vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

300 επισκέπτες, 7 χρήστες
ahill2, Milarepa, camber, Ribot, lagoudakis, e-akapnos, Paso

Twitter

GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« στις: Απριλίου 12, 2016, 17:44 »
GRIFFIN RTA 25 TOP AIRFLOW
 

 

 

 

 

Ή αλλιώς… το κτήνος. Εφτασε στα χέρια μου πριν μια βδομάδα από την efun.top.

5.44 εκατοστά ύψος ( συν 1 το κοντό δικό του delrin επιστόμιο) 2.5 εκατοστά διάμετρος. Ναι, 25ρης ατμοποιητής, που όμως θα ταιριάξει σε πολλά μοντς, μια και αρκετά πλέον είναι 23ρια και μεγαλύτερα
Στο δικό μου balrogάκι πάντως – αν και μικρότερο των 25μμ ταίριαξε και έπαιξε θαυμάσια.
Χωρητικότητα: Διάβασα για 6.5 μλ, διάβασα και για 6. Με βρεγμένη αντίσταση χωράει 5. Στην πράξη δε γεμίζω ποτέ μέχρι τέρμα πάνω, οπότε με 4.5 μλ γίνεται το επαναγέμισμα

Λοιπά στοιχεία: Φάρδος ντεκ 17 ολόκληρα χιλιοστά. Η καμινάδα πάνω από την καμπάνα έχει διάμετρο 9 χιλιοστά. Η τροφοδοσία αέρα στο ντεκ γίνεται από 2 χορταστικές στρογγυλές εισοδους 4.4Χ3.5χιλ έκαστη

 

 


 
ΤΕΧΝΙΚΑ:


Διπλό σύστημα εισαγωγής αέρα ρυθμιζόμενο. Από κάτω και από πάνω. Η εταιρία παρουσιάζει το νέο αυτό σύστημα ως τον τρόπο να πηγαίνει ο αέρας στην αντίσταση και από κάτω και από πάνω.
Το τύπου velocity ντεκ του είναι τεράστιο, όπως και η καμπάνα, με όρθιους πόλους – 2 αλλενόβιδες έκαστο. Για διπλή αντίσταση βέβαια. Στο στήσιμο περνάμε το σύρμα ψηλά στον ένα πόλο και χαμηλά στον άλλο.
 

 

 


Πάνω στην καμπάνα βρίσκεται η ρύθμιση ροής υγρού. Περιστρέφουμε το τανκ για να ρυθμίσουμε τη ροή. Για να μη γλυστράει το χέρι, κάτι από το τανκ υπάρχουν εγκοπές.
Στο κάτω μέρος της βάσης υπάρχει η κεντρική ρύθμιση αέρα με δαχτυλίδι με εγκοπές για εύκολο γύρισμα. Ο πόλος είναι ρυθμιζόμενος σε ύψος με κατσαβίδι κι επιχρυσωμένος.
Στο πάνω μέρος του καπακιού, πάλι με εγκοπές, υπάρχει δαχτυλίδι που ρυθμίζει τη ροή του αέρα από πάνω.


 

 


Το κάτω μέρος του καπακιού βιδώνει πάνω στην καμινάδα, στερεώνοντας έτσι το τανκ, μαζί με τα ορινγκς βέβαια.
Η συσκευασία του griffin 25 top airflow είναι πλούσια. Τανκ silica glass clear, πλαστικό frosty, 2 αντάπτορες για να στήσουμε με μονή αντίσταση (από σιλικόνη και κεραμικό), αντάπτορας για να βάλουμε 510 ντριπ τιπ, ανταλλακτικές βίδες, άφθονα ορινγς, κάποια από αυτά ανταλλακτικά και κάποια χρωματιστά ως αξεσουάρ, μαζί με δαχτυλίδι στερέωσης του βαμβακιού. Τέλος, ένα πορτοκαλί πρακτικότατο 3πλό κατσαβιδάκι με 2 άλλεν και ένα σταυροκατσάβιδο.


 

 


ΣΤΗΣΙΜΟ:


Πανεύκολο για γκαβούς και κουλούς. Οι βίδες απασφαλίζουν από το πλάι, προσφέροντας καλό έλεγχο. Δε χρειάζεται να στρίψει γύρω τους το σύρμα, μπαίνει μέσα στην τρύπα του πόλου και η βίδα το σφηνώνει. Πολύς χώρος στο ντεκ για διπλές, κλάπτον, ακόμη και περισσότερες αντιστάσεις για τους δεξιοτέχνες. 

 

 

 


Το βαμβάκι: το ντεκ έχει 4 λούκια, που φιλοξενούν τις άκρες από το βαμβάκι. Το άφησα λίγο μακρύ  όταν έστησα, βίδωσα πάνω του το δαχτυλίδι στερέωσης και μετά κούρεψα το βαμβάκι και το σφήνωσα μέσα στα λούκια. Το στήσιμό μου ήταν 9 σπείρες διπλή αντίσταση με SS316L UD και 2.5ρη πυρήνα, 0.4ομ, οπότε ήταν ελαφρώς παχύ το βαμβακοκόρδονο. Το έσπρωξα λίγο μπολικο μέσα στα λούκια από φόβο διαρροών. Δεν είχα διαρροές, ούτε υποτροφοδοσία σε μέχρι 30 βατ συνεχόμενο άτμισμα.

Ακουλούθως έστησα με 40ρι κάνθαλ σε λίγο πιο φαρδύ πυρήνα στα 0.53 ομ. Πάλι δεν είχα υπερ ή υποτροφοδοσία από 35 βατ και κάτω. Όταν όμως έβγαλα τη μια αντίσταση και έβαλα τον αντάπτορα (πλέον ήμουν στα 1.1 ομ) είχα υποτροφοδοσία σε συνεχόμενο άτμισμα, ακόμη και στα 18 βατ. Αφαίρεσα λίγο βαμβάκι χωρίς όμως να διορθωθούν τα πράγματα.

 

 

 

 

To τανκ είναι στεγανό από πάνω, αν αφαιρέσετε τη βάση με το ντεκ με τον ατμοποιητή γυρισμένο ανάποδα, τα υγρά μένουν μέσα στο τανκ, ώστε να διορθώσετε κάτι στο στήσιμο ή να αλλάξετε αντίσταση. 

Θα το ψάξω, αλλά το προιόν είναι αρκετά καινούριο, οπότε αντιλαμβάνομαι ότι μια άμεση παρουσίαση θα βοηθούσε περισσότερο από τη λύση του προβλήματος της υποτροφοδοτούμενης μονής αντίστασης, που μπορεί κάλλιστα να είναι από δικό μου λάθος…. Πχ θα δοκιμάσω με νέα αντίσταση στα 0.6ομ.

 
ΑΤΜΙΣΜΑ


Αυτό περιμένατε, σωστά;
Λοιπόν, ο griffin 25 top airflow ατμίζει καλά σε power mode και απογειώνεται σε SS TC. Όλα αυτά στο ταπεινό μου UD balrog 70, ένα μοντάκι μεγέθους istick40, με μια καφετιά LG G2.

Παρατηρήσεις:
Με Power mode, SS και κανθαλ σύρματα άτμιζαν με πολύ ντουμάνι, αλλά αισθητά μειωμένη γεύση. Κριτήριο για τη γεύση δεν είχα τους άλλους sub πνευμονικούς που έχω δοκιμάσει, αλλά τους επισκευάσιμους τύπου εβίβα, κάλυξ, φαινόμενον. Κι αυτό, διότι ο griffin 25 πλασάρεται ως γευσάτος ατμοποιητής. Συμπέρασμα: Με power mode πετούσα πολύ μακριά τον ατμό, αλλά η γεύση περνάει σε δεύτερη μοίρα. Το χτύπημα επίσης θηριώδες, αρχικά έριξα στο μισό τη νικοτίνη και μετά βρήκα στο κουτάκι μου 3ρια premium υγρά και έκανα το τεστ της γεύσης. Με το SS είχα καλύτερο άτμισμα. Λιγότερο πνιγηρό, πιο βελούδινο, πιο γευστικό.
Ετερη παρατήρηση: μετά τα 30 βατ, ο ατμός έκαιγε πολύ και είχα υποψία καμμένου σε απανωτές τζούρες. Κάποιους θα χαλάσει αυτό, εμένα δε με χάλασε, διότι είχα πραγματικά πολύ ατμό χωρίς να παίρνει φωτιά το μοντ από τα πολλά βατ. Με 25W είχα ένα καλό sweet spot.  Αυτά με το 32ρι SS Και το 40ρι κάνθαλ, που μέχρι τα 33-34 έδινε.
Διαρροές είχα κάποιες μικρές, κυρίως δακρύσματα από τις εισαγωγές αέρα. Ένα 60% θα τις αποδώσω στις μικρές τζούρες που κάνω, ίσως να είχα και λίγο χαμηλωμένα τα βατ. Ένα 40%  είναι η κλασσική ίσως ασθένεια των πολύ αεράτων ατμοποιητών, με τις τεράστιες σχισμές αέρα από κάτω και τα μεγάλα τανκ.
 
 

 



Πάμε τώρα στο TC mode. ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ! Εβαλα 25βατ και 270 βαθμούς στο τέλος, αφού πειραματίστηκα με βατ και βαθμούς. Αποτέλεσμα; Τα ντουμάνια μειώθηκαν πολύ ελάχιστα, αλλά η γεύση, το κάψιμο στο λαιμό και το πνίξιμο βελτιώθηκαν πάρα πολύ. Ξανανέβηκα στην 6ρα νικοτίνη, ο ατμός ήταν πλέον ζεστός, αλλά όχι καυτός, η τροφοδοσία τέλεια, οι περιστασιακές μικροδιαρροές σχεδόν εξαφανίστηκαν. Για μένα, αυτό είναι το ιδανικό άτμισμα με τον griffin 25 top airflow.


Η μονή αντίσταση: εδώ έφαγα ήττα και δεν μπορώ να κάνω αξιολόγηση (ακόμη) διότι μπορεί κάλλιστα να φταίω εγώ. Δεν είμαι δεξιοτέχνης στις αντιστάσεις ούτως ή άλλως (άρα, άφοβα οι αρχάριοι κι οι ατζαμήδες σε ό,τι στήνω και δουλεύει καλά) Με τη διπλή αντίσταση κανθαλ ο ατμοποιητής δούλευε μια χαρά. Μόλις έβγαλα τη μια, άρχισαν οι υποτροφοδοσίες σε απανωτές τζούρες. Θα το παιδέψω κι άλλο, αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι που τον έχετε βάλει στο μάτι, ούτως ή άλλως στήνετε καλύτερα από μένα και θα βρείτε το κολπάκι του.
 

 

Ως κατασκευή είναι πραγματικά πολύ καλή και ποιοτική. Επιτέλους είπα, ένας μεγάλος πνευμονικός που δε θέλει χαρτοπετσέτες και βγάλσιμο από το μοντ για να γυρίσω το δαχτυλίδι αέρα. Είναι όσο χαλαρό πρέπει και οι εγκοπές που κάνουν σαγρέ την επιφάνειά του βοηθούν, ώστε ανά πάσα στιγμή να περιστρέφετε τα δυο δαχτυλίδια αέρα και το τανκ με την καμπάνα για τα υγρά. Είτε για να αλλάξετε τρόπο ατμίσματος, είτε για να τα κλείσετε και να γεμίσετε (το γέμισμα από πάνω βολικό και εύκολο)

Σπειρώματα άψογα και τέλεια συναρμολογηση, αποσυναρμολόγηση. Και βέβαια πλούσια έκδοση με ανταλλακτικά και αξεσουάρ.
Αααα…. Ξέχασα το ίσως αυτονόητο. Ο ατμοποιητής είναι για πνευμονικές. ΜΟΝΟ! Με τη μονή και τελείως κλειστό τον αέρα έδινε αραιό ατμό. Δεν είναι για τσιγαρίσιες. Γι΄αυτές υπάρχουν άλλοι ατμοποιητές.  

 Για αγορά από efun.top υπάρχει κουπόνι για το φόρουμ μας

e-Griffin25 για 20% έκπτωση στην αρχική τιμή των 38.99$ (τιμή μετά την έκπτωση 31.2$) Ο μαύρος είναι 0.80€ ακριβότερος
 
 






 

Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 12, 2016, 17:59 »
τελεια παρουσιαση..............μια ερωτηση μονο.στο μοντακι με την μονη μπαταρια και με dual coil ποσο σου κρατησε η μπαταρια???η αλλη συσκευασια,χωρις το πανω airflow,εχει τα extra??
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 18:11 από krasopateras (Αντωνης) »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 12, 2016, 18:16 »
Petra, έχω την εντύπωση ότι την υποτροφοδοσία με μονή αντίσταση στη κάνει γιατί ακόμα κι αν αφαίρεσες βαμβάκι, έχει ακόμα αρκετό. Τον έχω στήσει πρόσφατα με μονή αντίσταση (για φίλο). Μετά το στήσιμο σου, να μην φαίνεται σχεδόν καθόλου το βαμβάκι στα λούκια. Γενικά οι velocity δεν θέλουν πολύ στα λούκια. Δοκίμασέ το.
Εξαιρετική παρουσίαση.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2016, 18:32 »
@petra δοκίμασε να έχεις βιδωμένο το δαχτυλίδι και μετά αφού περάσεις το βαμβάκι μέσα από τις αντιστάσεις να το κόψεις με το ψαλίδι περιμετρικά ακουμπώντας το στο χαμηλότερο σημείο του deck (κάτω από εκεί που είναι οι βόλτες στις οποίες βιδώνει η καμπάνα). Μετά βάλτο σιγά σιγά μέσα στις τρύπες που σχηματίζονται από τα λούκια και το δαχτυλίδι και το βαμβάκι σου θα έχει τέλειο μήκος και θα είσαι σίγουρη και για την ποσότητα. Αν δεις ότι ζορίζει πολύ και στουμπώνει η όλη φάση ψαλίδισε λίγο τα βαμβάκια σου από τη μία άκρη (για να λεπτύνουν λίιιιιιγο λίιιιγο) και ξαναδοκίμασε. Πάρα πολύς κόσμος που έχω δει στο youtube το κάνει με το δικό σου τρόπο αλλά γνώμη μου είναι ότι έτσι έχεις μεγάλες πιθανότητες να στουμπώσεις πολύ βαμβάκι μέσα στα λούκια με αποτέλεσμα υποτροφοδοσίας. Απλά πάντα να κοιτάς να μην έχει κενό καμιά από τις τρύπες. Με λίγα λόγια αφράτο βαμβάκι, να κλείνει τις τρύπες εντελώς, χωρίς να είναι πιεσμένο/ζορισμένο/στουμπωμένο. Με τον τρόπο αυτό θα έχεις και το τέλειο μήκος και θα βγαίνει ελάχιστα εώς καθόλου κάτω από το μήκος του δαχτυλιδιού.

ΥΓ. Δεν έχω την κτηνάρα σου αλλά έχω τον 22άρη για καθημερινό ατμοποιητή. Διαρροή δεν είχα ποτέ.  :respect:

EDIT και ΥΓ2: Είμαι πολύ νέος ατμιστής αλλά ο griffin ήταν ο πρώτος μου και παρόλο που έχω "μπλέξει" και έχω μαζέψει ένα μικρό στόλο, είναι ακόμα ο καθημερινός μου.  :idiot1:

EDIT και ΥΓ3: Δοκίμασε να τον στήσεις με clapton και τουλάχιστον 3mm πυρήνα. Κατ' εμέ έχει μεγάλη διαφορά στη γεύση. Υπόψην δεν νομίζω ότι αποδίδει σωστά άνω των 0.5Ω. Εγώ συνήθως τον έχω με clapton στα 0.3-0.4. Μ' έψησες τώρα και θέλω να δω διαφορές με τον 25άρη.  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 18:38 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 12, 2016, 18:59 »
Πέτρα ωραία η παρουσίαση και στο γραφτό αλλά και στο  οπτικό υλικό  ..αν και είμαι  άμεσα ενδιαφερόμενος λογο οτι μετα απο κλήρωση τις GB  στο φόρουμ αναδείχθηκα  ο τυχερός τις κλήρωσης για των συγκεκριμένο ατμό δεν ξέρω ίσως του δώσω μια ευκαιρία να ανοιχτή απο το κουτί και να των σετάρο ...ακούγεται κάπως αυτό που λέω κάτι  σαν αχαριστία αλλά ήρθε όπως λένε σα λάθος    time ...σαν κατασκευή ο ατμόποιητής δείχνει παρα πολύ καλός  αν και δεν των έχω πιάσει  ακόμα στα χέρια μου  για να έχω μία σφαιρική άποψη...πιστεύω οτι θα ικανοποίηση μεγάλη μερίδα ατμιστων που αναζητούν στην καθημερινότητα τους τα νέφη και τα πολλά βατ γιατί πέρα απο το  velocity ntek την ρύθμιση  υγρών    των ευρύχωρο άνοιγμα αναπληρώσεις ακόμα και αναπληρώσει με το μπουκάλι των 100 ml  και την μεγάλη ποσότητα των 6.5 ml  υγρού σε θέμα χωρητικότητας έχει και το προνόμιο οτι υπάρχει η δυνατότητα μονής αντίστασης .. αν και ο  συγκεκριμένος ατμό κατα την ταπεινή μου γνώμη θα αποδώσει τα μέγιστα με περίτεχνο στήσιμο διπλών ακόμα και τετραπλων αντιστασεων   με τελική αναζήτηση αυτά που προ αναφέρω..για τους λατρεις αυτους Ιδου η ροδος Ιδου και ο   Griffin   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 12, 2016, 19:04 »
αψογη παρουσιαση!!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 12, 2016, 19:07 »
Eυχαριστώ σας πολύ όλους!

Θα ξαναστήσω τη μονή αντίσταση, διότι πέραν των όσων λέτε, όσες φορές μου έτυχε προβληματικό στήσιμο, δεν το έλυσα διορθώνοντας κάτι, αλλά αλλάζοντας όλη την αντίσταση. Ουδείς λόγος να παιδεύομαι. Την ξαναστήνω όπως λέτε, μονή στο μισό περίπου ομ, με κοντά βαμβάκια ίσα ίσα να συγκρατούνται στα λούκια με το δαχτυλίδι. Σύντομα θα βρω και κλάπτον για περαιτέρω δοκιμές. 

ΝΑ λέμε και του στραβού το δίκιο βέβαια, ανόρεχτα αντιμετώπισα το θέμα της μονής, διότι πραγματικά δεν μιλάμε για ατμοποιητή που τον πιάνεις για να στήσεις μονή - συμφωνώ με τον Γιώργο. Είναι ατμοποιητής που θα τον παιδέψεις για να στήσεις ακόμη και 4πλή. 

Είναι 500% προσανατολισμένος σε πνευμονικές εισπνοές και πολλά ντουμάνια, άσχετα αν κάποιος τον πάει συντηρητικά με τα βατ ή γκαζώσει όσο του επιτρέπουν τα σύρματά του. 

Απάντηση για τη διάρκεια του μοντακίου δεν έχω, διότι το έβγαζα ενδιάμεσα κι έβαζα άλλους ατμοποιητές. Ελέγχοντας όμως κατά διαστήματα τη στάθμη της μπαταρίας διαπίστωσα ότι ναι, τρώει αρκετή. Mιλάμε άλλωστε για 7.5 με 8Α "κατανάλωση". Αν έχεις στο μυαλό σου μοντάκι διπλής μπαταρίας, θα έλεγα ότι δεν χρειάζεται αν δουλεύεις κάτω από 40βατ. Πάντα υπάρχει η λύση της 2ης μπαταρίας στην τσέπη. 
Η συσκευασία χωρίς το airflow δεν ξέρω 100% να σου πω τι περιέχει, αλλά κρίνοντας από τη μικρή διαφορά τιμής και την εξίσου πλούσια συσκευασία του 22ρη, θα έλεγα ότι πρέπει να έχει τα ίδια αξεσουάρ, με τη διαφορά τιμής να έχει να κάνει με το διαφορετικό πάνω καπάκι. 


Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 12, 2016, 19:46 »
πολυ  καλο  βιντεακι    τσακ  μπαμ  σε  6.50 λεπτα  εχεις  εικονα  για  το  προιον  ......κοντινα ΚΑΘΑΡΑ πλανα  που  ενδιαφερουν  εμενα   :thumpup:  απλο  λιτο με  ουσια .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 19:52 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 12, 2016, 19:57 »
Βουλα μου πολυ ωραια παρουσιαση :thumpup: :thumpup:

οσο αναφορα τον griffin  ειμαι ενας απο τους οπαδους των geekvape  γιατι παρουσιασαν στην αγορα παρα πολυ καλους ατμοποιητες που δεν ειχε νομιζω κανενας παραπονο για αυτους .. σε γενικες βεβαια γραμμες ... το οφ αν μπορω να πω που βγαλανε αλλα μαλλον τον εκαναν ετσι για να πιασουν μεριδα απο ατμιστες που δεν μπλεκονται με επισκευασιμους ηταν ο Aeolus  που διαπιστωσα ατελειες που σιγουρα δεν θα υπηρχαν αν τον προσεχαν οσο επρεπε και αναφερω εδω αυτον το ατμο γιατι ακριβως ειναι στην ιδια φιλοσοφια με τον griffin  σε παρα πολλα σημεια του ....

το μονο που με χαλαει στο griffin  που ειναι τελειως προσωπικο ομως αρνητικο του το 25αρι διαμετρο .. αλλα για αλλους ειναι μπερεκετι .. οποτε δεν το αναφερω σαν αρνητικο του ..
Η φιλοσοφια διπλων airflows  πανω κατω δινει ενα εξτρα ποντο στο ατμο αλλα εκει που ισως δυσανασχετήσει καποιους ειναι τα ανοιγματα και κλεισιματα των υγρων  με το  δαχτυλιδι ..

Τον εχω αρκετα ψηλα στην κατηγορια subohm    και με πολυ καλη γευση .. :yes:

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 13, 2016, 01:44 »
Πάρα πολύ καλή παρουσίαση! Μπράβο!
Αν και το θεμα "25αρης" δεν μου καθεται καλα για το VTC mini μου, γι αυτο θα παω στον Gemini της Vaporesso λειαν συντομως. ;)

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 13, 2016, 10:39 »
Μπραβο για τη παρουσιαση   :thumpup: :thumpup:
Το οτι ειναι 25ρης μπορει να δημιουγησει προβληματα λειτουργειας τους,διαρροες κτλ σε modακια οπως το  Istick 40W, VLC 75 W, Pico...η θα ''χανει'' μονο σε εμφανιση,δηλαδη θα περισσευει ελαχιστα η βαση απο το modακι?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 13, 2016, 11:09 »
Xανει εμφανισιακά σε κάποια μοντ, ναι, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Στο ιστικ φοράω μια θήκη, που αναγκαστικά το κάνει 25ρι, οπότε έρχεται πρόσωπο ο ατμοποιητής, να μην πω ότι περισστεύει κιόλας η θήκη. Στο 23ρι ud balrog, η τσαχπινιά με τον δίσκο που έχει το βαμβάκι να συλλογής υγρών μπερδεύει το μάτι και κάθεται όμορφα ο ατμοποιητής. 
Σχετικά με τις διαρροές: Αν είναι να γίνει η ζημιά, θα γίνει. Και με 25ρη και με 22ρη. Είναι θέμα καθαρά σχεδιασμού του μοντ και πού βρίσκονται οι σχισμές αέρα σε σχέση με το μοντ. Μπορεί ο 22ρης να ρίξει τα υγρά πάνω στο καπάκι του μοντ και από κει να πάρουν την κατιούσα και να μπούνε στο μοντ από το καπάκι της μπαταρίας και με τον 25ρη να πέσουν κατευθείαν στο πλάι του μοντ και να τη γλυτώσει. Μπορεί πάλι ο 25ρης να τα ρίξει κατευθείαν στο κουμπί, εκεί που ο 22ρης θα τα έριχνε στο καπάκι σε σημείο που δεν υπάρχει ένωση. 
Εμφανισιακά, το ύψος του είναι μεγάλο πρωταρχικά και μετά το φάρδος του. Για μένα που είμαι των μικρών, με ξενίζει πολύ. Αλλά, για όσους κάνουν πνευμονικές, δε νομίζω να επηρρεάζουν τα 3 χιλιοστά, όταν σίγουρα το μοντ που χρησιμοποιούν είναι κι αυτό όχι τόσο μίνι. Για το πίκο που λες, δε νομίζω να εφαρμόζει 25ρης ατμοποιητής, λόγω του καρούμπαλου της μπαταρίας του. Στο vtc mini θα δείξει όμορφα, διότι είναι κι αυτό μεγαλούτσικο. 

Αποσυνδεδεμένος Darth Vaper

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:57 »
Μπραβο για τη παρουσιαση   :thumpup: :thumpup:
Το οτι ειναι 25ρης μπορει να δημιουγησει προβληματα λειτουργειας τους,διαρροες κτλ σε modακια οπως το  Istick 40W, VLC 75 W, Pico...η θα ''χανει'' μονο σε εμφανιση,δηλαδη θα περισσευει ελαχιστα η βαση απο το modακι?

Δεν νομιζω να μπαινει καν στον Pico,το καπακι της μπαταριας το στενευει πολυ.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 14, 2016, 01:16 »
Μπραβο! 

Εχω μπει και εγω στην λιστα αναμονης... Να δουμε ποτε θα ερθει!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 14, 2016, 01:49 »
Σήμερα που ήμουν σε ένα ατμομάγαζο και τον άτμισα λίγο, μου είπαν ότι οι 22ρηδες θεωρούνται τοπ. Οπότε, σίγουρα καλή αγορά είναι...
Για όσους όμως δεν το έχουν με το στήσιμο, η αυριανή μου (αν προλάβω) παρουσίαση κρύβει ένα μικρό κι ανέλπιστο διαμαντάκι με εργοστασιακές κεφαλές. Κάτι που αρκετά απαξιωτικά το έπιασα στα χέρια μου, για να διαπιστωθεί για άλλη μια φορά ότι είναι αληθές το ρητό περί μεγάλης μπουκιάς και τα σχετικά. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16688 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz