vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 10 χρήστες
funes, Tazz, Xxristos, maprix, dimitrisd, tony1976, Jorge, Nikrom, gfilip, yorgoss

Twitter

SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 10, 2017, 23:15 »
Καλα τα λετε τοσο καιρο για τα φρουτομεντενια υγρα. Καμμια προταση για καπνικο με μεντα υπάρχει; Μπηκε η μικρη μου αδερφη στο σπορ και με επιασε αδιαβαστο. Καστροπληκτος γαρ ουδεμια γνωση εχω επι του θεματος μεντα. Της αρεσε απο ετοιμα το menthol tobacco της Baker White αλλα με 6.5 ευρω το δεκαμελο τσουζει λιγακι για ολοημερο... για ριχτε καμμια ιδεα ρε παιδια :confused1:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 11, 2017, 00:26 »
ψάχνοντας για καπνικές μενθόλες...έπεσα πάνω σε αυτό...
http://www.vapespot.gr/vapeshop/index.php?id_product=510&controller=product#/
έχει μέχρι κατοστάμελο με 30 ευρώ

δυνατό μενθολοκαπνικό....μου ταίριαξε

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 15, 2017, 17:25 »
Καλησπέρα ατμιζω το holly Green apo savourea(μεντα με γλυκιά τσίχλα σαν τις triden) μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο άρωμα κοντά στην γεύση γιατί τα οικονομικά δεν μου επιτρέπουν να παίρνω συνέχει έτοιμα. Έχω κάνει και μεντα από ecig αλλά ήταν βαριά! 

Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 15, 2017, 17:44 »
Ως "αρρωστάκι" της menthol εδώ και περίπου 1 μήνα που είμαι πλέον nicotine free την έχω καταβρει με την μηδενική white label της Pink!!!

Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 15, 2017, 19:10 »
Έχω κάποιες ερωτήσεις μιας και σας βλέπω πιο έμπειρους..

1) Είναι αλήθεια ότι η μενθόλη προσθέτει throat hit σε ό,τι υγρό προστεθεί; Πρώτη φορά το διάβασα αυτό σε μία σελίδα, έχω ανοίξει και σχετικό θέμα για το throat hit

2) Τι είναι αυτό που αναφέρθηκε σε κάποια σχόλια περί κρυστάλλων μενθόλης; Είναι φυσική ουσία που χρησιμοποιείται και αλλού ή ειδικό ατμιστικό προϊόν; Μπορεί κάποιος να παραθέσει ένα λινκ για αγορά τους;

3) Έχω παραγγείλει συμπυκνωμένη γεύση μενθόλης από flavour art. Αν την έχει δοκιμάσει κανείς, πώς τη βαθμολογεί;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 15, 2017, 20:08 »
Μια και άνοιξα το νήμα, θα απαντήσω σε ό,τι μπορώ:

ναι η μενθόλη προκαλεί χτύπημα ακόμη και η μηδενική  :yes:

για τους κρύσταλλους εδω ο αρχηγός

Δεν τους έχω χρησιμοποιήσει, πωλούνται πάντως σε ατμιστικά είδη.

Τη μενθόλη της FA δεν την έχω δοκιμάσει.

Διάβασε λίγο το νήμα, δεν είναι μεγάλο και περιλαμβάνει πολύ καλές ιδέες και εμπειρίες. :)

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 08, 2017, 17:40 »
Καλησπερα παιδια. Ειχα αρρωστησει με το topaz της paragon το υγρο περιειχε California blueberries, sweet raspberries, pink lemonade fresh mint . Δυστυχως σαν υγρο δεν υπαρχει πια. Μου ειχε κανει εντυπωση η μεντα του η οποια ηταν ανεπαισθητη αλλα τοσο ωραια!
Υπαρχει καποιος συνατμιστης που να το ειχε δοκιμασει και να βρηκε καποιο παρομοιο του? Να αναφερω οτι κατακαιρους εχω δοκιμασει διαφορα κοντινα στο topaz αλλα κανενα δεν με ικανοποιησε οσο αυτο.

Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 19, 2017, 19:34 »
Καλα τα λετε τοσο καιρο για τα φρουτομεντενια υγρα. Καμμια προταση για καπνικο με μεντα υπάρχει; Μπηκε η μικρη μου αδερφη στο σπορ και με επιασε αδιαβαστο. Καστροπληκτος γαρ ουδεμια γνωση εχω επι του θεματος μεντα. Της αρεσε απο ετοιμα το menthol tobacco της Baker White αλλα με 6.5 ευρω το δεκαμελο τσουζει λιγακι για ολοημερο... για ριχτε καμμια ιδεα ρε παιδια :confused1:
Λίγο αργά ίσως αλλά έχω εδώ το bright tobacco της Liqua το οποίο είναι καπνικό με μια ελαφριά φρεσκάδα. Τώρα είναι μέντα, είναι αλόη, δεν μπορώ να πώ, πάντως κάποιο φυτουλάκι σίγουρα υπάρχει μέσα. Πολύωρη μελέτη του υγρού μοιάζει να επιβεβαιώνει τα λεγόμενα μου΄το εξώφυλλο του κουτιού έχει απ'έξω ζωγραφισμένο ένα πράσινο φύλλο :thumbup_move_2: Δεν το λες μενθόλ με τίποτα (πεύκο, ίσως) αλλά αν δεν βρίσκει κάτι άλλο μπορεί να δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 19, 2017, 20:01 »
Δεν νομίζω ότι το εν λόγω καπνικο περιέχει την παραμικρή ιδέα μέντας. Αυτή η φρεσκάδα του με έχει δυσκολέψει και μένα, σίγουρα όμως δεν είναι μέντα, μενθόλη ή koolada...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #99 στις: Αυγούστου 19, 2017, 21:47 »
Εδώ είσαι φίλε.



εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #100 στις: Αυγούστου 28, 2017, 01:34 »
Ένα καλό υγρό με μενθόλη είναι το Desrt Ship της Hangsen. Το πήρα τυχαία και ενώ δεν είμαι και πολύ φανατικός με τη μενθόλη το έχω εδώ και δύο μέρες  :baby: :delicious2:.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 29, 2017, 11:31 »
εκανα αυτη και μου αρεσε η koolada TPA εχει παρομοια γευση? αν ναι οκ. αν οχι ποια προτείνετε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1684 180212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:30
από Xxristos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8248 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085115 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12