vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, akis91, geotron, Ηρακλης, manoslykos, Jorge, athmichalop, th3ofilos

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 06:31 »
Θετικές και οι πρώτες εντυπώσεις από τον Todd:


Συγνώμη για το off-topic αλλά το σχόλιο και η έκφραση στο πρόσωπο του Todd
όταν σχολιάζει για τα καταστήματα που συνεργαζόντουσαν με τον imeo είναι όλα τα λεφτά.

Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 08:32 »


 Μπάμπη ευχαριστώ που περίμενες να παραλάβω στις 4 το πρωί 😉

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 08:52 »
Καλορίζικα τα κοσμήματα κύριοι!!
Είναι Καταπληκτικό μηχανάκι και ταυτόχρονα κόσμημα σκέτο...
Αντε να δούμε τώρα πως θα περάσει ο καιρός ώστε να επιστρεψω και να παραλάβω κι εγώ...
Ανεβάστε πολλές φώτο να σπάει η απόσταση βρε...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 10:18 »
Καλημέρα,
Μια ερώτηση. Όταν ανοίγετε την καμπάνα ρύθμισης υγρών, βλέπετε και τις δυο τρύπες τροφοδοσίας που κλείνει το βαμβάκι?
Γιατί στον δικό μου μόνο η μια είναι σε επαφή με το υγρό και το βαμβάκι τροφοδοτείται απο τη μια μόνο πλευρά.
Με συνέπεια, μετά απο 3 συνεχόμενες τσιγαρίσιες τζούρες των 3,5 δευτερολέπτων να τρώω ψιλοκαμένο.
Άνοιξα τέρμα τα υγρά, αλλά δεν βελτιώθηκε και πολύ.
Το στήσιμό μου είναι 0,28 κάνθαλ σε 2,5 πυρήνα 1Ω και το δουλεύω στα 12,5W.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 10:28 »
Τις βλέπω και τις δύο Γιάννη, τη μία πλήρως και τη δεύτερη μερικώς, γιατί ένα τμήμα της κρύβεται πίσω από τη μια "κολόνα" της εξωτερικής καμπάνας. Δεν παίζει πάντως κάποιο ρόλο αυτό, γιατί όταν ανασηκώνεται η εσωτερική καμπάνα, υπάρχει επαρκής χώρος για να περάσει το υγρό. Μήπως έχεις κανα hot spot ή πολύ σφιχτό το βαμβάκι στον πυρήνα και οφείλεται εκεί?

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 10:33 »
Γιώργο καλημέρα κι ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
Οχι, δεν έχω χοτ σποτ και το βαμβάκι είναι χαλαρό στον πυρήνα...
Στον δικό μου η μια τρύπα κρύβεται τελείως απο την κολώνα.
Και στον έλεγχο που κάνω, βλέπω το βαμβάκι πιο στεγνό απο εκείνη τη μεριά

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 10:37 »
Τότε εγώ στη θέση σου ή θα έλυνα τη βάση και θα την ξαναβίδωνα ή θα έλυνα και θα ξαναέδενα όλο τον ατμο. Ο δικός μου τουλάχιστον είναι αρκετά σφιχτός ακόμη και θέλει στρώσιμο, άλλο τίποτα δεν ξέρω να σου πω.

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 10:39 »
Αυτό θα κάνω και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 10:40 »
12 και 10 ήλθε και η δικιά μου παραγγελία με το κατάκοπο Πακητο... ;D
σαν την Ανασταση περιμενα το αγιο φως..... :laugh1:

ελα μην τρελαίνεστε δεν ειναι ολα δικα μου....

Ρεμαλια οσοι δειτε τα νουμερα σας ελατε θα ειμαι ανοιχτός μέχρι το πρωτο φως της ημερας...(οχι σαν το γκουρου που στις 11 πηγε για υπνο.... :tongue_smilie:)

δευτε λαβετε SKYLINE....

ΑΑΑΑ κουιζ...στην φωτο 2 ειναι τα δικα μου οποιος βρει ποια νουμερα εχω κερδιζει ενα φιλι απο βασιλη....
(στο μάγουλο ;D),πλακα κανω ετσι δεν ειναι δικα μου.... :)

Τσιλι καναμε αψογη δουλεια αδελφε.... :yes:





Εμενα γιατι το Νο 70 κατι μου λεει δεν θυμαμαι ακριβως :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2016, 11:18 από navy »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 10:43 »
Αν μπορούσαν οι κάτοχοι να κάνουν μια σύγκριση για τον "αέρα" του με άλλους ατμοποιητές ώστε να πάρουμε μια ιδέα για τα decks του;
Πάντα με το δαχτυλίδι του στο "φουλ ανοιχτό" ας πούμε;

Για παράδειγμα, σφιχτό deck = ; (Phenomenon lite; Cloud one; Eviva; )
Ανοιχτό deck = ; (Tilemahos v2; Kayfun V5; Momentous; )

Να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα κι οι "μακρινοί".. :D

Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 10:55 »
Στον αερατο είναι πιο αερατος από v5  και από Τηλέμαχο v2 αλλά είναι πιο γεμάτη η τζούρα απολαυστική

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης


« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2016, 20:21 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 11:13 »
Αν μπορούσαν οι κάτοχοι να κάνουν μια σύγκριση για τον "αέρα" του με άλλους ατμοποιητές ώστε να πάρουμε μια ιδέα για τα decks του;
Πάντα με το δαχτυλίδι του στο "φουλ ανοιχτό" ας πούμε;

Για παράδειγμα, σφιχτό deck = ; (Phenomenon lite; Cloud one; Eviva; )
Ανοιχτό deck = ; (Tilemahos v2; Kayfun V5; Momentous; )

Να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα κι οι "μακρινοί".. :D

..το κλειστό ντεκ  (..στην μικρή σχετικά επαφή που είχα μαζί του) ..στο τέρμα ανοιχτό, μου θύμισε το τέρμα ανοιχτό του cloud  (..ας επιβεβαιώσει και κάποιος που πήρε το κλειστό).

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 11:16 »
Επιβεβαιώνω. Είναι ελάχιστα πιο σφιχτό απο το τέρμα ανοικτό του CloudOne.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2016, 20:22 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 11:28 »
Την ίδια εντύπωση έχω κι εγώ απ' το κλειστό ντεκ Γιώργο. Φαντάσου Μάκη ότι την χαλαρή τσιγαρίσια που μου αρέσει στον cloud την παίρνω από τον skyline έχοντας αυτή τη στιγμή στο ανοιχτό ντεκ, τη μισή ακριβώς τρύπα ανοιχτή. Ο momentus είναι πιο αεράτος από τον cloud όμως.
Φουλ ανοιχτός είναι πολύ πιο αεράτος από τον Τηλέμαχο v2, αλλά πολύ πλουσιότερη γεύση και ατμό. Άλλωστε ο απλός ν2 δεν έχει γεύση! Με φουλ αέρα θέλει πολλά watt πάντως, όχι τσιγαρίσια watt δηλαδή και φυσικά πίνει πολύ.
Επίσης έχει πολύ δυνατό χτύπημα γενικά, εκτός κι αν φταίει που έχω κάνει 5 τανκάκια από τις 7 χτες βράδυ και έχει γίνει τσαρούχι ο λαιμός μου! :laugh1:
Α, με kayfun v5, δεν μπορώ να συγκρίνω γιατί δεν τον έχω δοκιμάσει καν.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 11:32 »
Kαι γιατί είναι αρνητικό αυτό?

Και με τον alpha έχει ομοιότητες (βασικά εκεί βασίζεται η λειτουργία του) αλλά όπως είναι αναμενόμενο δεν υπάρχει παρθενογένεση οπότε κοίτα να τον χαρείς διότι τα λεφτά είναι πολλά ανεξαρτήτως τσέπης  ;)
[justify]@tsiv, καλημέρα. Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο, ήμουν σαν τη χήρα στο κρεβάτι. Όχι γκρίνιες, πραγματικά πρέπει να τον απολαύσουμε Σπουδαίος ατμοποιητής. [/justify]

[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Ξημερώθηκα με τον ατμοποιητή, όχι απλώς έστρωσε μέταλλο αλλά και χαρακτήρα, (κι εγώ παράκρουση). Μ ο ν α δ ι κ ό ς, χωρίς να βλογάω γένια. Μηδέν διαρροές, μηδέν υποτροφοδοσίες, μηδέν υποτονικότητες, δροσερό άτμισμα, σε όποια ισχύ πρόλαβα να βάλω. Καμένο δεν πήρα ποτέ, αφαιρούσα τη βάση όταν δεν υπήρχε ούτε μία σταγόνα επάνω στο βαμβάκι. Δοκίμασα αρκετά υγρά (λεπτόρρευστα και παχύρρευστα), όλες οι δοκιμές μου βέβαια έγιναν μόνο με 1 σύρμα (kanthal 0.4mm). Σπουδαία γεύση και παχύ παχύ ντουμάνι, στα 25w είχα πυκνότατο, αν πήγαινα 5w παραπάνω τότε το αποτέλεσμα ήταν διπλάσιο, (πώς το κατάφερε αυτό ο κατασκευαστής δεν ξέρω). Ακόμα ανακαλύπτω πράγματα. [/justify]


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136155 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12