vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, grag, Jorge, Mimhsdr, manoslykos, Buliwyf

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V3 Mini

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #690 στις: Αυγούστου 13, 2016, 12:31 »
Θα ήθελα να γράψω εδώ ότι ο V3 mini δεν είναι για πνευμονικές όπως γράφεις αλλά με την χρήση της κεντρικής βίδας ρύθμισης, τις τζούρες του θα τις χαρακτήριζα από σφιχτή τσιγαρίσια έως ελαφριά πνευμονική.

Για πνευμονικές υπάρχουν πολλοί καλύτεροι επισκευάσιμοι.

Με μόνο του μειονέκτημα την μικρή χωρητικότητα (2ml) είναι ένας πολύ καλός ατμοποιητής ειδικά για κάποιον αρχάριο που θέλει να μπει στους επισκευάσιμους.

Επίσης κάτι που θέλει μεγάλη προσοχή ειδικά στους καινούργιους κλώνους είναι πριν την πρώτη χρήση να πλένουμε σχολαστικά τον ατμοποιητή λυμμένο σε χλιαρό σαπουνόνερο για να φύγει η μυρωδιά της μεταλλίλας και της λαδίλας και να ελέγχουμε τα δύο ορινγκ του ντεκ.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #691 στις: Αυγούστου 13, 2016, 13:06 »
ως προς τη μικρη χωρητικοτητα παντως εγω εχω παρει απο τον κινεζο τον v3 plus και ειμαι πολυ ευχαριτημενος και απο την ποιοτητα του και απο τη χωρητικοτητα του.
και οντως θα χαρατηριζα τη τζουρα απλη τσιγαρισια.ουτε σφιχτη και σε καμια περιπτωση πνευμονικη.mtl ξεκαθαρα.σε καμια περιπτωση δεν κατεβαζεις ντουγρου τον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #692 στις: Αυγούστου 21, 2016, 12:44 »
Και εκει που ειχα απογοητευθει απο τις διαρροες του phenomenon και ειπα να γυρισω στα παλια γνωστα λημερια νασου και μπουρμπουληθες ο v3.Και να βγαινει το υγρο απο τις οπες.Λες και τον στεινω πρωτη φορα.Ελυσα εδεσα παλι τα ιδια.Αλλαξα ολα τα o-ring με αυθεντικα,τιποτα.Ξαναγεμισα τον εβαλα αναποδα και ανοιξα τα υγρα,παλι τα ιδια.Επειδη εχω κολλησει τωρα εχετε καποια ιδεα;.Παντως τωρα ατμιζω με kl+ και ολα καλα.Ειναι αυτο που λεει και η διαφημιση "αξια ανεκτιμητη"

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #693 στις: Αυγούστου 21, 2016, 12:53 »
Μικρότερος πυρήνας (2mm) και περισσότερο βαμβάκι.
Ποτέ δε με απογοήτευσε αυτό το στήσιμο...

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #694 στις: Αυγούστου 21, 2016, 13:11 »
οι διαρροες απο τις οπες ειναι θεμα στησιματος,οι μπουρμπουλιθρες μπορει να ειναι γιατι εχεις κλεισει πολυ τον αερα................τσεκαρε τα λιγο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #695 στις: Αυγούστου 21, 2016, 13:15 »
Μικρότερος πυρήνας (2mm) και περισσότερο βαμβάκι.
Ποτέ δε με απογοήτευσε αυτό το στήσιμο...
το τελειο στησιμο και για μενα..με 0,28 κανθαλ αντισταση 1,2-1,6 και παει ''σφαιρα''...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #696 στις: Αυγούστου 21, 2016, 19:03 »
Γενικά για τις διαρροές το πρώτο πράγμα που φταίει είναι η στεγανότητα του ατμοποιητή.

Αν από κάπου "μπάζει" αέρα τότε έχουμε διαρροή από τις τρύπες εισαγωγής αέρα.

Επιθεώρησε πάλι τα ορινγκς αν έχουν το σωστό μέγεθος και αν είναι στη σωστή θέση που πρέπει.

Το δεύτερο που μπορεί να φταίει είναι το στήσιμο, αλλά στον συγκεκριμένο ατμοποιητή και με στήσιμο στο πόδι δεν είχα ποτέ την παραμικρή διαρροή, αν και εφόσον τα ορινγκς είναι ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #697 στις: Αυγούστου 25, 2016, 12:48 »
Περα απο την εξαιρετικη αποδοση γευσης/ατμου απο την πρωτη τζουρα του mini V3 κλωνου μου αντιμετωπισα μονιμο θεμα διαρροης απο τις τρυπες αερα.
Οι διαρροες δημιουργουνταν οταν τον αφηνα στο πλαι αρκετη ωρα ή κατα τη μεταφορα.
Η λιγο αβολη λυση ηταν οποτε δεν τον χρησιμοποιουσα αλλα και κατα τη μεταφορα να κλεινω τα υγρα.
Οποτε αλλαξα τον τροπο που στηνω το βαμβακι.
Το ειχα βαλει κοντο ισα που να ακουμπαει κατω αλλα παρατηρησα οτι δεν ηταν αρκετα παχυ και πιθανοτατα αφηνε χωρο σε υγρο να κυλησει απο τα τοιχωματα μεχρι την τρυπα του αερα.
Σε μεταγενεστερο στησιμο λοιπον το εκοψα το ιδιο κοντο αλλα εκανα τις ακρες οσο πιο παχιες και ογκωδεις μπορουσα και γεμισα μεσα ωστε να μην υπαρχει χωρος για το υγρο να κυλησει και να απορροφαται απο το βαμβακι, ενω ταυτοχρονα με το κοντο βαμβακι δε "στουμπωσαν" οι τρυπες τροφοδοσιας.
Αλλοι δυο κλωνοι που μου ηρθαν απο Κινα στηθηκαν με τον ιδιο τροπο.
Με τα υγρα τερμα ανοικτα και 70/30 PG/VG δεν εχω δει μεχρι στιγμης καμια διαρροη απο κανεναν, αφημενοι ωρες στο πλαι για ολοκληρη μερα ή μεταφορα μεσα στο τσαντακι μου.
Νομιζω λοιπον οτι βρηκα πια το ιδανικο στησιμο και δουλευει πλεον απροβληματιστα σε ολα.
Αρα για να μην υπαρχουν διαρροες πρεπει το βαμβακι να γεμιζει τα καναλια πληρως και οσο πιο παχιες και φουντωτες οι ακρες τοσο καλυτερα.
Ολα τελεια.
Εχω πλεον 3 κλωνους V3 mini και εναν Russian 91%, σε ολους εχω φτιαξει την ιδια αντισταση, 28G Kanthal, 2,5 χιλ διαμετρο, 8 σπειρες κλειστες, 1,25-1,28 Ομ, στα 11,5 Watt.
Ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει και πλεον απλα αλλαζω βαμβακι μια στο τοσο μαζι με ενα πλυσιματακι και παραγγελνω υγρα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #698 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 11:49 »


Το δεύτερο που μπορεί να φταίει είναι το στήσιμο, αλλά στον συγκεκριμένο ατμοποιητή και με στήσιμο στο πόδι δεν είχα ποτέ την παραμικρή διαρροή, αν και εφόσον τα ορινγκς είναι ΟΚ.

Όντως επειδη το εχω 3 μηνες και εστηνα στο ποδι δεν ειχα ποτε προβλημα διαρροων .Ξαφνικα δεν μπορω να τον βρω πουθενα.Αλλαξα ολα τα ριγκς με γνησια ελεξα τα παντα που αναφερθηκαν πιο πανω και τιποτα.Μαλλον παει στο συρταρι και οταν κανω τον κυκλο μου με phenomenon και cloud που δουλευω τωρα μπορει να ξαναδοκιμασω.Προς το παρόν με εχει ξενερώσει 

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #699 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 11:48 »
Του έδωσα μια 2η ευκαιρία και αυτή τη φορά πήρα τον sxk ,από χθες τον δουλεύω so far so good

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #700 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:14 »
Που βρήκες τον sxk??
Πριν από κανά μήνα που έψαχνα δεν το βρήκα πουθενά, λες και σταμάτησε την παραγωγή ή sxk.

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #701 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 19:31 »
Zerobacco φίλε 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #702 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 12:26 »
Πρόβλημα με τον έναν: Μου βγάζει no atomizer σε όλα τα μοντάκια. Μετά από λίγο μπορεί να τον δουν κανονικά αλλά όχι για πολύ.
Ξεβίδωσα τον πόλο, καθάρισα το κενό, έσφιξα τη βίδα, τα ίδια. Μάλλον θέλει λύσιμο. Έχει κανείς κανένα σχεδιάγραμμα όπως αυτό του V5 να δω τι θα κάνω???

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #703 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 19:51 »
Στο πρώτο ποστ έχει στην λίστα το Μέρη ατμοποιητη. Δες το  #2.

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #704 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 19:57 »
Πρόβλημα με τον έναν: Μου βγάζει no atomizer σε όλα τα μοντάκια. Μετά από λίγο μπορεί να τον δουν κανονικά αλλά όχι για πολύ. Ξεβίδωσα τον πόλο, καθάρισα το κενό, έσφιξα τη βίδα, τα ίδια. Μάλλον θέλει λύσιμο. Έχει κανείς κανένα σχεδιάγραμμα όπως αυτό του V5 να δω τι θα κάνω???
Μερικές φορές μου το κάνει κι εμένα. Αν δεν φταίει η τελευταία βίδα, ξαναστήνω από την αρχή. :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy