vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 7 χρήστες
Nikrom, TasMan, Jorge, dkostas, manoslykos, Tazz, camber

Twitter

Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 22, 2016, 03:00 »
Goblin V3 (2ml) με το extension tube παει 4ml. Αυτο τα χει αυτα. Επισης το serpent mini (3ml) αν και δεν ειναι για chain vape στα ψηλα watt αν φορας clapton. Αυτα σκεφτηκα τωρα, σιγουρα εχει πολλα ακομη περιμενε να απαντησουν κι αλλοι.

Αποσυνδεδεμένος Mixmin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 22, 2016, 03:27 »
Avocado 24

Αεράτος, 5ml, μονή ή διπλή αντίσταση, πολύ εύκολο στήσιμο.
Έχει όλα τα καλά!!

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 22, 2016, 03:51 »
Κατ'αρχην ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις  :bow:
Απο ολους αυτους εχω δοκιμασει μονο τον serpent mini για μερικες τζουρες κ η αληθεια ειναι οτι δεν με εξεπληξε κ τοσο. Μου ερχοταν υγρο στο στομα με την τζουρα, ισως να ηθελε περισσοτερα watt. Νομιζω αξιζει μια ευκαιρια ακομα κ λιγο χρονο παραπανω.. 
Επειδη δεν κατοικω Αθηνα, οι πιθανοτητες να δοκιμασω καποιον, ωστε να εχω αντικειμενικοτερη εικονα, ειναι περιορισμενες σε οτι εχουν τα τοπικα μαγαζια κ αυτο μονο αν καποιον ατμο/τη τον χρησιμοποιει ο ιδιος ο ιδιοκτητης του καταστηματος..
Για τον griffin 25 εχω καποιες αναστολες λογω διαμμετρου. Το μοντακι που εχω παιρνει μεχρι 23μμ. απο εκει κ μετα θα προεξεχει κ δεν ξερω αν θα μου αρεσει οπτικα.. :hmmm:
Τον  goblin mini v3 τον τσεκαρα σε video review κ μου αρεσαν τα πιασιματα για ευκολοτερο λυσιμο του τανκ κ η επιλογη αποσπωμενου deck για μονη ή διπλη (εχω τον v1).
Τον avocado τον εχω βαλει στο ματι απο τοτε που βγηκε ο πρωτος, με προβληματιζει ομως το ποσο ζεστος θα ειναι ο ατμος, λογω μικρης αποστασης της αντιστασης απο το drip tip.. :hmmm:
Απο βιντεο κ σχολια παντως οι griffin και avocado μου εχουν δημιουργησει καλη εικονα.
Αλλες προτασεις?

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 22, 2016, 04:06 »
O avocado μονο ο 24αρης ειναι πολυ καλος, ο 22 εχει προβληματα. Griffin και gemini ειναι καλα για 2 αντιστασεις και πολλα watt αλλα ειναι μεγαλα (ψηλα). Για νορμαλ watt και μικρο σε υψος, goblin3 και serpent ειναι οι καλυτερες επιλογες με μια αντισταση σε μικρα που ανεφερα. Προσωπικα εχω τον serpent και δεν εχει κανενα προβλημα, απο οποιον δοκιμασες πρεπει να το χε στησει χαλια. Ειναι ο μοναδικος που δεν εχω προβληματα γι'αυτο τον εχω εκτιμησει πολυ. Τωρα θα παρω και τον goblin v3 για να χω 2 αντιστασεις και λιγο παραπανω αερα και τροφοδοσια απο τον serpent mini αλλιως δεν θα επαιρνα αλλον. Με 26 clapton παντως παιζει καλη τρφοδοσια, σε πιο χοντρα εγω εχω θεμα ισως να φταιω κι εγω στο βαμβακομα.

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 22, 2016, 04:43 »
Φιλε tortugas μιας κ εχεις τον serpent mini να εκφρασω μια απορια..
Ως γνωστον ο serpent mini δεν εχει juice flow control και ειναι top filling. Ανοιγοντας τον λοιπον για γεμισμα κ αφου δεν μπορεις να κλεισεις την ροη του υγρου δεν παρουσιαζει διαρροη μετα την αναπληρωση?
Οσον αφορα για το στησιμο του serpent που δοκιμασα, δεν τον ανοιξα να δω τι εχει κανει, αλλα πιστευω οτι απλα θα ειχε μαζευτει πολυ υγρο στο βαμβακι καθως τον ειχε στην ακρη πριν μου τον δωσει και απλα δεν εβαλα τα watt οσο ψηλα χρειαζοταν. Για αυτο και ειπα οτι θα του εδινα ακομη μια ευκαιρια.
Μια αλλη απορια σχετικα με τον gemini, ποσα watt πιστευεις οτι χρειαζεται πανω κατω ενας τετοιος ατμοποιητης? 

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 22, 2016, 05:17 »
Δεν εχει καμια διαρροη ποτε στο γεμισμα και κανω 50/50 που δεν το λες παχυ υγρο. Μονο απο λαθος δικο μου στησιμο κανει διαρροη οπως ολα. Επειδη ειναι μονο 3 ml φανταζομαι δεν παιρνει τοση πιεση για να κανει διαρροη. Απλα χρειαζεται να κλεινεις τον αερα οταν το γεμιζεις, δεν ειναι τιποτα αυτο. Θα το προτινα για οποιον θελει μονη αντισταση παντως να ειναι το 1ο που θα παρει και απο κει και περα αν δεν τον καλυπτει στα watt/αερα ή θελει 2 αντιστασεις να παει σε αλλο πιο δυνατο. Το θεοποιο λιγο αλλα το αξιζει το συγκεκριμενο. Ειναι απιστευτο και πολυ ευκολο μικρο γι αυτο το χω εκτιμησει κι ας μη με καλυπτει σε καποια θεματα. Μονο τωρα κολωσε λιγο που του βαλα 26αρι twisted στα 0.44 και δεν τραβαει αρκετο υγρο το βαμβακι στα 34 watt, αλλα οπως ειπα παιζει να φταιω και γω το ψαχνω ακομα. Σε λιγοτερα απαιτιτηκα στησιματα γυρω στα 25-28 watt παντως δεν εχω θεμα τροφοδοσιας.

Εχω ενα gemini rta 22αρι. Κοιτα στην αρχη το ατμιζα χαμηλα και δεν ειχε θεμα, αλλα εχανα στην γευση το καταλαβα μετα. Οταν πατησε 40-45 καταλαβα τι ειναι αυτος ο ατμοποιητης και καταλαβα και ποσο ωραιο ηταν το υγρο μου τελικα. Χοντρικα να σου πω 30-35+? Τι να σου πω δεν το χρησημοποιω και πολυ, τον serpent προτιμω, εχω αδυναμια στα μικρα. Στο στησιμο παντως ο gemini μου παιρνει αρκετο χρονο, το serpent ειναι μπαμ μπαμ. Αν θες πιο μεγαλο δες το billow v3 (23mm dual coil), αντι για το gemini. Αν επαιρνα τωρα θα επαιρνα αυτο. Μ'αρεσει πολυ ο τροπος τροφοδοσιας του που θυμιζει moonshot και δεν θελει ιδιαιτερο στησιμο το βαμβακι οπως το gemini/griffin.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 06:27 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 22, 2016, 15:22 »
Τελικά πήγα κ πήρα τον avocado24 σημερα. Τον έχω τώρα με διπλή clapton στα 0.49Ω.. στα 44watts με φουλ αέρα κ μηδενική βάση 70/30 κ φανταζεστε τι γίνεται..
Ωραιος κ με μονή κ στη μία τρύπα μία χαρά για πιο νορμαλ ατμισμα. Θα γίνει δοκιμή κ με αρωτισμενα υγρά να δω τι λέει κ από γεύση. Παιχνιδιαρης άτμο παντως!
Δοκιμασα κ τον limitless με μονή clapton κ μου άρεσε πολύ η τζουρα του. Smooth κ αθόρυβη! Μόνο που είναι 25αρης κ θέλει μεγάλο μοντακι.. ο avo έρχεται οριακά στο d2 κ σε μαύρος με τη θηκουλα στο μοντακι δεν είναι κ άσχημος..

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο με τανκ για πνευμονικες;
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 24, 2016, 22:52 »
Παίδες αν και είμαι της τσιγαρίσιας, τώρα τελευταία που έχω ντέρτια
έχω αρχίσει να πειραματίζομαι με πνευμονικούς.

Πέρασαν από τα χέρια μου Theorem και Avocado 24 και λέω να συνεχίσω
να τη ψάχνω με Serpent Mini ή Moonshot. Απ'ότι κατάλαβα, είναι καλοί
και οι 2. Αλλαγή coil μπορείς να κάνεις σε αυτούς χωρίς να αδειάσεις
το τανκ;

Επίσης, από κάτι μπουριά που βλέπω ανά διαστήματα, Griffith, Cthulhu,
Crius, Hercules και πολλούς άλλους που δεν θυμάμαι, ποιόν προτιμάμε;
Σε αυτούς μπορείς να αλλάξεις coil χωρίς να αδειάσεις το τανκ;

Ό,τι γράφω, αυστηρά για μονή αντίσταση. Ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8254 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12