vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Tazz, maprix, Jorge, Parolos, camber, tsiv, madtracker

Twitter

Vaporesso Target Tank

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #210 στις: Αυγούστου 13, 2016, 08:38 »
Λες να ισχυει αυτο?Εγω πηρα μια 5αδα 0.5 και προς το παρων η πρωτη παει καλα να χαρω δηλαδη πως ολες θα ειναι καλες?χαχαχαχα που μπλεξαμε!!

Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #211 στις: Αυγούστου 24, 2016, 00:44 »
Καλησπέρα παιδιά , μετά τον triton mini και την εξαιρετική έως τώρα απόδοση του λέω να πάρω τον target. Όπου και να κοιτάξω όμως από εδώ είναι εξαντλημένος .Έχετε καμιά ιδέα από που μπορώ να τον παραγγείλω?

Αποσυνδεδεμένος motley

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #212 στις: Αυγούστου 24, 2016, 12:14 »
Αν δεν κάνω λάθος τον έχει καταργήσει και έχει βγάλει τον Target pro .Τον βρίσκεις σίγουρα στην Vapeland και στο E-smokers αλλά αν ψάξεις πρέπει να έχει και σε άλλα μαγαζιά.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2016, 13:43 από Cruiser79 »

Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #213 στις: Αυγούστου 24, 2016, 14:32 »
Βρήκα και τον pro και τον απλό στο dotshop σε ίδια σχεδόν τιμή .έχουν διαφορές εκτός τη χωρητικότητα? γιατί προτιμώ τα 3,5 ml από τα 2,5 του pro.Το dotshop είναι αξιόπιστο?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #214 στις: Αυγούστου 24, 2016, 20:27 »
Ναι δεν εχεις προβλημα 

Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #215 στις: Αυγούστου 25, 2016, 16:37 »
Απλό ή Pro? Έχουν διαφορά?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 00:44 »
Δε με λέτε;! Υπάρχουν άλλες κεφαλές vaporesso, εκτος απο την 0.9, που να είναι με κανθαλ;

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 07:55 »
Υπαρχει και με ni200 αν θυμαμαι καλα γιατι τον εχω *καταργησει*, και επισης ταιριαζουν και αλλες κεφαλες απο αλλους που ειναι γραμμενα καπου εδω. (και επισκευασιμη της eleaf).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 11:45 από georgis4 »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 14:26 »
Υπάρχει και η 1,4Ω (κεραμική) για πιο τσιγαρίσιες τζούρες,
αλλά προς το παρόν δεν την έχω βρει στην Ελλάδα (χωρίς να το έχω πολυψάξει κιόλας).
Αν κάποιος γνωρίζει κατάστημα που πωλείται αυτή η κεφαλή ας ανημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος motley

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 15:12 »
Η 1.4 που έχω δει είναι SS και είναι για τον guardian.Έχεις δει να έχει βγει και για τον  target?
Για τον target έχει βγάλει σε 0.5 και 0.6 πάλι σε SS

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #220 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 20:53 »
Σαν κατοχος και εγω ενος target pro σετακιου ας καταθεσω την εμπειρια μου.

Καταρχην οπως ηρθε ο ατμο απο την FT με την αντισταση 0,5 SS κουμπωμενη μεσα (αυτη με τις τρυπες και οχι με τις κυψελες) μου παρουσιασε καποιες μικροδιαρροες απο την εισαγωγη αερα στη βαση του ατμο. Φταιει ισως η απροσεξια μου κατα τη διαβροχη του κεραμικου με υγρο (εβαλα παραπανω). Ετσι στις περισσοτερες τζουρες ισα που ειχα ανοιξει ελαχιστα την εισαγωγη του υγρου για να μη πλημμυριζει την αντισταση και αυτο το εκανα μονο οταν ενιωθα στεγνη την κεφαλη στις τζουρες.

Κατα τα υπολοιπα η λειτουργια της 0,5 στους 215 σε TC ειναι απαιχτη. Παραπανω δε παω ακομα. Η γευση και το χτυπημα στο diy 6αρι της flavourtec που ατμιζω τωρα σκοτωνει. Τοσο που μου εκανε πονολαιμο απο την 2η μερα και σκεφτομαι να αραιωσω το αρωμα.

Αν καποιος ξερει πως ρυθμιζουμε σιγουρα τη λειτουργια σε TCR απο το λογισμικο  στον υπολογιστη ας πει γιατι εγω δε πολυεβγαλα ακρη με αυτο το εμβρυακο σταδιο που το εχουν. Βλεπω 4 πεδια με coefficients και σκεφτηκα να βαλω στο τελευταιο την τιμη 0.0088 και ακολουθως λειτουργια TCR στο μοντακι για να το ατμιζω με SS ( το Ni δε με πολυαπασχολει). Δε ξερω παρ' ολ' αυτα αν ειναι σωστο αυτο. Αυτο το modaki δεν εχει τη λογικη των αλλων με τις μνημες

Αυτα και τα λεμε στη πορεια, cheers

Update: Ξεχναω χθες το τανκακι με 1,5 ml μεσα με την  κεφαλη ολο το βραδυ. Κλειστες τρυπες υγρων και αερα. Αποτελεσμα: ξυπναω το πρωι και βλεπω οτι ξερασε η κεφαλη ολο το υγρο στη χαρτοπετσετα. Γουατ δε φακ. Αλλαξα αντισταση, εβαλα την 0,9 και θα δουμε πως θα παει 2-3 μερες στα 15 watt. Η φορεμενη μας χαιρετησε σε 3 μερες μετα απο μυρωδια καμμενου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 15:44 από Dr.Feelgood »

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #221 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 16:39 »
Χθες τον αγόρασα από vapeland.gr στο κατάστημα, για όσους δεν το έχουν δει, το παιδί στο μαγαζί μου έδειξε για σωστή λειτουργία τα παρακάτω (και μέχρι στιγμής λειτουργεί άψογα):
  • Μουσκέυουμε την κεφαλή εκτός βάσης, δεν έχει λόγο να το κάνετε πάνω στην βάση θα στάξει μέσα και μετά θα έχει θέμα.
  • Αφού μουσκέψουμε, ρίχνουμε από μια σταγόνα στις κυψέλες στο πλάι
  • Αφήνουμε λίγο να τρέξουν τα υγρά και στην συνέχεια σκουπίζουμε και κουμπώνουμε
  • Ξεκινάμε άτμισμα από 14W, και σε κάθε τζούρα ανεβάζουμε 0.5 μέχρι να φτάσουμε τα 20W, εκεί το αφήνουμε μέχρι να τελειώσει το tank μας, στο δεύτερο γέμισμα ανεβάζουμε τα Watt εκεί που θέλουμε.
Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον συγκεκριμένο, η γεύση είναι ατόφια, καλό ντουμάνι και γενικά όμορφη κατασκεύη.

Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 21:08 »
Κατοχος 6 μηνων του vaporesso target tank.Εχει την καλυτερη γευση μακραν στους εργοστασιακους(εχω δοκιμασει αρκετους απο τοτε που τον πηρα).Η 0,6 ss ειναι η μονη που αντεχει πιο πολυ και βγαζει καλη γευση και μετα απο 25-30 ml.Αλλα ολες δεν αντεχουν πολυ.Οποιος λεει το αντιθετο ή ατμιζει πολυ λιγο ή ειναι πολυ τυχερος με την αντιστασεις που περνει.Πολυ λοττο μιλαμε το να σου πετυχει καη αντισταση και να μην σου καει την πρωτη δευτερη μερα....Κριμα γιατι απο γευση σκιζει....

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 16:46 »
@VaporessoPico
είναι και ανάλογα πώς τις λειτουργείς. Σε έλεγχο της θερμοκρασίας  (200-215oC) οι SS 0.5 kai 0.6 σε μένα αποδίδουν καλύτερη γεύση και κάνω και πιο ποιοτικές μικρές τζούρες σαν τσιγαρίσιες. Όταν τις είχα σε wattage mode στα 20 τις συγκεκριμένες η γεύση ήταν ανύπαρκτη. Παραπάνω δε πήγαινα γιατί ο ατμός ήταν πολύς και ζεστός (άντε βαριά 30). Όλα αυτά με τις αντιστάσεις της FT.  Απο τοπικό έμπορο δεν έχω δοκιμάσει ακόμα. Με μία Kanthal που έβαλα είχα και εκεί θέμα με τη γεύση.Δεν ήταν αυτό το τζάμι που λένε όλοι.  Oταν έσπασα αργότερα μία, το σύρμα δε μου φάνηκε και τόσο kanthal δε ξέρω τι κάνουν οι κινέζοι..
Πάντως όσοι έχετε τον Pro θα συνέστηνα να μη γεμίζετε με ανοιχτές τις τρύπες των υγρών. η διαδικασία που ακολουθώ εγώ (και δε χρειάζεται ούτε priming) είναι : κλείνω τρύπες αέρα-υγρών, γεμίζω, ανοίγω υγρά με κλειστό καπάκι και οι φυσαλίδες βγαίνουν μόνες τους. Αν βάλεις καινούργια κεφαλή την πρώτη φορά ακόμα και αν δε την βρέξεις απο πριν με αυτόν τον τρόπο ρουφάει περίπου το 1/3 του tank οπότε διαβρέχεται φυσικά από μόνη της.

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #224 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 01:10 »
Τελικα αξιζει ο εν λογο ατμοποιητης οι αντιστασεις του εννοώ δηλαδη!!????
Εχω διαβάσει διαφορα.. θελω να τον αγορασω και ολο το αναβαλω..  καθως δε θα παραγγελνω απεξω 5 ευρω η αντισταση δεν ειναι λιγα αν δεν κρατανε η ειναι θεμα "τυχης" να σου κάτσει η οχι καλη αντισταση... ηταν ελλατωματικη παρτιδα?!! Τι ισχυει?? Μια βοηθεια απο οσους τον εχουν?!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478700 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy