12, 2017, 09:01 »
Καλοατμιστο μαν,να το χαρεις..

Αυτο που με κολλησε να μην το παραγγειλω εξ αρχης ηταν οτι φοβηθηκα το μεγεθος και οτι χρειαζεσαι χουφτα μπασκεμπολιστα ελεγαν,αλλα εκοψα ενα κομματι φενιζολ
στο μεγεθος του,δεν ειναι δυσκολο καθοτι ειναι κουτι,και περνεις ενα μπουσουλα ετσι.
..
Μεγαλο ατου αυτο που λες,οταν επιλεγεις new  atomizer,δεν θελει πολυ να πατησεις fire σε ψηλα βαττ ενα τσιγαρισιο σε αλλαγη απο πνευμονικο..μετα ερχεται για μενα η εκτιμηση σε βαττ αναλογως την αντισταση..
Ευχαριστώ φίλε μου, ήδη το έχω σχεδόν μονιμοποιήσει!!  :laugh1: :laugh1:
Ωραίο κόλπο αυτό με το φελιζόλ, το έχω κάνει πολλές φορές φορές παλιότερα. Πάντως και με χούφτα πολίστα, γίνεται η δουλειά!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Η εκτίμηση των watts, δεν έχει να κάνει τόσο με την ακρίβεια, απλά σε πάει σε πιο λογικές για την αντίσταση του ατμοποιητή που του φόρεσες τιμές. Προφανώς μετά πρέπει να κάνεις μόνος σου ρύθμιση, αλλά σε προφυλάσσει από το καψούλι και όλα τα συνεπακόλουθα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 14:33 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 14, 2017, 05:38 »
Τελειο σετακι για βαζελους ☺️

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 14, 2017, 09:21 »
Πολύ όμορφο! Το είδα χθες απο κοντά του Λιάκου! ::)
Περίμενα οτι θα έβλεπα ενα τεράστιο τούβλο :o  
Δεν ήταν έτσι τελικά! Μεγάλο , δε λέω, αλλα πιάνεται καλά στο χέρι!
Και το χρωματάκι του τέλειο! Αν ήταν κι απο τις 2 πλευρές όμως, θα ήταν ακόμη καλύτερο!
Κι απο ρευματα πολύ καλό μου φάνηκε!
Αν χρειαζόμουν διμπάταρο , θα το σκεφτόμουν ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 15, 2017, 11:39 »
Τώρα με λύπησες Ηλία. Και εγώ τούβλο είχα την ελπίδα ότι θα ήταν...

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 15, 2017, 14:07 »
Θα περιμένεις λίγο να κυκλοφορήσει το Alpha One.
Ίδιες διαστάσεις, αλλά οπτικώς τουβλύτερο δεν θα βρεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα Shake and Vape 56 14302 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:34
από ElmerRus
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8240 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 530 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12