vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, Micha3L, JohnDag, dallaskdp, marauder800, Ducati.Jimakos, Christos Z, I.P, camber

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
παιδες μπουκωμα στη μυτη εχετε καθολου?εγω γνωστη αλλεργικη ρινιτιδα και φαινεται να με επηρεαζει απο οταν εκοψα το καπνισμα και αρχισα το ατμισμα προ 2μηνου προς το χειροτερο. Παντα ξυπναω το πρωι μπουκωμενος χωρις να τρεχει η μύτη. 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Αν κάνεις high VG υγρά δοκίμασε να πας σε 50-50 ή 60-40 PG /VG. Εγώ με παρόμοιο θέμα έτσι είδα βελτίωση. Με ενοχλούν τα υγρά με υψηλή VG

Sent from my OnePlusOne

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
50 /50 κανω και ειμαι συνεχως μπουκωμενος . βεβαια καταναλωνω παρα πολλα ml ημερησιως . 
βεβαια ειχα και παλαιοτερα τετοια θεματα με το τσιγαρο αλλα απο το ατμισμα και μετα φαινεται οτι χειροτερεψε. Θα φτιαξω λιγο σκετη VG για να δω αν στρωνει . 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Ειπαμε να ανεβάσεις την PG όχι την VG :))

Αποσυνδεδεμένος nikolas36

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
εγω οσα χρονια καπνιζα ..ποτε δεν ειχα φλεματα σε καθημερινη βαση ..μονο οταν καπνιζα υπερβολικα και μπερδευα τις μαρκες οπου ηταν κ πολυ σπανια, σχεδον ποτε!τελευτεα κ ενω ατμιζω καπου στους 4-5 μηνες,εδω και 2 βδομαδες εχω φλεματα κυριως το πρωι και το βραδυ ,βλεποντας καποια  μικρα στιγματα, καφε και μαυρου χρωματος σε αυτα!πιθανολογω οτι ειναι απο την διακοπη του κανονικου τσιγαρου κ σαν να καθαριζω !η πορεια θα δειξει!

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Ειπαμε να ανεβάσεις την PG όχι την VG :))
ωχ VG εννοουσα  :)) ευχαριστω για τις απαντησεις

Χαιρεται,
 Ξεκινησα το ηλεκτρονικο πριν κανα 2μηνο και το κρατησα για 1-2  εβδομαδες..το σταματησα γιατι ειχα φρικτους πονους στα πνευμονια..τοτε το υγρο μου ειχε 12mg νικοτινη..
  Ειπα να το ξαναρχισω πριν λιγες μερες(4-5 μερες) με το ιδιο υγρο(number 2nobacco) αλλα με 6 mg νικοτινη μιας και ετσι με συμβουλεψαν..
Μετα απο 2 μερες αρχισαν παλι η πονοι σιγα-σιγα,διαβασα οτι πρεπει να χαμηλοσω το pg,πηρα ενα υγρο με 80/20 high vg και αρωμα φραουλα το εκανα μιαμιση μερα αλλα οι πονοι πλεον ειναι αφορητοι...
 Ατμιζα στα 16-18 watt περιπου 2 με 2,5 ml..
Εχετε να προτινεται κατι;;
Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Να πας σε έναν πνευμονολόγο

Μαλιστα...αρχιζω παλι τσιγαρο δηλαδη! :hmmm:
 

Αποσυνδεδεμένος Ηastur

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
εγω οσα χρονια καπνιζα ..ποτε δεν ειχα φλεματα σε καθημερινη βαση ..μονο οταν καπνιζα υπερβολικα και μπερδευα τις μαρκες οπου ηταν κ πολυ σπανια, σχεδον ποτε!τελευτεα κ ενω ατμιζω καπου στους 4-5 μηνες,εδω και 2 βδομαδες εχω φλεματα κυριως το πρωι και το βραδυ ,βλεποντας καποια  μικρα στιγματα, καφε και μαυρου χρωματος σε αυτα!πιθανολογω οτι ειναι απο την διακοπη του κανονικου τσιγαρου κ σαν να καθαριζω !η πορεια θα δειξει!

Αυτό οφείλεται σε 2 παράγοντες:

1) ο κροσοτός επιθήλιος ιστός τον βρόγχων λόγω διακοπής του καπνίσματος ξεκινά να αποβάλλει τα κατάλοιπα που "φίλτραρε" από τον καπνό με την μορφή βλέννας. Είναι μια διαδικασία που δεν έχει fixed χρόνο, είναι καθαρά θέμα φυσιολογίας του εκάστοτε ανθρώπου.

2) Το άτμισμα προκαλεί οπισθορινική καταρροή, δηλαδή οι ποσότητες ατμού που συσσωρεύονται στα πρώτα τμήματα του αναπνευστικού συστήματος, κατά την διάρκεια του ύπνου λόγω της στάσης του σώματος προχωρούν προς την τραχεία και υγροποιούνται με αποτέλεσμα να έχεις αυτά τα φλέματα τα πρωϊνά. Δεν είναι κάτι που χρήζει ίασης, είναι απόλυτα φυσιολογικό και μετά από κάποια ηλικία το κάνουμε ούτως ή άλλως. 
Ελπίζω να βοήθησα.

Εχετε να πειτε τιποτα για το δικο μου θεμα; η να αναψω τσιγαρο ετοιμος ειμαι!!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Σου είπαν τι να κάνεις ήδη. Γιατροί δεν είμαστε φίλε μου, ούτε μάντεις.

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Εχετε να πειτε τιποτα για το δικο μου θεμα; η να αναψω τσιγαρο ετοιμος ειμαι!!

Να τα κόψεις όλα και να πας στο γιατρό... Θέλει πολύ σκέψη;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Εχετε να πειτε τιποτα για το δικο μου θεμα; η να αναψω τσιγαρο ετοιμος ειμαι!!
Δεν είναι πανάκεια το ηλεκτρονικό. Αφού δεν σου κάνει όπως φαίνεται και θέλεις να κόψεις το τσιγάρο, να πας σε ένα ιατρείο διακοπής καπνίσματος σε δημόσιο νοσοκομείο και να κάνεις ότι σου πουν εκεί.

Με καλυπτει το ΗΤ..Πιστευετε οτι με ενοχλει το pg η το vg..; η μηπως η νικοτινη;;
Τσιγαρα καπνιζα με 12 νικοτινη..Οπως ειπε ενας ποιο πανω που διαβασα νιωθω σαν καψιμο στα πνευμονια...
 Και τι θα μπορουσε να μου πει ενας γιατρος δηλαδη; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8188 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237141 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy