vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

281 επισκέπτες, 6 χρήστες
madtracker, Ποντικός, JohnDag, camber, manoslykos, Mantis039

Twitter

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1695 στις: Ιουλίου 31, 2016, 15:13 »
αυτό το τεράστιο κομμάτι πλαστικό πάντως ποτέ δε μου άρεσε στον τηλέμαχο. ακόμα και το insulator το μικρό ,τέρμα πλαστικό. Από ότι βλέπω και στον αυθεντικό το ίδιο παίζει. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1696 στις: Ιουλίου 31, 2016, 15:31 »
Κώστα αρχικά μέ τήν αγορά τού κλώνου V2 δέν είχα κανένα θέμα μέ μυρωδιές καί παράξενες γεύσης, και σημειωτέον ότι είχε πλυθεί μόνο μέ υγρό πιάτων, ούτε ξυδια ούτε μύδια ούτε τίποτα,
Πρίν κάποιες μέρες κατέφτασε καί το springomizer από FT στά χέρια μού, από θέμα ποιότητας καί εμφάνισης εμφανισιακά δέν έμοιαζαν τά μέταλλα τού springomizer.  Μέ τό Husing τού V2 ποιό σκούρο κάπως διαφορετικό, φυσικά ήταν ανοξείδωτο διότι έγινε εκτενής έλεγχος μέ μαγνήτη....
Πλύθηκε μέ υγρό πιάτων καί έγινε τό σχετικό σετάπ,
Τέτοια βρωμιά δέν είχα ξανά νιώσει από κανένα κλώνο, ,  υπέθεσα ότι ή τό σύρμα τίς αντίστασης φταίει ή Ο μεγάλος πυρήνας τών 4 mm πού δέν έχω συνηθίσει...

Άμεσα έβγαλα τών ελυσα μπήκε σέ νερό μέ ξύδι καλό βράσιμο αλαξα καί έβαλα τά ποστ τού V2 μέσα στο springomizer καί ξανά σεταρω αλλά πάλι έβγαζε μία μεταλλική γεύση αλλά όχι τόσο έντονα , αρχικά μπήκε στήν άκρη όπως ήταν μέ τό υγρό μέσα γιά δύο μέρες, κάποια στιγμή τών ξανά επλυνα μόνο με υγρό καινούργιο σετάπ καί όταν πήρα τίς πρώτες ρουφιξιες ερχόταν καθαρή ή γεύση τού αρώματος μαζί μέ τού βαμβακιού καί πολύ ελάχιστα τού μετάλλου,  μετά απο ένα τανκακι υγρού είχε εξαφανιστεί διά μαγείας ή μεταλλική γεύση..
Ή εγώ τό συνηθισα ή πραγματικά χάθηκε ή μεταλλική μυρωδιά

Υ.Γ καταθέτω  αυτή τήν προσωπική εμπειρία γιατί ενώ έχω τόσους μήνες τών κλώνο Τηλεμαχο ήμουν απλά θεατής καί έδινα συμβουλές σέ άλλους συνατμιστες , καί είχα απορία άν μπορεί νά υφίσταται κάτι τέτοιο...

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1697 στις: Ιουλίου 31, 2016, 16:52 »
αυτό το τεράστιο κομμάτι πλαστικό πάντως ποτέ δε μου άρεσε στον τηλέμαχο. ακόμα και το insulator το μικρό ,τέρμα πλαστικό. Από ότι βλέπω και στον αυθεντικό το ίδιο παίζει. :thumpdown:
Αυτά τα 2 κομμάτια πλαστικό, στον κλώνο αλλά και στον αυθεντικό δεν έρχονται ποτέ σε επαφή με υγρό που θα γίνει ατμός για τα πνευμόνια σου. Ότι υγρό ακουμπήσει σε αυτά πάει στο collector της βάσης και όχι μέσα στο τανκ.

Άσε που αυτά τα 2 κομμάτια πλαστικό όπως λες στοιχίζουν ελάχιστα σαν spare parts του αυθεντικού, όπως και τα orings τα αυθεντικά. Με 4-5 ευρώ πήρες όλα τα πλαστικά/orings από τον αυθεντικό για να μην έχεις αμφιβολίες.

Καλό πλύσιμο με σαπούνι και νερό χρειάζεται, και λύσιμο σε όλα τα κομμάτια. Με TePe βουρτσάκι πλύσιμο μέσα στις τρύπες των πόλων. Ειδικά στον κλώνο δεν ξέρεις που μπορεί να κρύβεται μηχανόλαδο. Σε περίπτωση που οι μυρωδιές επιμένουν, τότε βράσιμο όλων των μεταλλικών μέσα σε γάλα.

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1698 στις: Ιουλίου 31, 2016, 17:22 »
Παιδιά επειδή ο συγκεκριμένος ατμο μου έχει σπάσει τα νεύρα, θα τον βράσω για τελευταία φορά με γάλα και θα τον αφήσω γεμάτο με υγρό για μερικές μέρες μπας και υποχωρήσει η μυρωδιά. Οσον αφορά τα ο-ρινγκ αυτή τη στιγμή δεν είναι διαθέσιμα στο site του κατασκευαστή.
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας.


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1699 στις: Ιουλίου 31, 2016, 17:41 »
Θα πρέπει να τον λύσεις όλο, και αφού τον πλύνεις καλά, ένα ένα τα κομμάτια θα τα σκουπίσεις-τρίψεις σχολαστικά με ένα πανάκι ή χαρτί κουζίνας. Τα μηχανόλαδα είναι που σου βγάζουν αυτήν την γεύση.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1700 στις: Ιουλίου 31, 2016, 18:16 »
Αυτά τα 2 κομμάτια πλαστικό, στον κλώνο αλλά και στον αυθεντικό δεν έρχονται ποτέ σε επαφή με υγρό που θα γίνει ατμός για τα πνευμόνια σου. Ότι υγρό ακουμπήσει σε αυτά πάει στο collector της βάσης και όχι μέσα στο τανκ.

Άσε που αυτά τα 2 κομμάτια πλαστικό όπως λες στοιχίζουν ελάχιστα σαν spare parts του αυθεντικού, όπως και τα orings τα αυθεντικά. Με 4-5 ευρώ πήρες όλα τα πλαστικά/orings από τον αυθεντικό για να μην έχεις αμφιβολίες.

Καλό πλύσιμο με σαπούνι και νερό χρειάζεται, και λύσιμο σε όλα τα κομμάτια. Με TePe βουρτσάκι πλύσιμο μέσα στις τρύπες των πόλων. Ειδικά στον κλώνο δεν ξέρεις που μπορεί να κρύβεται μηχανόλαδο. Σε περίπτωση που οι μυρωδιές επιμένουν, τότε βράσιμο όλων των μεταλλικών μέσα σε γάλα.

υγρό μπορεί να μη πηγαίνει αλλά σίγουρα θερμαίνονται όπως και όλος ο ατμοποιητής. Έτσι μπορεί να επηρεάσουν την οσμή ή τη γεύση? :confused1:

όταν τα είδα δε μου άρεσαν και συνεχίζει να μην μου αρέσουν κατασκευαστικά, ειδικά εάν είχα δώσει 100 ευρώ. Τέλος πάντων προσωπική γνώμη είναι.

Αντίθετα εντυπωσιάστηκα από την πόσο ομαλή ατμοποίηση κάνει. Τέτοιο ομαλό ήχο και ατμό δεν είδα σε κανένα άλλο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1701 στις: Αυγούστου 17, 2016, 22:14 »
Σήμερα παρέλαβα ενα κλώνο springomizer tilemaho. Μου έκανε εντύπωση που ήρθε τόσο καθαρός, άψογα σπειρώματα, γυαλισμένος με λογότυπο στη βάση, στο ντριπτιπ και τον αετό στο τανκ.
Με την αντίσταση είχα ένα θέμα γιατί θέλει διατομή 3,5 χιλ. και όχι 2,5 όπως είχα ακούσει.
Εκανα μία με χοντρό κανθαλ 0,4 και την έβαλα επάνω που την είδε 1.3Ω. Ο αέρας πολύ πιο σφικτός από τον V2 η τον V2 plus σχεδόν mtl, και με τέρμα ανοιχτές τις τρύπες σφικτό άτμισμα. Μάλλον οφείλεται στη μικρή τρύπα στη βάση. Πολύ πλούσιος ατμός και καλή γεύση με το ίδιο υγρό που έχω και στο φαινόμενο και μάλιστα ο ατμός δεν ζεσταίνεται όπως στο V2. Το υγρό τελειώνει γρήγορα βέβαια λόγω της μεγάλης διατομής της αντίστασης. Δεν ξέρω τι πατέντα να κάνω να μικρύνει η διατομή για να παίρνει και τις έτοιμες ζιργκονίου.


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1702 στις: Αυγούστου 17, 2016, 23:11 »
Εγω παραγγειλα σκετο το springomizer αλλα δεν μου αρεσε καθολου η αποδοση του αλλα ουτε και η γευση του με ενθουσιασε , Ομως επειδη μου αρεσε η ποιο σφιχτη τζουρα που δεινει εβαλα τα senter post του V2  στο husing του springomizer και ειναι μια χαρα !!!!!  8)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1703 στις: Αυγούστου 17, 2016, 23:25 »
Το αυτο εχω κανει κι εγω... επισης μηδεν θορυβος...ψαχνεσαι αν δουλευει το μοντ.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1704 στις: Αυγούστου 17, 2016, 23:40 »
Κωστα πραγματικα δεν ακουγεται το παραμικρο , γινεται τοσο αθορυβωσ σε εκνευριστικο σημειο μπορω να πω ,,,,,,,

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1705 στις: Αυγούστου 17, 2016, 23:50 »
Τι διατομή αντίσταση βάζεις? στον spring

Αποσυνδεδεμένος Denpolypataw

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1706 στις: Αυγούστου 18, 2016, 14:47 »
παιδες υπαρχει καποιος στην ελλαδα που να εχει ανταλακτικα ο ρινγκς και βιδακια;;

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1707 στις: Αυγούστου 27, 2016, 12:07 »
4185600 Fasttech.(v2 plus)
Ηλθε χθες καθαρος,βουτυρατος.
Πραγματικα απίθανος.
Tα εχει όλα και συμφερει.
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1708 στις: Αυγούστου 27, 2016, 12:30 »
Απο τους καλυτερους επισκευασιμους. Παιχνιδι κ δοκιμες χρειαζεται για να υπαρχει ατμιστικη απολαυση. Ειναι εδω κ πολυ καιρο ενας εκ των δυο βασικων μου ατμοποιητων.
Απροβληματιστος,  απολυτα στεγανος, ομορφος.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1709 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 19:20 »
Επειδή μου έρχεται και μένα αύριο,  πείτε κάνα σωστό στήσιμο.

Στάλθηκε από...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478651 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy