vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #570 στις: Μαρτίου 16, 2018, 14:21 »
Όπως τα λες φιλέ μου ήθελα να πάρω τρια μπουκάλια και δεν πήρα τίποτα 

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #571 στις: Απριλίου 21, 2018, 15:17 »
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. πρόσφατα δοκιμασα πρωτη φορα λαμδα και τρελαθηκα με το yoda αλλα δεν μπορω να βρω αναλυσεις πουθενα. Στα atmosfaira δεν το εχουν καθολου ενω καποια αλλα τα εχουν. 

Μιας και ειστε και αρκετα πιο εμπειροι απο εμενα αυτο που ηθελα να ρωτησω πως μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι ενα υγρο δεν περιεχει αρωμα απο τα Flavor warning list
που εχει το http://e-liquid-recipes.com/?

Η αν έχετε καπου συνταγη για το yoda να δω στο Περιπου τι αρωμα μπορει να περιεχει? ευχαριστω εκ των προτέρων 

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #572 στις: Απριλίου 21, 2018, 15:46 »
Αντιγράφω από την ιστοσελίδα της εταιρίας

Τα υγρά αναπλήρωσης Lamda διατίθενται σε πλαστικά φιαλίδια των 10ml, που περιλαμβάνουν εσωτερικό σταγονομετρητή, καπάκι CRC (child resistant cap) με δακτύλιο ασφαλείας ΤΕ (tamper evident). Συνοδεύονται από φυλλάδιο οδηγιών και πωλούνται εντός εξωτερικής συσκευασίας (κουτί), ενώ φέρουν όλες τις υποχρεωτικές προειδοποιήσεις/σημάνσεις που επιβάλει η TPD. Όλα τα υγρά αναπλήρωσης είναι κοινοποιημένα στο Ευρωπαϊκό Μητρώο Υγρών Αναπλήρωσης και έχουν λάβει κωδικό ταυτοποίησης (EC-ID). 

https://www.vapelaboratory.com/

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #573 στις: Απριλίου 21, 2018, 16:35 »
Ναι αλλα δεν υπαρχει πουθενα εργαστηριακη αναλυση... αυτο το κειμενο δεν λεει κατι απο μονο του.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #574 στις: Απριλίου 21, 2018, 17:30 »
Δεν σε καταλαβαίνω. Την συνταγή ψάχνεις ή πιστοποίηση; Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα. Τα υγρά είναι TPD και έχουν αυστηρότατη ευρωπαϊκή πιστοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #575 στις: Απριλίου 21, 2018, 19:01 »
Ρωτάει αν τα συστατικά του υγρού προκαλούν ζημιά σε PMMA tank ή αν περιέχουν κάποια υπό αμφισβήτηση για την υγεία ουσία.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #576 στις: Απριλίου 22, 2018, 08:48 »
Απ' όσο θυμάμαι δεν έχει αναφερθεί πουθενά ότι τα συγκεκριμένα υγρά προκαλούν ζημιά σε τανκάκια.
Όποιο υγρό είναι TPD, έχει περάσει αναλύσεις και έχει φάκελλο σύμφωνα με το νόμο. Συνεπώς αν περιέχει ουσίες μη σύμφωνες με την TPD ή σε ποσοστά μη σύμφωνα με την TDP, δεν παίρνει άδεια κυκλοφορίας. Τα ακριβή συστατικά ενός υγρού δεν θα τα ανακοινώσει δημόσια κανένας κατασκευαστής για προφανείς λόγους.

Αποσυνδεδεμένος madmax

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #577 στις: Απριλίου 22, 2018, 09:09 »
[member=12562]thenetpoet[/member]
Στην απάντηση νο. 476 του ιδίου θέματος παραθέτω την προσωπική μου εμπειρία από την συμπεριφορά του choco original στο τανκάκι του phenomemon l+ .
Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #578 στις: Απριλίου 22, 2018, 09:50 »
Στην ίδια σελίδα όμως έχει και απαντήσεις από άλλους φίλους (και από εμένα) που δεν μας έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα με τανκάκια.
Μυστήριες οι βουλές των τανκ και των υγρών...άντε να βρεις τι μπορεί να έφταιξε.
Το μόνο τανκάκι που μου έχει φθαρεί πάντως, είναι κλωνοτανκάκι για φαινόμενο unfollow. Αυθεντικό με τα υγρά που ατμίζω ποτέ δεν έχει χαλάσει.

Αποσυνδεδεμένος madmax

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #579 στις: Απριλίου 22, 2018, 10:18 »
Και το δικό μου αυθεντικό ήταν.
Πραγματικά μυστήριες οι βουλές .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #580 στις: Απριλίου 22, 2018, 14:04 »
[member=12562]thenetpoet[/member]

Έχω την εντύπωση ότι η TPD δεν έχει "λόγο" σε SnV. Και έχω και μια επιφύλαξη για τα shortfill, καθώς ναι μεν μπορούν να θεωρηθούν έτοιμα υγρά, αλλά δεν περιέχουν νικοτίνη. Μιλάω πάντα για το γράμμα του Νόμου.

Για να το θέσω πιο σωστά, δεν υπάρχει υποχρέωση εφαρμογής TPD για τύπου SnV καταστάσεις. Αν ο κατασκευαστής ή εισαγωγέας επιλέξει να εφαρμόσει και σε τέτοια προϊόντα, είναι άλλη ιστορία.

Για την ιστορία, δεν έχω συναντήσει πρόβλημα ούτε με τα έτοιμα, ούτε με τα SnV της εταιρείας, σε κανενός τύπου τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #581 στις: Απριλίου 22, 2018, 14:08 »
Πάντως η Λάμδα, πάνω στα μπουκάλια της έχει προειδοποιήσεις για τυχόν επικίνδυνα συστατικά, αν αυτή είναι η ερώτηση. Π.χ. ένα Fidel που έχω τώρα μπροστά μου γράφει ρητά ότι περιέχει ένα συστατικό που μπορεί να προκαλέσει αλλεργική αντίδραση. Αυτό χωρίς να υπάρχει υποχρέωση από την εταιρεία και σε αντίθεση με άλλες εταιρείες, ονόματα μην λέμε, υπολήψεις μη θίγουμε. Αν μη τι άλλο, αυτό για μένα δείχνει σοβαρότητα και υπευθυνότητα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #582 στις: Απριλίου 22, 2018, 19:48 »
Ναι Τρύφωνα,απαντούσα για το yoda, δεν μιλάω για tdp στα snv.
Από την άλλη βέβαια, καλό μεν γιατί τα snv λόγω μη υπαγωγής στην tpd έχουν χαμηλότερο κόστος, κακό δε γιατί έχει βγάλει ο καθένας snv πλέον, κατασκευαστής ή μη. Για να μην πω ο κάθε πικραμένος :)


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #583 στις: Απριλίου 22, 2018, 22:29 »
... Το κακό είναι ότι δεν βγάζει η εταιρεία τα κανονικά της υγρά σε snv. Τα ζητάει πολύ κόσμος

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #584 στις: Απριλίου 23, 2018, 12:09 »
Γενικά η ερώτηση μου είχε να κάνει κυρίως με συστατικά και αρώματα που μπορεί να είναι ύποπτα. Δεν έχω καταλάβει πως μπορείς αυτό να το τσεκάρεις. Δηλαδή για το yoda που έμενα μου άρεσε και τρελάθηκα πως μπορώ να ξέρω αν έχει graham cracker ας πούμε που στο e liquid recipies έχει warning ή ζάχαρη κτλ κτλ κτλ. Δεν αναφέρομαι φυσικά στην λάμδα επειδή έχει πέσει κάτι στην αντίληψη μου, απεναντίας έχω ακούσει τα καλύτερα απλά αναφέρθηκα σε αυτήν γιατί μου αρέσουν τα υγρά της.

Γενικά ναι μπορεί να μην λένε τι αρώματα έχει μέσα αλλά πολλά προϊόντα στο εμπόριο γράφουν και το παραμικρό που έχουν μέσα γιατί τα υγρά να μην το αναφέρουν? από την άλλη όμως αν πας σε ένα ζαχαροπλαστειο κάνεις δεν θα σου πει αυτά βάζω μέσα...

είναι πολύ περίεργο το issue

τι είναι το SnV?  :-[ :-[ :-[

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
SnV με μπισκότο χωρίς πολλά κατάλοιπα Shake and Vape 56 14300 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:34
από ElmerRus
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8239 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33873 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 530 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10043 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12