vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, giorgos1999, djfloor, bloodlessz, Tazz, manoslykos, sf.christou

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3675 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:23 »
το πηρα κ γω μεχρι να παρω το Radius
για τα λεφτα του και αυτα που κανει ειναι ΤΙΜΙΟ.ειδικα με target απανω και μονο Kanthal!
αλλα δε παυει να ειναι Κινεζος..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3676 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:38 »
Κινέζος είναι και το wismec με το DNA, το οποίο μόνο συγκαταβατικά δεν το αντιμετωπίζεις. Εξαιρετικό - κορυφαίο μοντ.
Κοντολογής το θέμα μας δεν είναι η καταγωγή, αλλά η τιμή.
Και ναι, για τα λεφτά του το vtc mini είναι ένα εξαίρετο all in one μοντάκι. Διακριτικό, μονής μπαταρίας, παίζει σαν vw, σαν μηχανικό, σαν tc με όλα τα σύρματα, έχει τα αυτοκολλητάκια και τις θηκούλες του κλπ κλπ.. Και βέβαια το υπογράφει μια από τις καλύτερες κινέζικες εταιρίες.

Από κει και πέρα, είπαμε: δεν είναι κορόιδα αυτοί που θα δώσουν τα διπλά ή τα τρίδιπλα για κάποιο άλλο μοντ. Σίγουρα κατιτίς καλύτερα θα κάνει. Οπότε, για μοντ της αυτής τάξης τιμής, το vtc mini είναι μια πολύ καλή και έντιμη λύση. Οι όποιοι συμβιβασμοί θα κάνει κάποιος δικαιολογούνται από το χαμηλό του κόστος.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3677 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:48 »
Διαφωνω Petra... ;D


Δεν εχει να ζηλεψει τιποτε απολυτως απο κανενα αλλο μοντακι.
Απο κανενα ομως......


Το μονο κακο που εχει , ειναι το σπειρωμα του κονεκτορα ή ολος ο κονεκτορας.
Μικρο το κακο βεβαια....


.......και η Joyetech , δεν ειναι μια απο τις καλες Κινεζικες......
Ειναι η μεγαλυτερη και κυριοτερη εταιρια της Κινας και μια απο τις κορυφαιες του κοσμου...
Δεν εγινε τωρα , εχει μεγαλη εμπειρια και αμετρητες κατασκευες.
Καλυτερα ακομα , τις περισσοτερες και για ολους γενικα τους ατμιστες.


Κοροϊδο δεν ειναι κανεις βεβαια και το να παρεις ενα πιο ακριβο μοντακι δεν ειναι σε καμια περιπτωση κακο.
Σε θεματα λειτουργιας ομως , ανηκει στα κορυφαια μοντς...


Και για την ιστορια ή για οσους δεν το ξερουν , η Wismec ειναι θυγατρικη της Joyetech........... ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3678 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:26 »
Η αλήθεια είναι ότι το μοντάκι είναι μεν καλό, αλλά έχουν ακουστεί και παράπονα.
Η πρώτη έκδοσή του χωρίς την ονομασία mini είχε τα θεματάκια της. Είναι όλα γραμμένα εδώ.

Η J. είναι όντως όπως τα λες, προσπάθησα να είμαι λίγο μετριοπαθής στους επαίνους, διότι μεγάλη μεγάλη εταιρία, αλλά όχι ότι τα πάντα που βγάζει είναι άψογα.
Και αυτή και οι θυγατρικές της eleaf και wismec.

πχ, έχω διαβάσει για θεματάκια και με το evic supreme και με το πρώτο box vtc.
Εχω διαβάσει για τις πανάκριβες κεφαλές της των 4-5 ευρώ, που δεν είναι 100% επιτυχείς. Εχει κι αυτή το μερίδιό της στις ελαττωματικές, κάτι που αν σου συμβεί σε 5ευρη κεφαλή, πονάς.

Για το δε wismec 200 με την δική της πλακέτα συνέβη τον προηγούμενο μήνα το γνωστό περιστατικό που θορύβησε κάποιους.
Σε αντίθεση με τις κορυφαίες ευρωπαικές κι αμερικάνικες εταιρίες του χώρου, που βγάζουν λίγα μοντέλα αραιά και πού, η J βγάζει συνέχεια νέα μοντέλα. Αυτό αυξάνει τις πιθανότητες να έχει βγει κάποιο μοντάκι ή ατμοποιητής πρόωρα στην αγορά και να πάσχει από παιδικές ασθένειες ή να κριθεί επιζήμια η βελτίωσή του και να αντικατασταθεί πάραυτα από άλλο.

Οπότε ίσως καταλήξουμε να διαφωνούμε συμφωνώντας ότι η J είναι μια εξαιρετική εταιρία, το vtc ένα πολύ καλό προϊόν, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι το απόλυτο μοντ. (όχι για τον zarko, που θα του πιει το ζουμί με 10 τζούρες... για τους υπόλοιπους)

Αποσυνδεδεμένος kiriakn

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3679 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:47 »
Ερώτηση : Έχω το μοντάκι καμμιά 10αριά μέρες και  το δουλεύω εδώ και 4 ημ. με CLR titanium την οποία διαβάζει 0,58 ( Ego one Mega ) στους 210 έως 230 βαθμούς και από 13W έως 18W - άλλες φορές οκ και άλλες μου " τρώει " λίγο τον λαιμό ( με PG 12άρα & πνευμονικές )...τί ακριβώς " παίζει " με το TCR το οποίο όσο και να προσπάθησα  :-[  δεν μπόρεσα να βρω και εάν κάποτε τα καταφέρω, ποιά θα έπρεπε να είναι η τιμή του ( Φροντιστήριο " one on one "  :dontknow: )  ;;


Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια  :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:43 από kiriakn »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3680 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:06 »
Ευθύνη εχει για πολλα ασχημα στο η.τ. η Joytech...
Απο τις πέτρινες εποχες εκανε πολλα καλα και περισσοτερα κακα , αλλα το οτι ειναι μια απο τις κορυφαιες εταιριες σε γνωση και ικανοτητες , δεν χωραει κουβεντα....


Για τα χρηματα του μια φορα , ειναι απλα τέλειο.
Ας το αφησουμε εκει γιατι πολλα μπορουμε να πουμε....


Και ναι.... , μ' αρεσει που διαφωνούμε συμφωνώντας.... ;D [size=78%]  [/size]


Συνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3681 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:14 »
Να κάνω μια ερώτηση, πως κλειδώνει να μην ανεβοκατεβαίνουν τα watt γιατί έχω πάρει κάτι ξεγυρισμένα καψούλια στα 75 watt πάνω στο μηχανάκι, όχι τίποτα άλλο , θα πέσω πάνω σε κανέναν από το βήχα.... :wall:

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3682 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:25 »
Όταν είναι αναμμένο, πατάς και κρατάς το + και το - μαζί ταυτόχρονα για 2-3 δευτερόλεπτα...

Συνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3683 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:37 »
Ευχαριστώ, με έσωσες !!!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3684 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 21:07 »
Ερώτηση : Έχω το μοντάκι καμμιά 10αριά μέρες και  το δουλεύω εδώ και 4 ημ. με CLR titanium την οποία διαβάζει 0,58 ( Ego one Mega ) στους 210 έως 230 βαθμούς και από 13W έως 18W - άλλες φορές οκ και άλλες μου " τρώει " λίγο τον λαιμό ( με PG 12άρα & πνευμονικές )...τί ακριβώς " παίζει " με το TCR το οποίο όσο και να προσπάθησα  :-[  δεν μπόρεσα να βρω και εάν κάποτε τα καταφέρω, ποιά θα έπρεπε να είναι η τιμή του ( Φροντιστήριο " one on one "  :dontknow: )  ;;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια  :respect:
Αφού έχεις το Ti mode, τι να το κάνεις το tcr?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3685 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 21:16 »
Με τα πολλα σεταρα χθες το φαινομενο με ni200  0.28 σε 2αρι πυρηνα,το vtc δειχνει 0.13.
Το συρμα ειναι απο zivipf και  δινει tcr 620.
Aπο χθες ειμαι στα 12 βατ και μεγιστο 210c.
Παιζει μια χαρα!Οποτε αναθεωρηση μεχριστιγμης για το tc στο mini!
Eπιτελους ατμιζει αξιοπρεπως.Ελπιζω να μην μου κανει νερα στη συνεχεια.
Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι σε μερικες τζουρες δεν δινει καθολου γκαζι στο επομενο πατημα ερχεται στα καλα του. :dontknow:
 :))
αυτη την στιγμη πηγα να ατμισω με τις ιδιες παραμετρους που ειχα αναφερει και το αποτελεσμα ειναι υποτονικο οσω δεν παει..
χρειαστηκε να αυξησω στα 17βατ και στους 235 για να ατμισει ικανοποιητικα.
Επισης το υγρο ειναι πολυ καθαρο μεχρι στιγμης για να δυσκολεψει την αντισταση μου,μιας και μου περασε και αυτο απο το μυαλο.
Ακομα καθως ειχα κλειδωσει στα 0.13 σε θεση μνημης οταν πηγα να βιδωσω τον ατμο μου εδειξε 0.17 παρολο που ειχε μπει κλειδαρια στα 0.13.
Αντε να δουμε που θα παει η βαλιτσα.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3686 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:20 »
Δεν υπάρχει πιθανότητα να μην έχεις βιδώσει καλά την αντίσταση σου, ε;

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3687 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:23 »
Τα ίδια προβλήματα κι ένας φίλος μου. Το άσχημο είναι ότι του το πρότεινα εγώ και νιώθω υπεύθυνος για τα λεφτά που πέταξε. Μακριά.

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3688 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:32 »
Αυτό για την αντίσταση που άλλη τιμή κλειδώνει και άλλη εμφανίζει μετά από κάποια ώρα το παρατήρησα και εγώ.. Αλλά μόλις πατήσεις το fire στιγμιαία μια αντε δύο φορές ξαναφτιαχνει.. Το πιο πιθανό είναι ότι φταίει το λογισμικό και μάλλον θα λυθεί.. Ελπίζω τουλάχιστον γιατί το μοντακι είναι πολύ καλό για τα λεφτά του και σίγουρα μπορεί να γίνει καλύτερο στο μέλλον

Στάλθηκε από το Batmobile μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3689 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:34 »
Δεν φταιει το VTC..............

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180415 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12