vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

542 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, dkostas, manoslykos, giorgos1999, Jorge, lagoudakis

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3645 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:34 »
Να ρωτησω κατι ρε παιδια μιας και εχω δυο vtc mini,στο ενα κουνιεται ο πολος με το σπειρωμα λιγο μπρος πισω αν σφιξω βεβαια τον ατμοποιητη δεν κουναει ,ενταξει λογικο ειναι αμα σφιξει τελειως να μην κουναει αφου το κοντραρει... αλλα αυτο τωρα ειναι προβληματικο?
Να το λυσω μεσα να δω μπας και το σφηνωσω καπως η θα το διαλυσω ?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3646 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:58 »
με καποια πατεντα θα το σταθεροποιησεις πιστευω, αλλα δεν εχει προβλημα
οπως ειπες αν σφιγγεις ατμο δεν κουναει και εφοσον παιζει κανονικα αστο ετσι
εκτος αν σε τρωει τοσο πολυ ο κ...ς σου ;D

στο δικο μου, βιδωνοντας τον ατμο, στραβωβιδωνε
οχι στις σπειρες αλλα απο μεσα ολος ο πολος ηταν καπως στραβος.
με αποτελεσμα οταν βιδωνα να ακουμπαει ο ατμο, αρχικα, στην μια μερια του μοντ και μετα ερχοταν κανονικα
το ανοιξα, το εφερα στα ισια του και τελος.
δεν ειναι δυσκολο ουτε ρισκο

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3647 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:05 »
Μπορείς να το ανοίξεις αν θες και να βάλεις ένα insulator από αυτά που βάζουμε πάνω στις 18650 όταν κάνουμε re-wrap. Θα το βάλεις ανάμεσα από case και 510 (από την μέσα μεριά προφανώς). Σταθεροποιεί και μονώνει για να μην τρέξουν υγρά στην πλακέτα. Γενικά ο πόλος του vtc mini είναι για τα πανηγύρια...

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3648 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:18 »
Μόλις πήρα την καλύτερη γεύση ever με το modάκι απο τότε που πειραματίζομαι με σύρματα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας απο τη συγκίνηση...  ;D

Στήσιμο : Διπλή αντίσταση NiFe30 (dicodεs) σε Billow v2 nano, 10 σπείρες, 2mm διάμετρος, 0.28Ohm
Ρυθμίσεις : TCR 320 που το δίνει ο κατασκευαστής. 220 βαθμούς και 24watt.

Δύο παρατηρήσεις βέβαια που έπαιξαν ρόλο πιστεύω. Καταρχήν έπαιξα και με το βαμβάκι σήμερα. Αποφάσισα να το κάνω "τυλιχτό" που το είχα δει απο καιρό και ήθελα να το δοκιμάσω. Και δεύτερον, πρόσεξα λίγο καλύτερα την ωμικότητα και μετά απο λίγο ψάξιμο είδα οτι δε μου έβγαινε σωστά η αντίσταση γιατί είχε χαλαρώσει ο πόλος στον ατμο. Μικρή η διαφορά μεν, όχι αμελητέα δε... Ποιός ξέρει πόσο καιρό ήταν έτσι...πάλι απο την αρχή δοκιμές με όλα τα σύρματα....  :tongue_smilie:

Ήμουν ήδη μια βδομάδα με NiFe30 αλλά δεν ήμουν ικανοποιημένος...είπα να του δώσω άλλη μια ευκαιρία...

Έβαλα το castle long πάνω και ήρθε η αποκάλυψη...!!!   :o

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3649 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:18 »
Γενικα μια φαγουρα την εχω συνηθως  :))
Δεν εχω πρρβλημα παντως κανονικα δουλευει ,απλα λεω αν ειναι ευκολο και δεν ξηλωσω τιποτα να το σφηνωσω μη γινει χειροτερο.

Eνα φλατζακι ειδα ειναι το insulator ε?
Που το βρισκω αυτο?


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μόλις πήρα την καλύτερη γεύση ever με το modάκι απο τότε που πειραματίζομαι με σύρματα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας απο τη συγκίνηση...  ;D

Στήσιμο : Διπλή αντίσταση NiFe30 (dicodεs) σε Billow v2 nano, 10 σπείρες, 2mm διάμετρος, 0.28Ohm
Ρυθμίσεις : TCR 320 που το δίνει ο κατασκευαστής. 220 βαθμούς και 24watt.

Δύο παρατηρήσεις βέβαια που έπαιξαν ρόλο πιστεύω. Καταρχήν έπαιξα και με το βαμβάκι σήμερα. Αποφάσισα να το κάνω "τυλιχτό" που το είχα δει απο καιρό και ήθελα να το δοκιμάσω. Και δεύτερον, πρόσεξα λίγο καλύτερα την ωμικότητα και μετά απο λίγο ψάξιμο είδα οτι δε μου έβγαινε σωστά η αντίσταση γιατί είχε χαλαρώσει ο πόλος στον ατμο. Μικρή η διαφορά μεν, όχι αμελητέα δε... Ποιός ξέρει πόσο καιρό ήταν έτσι...πάλι απο την αρχή δοκιμές με όλα τα σύρματα....  :tongue_smilie:

Ήμουν ήδη μια βδομάδα με NiFe30 αλλά δεν ήμουν ικανοποιημένος...είπα να του δώσω άλλη μια ευκαιρία...

Έβαλα το castle long πάνω και ήρθε η αποκάλυψη...!!!   :o

Τυλιχτο?? Απολα??
 :)) :))

Πως ειναι αυτο το τυλιχτο για δωσε κανα λινκ φωτο να δουμε? ;)

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3650 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:26 »
Απ' όλα έδωσε το castle long λέμε...  :tongue_smilie:   Το 'ξερα ότι κάποιος θα το έλεγε αυτό   :))

Εγώ το είχα δει εδώ απο τον μούσια: 

Και το θυμήθηκα σήμερα...βέβαια εγώ δεν το τράβηξα τόσο αλλά τη δουλειά του την έκανε και με το παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3651 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:27 »


Δύο παρατηρήσεις βέβαια που έπαιξαν ρόλο πιστεύω. Καταρχήν έπαιξα και με το βαμβάκι σήμερα. Αποφάσισα να το κάνω "τυλιχτό" που το είχα δει απο καιρό και ήθελα να το δοκιμάσω. Και δεύτερον, πρόσεξα λίγο καλύτερα την ωμικότητα και μετά απο λίγο ψάξιμο είδα οτι δε μου έβγαινε σωστά η αντίσταση γιατί είχε χαλαρώσει ο πόλος στον ατμο. Μικρή η διαφορά μεν, όχι αμελητέα δε... Ποιός ξέρει πόσο καιρό ήταν έτσι...πάλι απο την αρχή δοκιμές με όλα τα σύρματα....  :tongue_smilie:
 
ο λαος απαιτει φωτο O0

και οταν λες ειχε χαλαρωσει ο πολος στον ατμο τι εννοεις?
εχει καποια ιδιαιτεροτητα ο συγκεκριμενος?


 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:34 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3652 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:33 »
Που να μπει αυτο το δυπιτο μες στην αντιστασουλα  :)) :))
Σε 2.5mm το περασες εσυ?
Περιμενετε τωρα να βγαλω εγω φωτο απο το vtc διαλυμενο που το ανοιξα και πεταγοντουσαν κουμπια και ελατηρια  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3653 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:35 »
 :laugh_wave: :yes_hapy:

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3654 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:41 »
Που βαζω ροδελλα εκει μεσα που συρταρωνει ο πολος ε?

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3655 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:45 »
ο λαος απαιτει φωτο O0

και οταν λες ειχε χαλαρωσει ο πολος στον ατμο τι εννοεις?
εχει καποια ιδιαιτεροτητα ο συγκεκριμενος?

Δε νομίζω, απλά είχε ξεβιδωθεί βάλε βγάλε και δεν είχα πάρει χαμπάρι...   ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Που να μπει αυτο το δυπιτο μες στην αντιστασουλα  :)) :))
Σε 2.5mm το περασες εσυ?
Περιμενετε τωρα να βγαλω εγω φωτο απο το vtc διαλυμενο που το ανοιξα και πεταγοντουσαν κουμπια και ελατηρια  :)) :))

Εγώ σε 2mm το πέρασα, φυσικά όχι τόσο χοντρό...
Ώστε έτσι είναι απο μέσα...καλή δουλειά να μαθαίνουμε και εμείς μη χρειαστεί τίποτα αντίστοιχο...  ;D

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3656 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:59 »
εδω μαλλον εννοει ο φιλος (mindtrapper)

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3657 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:01 »
Μία είναι η καταστροφή...
ότι πρέπει να διαβάσω 244 σελ για να μου λυθούν τυχόν απορίες  :wall:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3658 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:12 »
Ναι εκεί εννοώ. Όχι ροδέλα όμως, κατάλαβες τι εννοώ. Κάτι σαν αυτά:

https://www.fasttech.com/product/1138101
https://www.fasttech.com/product/3748000
https://www.fasttech.com/product/2157503

Τα οποία επίσης κάνουν και για μόνωση σε υβριδικά μηχανικά μοντ.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3659 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:49 »
Δυσκολο το κοβω να μπει εκει η ροδελλα... γτ παει συρταρωτα μεσα και δεν εχει χωρο  ,ακομα παλευω να βρω κατι μπας και το σφηνωσω  :angry_orange:
Εχεις βαλει εσυ τετοια ροδελλα-φλαντζα εκει σε vtc mini?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180450 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535679 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12