vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, yorgoss, camber, antiklitos140

Twitter

Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 25, 2017, 08:14 »
(ζητάω συγνώμη από τους συντονιστές που το επαναλαμβάνω (αφού κανείς δεν απάντησe στο νήμα του Hadaly clone)

Καλημέρα φίλοι μια και πρόσφατα απόκτησα και τον πρώτο μου dripper (sxk hadaly) να σας ζητήσω τη βοήθεια. . Πρώτο στήσιμο είπα σύνθετο με fused clapton 28 Χ 32 περίπου 0.80 Ohm σε 3 mm πυρήνα. Εντάξει καλό ήταν όχι τίποτε σπουδαίο όμως. Διαβάζοντας τους διάφορους φίλους (κυρίως στο νήμα του κλώνου)  είπα ας κάνω κανένα απλούστερο στήσιμο και έβαλα SS316L με AWG 24 (0.511 mm) επίσης στα 3.0 mm και όσο πιο χαμηλά μπορούσα (το πάνω μέρος τη αντίστασης ίσα κάτω από το πάνω μέρος των βιδών) με μπαμπάκι άνετα μέσα (ίσως λίγο) και αέρα ελάχιστα και από τις δυο τρύπες.
Λοιπόν μάλλον καλύτερη γεύση αλλά στα 20 + Watt που κατάλαβα ότι πρέπει να παίζει, πολύ ζεστός ατμός (για τα γούστα μου) ρουφήχτρα και συνεχίζω να μη βλέπω - νοιώθω τους διθύραμβους που έχω ακούσει και το ντουμάνι απουσιάζει (όχι πως με ενχλεί δηλαδή). Δηλαδή ο zest κατα την άποψη μου είναι δυο σκάλες πιο πάνω και ας μην είναι dripper.
Αυτά φίλοι μου δεν τα γράφω για άσκηση κριτικής αλλά ούτε για να τον "κατακρίνω", απλώς ρε παιδί μου ο apollo φίλου με το ίδιο υγρό είναι άλλα κόλπα. Κάτι δεν κάνω καλά ? βλέπετε καμμία συμβουλή μην τον αδικήσω κιόλας ?

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 25, 2017, 08:27 »
Φιλε μου Hadaly δεν εχω, αλλα με 3αρη πυρηνα με χοντρουτσικο συρμα και χωρις τροφοδοσια αερα πως ακριβως περιμενεις να παρεις ντουμανι και γευση;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 25, 2017, 10:17 »
καλέ μου φίλε Mafaka η έλλειψη ντουμανιού δεν ήταν αυτό που με απογοήτευσε, παρότι νομίζω ότι τα χοντρά σύρματα ευνοούν τα ντουμάνια, αλλά γεύση ? και εγώ νομίζω ότι τα ψιλότερα σύρματα κατα κανόνα ευνούν τη γεύση όμως αν δείς το νήμα του Hadaly clone οι περισσότεροι εκθειάζουν τη λειτουργία με απλά στησίματα και χοντρά σύρματα ??? Δυστυχώς εγώ ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 25, 2017, 10:24 από mpari »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 25, 2017, 10:55 »
[justify]@mpari, καλημέρα και χρόνια πολλά. Αν μου επιτρέπεις μία γνώμη. Πρώτα απ’ όλα, έχεις δίκιο, τουλάχιστον εγώ συμφωνώ μαζί σου πως ναι, ο Phenomenon Zest είναι πολύ καλύτερος ατμοποιητής, δεν χωρά καμία σύγκριση, είναι και άδικο για τον Hadaly κάτι τέτοιο. Δεν εξετάζω το ότι είναι διαφορετικές κατηγορίες, (όλα κάποια στιγμή έρχονται “απέναντι”). [/justify]

[justify]Για τον Hadaly συγκεκριμένα. Στη δική μου περίπτωση, η 1η μου επαφή ήταν από φίλο, ο οποίος είχε και γνήσιο και κλώνο. Όχι μόνο μεγάλη γεύση, μπούχτισμα γεύσης, σε σημείο να είναι ενοχλητικό. Μάλιστα, δεν είχα δει και διαφορές στην απόδοσή τους. [/justify]

[justify]Όταν αργότερα απέκτησα τον γνήσιο, εισέπραξα τα ίδια. Μεγάλη απόδοση γεύσης, μπούχτισμα. Κάπου εκεί κατάλαβα πως μπορεί να γίνει ακόμα και εργαλείο δοκιμής γεύσεων, ίσως από πιο κατάλληλα χέρια. Για να μην κουράζω με άσχετα πράγματα. Εγώ θα έλεγα πως δώσε του κάποιες ευκαιρίες ακόμα με απλούς τρόπους και απλά στησίματα. Είναι σφικτός ντρίπερ, δεν έχει ανάγκη από μεγάλες ισχύς, δεν είναι μονόδρομος τα περίτεχνα σύρματα. Εγώ π.χ., αποφεύγω το ss, δεν έχω ιδέα και από διαστημικά σύρματα, δεν ξεπερνάω τα max 20, 30 βατ. Επιλέγω σχεδόν πάντα σύρμα kanthal (άντε για αλλαγή και Nichrome). Σχεδόν πάντα επιλέγω kanthal 0.4 ή 0.5mm (π.χ., 0.5mm, 5 σπείρες, 0.3mm πυρήνα, 20 βατ). Έχω επιλέξει επίσης πολλές φορές, ακόμα πιο κάτω σε βατ και σε πάχος σύρματος. Ελπίζω να βρεις αυτό το μπούχτισμα γεύσης. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 25, 2017, 13:01 »
Εγω παντως σε τετοιο ντριπερ σαν το Hadaly και αφου δεν εισαι φαν του ντουμανιου θα ξεκινουσα με λεπτο συρμα (πχ 28AWG) και 2,5mm πυρηνα 5 το πολυ 6 σπειρες ανοιγοντας τον αερα στη μεση περιπου. Προφανως δεν ειναι το απολυτο στησιμο και οπως σου ειπα δεν τον εχω το συγκεκριμενο αλλα αποκλειεται να μην παρεις καλη γευση με κατι αντιστοιχο χωρις να χρειαστεις "εξωτικα" συρματα, μπολικο αερα και πολλα βατ.
Επιπροσθετα θα συνιστουσα προσοχη στην τοποθετηση του coil. Γενικα εχουμε την ταση να βαζουμε τα συρματα κοντα στο airflow (και ορθως θα ελεγα) αλλα αν αυτα τοποθετηθουν υπερβολικα κοντα στην εισαγωγη αερα εχω παρατηρησει οτι αντι να κερδιζεις σε γευση χανεις κιολας.
Τα χοντρα συρματα γενικα οντως ευνοουν τα ντουμανια, με την προϋποθεση ομως να υπαρχει και επαρκης ροη αερα προς το coil.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 25, 2017, 13:18 από MAFAKA »

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 25, 2017, 13:17 »
Θα διαφωνήσω εδώ με τον mafaka, ο Hadaly κατά τη γνώμη μου φτιάχτηκε για πιο χοντρά σύρματα και πιο «εξωτικά» στησίματα. Βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά το αποτέλεσμα που δίνουν αυτά τα στησίματα δεν το έχω πάρει, στο συγκεκριμένο ατμοποιητή, από απλά, όπως 0,32 που προτείνεις.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 25, 2017, 16:19 »
Ενταξει  ειναι εντελως υποκειμενικο το θεμα γευσης. Προσωπικα δεν ειμαι γευσιγνωστης, ξερω οτι μου αρεσει το συνολο της γευσης ενος υγρου και οχι οταν εισπνεω να νιωθω το φραπε και οταν εκπνεω να νιωθω το γαλα. Ξερω οτι μου αρεσει ο ζεστος ατμος, ξερω οτι το Ni80 και το SS μου δινουν 300% παραπανω γευση απο το kanthal.
Προσωπικα γευση απο Fused,frame stapled, juggernaut,alien παιρνω αν τις φτιαξω με τα δικα μου συρματα  η αν τις πληρωσω 10 ευρω το ζευγαρι που δε βρισκω κανενα λογο περα απο δοκιμη, ρουφανε πολυ :D.
Απο τις ετοιμες στυλ Geekvape,demon killer κτλ παιρνω μια πολυ παραξενη γευση πολυ χειροτερη απο ενα απλο 22-24g.

Το οτι δεν υπαρχει λογος και δεν χωραει να βαλεις 1 κιλο συρμα στο Hadaly για να αποδωσει θεωρω οτι μπορει να το καταλαβει ο καθενας.

Ασχετα αν τον χρησιμοποιησα 2 βδομαδες, προσωπικα θεωρω οτι εχει τρομερη γευση και απιστευτο airflow.

Επισης ρε παιδια συγκρινεται RTA με RDA που πραγματικα δεν εχουν και πολλα κοινα...




Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 25, 2017, 17:36 »
[justify]@nwlis, καλησπέρα. Οι φίλοι παραπάνω, λένε διαφορετικό πράγμα. Λένε τι πιστεύουν ως λύση για ν’ αποδώσει ένας Hadaly, τι είδαν. Όχι πόσα είδαν ή τι κάνει μπαμ και μπουμ. [/justify]

[justify]Το θέμα “γεύση” δεν είναι υποκειμενικό, και μάλιστα “εντελώς υποκειμενικό¨. Μην αναπαράγουμε εύκολες ατάκες. Με αυτό το σκεπτικό, δώσε μου έναν Richelieu με ταπεινό kanthal να σου δώσω 10 Hadaly με ss και Ni80.[/justify]

[justify]Από την άλλη, το καταλαβαίνω. Άλλα πράγματα ζητάω στα 28 μου κι άλλα στα 48 μου. Στα φόρτε μου θέλω ένταση, τρελή ένταση, όλα σε ένα, ένα και να καίει. Δεν θα θέλω να δω ποιότητα, θα δω ποσότητα..., δεν θα θέλω να ξεχωρίσω την πολυπλοκότητα ενός υγρού, θα θέλω έκρηξη. Δεν αποτελεί εξαίρεση και το άτμισμα.[/justify]

Τέλος, η σύγκριση RTA με RDA -όταν αυτή συμβαίνει- δεν γίνεται για τα χαρακτηριστικά τους. Ποιος είπε πως έχουν κοινά, να τον μαλώσω κι εγώ. Άλλα συμπεράσματα βγαίνουν από μία τέτοια σύγκριση.  

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 25, 2017, 20:11 »
Καλησπέρα και πάλι φίλοι μου. Νομίζω ότι μια χαρά το προσεγγίζει ο joebarteam. Το βασικό μου ερώτημα ήταν παραπάνω, αν τουβαζα τίτλο, "αναζητώντας τη γεύση". Εκεί όπως το ξεκαθάρισα δεν έχω εμπειρία από dripper και ίσως είχα μεγάλες προσδοκίες που είναι το βασικό συστατικό της απογοήτευσης. Δυστυχώς είναι κάτι που δεν εισέπραξα.

Ομως σας ευχαριστώ όλους και άλλη μια φορά εισέπραξα την ομορφιά της πολυσυλεκτικότητας, της πολυφωνίας, της καλόπιστης κριτικής και διαφωνίας. Τι καλά φίλοι μου σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τα συμπέρασματα μου από τις απαντήσεις σας. Δυστυχώς και εδώ δεν είναι άσπρο μαύρο, να μη βιαστώ, να δοκιμάσω πολλά στησίματα κατα κανόνα σε χονρά σύρματα (δυστυχώς τόσο χοντρό kanthal δεν έχω), όχι απαραίτητα απλά αλλά και σύνθετα και ελπίζω να μπουχτίσω γεύση όπως λέτε.

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 25, 2017, 20:21 »
αν ο hadaly ηταν για ντουμανια τοτε η εταιρεια δεν θα έβγαζε τον kryten.
ενα έξυπνο concept με ωραίο post για το συρμα και μια μέτρια γευση με ενα μικρο ντουμανακι και ωραία τιμη για γνήσιο.αυτος ειναι κατα την γνωμη μου ο hadaly. :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 25, 2017, 21:44 »
Παιδιά με τα o rings έχετε κανένα πρόβλημα? Στον δικό μου είναι πάρα πολύ σφιχτά. Ήδη ψάχνω να τα αντικαταστησω. Έλεγα ότι κάποια στιγμή θα στρωσουνε αλλά έπεσα έξω. Κατά τα άλλα, πρόκειται κατά την γνώμη μου για ένα πολύ γευσατο dripper. Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει σε 0·30-0·40 kanthal και spaced αντιστασεις. Βέβαια δεν είναι apollo η scythe αλλά είναι κοντά. Τέλος το θέμα της γεύσης είναι υποκειμενικο. Π.χ. Εγώ από τον richelieu δεν κατάφερα να πάρω την γεύση που θέλω. Ο φίλτατος joebar και πολύς κόσμος πίνουν  νερό στο όνομά του. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο ατμο δεν αξίζει. Γούστα είναι αυτά. 

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 25, 2017, 21:48 »
Μπορείς να βγάλεις το ένα ο-ρινγκ.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 26, 2017, 04:47 »
[justify]@nwlis, καλησπέρα. Οι φίλοι παραπάνω, λένε διαφορετικό πράγμα. Λένε τι πιστεύουν ως λύση για ν’ αποδώσει ένας Hadaly, τι είδαν. Όχι πόσα είδαν ή τι κάνει μπαμ και μπουμ. [/justify]

[justify]Το θέμα “γεύση” δεν είναι υποκειμενικό, και μάλιστα “εντελώς υποκειμενικό¨. Μην αναπαράγουμε εύκολες ατάκες. Με αυτό το σκεπτικό, δώσε μου έναν Richelieu με ταπεινό kanthal να σου δώσω 10 Hadaly με ss και Ni80.[/justify]

[justify]Από την άλλη, το καταλαβαίνω. Άλλα πράγματα ζητάω στα 28 μου κι άλλα στα 48 μου. Στα φόρτε μου θέλω ένταση, τρελή ένταση, όλα σε ένα, ένα και να καίει. Δεν θα θέλω να δω ποιότητα, θα δω ποσότητα..., δεν θα θέλω να ξεχωρίσω την πολυπλοκότητα ενός υγρού, θα θέλω έκρηξη. Δεν αποτελεί εξαίρεση και το άτμισμα.[/justify]

Τέλος, η σύγκριση RTA με RDA -όταν αυτή συμβαίνει- δεν γίνεται για τα χαρακτηριστικά τους. Ποιος είπε πως έχουν κοινά, να τον μαλώσω κι εγώ. Άλλα συμπεράσματα βγαίνουν από μία τέτοια σύγκριση.  
Μα μονο κ μονο απο το συγκεκριμενο θεμα καταλαβαινεις ποσο υποκειμενικη ειναι η γευση. Ο Geanagno βρισκει γευση με Alien,o Reaper με Clapton, εσυ με kanthal, εγω τα απεχθανομαι και τα alien και το  Kanthal (δοκιμασμενα και στον Hadaly).
Στο προηγουμενο σχολιο μου εννοουσα οτι θελει δοκιμες γενικα. Οταν παιρνουμε εναν ατμοποιητη που αποδιδει παρα πολυ καλα σε παρα πολυ κοσμο αλλα οχι σε εμας, δοκιμαζουμε συρματα, ανεβαζουμε watt,κατεβαζουμε watt. Αν μας φαινονται πολλα τα watt η λιγο το ντουμανι, δε φταιει ο ατμοποιητης.. Δεν μας κανει?? Επομενος :D . Το πορισμα ειναι λοιπον οτι δεν μας κανει,οχι οτι δεν εχει γευση,oti o Richelieu ειναι καλυτερος κτλ.

Καλησπέρα και πάλι φίλοι μου. Νομίζω ότι μια χαρά το προσεγγίζει ο joebarteam. Το βασικό μου ερώτημα ήταν παραπάνω, αν τουβαζα τίτλο, "αναζητώντας τη γεύση". Εκεί όπως το ξεκαθάρισα δεν έχω εμπειρία από dripper και ίσως είχα μεγάλες προσδοκίες που είναι το βασικό συστατικό της απογοήτευσης. Δυστυχώς είναι κάτι που δεν εισέπραξα.

Ομως σας ευχαριστώ όλους και άλλη μια φορά εισέπραξα την ομορφιά της πολυσυλεκτικότητας, της πολυφωνίας, της καλόπιστης κριτικής και διαφωνίας. Τι καλά φίλοι μου σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τα συμπέρασματα μου από τις απαντήσεις σας. Δυστυχώς και εδώ δεν είναι άσπρο μαύρο, να μη βιαστώ, να δοκιμάσω πολλά στησίματα κατα κανόνα σε χονρά σύρματα (δυστυχώς τόσο χοντρό kanthal δεν έχω), όχι απαραίτητα απλά αλλά και σύνθετα και ελπίζω να μπουχτίσω γεύση όπως λέτε.
Απλα ξεκινα με το στανταρ στησιμο που κανεις. Αν δεν σε καλυπτει στον Hadaly, ξεκινα με απλο στησιμο και ανεβαινε. Πραγματικα ειναι πανευκολο να βρεις το προφιλ που σε ικανοποιει στους dripper, πολυ VG θελει και τα πολυ βασικα σε θεμα στησιματος.( και πολλα διαφορετικα συρματα :D)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 26, 2017, 10:25 »
Αν πας σε χοντρά σύρματα (0.5) με λίγα W (25) και κλειστό σχεδόν τον αέρα, δεν νομίζω ότι θα πάρεις αποτέλεσμα.
Γενικά επειδή ο hadaly είναι κοντός ντριπερ, αν τον δουλέψεις σε πολλά W θα σου βγάλει υπερβολικά ζεστό ατμο. Μπορείς λίγο να μετριάσεις τη ζέστη με μακρύ ντριπ τιπ.
Αν σου αρέσει αυτό τότε ΟΚ, αν όχι 0.32 σύρμα νομίζω είναι η καλύτερη αρχή για δοκιμές.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2017, 11:17 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 26, 2017, 10:46 »
Για οσο καιρο τον ειχα στα χερια μου ειχα καταλήξει σε στησιμο με 2.5 πυρηνα 0.35 kanthal 5-6 σπειρες γυρω στα 0.85ohm και 16w. Με αυτο το συντηρητικο στησιμο ειχε χλυαρό και μπολικο ντουμανι με ωραια γευση και λογική καταναλωση. Δεν νομιζω πως με το μεγεθος του ενδεικνειται για χοντρα στησιματα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9186 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364