vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, tibolaso, Jorge, maprix, JohnDag, dvelev

Twitter

VapeDroid C1D2 – DNA75

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
VapeDroid C1D2 – DNA75
« στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 23:05 »
VapeDroid C1D2 – DNA75





[justify]Ένα ακόμα ηλεκτρονικό μοντ, και ποιος θα το περίμενε πως θα τελειώναμε τη φράση μας με: “ένα ακόμα ηλεκτρονικό μοντ με DNA75”. Πώς έρχεται ο καιρός, είναι εντυπωσιακό. Λοιπόν, εδώ κι αν θα 'μαι σύντομος. Αστραπή σκέτη. Έχουμε και λέμε: VapeDroid και S-Body, αλλά και, Evolv DNA75! Σχεδιασμό ο πρώτος, εκτέλεση κατασκευής ο δεύτερος, κι όλα τα λεφτά ο τρίτος.[/justify]

[justify]Θα ξεκινήσω με το πιο εύκολο: την πλακέτα. Διάσημη, απλησίαστη ως Σταρ. DNA75 και αμέτρητες επιλογές στον ανυποψίαστο ατμιστή, (είμαι ο Joe και είμαι καλά...). Σήμερα που μιλάμε, μέχρι και το τελευταίο ατμιστικό σπιτικό έχει ή θα έχει σύντομα μία τέτοια ντίβα. Ασφαλώς και δεν το λέω ως αστείο, ούτε ως κάτι κακό. Αντίθετα. Είναι καταπληκτικό σαν ατμιστικό γεγονός, να έχω πρόσβαση σε κάτι τέτοιο. Παρ' όλα αυτά, προσωπικά, μέχρι τώρα δεν ήθελα να πλησιάσω την Evolv, -ακόμα και τώρα, δεν τρελαίνομαι. Ο λόγος απλούστατος. Δεν είμαι έτοιμος, δεν έχω ξεκολλήσει ούτε και απ' τα στοιχειώδη τού ατμίσματος, ακόμα λατρεύω το kanthal, ακόμα δεν με συγκινεί ο χρωματισμός ελέγχου θερμοκρασίας. Να το πω και πιο λιανά; όσα δεν φτάνει η αλεπού...[/justify]




[justify]Πρώτες εντυπώσεις:[/justify]

[justify]1. Εργονομία. Πολύ καλή, όχι άριστη. Στο χέρι εφαρμόζει μια χαρά, το βάρος (μαζί με την μπαταρία) είναι σχετικά βαρύ, όχι όμως κάτι υπερβολικό, και η επίστρωση καουτσούκ (σε μαύρο ματ) είναι ιδανικό στοιχείο επιτυχίας. Ένα αρνητικό του, τα λιπαρά χέρια που αφήνουν τα ίχνη τους, όμως με ένα απαλό σκούπισμα εξαφανίζονται άμεσα.[/justify]

[justify]2. Ποιότητα υλικών-κατασκευής. Εδώ σαν πρώτη ανιχνευτική ματιά, φαίνεται ένα καταπληκτικό αποτέλεσμα, (Zinc Alloy, ss). Παρ' όλα αυτά, κι εδώ κρατάω μικρό καλάθι για να μην πάθω ό,τι δεν θέλω, (λίγο άσχετο σαν παράδειγμα, γκριπ μοτοσικλέτας με σεβαστό ποσοστό σε καουτσούκ, μου κρατάνε για 90 ημέρες). Βέβαια, θα πει κάποιος: βρε, μιλάμε και για φυσιολογικές φθορές συχνής επαφής, όλα τα πράγματα έχουν φθορά. Σωστό κι αυτό. Επίσης, κουμπιά και 510 από ss, και με καταπληκτικό πάτημα και βίδωμα αντίστοιχα. Το καπάκι της μπαταρίας, κι αυτό μεταλλικό με τη σχετική επίστρωση καουτσούκ, κλείσιμο αυτού με μαγνήτες, (που όσο είδα μέχρι τώρα, εφαρμόζουν όλα σωστά, χωρίς κενά, κουνήματα).[/justify]

[justify]3.Οθόνη. Απλώς υπέροχη (OLED). Άριστη φωτεινότητα-ευκρίνεια, αν και σχετικά μικρή.[/justify]

[justify]4. Τροφοδοσία. 2 επιλογές, για μία μπαταρία 26650 ή για μία 18650 (με τη δεύτερη, περιλαμβάνεται στη συσκευασία και ο σχετικός πλαστικός αντάπτορας, που κουμπώνει κι αυτός με μαγνήτη).[/justify]

[justify]5. Εφαρμογή ατμοποιητών. Εφαρμόζουν και οι μεγάλοι (άνω των 22mm) χωρίς να εξέχουν τού μοντ, τουλάχιστον μέχρι τα 25mm που πρόλαβα να δω.[/justify]



[justify]Διαβάζουμε:[/justify]

[justify]In autumn 2014, something unique came to the market in the form of the original C1D2. Sporting a DNA40 chip, and a fresh design configuration and enclosure system, the C1D2 quickly became a fan favourite and went on to inspire multitudes of products on the market. Now, in the summer of 2016, I'm proud to present the third generation of C1D2, with an even more compact and ergonomic form factor as well as the latest advanced DNA75 chipset.[/justify]

[justify]Specifications: Full metal body, Evolv DNA75W TC Chipset, Uses a single 26650 battery (or 18650 w/included adapter), Stainless Steel buttons and 510, Dimensions: 29 x 44 x 86 mm.[/justify]

[justify]Included: 1 x Instruction Manual, 1 x C1D2 by VapeDroid, 1 x 18650 battery adapter, 1 x USB data cable.[/justify]




[justify]Πρώτα συμπεράσματα: Όμορφος σχεδιασμός και ποιοτικά υλικά. Κορυφαία-διάσημη πλακέτα με σωστή τιμή, για ακόμα περισσότερους ευτυχισμένους χρήστες. Μία ιδανική ευκαιρία για παραπάνω γνώση, μία ιδανική ευκαιρία για ν' αγαπήσεις ακόμα περισσότερο το άτμισμα.[/justify]

[justify]Θετικά: DNA75, όμορφο μοντ, καλή ποιότητα υλικών-συναρμογής, τιμή.[/justify]

[justify]Αρνητικά: Πολύ όμορφο μοντ, όμως φοβάμαι πλέον όλα τα φινιρίσματα. Και μην λέμε ψέματα. Αν κάτι δεν σου αρέσει, ποτέ δεν θα είναι μία καλή αγορά. Κάνω λάθος;[/justify]

[justify]Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε (και λυπάμαι που δεν γνωρίζω ακόμα την πλακέτα, ώστε να πω κάτι παραπάνω, και με ουσία).[/justify]








Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 23:17 »
Άντε ξανά τα ίδια. Στα υπ' όψη κι αυτό όπως και το προηγούμενο. Αλλά το έμαθα το μάθημα μου. Θα περιμένω...

Για την παρουσίαση Joe δεν χρειάζεται να πω πολλά. Ξέρεις...Chapeau! :respect_hat:


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 23:26 »
[justify]@cpbaroque, καλησπέρα κι ευχαριστώ για όλα. Λοιπόν, δεν θα πω ψέματα πουθενά. Το 1ο, είμαι άσχετος με DNA75, επομένως θα σφυρίζω αδιάφορα. 2ο, το φινίρισμα, γενικά, σαν συσκευή, είναι καταπληκτική, ειλικρινά. ΟΜΩΣ, είδα και κάτι τέτοια όπως το παρακάτω. Έλεγε τα δικά του κι εγώ έβλεπα τα δικά μου (π.χ. στο 2:00 ). Αυτά μέχρι τώρα. Κι αύριο μέρα είναι, χαχαχα. [/justify]




Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 23:45 »
Ίσως το πιο τέλειο μοντάκι με DNA 75.
1.Πολύ μικρότερο κι ελαφρύτερο απ'το Therion, όχι τόσο διακριτά όμορφο
2. Μικρότερο, με ανθεκτικότερο αντιολισθητικό φινίρισμα απ' το VT75 και με τον ατμοποιητή στη σωστή πλευρά ;)
3. Κάτι σαν το SMY , πιο όμορφο, με τη επιπλέον δυνατότητα της 26650.

Αν δεν είχα DNA 75 , μάλλον αυτό θα έπαιρνα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 00:27 »
Ωχ ο Joe το παρουσίασε κι αυτό; Κι είπε καλά λόγια; Θα ξεβάφει τέλος. :laugh1:

Και χωρίς πλάκα κάτι τέτοιο φάνηκε στο τελευταίο βίντεο, δείτε εκεί γύρω στο 2:00 όπως είπε κι ο ίδιος ο Joe.. :D

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 08:53 »
Ξεβαφει δεν ξεβαφει το έχω ήδη παραγγείλει εδώ κ μία εβδομάδα.Το έχω δει από ένα φίλο κ σχεδιαστικά τουλάχιστον είναι πολύ όμορφο.Τα σημαδακια είναι όντως γεγονός,γινονται αλλά εδώ ολόκληρο dani κ έχει μπεί σε θήκη.Μαλλον θαμπει κ αυτό αν δω τα σκούρα.Ο λόγος που το πήρα ήταν σίγουρα η πλακέτα αλλά κ η εμφάνιση του που δεν σου θυμίζει άλλη μία κινέζικη δημιουργία.
   
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 09:00 από mandraxio »

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 09:34 »
Ένα μπράβο κι απο μένα στον Joe για την αρχή του νήματος και την παρουσίαση. Το μοντάκι από κάθε άποψη είναι για 'βραδινές' καταστάσεις, ννοώντας κατασκευαστικά 'κυριλέ' με φοβερό πάτημα κουμπιών και δυνατή πλακέτα.
Στη σελίδα του σχεδιαστή στο fb υπάρχει να κατεβάσετε τις customized ρυθμίσεις του με βασικότερη τη ρύθμιση του mod resistance στα 0,007Ω.
Καλές συζητήσεις ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:24 »
Δεν εχω καμμια εμπιστοσυνη στην s body που ειναι και η κατασκευαστρια εταιρεια

Εxω αγορασει το sbodydna 40 εδω και 1 χρονο και ενω σαν στιβαροτητα ειναι


ειναι καλο με πολυ καλα κουμπια στο φινιρισμα ηταν χαλια αν εχει αυτο


το υλικο που ειναι σαν αυτοκολητο το rumber δενθυμαμαι ακριβως πως

το λενε μου ειχε ξεφλουδισει ολοκληρο μεσα σε 10 μερες ευχομαι το

φινιρισμα του να μην ειναι απο το ιδιο υλικο γιατι κατα τα αλλα

ειναι πολυ ωραιο σαν εμφανιση και ηθελα να το παρω αλλα μολις

ειδα τον κατασκευαστη ειπα να το παρει καποιος αλλος για να

μσς πει αν αντεχει το φινιρισμα του   :) :)

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:32 »
Πολύ όμορφο μοντάκι. Φαίνεται στιβαρή και ποιοτική κατασκευή. Θα περιμένω μερικές μέρες χρήσης από τον θεματοθέτη για περισσότερες πληροφορίες μιας και είμαι με το δάχτυλο στη σκανδάλη για αγορά dna.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:37 »
Δεν ξέρω πως το χουν πετύχει αυτό το φινίρισμα, πάντως δεν μου φαίνεται για αυτοκόλλητο. 2 βδομάδες το χω και δεν έχω δει το παραμικρό, ο χρόνος βέβαια θα δείξει. Επίσης δεν είδα κάπου να υπάρχει κάποια θήκη, ο Γερμανός(σχεδιαστής) μου φαίνεται ιδιαίτερα αυστηρός για να έχει επιτρέψει τσαπατσοδουλειά. Το μόνο που με χαλάει είναι το μεγεθός του σε σχέση ας πούμε με το vt75 nano που για να έχεις και την επιλογή μεγαλύτερης μπαταρίας βγήκε και το μοντάκι μεγαλύτερο. 

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 11:49 »
Μπράβο!!
..άλλη μια απολαυστική παρουσίαση!!!

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 13:08 »
Φίλε Joe μιας και είπες ότι το έχεις δοκιμάσει μέχρι και με 25αρη ατμοποιητή, μήπως θα σου ήταν εύκολο να ανεβάσεις μια φωτογραφία με 25αρη πάνω του για να δούμε πως κάθεται;
Το λέω γιατί με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα dna75 και αυτό μου φαίνεται το πιο όμορφο, αλλά σε κάποια βίντεο έλεγαν ότι παίρνει με το ζόρι μέχρι 24αρη χωρίς να εξέχει, όμως κανένας από αυτούς δεν έδειξε πως είναι με τέτοιου μεγέθους ατμοποιητή.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2016, 13:26 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 17:06 »
Υπάρχει μία θήκη,δερμάτινη όπως φαίνεται τουλάχιστον,σ το mpixlimpidi.Και εγώ το αναμενω ίσως κ αυτή τήν εβδομάδα.Το πήρα από gd στην ελκυστική τιμή των 63,15euro.Οποτε κ κανένα ψιλοξεβαματακι,εαν υπάρξει,δικαιολογειται άς πούμε.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 17:13 »
το εχω γυρω στο 20ημερο,πολυ ομορφο ,καθεται στο χερι σαν γαντι,ειναι λιιιγο βαρυ,η πλακετα ειναι κορυφη και η βαφη μεχρι στιγμης στεκεται στην θεση της αθικτη,βεβαια δεν το εχω βαλει σε τσαντα με αλλα αντικειμενα και δεν μου επεσε ποτε,το καλυτερο μου μοντ μεχρι στιγμης με διαφορα το ειχα παραγγειλει απο φαστεκ στα 73€

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 17:16 »
Ξεβάφει  :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8179 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136065 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085029 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy