vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #150 στις: Μαΐου 20, 2016, 17:02 »
εγω γιατι τον βλεπω σε αποθεμα στην atmosfaira?.εχεις παρει τηλεφωνο και δεν τον εχει?

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #151 στις: Μαΐου 20, 2016, 17:56 »
Μετά από δύο ημέρες χρήσης του πέντε οι παρατηρήσεις μου είναι οι παρακάτω:

στάλθηκε από το lg τεσσερο


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #152 στις: Μαΐου 20, 2016, 18:07 »
τι νικοτίνη κάνεις? Γιατί εμένα με 6άρα δε μπορώ να πω οτι με χτυπάει ιδιαίτερα....

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #153 στις: Μαΐου 20, 2016, 18:19 »
Ακροβατωντας στο offtopic θα ρωτησω τους kayfynακιδες φιλους εδω μεσα να μου δωσουν τα φωτα τους...  ;D
Ειμαι κατοχος ενους kayfun lite plus v2 απο Hcigar, καλο κλωναρι  :thumpup: 
Εχω ερωτευτει αυτη τη τσιγαρισια,σφιχτη τζουρα του,γευση κτλ αλλα το γεμισμα και οτι δεν εχω προσβαση στη καμπανα ειναι σκοτωμα  :(
Οποτε επειδη βλεπω οτι εχετε συλλογη απο kayfunινια ρωτω...
3,4 η 5? Εχουν πολλα λεφτα οι ριμαριδες,θα ψαξω πρωτα για κανα καλο κλωναρι (Tobeco/Hcigar/Yosem ) να πω την αληθεια αλλα βοηθαει η γνωμη σας...Παντως μεχρι οσα εχω διαβασει στο 3 με βλεπω
Ευχαριστω και κατι ακομα σχετικα με το νεο νομοσχεδιο για το ατμισμα
Οι Judas Priest το χαν πει πολυ σωστα....
breaking the law,breaking the law  :yoloyeah: :yoloyeah: :yoloyeah:

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 20, 2016, 18:51 »
ρε παιδιά εγώ γιατί έχω μικρή αλλά σημαντική διαρροή στο κάτω μέρος που εφάπτεται στον κονέκτορα 510.
δε χάνω απο την εξαγωγή του αέρα αλλα από το δαχτυλίδι που έχει αστεροειδές σχήμα στον πάτο.
Το έλυσα όλο και είδα ότι το κάτω oring που δε φαίνεται εαν δε το λύσεις είχε ήδη τριφτεί. Προφανώς τρίφτηκε καθώς άλλαζα για δοκιμές την ρύθμιση αέρα.

2 χρόνια έχω τον 3 Lite αλλά 4 δεν είχα ποτέ οπότε και δηλώνω λίγο άσχετος.


free upload pictures

Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #155 στις: Μαΐου 20, 2016, 18:58 »
Ακροβατωντας στο offtopic θα ρωτησω τους kayfynακιδες φιλους εδω μεσα να μου δωσουν τα φωτα τους...  ;D
Ειμαι κατοχος ενους kayfun lite plus v2 απο Hcigar, καλο κλωναρι  :thumpup:
Εχω ερωτευτει αυτη τη τσιγαρισια,σφιχτη τζουρα του,γευση κτλ αλλα το γεμισμα και οτι δεν εχω προσβαση στη καμπανα ειναι σκοτωμα  :(
Οποτε επειδη βλεπω οτι εχετε συλλογη απο kayfunινια ρωτω...
3,4 η 5? Εχουν πολλα λεφτα οι ριμαριδες,θα ψαξω πρωτα για κανα καλο κλωναρι (Tobeco/Hcigar/Yosem ) να πω την αληθεια αλλα βοηθαει η γνωμη σας...Παντως μεχρι οσα εχω διαβασει στο 3 με βλεπω
Ευχαριστω και κατι ακομα σχετικα με το νεο νομοσχεδιο για το ατμισμα
Οι Judas Priest το χαν πει πολυ σωστα....
breaking the law,breaking the law  :yoloyeah: :yoloyeah: :yoloyeah:
Αν δεν εχεις πρόβλημα με την χωρητικότητα τον 3 αλιως τον 5

Αποσυνδεδεμένος anstelios

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #156 στις: Μαΐου 20, 2016, 19:15 »
Το άλλαξες το oring και είσαι ΟΚ τώρα?


ρε παιδιά εγώ γιατί έχω μικρή αλλά σημαντική διαρροή στο κάτω μέρος που εφάπτεται στον κονέκτορα 510.
δε χάνω απο την εξαγωγή του αέρα αλλα από το δαχτυλίδι που έχει αστεροειδές σχήμα στον πάτο.
Το έλυσα όλο και είδα ότι το κάτω oring που δε φαίνεται εαν δε το λύσεις είχε ήδη τριφτεί. Προφανώς τρίφτηκε καθώς άλλαζα για δοκιμές την ρύθμιση αέρα.

2 χρόνια έχω τον 3 Lite αλλά 4 δεν είχα ποτέ οπότε και δηλώνω λίγο άσχετος.


free upload pictures

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #157 στις: Μαΐου 20, 2016, 19:15 »
τι νικοτίνη κάνεις? Γιατί εμένα με 6άρα δε μπορώ να πω οτι με χτυπάει ιδιαίτερα....
6 και εγώ

στάλθηκε από το lg τεσσερο


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #158 στις: Μαΐου 20, 2016, 19:24 »
Εγώ στο δαχτυλίδι δεν έχω καθόλου. Μόνο απο τις τρύπες του airflow....

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 21, 2016, 00:34 »
[justify]@globalzero, καλησπέρα.[/justify]
Εγώ μέχρι τώρα είδα 3 διαφορετικές διαρροές. Η 1η (στον 510 που λες κι εσύ), όταν “έφαγα” το τελευταίο o-ring από δικό μου λάθος (επέμενα να περιστρέφω τον δακτύλιο, όταν δεν ήταν στη σωστή θέση (+ ότι δεν είχε περιθώρια σωστής περιστροφής απ' το τέρμα κλείσιμο τον υγρών). Η 2η διαρροή (από τις εισόδους αέρα), όταν δεν είχα κλείσει καλά τις εισόδους των υγρών, και η 3η διαρροή (πάλι από τις εισόδους αέρα), όταν άνοιξα το επάνω μέρος για συμπλήρωση υγρών (υποπίεση+πάλι μη κλείσιμο εισαγωγής υγρών).

[κάτι άσχετο με το ερώτημα. Βρε παιδιά, είχα πει σε άλλη ανάρτηση πως μέτρησα 7 o-ring, τώρα τα βγάζω 9... / ολόκληρο εργοστάσιο ο v5].

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 21, 2016, 00:47 »
Ακροβατωντας στο offtopic θα ρωτησω τους kayfynακιδες φιλους εδω μεσα να μου δωσουν τα φωτα τους...  ;D
Ειμαι κατοχος ενους kayfun lite plus v2 απο Hcigar, καλο κλωναρι  :thumpup:
Εχω ερωτευτει αυτη τη τσιγαρισια,σφιχτη τζουρα του,γευση κτλ αλλα το γεμισμα και οτι δεν εχω προσβαση στη καμπανα ειναι σκοτωμα  :(
Οποτε επειδη βλεπω οτι εχετε συλλογη απο kayfunινια ρωτω...
3,4 η 5? Εχουν πολλα λεφτα οι ριμαριδες,θα ψαξω πρωτα για κανα καλο κλωναρι (Tobeco/Hcigar/Yosem ) να πω την αληθεια αλλα βοηθαει η γνωμη σας...Παντως μεχρι οσα εχω διαβασει στο 3 με βλεπω
Ευχαριστω και κατι ακομα σχετικα με το νεο νομοσχεδιο για το ατμισμα
Οι Judas Priest το χαν πει πολυ σωστα....
breaking the law,breaking the law  :yoloyeah: :yoloyeah: :yoloyeah:
Τον 3 πάρε φίλε. 
Έχει όλα τα καλά και είναι και πιο φθηνός

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 21, 2016, 12:10 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες και εορτάζοντες!!!!
Διαρροών συνέχεια....
Χθες το βράδυ, έλυσα, έπλυνα και έστησα τον άτμο ώστε να είναι έτοιμος για το πρωινό καφεδάκι.
Παράλληλα έλεγξα και το Ο-ρινγκ του airflow για τυχόν ζημιά, αλλά δεν είδα κάτι. Εξ' άλλου το είχα λιπάνει πριν τον συναρμολογήσω την πρώτη φορά.
Σήμερα λοιπόν, με το που τον πιάνω στα χέρια μου να τον κοτσάρω στο πίκο, να η διαρροή απο το airflow :wall:
Όχι μεγάλη, αλλά κάτι σταγόνες έτρεξαν....
Τι γίνεται ρε παιδιά? Αυτός αγοράστηκε για την ευκολία στο στήσιμο, για τις μηδενικές διαρροές και για την ποιότητα κατασκευής του.
Δεν έχω μεγάλη εμπειρία με επισκευάσιμους, ο 2ος είναι που αποκτώ μετά τον CloudOne V2, αλλά δε νομίζω να κάνω κάτι λάθος. Στον άλλο άτμο δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #162 στις: Μαΐου 21, 2016, 12:16 »
Γιαννη1964 θα σου ηταν ευκολο να σνεβάσεις καμια φωτο να τον δουμε επάνω στο pico? Γιατί και εγώ ειμαι σχεδον ετοιμος για παραγγελια.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #163 στις: Μαΐου 21, 2016, 12:24 »
mfk θα προσπαθήσω μόλις μάθω πως ανεβαίνουν εδω οι φωτο, γιατί δεν το πολυκατέχω το άθλημα :)
Αυτό που μπορώ να σου πω, είναι οτι δεν πολυταιριάζουν!!! Σαν γουόκι τόκι είναι!!! χααχαααχαχα
Στο πίκο πάνε πιο πολύ κοντοί ατμοποιητές.
Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά πάντα ;)

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #164 στις: Μαΐου 21, 2016, 12:24 »
όσο πιο πολύπλοκα και με περισσότερες ρυθμίσεις ,τόσες περισσότερες οι πιθανότητες να φας τα Oring να στραβωβιδώσεις να να να.
Εγώ πάντως ουτε τα υγρά μπορώ να ανοίξω κλείσω με ευκολία αλλά ούτε και τον αέρα να αλλάξω με τον ατμοποιητη πάνω στο μοντ.
Το deck ειναι παιδική χαρά πάντως στο στήσιμο .
εγώ νιώθω και υγρασία στο τζαμάκι που δε ξέρω εάν είναι απο διαρροή ή απο υδρατμούς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180379 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12