vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 5 χρήστες
vasim, pngtszs1976, dkostas, Lazy Dog, camber

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V3 Mini

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #555 στις: Ιουνίου 02, 2016, 10:30 »
ΟΚ.. η μισή αξία του κλώνου...
Άσχετο αλλά έκανες claim ticket στη fasttech για να σου στείλουν ένα άλλο?

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #556 στις: Ιουνίου 02, 2016, 11:19 »
Τον πηρα απο 3FVAPE τους εστειλα mail με φωτογραφια κ βλεπουμε..
Μου στειλουν δε μου στειλουν δε με καιει,..αφου μεχρι να γινει αυτο θα περασουν καμια 20 αρια μερες, να παρω ενα τωρα να τον δουλεψω θελω..
Ευχαριστω παιδια :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Tον ελυσα να βγαλω το γυαλι και διαπιστωσα τα ιδια που ειχα με εναν κλωνοτηλεμαχο,μυριζουν τα oring πλαστικιλα...μονο εμενα μου μυριζουν ρε παιδια,εσας δεν σας μυριζουν αυτα τα oring που συνηθως εχουν οι κλωνοι :dontknow:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2016, 11:44 από thomasprevere »

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #557 στις: Ιουνίου 02, 2016, 11:57 »
Αναλόγως τον κλώνο.
Μέχρι στιγμής έχω πάρει από fasttech τρεις κλωνους. Ένας kfl+ 1:1 26$ και ένας v3 mini sxk 22$ ήταν αψογοι. Ο τριτος όμως, ένας v3 mini με 12$ όλα του ήταν στραβά. Τα oring βρωμαγαν, τα μέταλλα κι αυτά κοκ....

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #558 στις: Ιουνίου 02, 2016, 12:27 »
Παω μετα να παρω γυαλακι και ενα σετ γνησια oring γτ δεν παλευονται αυτα,ανοιξα και το σακουλακι με τα εξτρα οring και μου ρθε η γνωστη μποχα  ,τοσο μουφα βαζουν μεσα ρε γ@#ώτο :angry_orange:
Kλωνο ηθελα,. ::) 
Θα φαει πολυ πλυσιμο πρωτα να φυγει η μποχα και θα επανελθω... :bye:

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #559 στις: Ιουνίου 02, 2016, 12:46 »
Αν υπάρχει ή επιλογή αναλόγως και το κατάστημα να μην προτιμάς τους φτηνοτερους κλώνους..

Όπως λέω και στο προηγούμενο μήνυμα έχω δυο v3 mini. Ο ακριβότερος άμα μπεί δίπλα δίπλα με τον γνήσιο δεν βρίσκεις ουσιαστική διάφορα στην ποιότητα.

Ο φτηνος από την άλλη μόνο σε φωτογραφία φαίνεται ίδιος με τον γνήσιο. Μόλις τους πιάσεις - μυρισεις - βιδωσεις - ξεβιδωσεις καταλαβαίνεις αμέσως την διαφορά στην ποιότητα....

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #560 στις: Ιουνίου 02, 2016, 12:47 »
Καλά ατμισματα με το γυαλακι και τα νέα oring!!

Αποσυνδεδεμένος nikoskdr

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #561 στις: Ιουνίου 02, 2016, 13:03 »
Επειδη καποιος φιλος ρωτουσε σε προηγουμενα post για τα logo κτλ παρελαβα σημερα το sku 4450500 απο fasttech. Δεν ηρθε στο μαυρο κουτι του που δειχνει στη φωτογραφια αλλα σε ενα αλλο γκρι απλο. Μαζι με ενα σετ orings εξτρα που τα δοκιμασα και ταιριαζουν κανονικα, χωρις manual παρ'ολο που το λεει στη σελιδα και με τα logo στην καμπανα και το drip tip. Απο ποιοτητα φαινεται αρκετα καλη, τα σπειρωματα δεν εχουν κανενα προβλημα, ουτε γρεζια ειχε στις τρυπες. Το κουνημα οταν ανοιγουμε τα υγρα υπαρχει αλλα ειναι ελαχιστο και μονο αν το κουνησω με το χερι και η ρυθμιση του αερα φαινεται να δουλευει κανονικα.

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #562 στις: Ιουνίου 02, 2016, 16:57 »
τι δεν κανω καλα βρε παιδια :confused1:  :dontknow:
τη μια το γεμιζω και ειναι μια χαρα,
και την άλλη το γεμιζω και το μισο υγρο βγαίνει απο κατω :wall: :wall:
(πάντα κλειστή η ροή υγρου...)

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #563 στις: Ιουνίου 02, 2016, 18:00 »
Ειναι ολα τα oring στη θεση τους; δεν θελω να πιστευω οτι φταιει το στησιμο

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #564 στις: Ιουνίου 02, 2016, 18:05 »
ολα στη θεση τους ειναι και ασχολουμαι με επισκευασιμους 3 και χρονια!!
μια ολα μια χαρα, και μια ολο το υγρο εξω... δε μπορω να καταλαβω........

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #565 στις: Ιουνίου 02, 2016, 20:04 »
Βρηκα ενα φθηνο γυαλακι ,σε ενα μαγαζι στην N.ΣΜΥΡΝΗ ,παω απο κει ..δεν ηταν μονο με ατμιστικο εξοπλισμο υγρα κλπ,ηταν παντοπωλειο ,χρωματα ,σιδηρικα κλπ
Αφου του ειπα οτι θελω το γυαλακι,μου δινει ενα το οποιο ηταν πιο λεπτο κ απο του κλωνου,ειχε ενα σημαδι στην μεση σαν βρωμια,αλλα δεν εβγαινε και στην ακρη του ηταν σαν χαραγμενο,γενικα ηταν μαπα,τελειως ψευτικο,αφου τον ρωτησα αν ειναι γυαλι,μου λεει,οχι ακριβως..και κατι π#@αριες.
Του λεω εχει ενα σημαδι πανω...
Απο Ελληνικα δεν τα πηγαινε πολυ καλα και στο τελος τσαντιστηκε κιολας  :))
Τι θα γινει θα το παρεις μου λεει?
Τι να παρω του λεω ,αφου δεν ξερεις τι πουλας και ειναι κ μαπα με σημαδια σαν το χε 10 χρονια...
Εφυγα αφου του πα κανα δυο κινεζικα .
Ρε τι ειναι αυτοι ,μου δωσε εκει μια μ@##κία κ επρεπε να το παρω κ δεν εβαζε κ τα γυαλια του να δει τα σημαδια,μου την ειπε κιολας  :)) :)) :laugh1:
Πηγα zerobacco τελικα και πηρα.
Τα oring παιδια οντως μυριζουν πολυ,πηρα ενα σετ γνησια και ανοιξα το σακουλακι κ δεν μυριζουν.
Την ειχα πατησει με τον κλωνοΤηλεμαχο ετσι, για καντε κανα τσεκ κ εσεις ,2.50 ευρω εχουν ολα. ;)



Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #566 στις: Ιουνίου 02, 2016, 20:15 »
ολα στη θεση τους ειναι και ασχολουμαι με επισκευασιμους 3 και χρονια!!
μια ολα μια χαρα, και μια ολο το υγρο εξω... δε μπορω να καταλαβω........
Καλησπερα  :)
Στο πρωτο στησιμο μου το εκανε αυτο και εφευγαν τα υγρα.
Το κατω ο ρινγκ της βασης αλλαξα το ειδα ποιο λεπτο αυτο που ειχε επανω.
Και τελος απο τοτε οι διαροες.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #567 στις: Ιουνίου 02, 2016, 21:09 »
τι δεν κανω καλα βρε παιδια :confused1:  :dontknow:
τη μια το γεμιζω και ειναι μια χαρα,
και την άλλη το γεμιζω και το μισο υγρο βγαίνει απο κατω :wall: :wall:
(πάντα κλειστή η ροή υγρου...)

Ηλία είχα παρόμοια εμπειρία στο 3o-4o γέμισμα στον δεύτερο V3 μου όταν του έβαλα το ανοξείδωτο τανκάκι,
άλλαξα το κάτω oring με ένα παχύτερο, αλλά τα ίδια,
τελικά διαπίστωσα ότι ήθελε περισσότερο σφίξιμο στο κλείσιμο των υγρών και αφού ξανάβαλα
το δικό του λεπτότερο oring δεν ξαναείχα πρόβλημα.
Νομίζω το σφράγισμα γίνεται κυρίως από το σπείρωμα και λιγότερο απο το oring.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #568 στις: Ιουνίου 02, 2016, 22:30 »
Τελικα το γυαλακι που πηρα απο zerobacco  δεν ειναι ακριβως ιδιο και για λιγο δεν φωλιαζει να πατησει μεσα στα orings  :(

Οποτε ισα που μπορει να σταξει απο κει,αλλα το βαλα για να τον δοκιμασω ,εβαλα και τα γνησια orings,επειδη δεν ξερω ομως που πανε ακριβως τα βαλα οπου ταιριαζανε καλυτερα ,η καμπανα γυρναει μια χαρα και λογικα στεγανοποιει γτ δεν εχω διαρροες.
Εβαλα σκετη βαση για αρχη για να δω μηπως χανει η βγαζει καμια περιεργη γευση.αλλα ολα καλα μια χαρα γευση εχει,δλδ την γευση της βασης  :))
Αντε παλι να βρω γυαλακι... >:(


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #569 στις: Ιουνίου 02, 2016, 23:25 »
Θωμάκο αφού είναι μια χαρά και δεν χάνει με το καινούργιο γυαλί γιατί κλαίγεσαι; :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364