vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Sergios, pngtszs1976, maprix, teo77

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V3 Mini

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #375 στις: Απριλίου 27, 2016, 19:30 »
Σ΄ ευχαριστώ! Άρα μάλλον θα χτυπήσω τον Plus! Το μόνο θέμα είναι ότι δεν τον βγάζει η SXK :(

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Απλά αναρωτιέμαι γιατί πουλάει τόσο πολύ ο Mini ενώ όλοι αναφέρουν σαν ελάττωμα
την μικρή χωρητικότητα και δεν αγοράζουν κατευθείαν τον Plus αφού λειτουργικά είναι ίδιος :confused1:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μήπως λόγω μεγέθους?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και από ότι βλέπω στην Fast Teck δεν υπάρχει και replacement tank :(
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2016, 19:42 από polygrafos »

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #376 στις: Απριλίου 27, 2016, 19:51 »

polygrafos Καλησπέρα.
Δέν υπαρχει το tank απο οτι εχω διαβαση εδω στο φορουμ καλα κανει την δουλεια του.
Αλλα το tank ειναι θέμα. :(
Καλη Ανασταση παιδια με την ευκαιρια  :)

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #377 στις: Απριλίου 27, 2016, 19:56 »

Και από ότι βλέπω στην Fast Teck δεν υπάρχει και replacement tank :(

Φυσικά και υπάρχει!!
και σε διάφορα χρώματα!
https://www.fasttech.com/products/3023/10009156/4373407

Edit:
άκυρο, μιλάς για το μεγάλο, δεν καταλαβα....

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #378 στις: Απριλίου 28, 2016, 10:09 »
Mini UPDATE για τον μαύρο Mini v3.
Ο μαύρος έχει ένα θεματάκι, αφού έστησα την αντίσταση δε τον βλέπει το μοντάκι (atomiser not found). 'Έπειτα από ψάξιμο φαίνεται πως έχουν βάψει την βάση του 510 από την πάνω μεριά και δεν κάνει καλή επαφή με το body της συσκευής. Η λύση φαίνεται να είναι το τρίψιμο με γυαλόχαρτο για να κάνει επαφή.

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #379 στις: Απριλίου 28, 2016, 13:28 »
Με το που σφίγγεις την βίδα πετά το σύρμα εξω την εχω παθει και εγω το εχω γράψει δυο φορές εδω αλλα λύση δεν βρήκα μια σκεψη που έκανα ειναι να του κανω μια γρατσουνιά με το dremel δίπλα στην βίδα να (δαγκώνει) το σύρμα  

Δεν είσαι ο μόνος. Τον έχω 10 ημέρες, όλα καλά εκτός από το στήσιμο του. Ακριβώς το ίδιο πράγμα μου κάνει. Μόνο το 30AWG δέχεται, επειδή είναι  λεπτό. 28-29 kanthal ή Ni200 τα πετάει. Άκρη δεν έχω βγάλει.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #380 στις: Απριλίου 28, 2016, 13:37 »
To σύρμα παίδες όταν στήνετε να το κάνετε πλήρη περιστροφή γύρω από τα βιδάκια και μετά να σφίγγετε τραβώντας ελαφρά τις άκρες του σύρματος.

Έτσι το σύρμα αγγαλιάζει σφιχτά στην βίδα και δεν φεύγει στο βίδωμα.

Δεν έχω θέμα μέχρι σύεματα 0,40mm που δουλεύω.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #381 στις: Απριλίου 28, 2016, 13:41 »
οπως λεει ο makis66 και μαλιστα με αυτον τον τροπο κανω σχεδον σε ολους τους ατμο που εχω και δεν ειχα κανενα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #382 στις: Απριλίου 28, 2016, 14:56 »


Όπως το κάνει δηλαδή ο Κώστας στο 7:10 ? Να περάσω το σύρμα από την εσωτερική πλευρά της βίδας, ώστε να κάνει πλήρη περιστροφή? Πριν λίγο έστισα μία, πριν δω το video και με βασάνισε πάλι.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2016, 16:40 από JOHNLFC66 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #383 στις: Απριλίου 28, 2016, 15:58 »
Το λινκ που έβαλες δεν δουλεύει, αλλά είναι όπως ακριβώς το λες.

Και να συμπληρώσω την παρακάτω φράση σου: "Να περάσω το σύρμα από την εσωτερική πλευρά της βίδας, ώστε να κάνει μία πλήρη περιστροφή γύρω από την βίδα"

Επίσης κράτα τεντωμένη την άκρη του σύρματος με ένα τσιμπιδάκι (tweezzer) όσο σφίγγεις με το κατσαβιδάκι την βίδα, ώστε να είναι όσο το δυνατόν πιο σφιχτά κολλημένο το σύρμα και να αγκαλιάζει το σπείρωμα της βίδας.

Ελπίζω να βοήθησα. :D
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2016, 16:03 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #384 στις: Απριλίου 28, 2016, 16:17 »
Τελικά όλα οκ σήμερα και μέχρι στιγμής μετά το στήσιμο που του έκανα! Τον πήγα στο μαγαζί που τον πήρα και αλλάξαμε την βιδούλα με μία άλλη ελάχιστα μεγαλύτερη και τώρα κουμπωνει κανονικά . Δοκίμασα και τον έστησα με σύρμα 0.3 κάνθαλ σε διάμετρο 2 .

Ερώτηση, Την ροή υγρών πόσο ανοιχτή πρέπει να την έχουμε?Τώρα έβαλα υγρό ελ τόρο το τσιγκαρίλος. Γιατί δοκιμάζω διάφορες και κουνιέται κάπως νιώθω ο υπόλοιπος ατμοποιητής. Αυτό είναι φυσιολογικό? Εσείς πως τον δουλεύεται?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2016, 16:25 από johnaros »

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #385 στις: Απριλίου 28, 2016, 16:47 »
Το λινκ που έβαλες δεν δουλεύει, αλλά είναι όπως ακριβώς το λες.

Και να συμπληρώσω την παρακάτω φράση σου: "Να περάσω το σύρμα από την εσωτερική πλευρά της βίδας, ώστε να κάνει μία πλήρη περιστροφή γύρω από την βίδα"

Επίσης κράτα τεντωμένη την άκρη του σύρματος με ένα τσιμπιδάκι (tweezzer) όσο σφίγγεις με το κατσαβιδάκι την βίδα, ώστε να είναι όσο το δυνατόν πιο σφιχτά κολλημένο το σύρμα και να αγκαλιάζει το σπείρωμα της βίδας.

Ελπίζω να βοήθησα. :D



το link το διόρθωσα..όχι μόνο με βοήθησες, με έσωσες μπορώ να πω!!!! Τον kayfun δεν τον ξαναέστισα. Τον είχα στίσει πριν μια ώρα..δε μπορώ πάλι, βαριέμαι..έστισα όμως με τον τρόπο σου τον nautilo, που δεν υπάρχει πιστεύω μικρότερο ντεκ. τον έστισα σε μισό λεπτό, άριστα..είχα καλομάθει στον subtank που έχει τ' αυτάκια και τα βρήκα μπαστούνια στον kayfun..Σ' ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #386 στις: Απριλίου 28, 2016, 17:05 »
Ωραία, ναι όπως δείχνει ο Κώστας στο βιντεάκι που έβαλες, απλά εγώ την ώρα που βιδώνω τραβάω - τεντώνω και την άκρη του σύρματος οπότε δεν έχει να πάει πουθενά. :laugh1:

Με τον τρόπο αυτό δεν κινδυνεύει να ακουμπήσει στην καμπάνα το σύρμα και να βραχυκυκλώσει αν δεν κοπεί σύριζα στη βίδα. ;)

Αποσυνδεδεμένος fear22

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • To Be - To Know - To Understand
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #387 στις: Απριλίου 28, 2016, 17:10 »
Παρέλαβα και εγώ σήμερα τον Sxk, τον έκανα δυο καλά μπανάκια αν και ήρθε πεντακάθαρος και αμέσως στήσιμο με 0.25 kanthal σε 2mm 1,3Ω.
Τον γέμισα με Supreme μιας και δείχνει πολύ ωραία στον lite plus και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλύτερο απο οτι περίμενα...
μου αρέσει πολύ το ήπιο άτμισμα που έχει καθώς κατα την διάρκεια της τζούρας δεν περιμένεις πολλά αλλά μολις απομακρύνεις το επιστόμιο απο το στομα, σκάνε ολα τα αρώματα μαζί δίνοντας πλούσια γεύση!!! ;D
Μου αρέσει πάρα πολύ, απροβλημάτιστος μεχρι στιγμής σε ολα του χωρις διαορες ή υπερτροφοδοσία.
Σαφώς για μένα πολύ πιο ωραία γεύση απο lite plus και πολύ πιο απλός απο τον V4. Πιστεύω θα τα πάμε πολύ καλά μαζί!

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #388 στις: Απριλίου 28, 2016, 20:25 »
Μακη και με δύο και με τέσσερις έχει ένα μποσικο. Μόνο όταν είναι τελείως βιδωμενος δεν κουνιεται. Από τη μισή στροφή έχει ένα μικρό μποσικο. Μικρό το πρόβλημα καθώς λειτουργικά είναι μία χαρά. Τον έχω κάνα δεκαήμερο κ τον χαίρομαι. Είναι ο πρώτος 316 κλώνος από φαστεκ κ για τα λεφτά του ειμαι ευχαριστιμενος. Η μικρή γωνιτσα που εξέχει είναι εύκολο να λιμαριστει φαντάζομαι όπως είπε ο φίλος george πιο πάνω, αλλά κ έτσι δουλευει. Είναι το μόνο αρνητικό σαν κατασκευή Κλώνου που του βρήκα.

Ναι και σε μένα το κάνει αυτό όπως είπα και παραπάνω. Και ελάχιστα μόλις ανοίξω την τροφοδοσία υγρού τρεμοπαίζει και ψιλοκουνιέται το τανκάκι χωρίς να πηρρεάζει την απόδοση του ατμίσματος. Στον δικό μου δεν έχω καταλάβει από που προέρχεται αυτό το κούνημα . Σκέφτομαι μήπως να αλλάξω το ο-ρινγκάκι το κάτω από την ατνίσταση το πιο μεγάλο που είναι μπας και δω διαφορά.Απλά από όσο θυμάμαι πριν τον πλύνω δεν κουνιότανε .Τι να πω τον έπλυνα τόσο καλά που με φοβήθηκε? Επίσις τώρα θα εξετάσω μήπως γίνεται αυτό από κάποια γωνίτσα από τους πόλους..Θα δείξει  :)

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #389 στις: Απριλίου 28, 2016, 21:46 »
Ναι και σε μένα το κάνει αυτό όπως είπα και παραπάνω. Και ελάχιστα μόλις ανοίξω την τροφοδοσία υγρού τρεμοπαίζει και ψιλοκουνιέται το τανκάκι χωρίς να πηρρεάζει την απόδοση του ατμίσματος. Στον δικό μου δεν έχω καταλάβει από που προέρχεται αυτό το κούνημα . Σκέφτομαι μήπως να αλλάξω το ο-ρινγκάκι το κάτω από την ατνίσταση το πιο μεγάλο που είναι μπας και δω διαφορά.Απλά από όσο θυμάμαι πριν τον πλύνω δεν κουνιότανε .Τι να πω τον έπλυνα τόσο καλά που με φοβήθηκε? Επίσις τώρα θα εξετάσω μήπως γίνεται αυτό από κάποια γωνίτσα από τους πόλους..Θα δείξει :)
Να διευκρινησω ότι η γωνιτσα στον θετικό πόλο που εξείχε ελάχιστα ήταν υπεύθυνη για το βραχυκύκλωμα που μου παρουσίαζε κάποιες φορές καθώς ακουμπούσε στην καμπανα. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το κούνημα του τανκ. Εκεί θεωρώ ότι φταίει το σπειρωμα. Μικρό το κακό όμως αφού δεν κουνιεται μονος του αλλά μόνο αν τον κουνησω με το χέρι δεξια-αριστερα κ αυτό ελάχιστα αλλά αισθητά. Δεν μου έχει δημιουργήσει ιδιαίτερο πρόβλημα αυτό καθώς ο ατμοποιητης είναι απόλυτα λειτουργικός κ με πολύ καλή απόδοση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172276 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364