vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 7 χρήστες
Stedorian93, dkostas, ΨΗΛΟΣ, giorgos1999, tibolaso, Jorge, pngtszs1976

Twitter

Digiflavor Siren 22mm

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Digiflavor Siren 22mm
« στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 13:20 »
Καιρό είχα να γράψω κάτι χρήσιμο... :))

Τελικά το αξίζει το ριβιού το κινέζικο "ασχημόπαπο".

Λοιπόν, είναι κινέζος ατμοποιητής, υβρίδιο τανκάτου με RDTA και τσιγαρίσιου με αεράτο.

Αυτό το "ένας για όλα" με απωθεί συνήθως, και σε συνδιασμό με την σχετικά άσχημη εμφάνιση του (προσωπικό γούστο) με έκανε να μη του δώσω ιδιαίτερη σημασία. Μέχρι που τυχαία τον δοκίμασα και τελικά έτρεξα να τον πάρω.

Κατασκευή:
Αξιοπρεπής. Ατσάλι και γυαλί, απροβλημάτιστα σπειρώματα, άψογη συναρμογή. Ήρθε καθαρός και χωρίς σημαδάκια.

Ρύθμιση αέρα:
Η ρύθμιση αέρα είναι κλικαριστή και με φιξντ θέσεις - τρύπες. Κουνιέται λίγο πάνω-κάτω το δαχτυλίδι αλλά το κλικαριστό του πράγματος κρατάει τη ρύθμιση εκεί που θες χωρίς προβλήματα. Μπορείς ακόμα και να επιλέξεις μισή τρύπα, αλλά χωρίς... κλικ. Και πάλι όμως κρατάει τη θέση του.

Γέμισμα:
Από πάνω και με κλειστό τον αέρα. Το καπάκι εχει πολύ σφιχτό λάστιχο. Ρίξτε κάργα υγρό γύρω γύρω πριν το κλείσετε για πρώτη φορά.
Μεγάλες τρύπες, που δε θα δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα, όπως και αν τον γεμίσουμε. Χωράει γύρω στα 4μλ ο 22mm.

Ντεκ:
Μεγάλο! Χωράει ακόμα και κλαπτονοντραγκοναλιενάτα σύρματα. Εύκολο στήσιμο ακόμα και για αρχάριο. Τα παπαράκια δεξιά και αριστερά από κάθε βίδα θα διευκολύνουν τον αρχάριο στη συγκράτηση του σύρματος και θα σπάσουν τα @@ των πιο έμπειρων γιατί στα χοντρά σύρματα θα ξεσκιστείτε στο ξεβίδωμα για να τα χωρέσετε.
Επίσης έχει τεράστια αυλάκια για το βαμβάκι και γιοκ ρύθμιση υγρών.

Τζούρα:
Από καηφουνίσια με βγαλμένο το βιδάκι αέρα - όταν βάλετε τη μικρή τρύπα στο μισό - μέχρι πνευμονική. Δε γίνεται τέρμα αεράτος όπως o Cleito ας πούμε, αλλά κάνει μια χαρά πνευμονικές.
Στη μικρή τρύπα παίρνω περίπου την αγαπημένη βελούδινη τζούρα του Cloud με τέρμα τον αέρα.
Έχει ένα χαρακτηριστικό βιδωτό διάτρητο καπάκι στην τρύπα αέρα, που κάνει πολύ καλά τη μετατροπή αεράτου - τσιγαρίσιου. Λίγο σπαστικό στο βάλε βγάλε αν έχεις χοντρά δάχτυλα αλλά υποθέτω πως δε θα γίνεται πολλές φορές.

Θόρυβος:
Στον μέσο όρο, προς το ήσυχο. Δε σφυράει.

Ατμός:
Αφράτος, πυκνός και χορταστικός. Ότι του δίνεις παίρνεις.

Γεύση:
Με ικανοποιεί απόλυτα στο αγαπημένο μου στήσιμο με 0,32 κάνθαλ - 2,5μμ πυρήνα - γύρω στο 1Ω. Δεν είμαι ούτε τέιστ τσέισερ, ούτε γευσιγνώστης για να πάρετε τα γραφόμενα μου σε αυτόν τον τομέα κατά γράμμα, οπότε μένω στη φράση "με ικανοποιεί απόλυτα".

Κατανάλωση:
Συνηθισμένος στον doggy, μου φαίνεται πως καταπίνει αρκετά. Όχι τίποτα το διαστημικό όμως.

Τροφοδοσία:
Απροβλημάτιστη ως τώρα.

Πόλοι:
Λίγο εξέχει ο θετικός. Μπορεί να έχετε μικρό κενό σε μερικά μοντ.

Διαρροές:
Αν μπαμπακώσετε με γενναιοδωρία δε θα δείτε διαρροή. Στο πρώτο μου στήσιμο έβαλα λίγο μπαμπάκι και στο γέμισμα τα έκανε μαντάρα. Από δικό μου λάθος όμως.

Ντριπ Τιπς - παραφερνάλια:
Και τα δύο πιπάκια είναι ΥΠΕΡΟΧΑ! Ειδικά το μαύρο. Δε μου έχουν φέρει ποτέ υγρό στο στόμα και εχουν πολύ καλή αίσθηση στα χείλη.
Στη συσκευασία θα βρείτε τριπλό κατσαβιδάκι, ανταλλακτικά λαστιχάκια και τζαμάκι.

Τιπς:
1. Μπόλικο βαμβάκι να καλυφθούν καλά τα μεγάλα αυλάκια
2. Βαμβάκι κόψιμο στη μέση της απόστασης πάτος - ντεκ
3. Διάβασα κάπου στο Facebook πως εφαρμόζει άνετα το MTL kit του Kayfun V5.

Συμπέρασμα:
Ευκολότατος "όλα σε ένα" ατμοποιητής με πολύ καλή κατασκευή και απόδοση. Τον προτεινω σε όλους ανεξαρτήτως πείρας. Θα τα βρειτε πιστεύω εύκολα μαζι του. Είναι ένα πάρα πολύ καλό ντιλ για τα χρήματα του (38€ εντός συνόρων).














ΥΓ: Περισσότερες φωτό θα προστεθούν τις επόμενες ώρες...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2017, 17:10 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 13:39 »
Τον περιμενω να μου ερθει. Μοιαζει λιγο με τον doggy. αν ειχε ποδια μεχρι την βαση το επανω τμημα του θαλαμου ατμοποιησης θα ηταν ιδιος.
Κριμα που δεν εχει γιαλινο τανκακι στο θαλαμο ατμοποιησης οπως ο 25αρης. Θα εβελπες τα βαμβακια σου χωρις να τον ανοιγεις, αλλα δεν χωρουσε (το παχος του γιαλινου ειναι μεγαλυτερο απο του μεταλικου)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 14:09 »
Προσωπικα δε με ενδιαφέρει να βλέπω τα βαμβάκια. Δε βρισκω χρησιμότητα. Άσε που το θεωρώ άσχημο θέαμα.

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 15:27 »
Εμένα μ'αρέσει πολύ σαν σχέδιο...Μινιμάλε πράματα-πάει με όλα!

Είμαι καιρό ανάμεσα σε αυτόν και τον cthulhu MTL αλλά το μέγεθος του τελευταίου (24mm) με σπρώχνει προς τη Σειρήνα...
Όταν με το καλό πληρωθούμε θα δοκιμαστεί... :thumpup:

Όσο για το γυαλάκι του 25αρη στην καμπάνα φαντάζομαι μετα την πρώτη τζούρα δε θα βλέπεις τίποτα από τους υδρατμούς. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 15:38 »
Το σχέδιο είναι όντως μινιμάλε. Αυτό που με χαλάει οπτικά πολύ είναι το πως εξέχει με τα αυλάκια το πάνω καπάκι. Μου θυμίζει λίγο κάστρο. Αλλά διευκολύνεται το άνοιγμα έτσι.

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 15:53 »
Ευχαριστώ πολύ για την παρουσίαση. Περίμενα καιρό κάποιον να μας πει εντυπώσεις γιατί πριν καιρό είχε κάνει review ο Busardo και από τότε έγινε ο αγαπημένος του ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 16:44 »
Stepeha, αποφάσισα μετά το review σου να τον βγάλω από το συρτάρι και να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία, προσέχοντας την ποσότητα του βαμβακιού, γιατί είχα και εγώ πολλές διαρροές. Θα δοκιμάσω επίσης να κόψω το βαμβάκι στη μέση και όχι να φτάνει μέχρι κάτω.
Εγώ έστηνα με Kanthal A1, σε 3mm πυρήνα και αυτό που έχω να πω είναι ότι, για όσους έχουν λίγη πρεσβυωπία και είναι και λίγο αρχάριοι, το ντεκ προσφέρεται για άνετο και εύκολο στήσιμο.
Θεωρώ ακόμα και τη μικρή τρύπα, αρκετά αεράτη για τα γούστα μου, αλλά όπως είπες στέκεται και στη μισή...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 16:55 »
Πιθανολογώ πως εάν χώσεις και κόψεις μια οδοντογλυφιδα σε 1-2 από τις τρύπες του βιδωτού τζουρο- αντάπτορα, θα σφιξει κι άλλο η τζούρα.

Όσο για τις διαρροές, ναι θέλει πολύ βαμβάκι. Εγώ φαντάσου δεν το κουρευω καθόλου μετά το πέρασμα στην αντίσταση και το κόψιμο.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 19:04 »
Πρόσβαση στην αντίσταση γίνεται με γεμάτο tank?

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 19:12 »
Μόνο εγώ δεν μπορώ να δώ τις φωτό, γιατί?

Ναι ΟΚ είναι, κάποιο κόλλημα είχα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2017, 01:19 από apollwnas21 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 19:25 »
Πρόσβαση στην αντίσταση γίνεται με γεμάτο tank?
Nαι, αν δεν είναι τίγκα γεματο. Γυρνάς ανάποδα, πιανεις από το γυαλί και ξεβιδώνεις. Πρεπει το υγρό να μην ειναι πιο πάνω από την καμπάνα όσο τον έχεις ανάποδα.

Οι φωτό μια χαρά φαίνονται νομίζω... :)

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 01:14 »
Απο που τον αγορασες?

Ημουν αναμεσα σε αυτον και merlin mini και παρηγγειλα τον  merlin..

σε  flash sale

Aλλα ειναι στα υποψιν!


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 01:38 »
Εμένα μου θυμίζει ιαττυ....Οπότε θα του εβαζα κεραμικο.... ;D

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 01:50 »
Από ecig-store.eu. Πέρασα από το κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren 22mm
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 10:26 »
Πατάει μια χαρά πάνω σε hcigar vt75 nano και eleaf pico,αλλά σε eleaf tc100w αφήνει αρκετό κενό,αρκετά μακρύς  ο πόλος. 'Εκοψα το πώμα απο cocacola και το έβαλα ανάμεσα,δουλεύει μια χαρά αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλές,το έχει κάνει κάποιος? Παρηγγειλα κι αυτά https://www.fasttech.com/p/5501000,για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Εντυπώσεις σε λίγες μέρες ,καθώς είμαι μόλις στο 2ο τανκάκι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085776 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro