vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

542 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, DarkSky, Tazz, bloodlessz

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #120 στις: Μαΐου 19, 2016, 11:32 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους.[/justify]
[justify]Μάλλον σιγά σιγά όλοι τείνουμε ν' αποδεχτούμε ένα νέο χαρακτηριστικό, την άνετη τσιγαρίσια. Προσωπικά, τα λόγια του φίλου giorgos123 με κάλυψαν απόλυτα (δεν θα μπορούσα να βρω ιδανικότερο χαρακτηρισμό).[/justify]

Από χθες το βράδυ μέχρι και τώρα, τον έσκασα τον v5, ζεματίστηκαν τα μέταλλα, κυριολεκτικά. Δεν με κούρασε σε καμία θέση πλην της τελευταίας. Στον πρωινό καφέ και με πιο ήρεμη ματιά, αν με ρωτούσαν θα έλεγα αυτό ακριβώς: άνετες τσιγαρίσιες. 

Αποσυνδεδεμένος anstelios

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 19, 2016, 12:17 »
Συμφωνώ αλλά, προσωπικά, το ότι συνηθίζω την αεράτη τσιγαρίσια δεν σημαίνει ότι την προτιμώ κιόλας.
Γενικώς θεωρώ πως ο συγκεκριμένος θα αναδείξει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό γεύση και πυκνότητα με το ανεμενόμενο airflow reducer..
Σε συνδιασμό με όλα τα υπόλοιπα tickboxes που έχει τσεκαρισμένα (ss316,γυαλί,ροή υγρών,γέμισμα από πάνω,ευκολία στησίματος) θεωρώ πως είναι από τις top επιλογές αυτή τη στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 19, 2016, 12:17 »
Ηρθε και ο δικός μου, το έχω κάτι μέρες και δοκιμάζω.
Πανεύκολος σε όλα αλλά δεν ενθουσιάστηκα, έπαθα το ίδιο που είχα πάθει με τον v4 και είχα γυρίσει αρχικά σε lite plus και μετά σε cloudone...
Απο ποιότητα κατασκευής είναι τρομερός, στα ήδη υπάρχοντα στάνταρ του Svoemesto.
Το deck του πολύ παιχνιδιάρικο αλλά μου λείπει πολύ η καθαρή τσιγαρίσια τζούρα οπότε το airflow reducer αν το βγάλει που λέτε είναι μονόδρομος για μένα.
Στους Taifun το airflow reducer έκανε θαύματα για πραγματικές τσιγαρίσιες.
Στον cloudone έτσι κι αλλιώς 1.8 είναι οπότε πάει αναγκαστικά σε τσιγαρίσια...

Κάτι μου λέει οτι στον v5 θα κάνει θαύματα...
Με ένα καλό κουστουμάκι απο steamtuners για να στρώσει και το μέγεθος θα είναι μια χαρά ατμοποιητής...

Οπότε τώρα είμαι σε δίλημμα να περιμένω τα extras ή να τον δώσω και να τον αγοράσω σε δεύτερη φάση.

Προς το παρόν θα δοκιμάσω στησίματα γιατί όπως είπα είναι πολύ παιχνιδιάρικο το deck του...

Αποσυνδεδεμένος anstelios

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #123 στις: Μαΐου 19, 2016, 12:21 »
Γνώμη μου να περιμένεις γιατί δεν ξέρεις τι θα γίνει με την διαθεσιμότητα στο μέλλον (αν και δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα), να δοκιμάσεις και το airflow reducer, και μετά αποφασίζεις...

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #124 στις: Μαΐου 19, 2016, 12:36 »
Ατμίζουμε με ότι ευχαριστεί τον καθένα. Τα υλικά και η ποιότητα κατασκευής, συνεπώς και το βάρος, είναι κάτι που ενδιαφέρει κι εμένα.
Εσένα προφανώς όχι, αλλά δεν υπάρχει λόγος να κρίνεις έτσι λίγο άκομψα το σχόλιο του συνατμιστή..

φιλικά..

Επειδή νομίζω (ίσως κάνω λάθος) πως κατέχω την Ελληνική, θα σε παρακαλούσα να μου επισημάνεις ποια ακριβώς λέξη μου είναι άκομψη.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #125 στις: Μαΐου 19, 2016, 12:42 »
Aφού κατέχεις την Ελληνική, τότε ξέρεις σίγουρα, οτι δεν είναι οι λέξεις άκομψες αλλά τα νοήματα που βγαίνουν χρησιμοποιώντας τις ;)


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Για να συνεχίσουμε λοιπόν απο εκεί που είχαμε μείνει σχετικά με τον ατμο, οφείλω να πω, πως περνώντας οι ώρες και γιατί προφανώς "στρώνονται" η αντίσταση και τα μέταλλά του, η γεύση έχει φτιάξει κατά πολύ!!
Η τζούρα είναι (αρκετά) αεράτη και λύνω το πρόβλημα τραβώντας μια δυο κοφτές πριν πάρω την κανονική μου.
Έτσι έχω ακόμα καλύτερη γεύση. Πραφανώς θα παίζει ρόλο το σχήμα και το μέγεθος της καμπάνας.
Με τις πρώτες κοφτές γεμίζει και με την τελική έρχεται γεμάτη η γεύση μάλλον...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2016, 12:50 από Γιαννης1964 »

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #126 στις: Μαΐου 19, 2016, 13:38 »
Αν δεν είσαι σε TC (ή και σε TC, δεν ξέρω) θα έλεγα ότι έτσι ανεβάζει θερμοκρασία η αντίσταση, κάνεις "προθέρμανση" δηλαδή, εκτός του ότι η καμπάνα είναι ήδη γεμάτη ατμό για την κανονική τζούρα. Εγώ πάντα με μια μικρή κοφτή στην αρχή ατμίζω σε όλους τους ατμοποιητές έχει μεγάλη διαφορά στην γεύση. edit Στην έντασή της μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #127 στις: Μαΐου 19, 2016, 13:40 »
[justify]@anstelios, καλημέρα. [/justify]
[justify]Έχεις δίκιο σε όλα. Πρέπει να παραδεχτώ πως δεν μπορεί τα δικά μου πνευμόνια να είναι ο κανόνας, να λέω τσιγαρίσια και τέλος, πρέπει και να αιτιολογώ. Αφελές ύφος αν φάνηκα έτσι και σας ζητάω συγγνώμη. Προσωπικά, δεν θα περιμένω κανένα airflow reducer, όχι γιατί δεν θα δουλέψει, αλλά γιατί δεν θέλω να δουλέψει. Ο v5 έδωσε με το καλημέρα τις εισπνοές που εγώ βαθμολογώ ως σχεδόν άριστα. Σαν αγορά επίσης με άριστα, δεν είναι ο πρώτος σε γεύση και το ξέρουμε καλά πριν την αγορά, δεν είναι χθεσινός και τυχαίος κατασκευαστής για να μαντρώσει ντουμάνια και mtl καταστάσεις. Ειλικρινά, δεν έχω σταματήσει να τον στήνω. Τα απλά μου υγρά τα απογείωσε, τα πιο σύνθετα (βασικά 2...) τα έβγαλε με άνεση.  [/justify]

Συμφωνώ αλλά, προσωπικά, το ότι συνηθίζω την αεράτη τσιγαρίσια δεν σημαίνει ότι την προτιμώ κιόλας.
Γενικώς θεωρώ πως ο συγκεκριμένος θα αναδείξει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό γεύση και πυκνότητα με το ανεμενόμενο airflow reducer..
Σε συνδιασμό με όλα τα υπόλοιπα tickboxes που έχει τσεκαρισμένα (ss316,γυαλί,ροή υγρών,γέμισμα από πάνω,ευκολία στησίματος) θεωρώ πως είναι από τις top επιλογές αυτή τη στιγμή.


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #128 στις: Μαΐου 19, 2016, 13:56 »
Αν δεν είσαι σε TC (ή και σε TC, δεν ξέρω) θα έλεγα ότι έτσι ανεβάζει θερμοκρασία η αντίσταση, κάνεις "προθέρμανση" δηλαδή, εκτός του ότι η καμπάνα είναι ήδη γεμάτη ατμό για την κανονική τζούρα. Εγώ πάντα με μια μικρή κοφτή στην αρχή ατμίζω σε όλους τους ατμοποιητές έχει μεγάλη διαφορά στην γεύση. edit Στην έντασή της μάλλον.
Deimos οχι, δεν χρησιμοποιώ TC. Ακριβώς έτσι είναι. Και η γεύση και η ένταση αυξάνουν.

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #129 στις: Μαΐου 19, 2016, 14:49 »
Αν και τον έχω απο χθες, μόλις τον έστησα γιατί βαριόμουν. ;D





Στην μικρή τρύπα είναι μιά χαρά ο αέρας αλλά το επιστόμιο δεν μου αρέσει καθόλου, οπότε έβαλα ένα με μικρότερη τρύπα και έστρωσε η τζούρα. Γεύση πολύ καλή, ελάχιστα κάτω απο Hurricane που χρησιμοποιούσα με το ίδιο υγρό αλλά χωρίς τις παραξενιές.
Αν και χθες δεν ήμουν βέβαιος, τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.


Με τον θείο του:




Πόσες στροφές ανοίγετε τα υγρά; Στη 1½ μου έβγαλε λίγο καμμένο. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #130 στις: Μαΐου 19, 2016, 14:52 »
Δυο ολόκληρες περιστροφές για πλήρες άνοιγμα των υγρών, καλοάτμιστος! :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #131 στις: Μαΐου 19, 2016, 15:14 »
@Zizik. Τι ομορφιές είναι αυτές! Δεν χορταίνει το μάτι μέταλλο, καλοάτμιστος.  

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #132 στις: Μαΐου 19, 2016, 19:26 »
Εγώ επιμένω Έχει πολύ χτύπημα

στάλθηκε από το lg τεσσερο


Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #133 στις: Μαΐου 19, 2016, 19:35 »
Γιατί δεν ρίχνεις λίγο την νικοτίνη;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #134 στις: Μαΐου 19, 2016, 20:27 »
κα[ να ανεβάσεις την αντίσταση. :) :) :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180437 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12