vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Δεν τον ξέρω. Νομίζω είναι πιο πολύ για πνευμονικές τζούρες. Αν δεν κάνεις πνευμονικές, θέλει ψάξιμο γιατί σχεδόν όλοι αυτοί οι "δυνατοί" ατμοποιητές είναι για πνευμονικές τζούρες.
Ας απαντήσει κάποιος που τον ξέρει. 

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
οχι πνευμονικες,με τιποτα,μαμα μου!!! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
ο triton με την 1.8ohm κεφαλή δίνει ικανοποιητική τσιγαρισια ελαφρώς αεράτη τζούρα
με κλειστό το top afc και ελαφρώς ανοιχτό το κάτω afc
είναι παίδεμα το πλύσιμο όμως επειδή δεν διαλύεται το tank

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Δική μου εμπειρία, από δοκιμές ως τώρα, είναι ότι αν ένας ατμοποιητής είναι προσανατολισμένος για πνευμονικές τζούρες, δεν μπορεί να φτάσει έναν που είναι για τσιγαρίσιες κλείνοντας και μόνο τον αέρα. Βέβαια τον μεγάλο Τρίτωνα δεν τον έχω δοκιμάσει. Το ότι παίρνει 1,8 αντίσταση του δίνει μεγαλύτερες πιθανότητες να τα καταφέρει.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
αυτό που λες σχύει στους περισσοτερους ατμο
για παράδειγμα στον τρίτον αν του βάλεις την 0.5ohm και πας να κλήσης το afc δεν θα πάρεις σωστή τζούρα
η 1.8ohm όμως έτσι όπως είναι κατασκευασμένη κάνει την δουλειά πολύ καλά
τον έχω δοκιμάσει αρκετές φορες είναι πολύ καλή η τζούρα του για mtl αλλα μονο με την 1.8ohm κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
καλησπερα ! εχω τον μινι ναυτιλο και ενω τον ξεκινησα με αερατες (ειχα πρωτοξεκινησει και το ατμισμα και η αληθεια ειναι πως οτι κι αν εκανα εκτος απο τσιγαρο,μου φαινοταν σουπερ στο σημειο που ειχα καταντησει με το κλτσιγαρο) αλλα μετα απο δυο εβδομαδες πλεον δεν με ικανοποιει και τον εχω στην πιο μικρη τρυπουλα και ανεβασα και τα βατ στα 10,5 ενω ειχα ξεκινησει απο 8μιση...αυριο θα αγορασω υγρα με περισσοτερη νικοτινη(διοτι φταιει και αυτο στην περιπτωση μου) αλλα θελω οπωσδηποτε εναν ακομη αξιοπιστο ατμοποιητη και για καβατζα(δοτι αν μου παθει κατι το ναυτιλακι μου θα εγκληματισω) και για να εχω αλλα υγρα για τις χαρμανες που με πιανουν και θελω να μπορω να κανω σφιχτες τζουρες..ειχα στο μυαλο μου τον τριτωνα αλλα μπερδευτηκα λιγο διαβαζοντας το ποστ...
μια βοηθεια σας παρακαλω....διαβαζω ωρες καθημερινα το φορουμ αλλα σαν καινουργια στο ατμισμα ολα μου φαινονται βουνο και εχω τις απειρες αποριες

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
εγώ προσωπικά που ξεκίνησα με mini Ναυτίλο πριν 2 μήνες ήμουν και είμαι τόσο ευχαριστημένος που πάνω στον πρώτο μήνα πήρα και δεύτερο mini Ναυτίλο....κι έλυσα το πρόβλημα της ανασφάλειας και της φοβίας μην μου πάθει τίποτα
θα πάρω και τριτο κάποια στιγμή και διαβάζοντας το φόρουμ μάλλον κλίνω προς τον triton mini

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
παω να μελετησω :) ευχαριστω πολυ παιδια!

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Αν μπορείς να ψωνίσεις από Κίνα (και να περιμένεις) πάρε αυτό που σου έγραψε ο karmakoma (προσοχή μόνο στο μοντέλο).
Πάρε δύο μάλιστα να έχεις να αλλάζεις και γεύσεις, και πάρε και κεφαλές μαζί.
Αλλιώς αν μπορείς μόνο από Ελλάδα, Triton Mini χωρίς δεύτερη σκέψη.  ;)

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
πηρα τον μινι τριτωνα σημερα... οι σφιχτες του ναυτιλου ΔΕΝ συγκρινονται τελικα,αλλα και παλι ειμαι πολυ ικανοποιημενη... :)

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Επειδή είμαι με κινητό και δεν μπορώ να βρω που να κάνω την ερώτηση μου συγγνώμη αν είναι σε λάθος μέρος αλλά μια επείγουσα βοήθεια παιδιά.. Πήρα χθες τον μίνι τριτωνα και σήμερα που τον γέμισα ξανά, δεν ατμοποιει σωστά βγάζει υγρά και έχω καταπιεί δύο μλ σε δοκιμές... Έχω δοκιμάσει τα πάντα, τι μπορεί να φταίει πριν πάω στο μαγαζί ξανά ?είμαι εξοχικό  και μου είναι δύσκολο πολύ, ευτυχως έχω και τον ναυτιλακο μου... Κλαψ

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Το πιο πιθανό είναι να έχεις υπερτροφοδοσία υγρού.
Δοκίμασε τα εξής:
α) Τίναξε τον ατμοποιητή (σαν παλιό θερμόμετρο) με το επιστόμιο προς τα κάτω και ένα χαρτί μπροστά.
β) Στρίψε ένα λεπτό κομάτι χαρτιού και καθάρισε με αυτό την περιοχή από το επιστόμιο έως κάτω. Έως την κεφαλή.
γ) Κάνε μερικές αντίστροφες τζούρες (φύσα αντί να ρουφάς).

Τα παραπάνω βοηθούν να φύγει το πλεονάζον υγρό από την κεφαλή.
Αν παρ' όλα αυτά το πρόβλημά σου δεν λυθεί, πες μας να σκεφτούμε άλλες λύσεις.

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
απο τι προκαλείται η υπερτροφοδοσία ;

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Χίλια ευχαριστώ φίλε μου, αυτό ήταν τελικά! Έφτιαξε.. Να σε ρωτήσω όμως κάτι, επειδή εγώ κάνω πολύ σφιχτες τζούρες, απαγορεύεται να κλείσω τελείως τον αέρα ?πρέπει να μένει οπωσδήποτε μια σκαλίτσα ανοιχτή η τρυπουλα ?διότι νομίζω πως αν την κλείνω σχεδόν τελείως βγάζει υγρά όταν τραβάω τζούρα.. Τώρα που έκανα αυτά που είπες διορθώθηκε αλλά αν την έχω αρκετά ανοιχτή...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy