vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

549 επισκέπτες, 11 χρήστες
dkostas, Jorge, Sergios, sakissalonika, grag, giorgos1999, bloodlessz, I.P, Doubt, manoslykos, mfk

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3330 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:45 »
Δηλαδή ούτε εγώ ν' ανησυχώ που για ένα 24ωρο έπαιζε τέλεια με NiFe30 και tcr 0320 στους 210 βαθμούς και τώρα πρέπει να ανεβάσω στους 250 για να έχω ανάλογο αποτέλεσμα?
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στα καλά καθούμενα συμβαίνει αυτό το πράγμα :dontknow:


Το ιδιο μου εκανε και εμενα εχτες που πρωτοεστησα ni200 σε clr.


Στην αρχη δουλευα σε 180 C και μετα απο καμποση ωρα χτυπαγε αμεσως protection και ισα ισα που εβγαινε ατμος.
Ανεβηκα στα 210 C και ολα καλα!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3331 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:48 »
Μόνο εγώ δεν τα βλέπω όλα καλά δηλαδή? Είναι φυσιολογικό τη μια μέρα να είναι όλα καλά στους 180 και την άλλη στους 240?
Ε κάτι δε γίνεται σωστά ρε παιδιά. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3332 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:55 »
Γιώργο απο το 320 έως το 520 που είδεσ είναι μεγάλη διαφορά δεσ απο ποιά εταιρίας είναι το σύρμα που πήρες  και ψάξε στο ίντερνετ αν δειχνει να δεισ τι συντελεστή δίνει ..τέτοια διαφορά παντός είναι χαώδες αλλιώς βάλε 520 και δοκίμασε

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3333 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:58 »
Ελλιπής τροφοδοσία πρέπει να είναι, ξαναδές το στήσιμο σου.

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3334 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:59 »
Μόνο εγώ δεν τα βλέπω όλα καλά δηλαδή? Είναι φυσιολογικό τη μια μέρα να είναι όλα καλά στους 180 και την άλλη στους 240?
Ε κάτι δε γίνεται σωστά ρε παιδιά. :dontknow:


Προσωπικα ειμαι ο τελευταιος που θα σου πει αν ειναι φυσιολογικο ή οχι...Ειμαι περιπου ενα μηνα στο ατμισμα και πρωτη φορα δουλευω ni200.
Αλλα μηπως το ni200 μετα τις πρωτες πυρακτωσεις του,καταφερνει και ανεβαζει θερμοκρασια πιο γρηγορα για αυτο στα χαμηλα τρωμe αμεσως protection?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3335 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 23:01 »
Αυτό είναι το σύρμα Γιώργο, 320 δίνει.

Ελλιπής τροφοδοσία πρέπει να είναι, ξαναδές το στήσιμο σου.

Εκεί που η τροφοδοσία είναι μια χαρά δηλαδή, ξαφνικά έχει πρόβλημα και πρέπει να ξαναδώ το στήσιμο.
Εύκολη εξήγηση αλλά όχι εύστοχη.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3336 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 23:13 »
Όσο τραβάς τζούρες ποτίζετε και το βαμβάκι σου πιο εύκολα, αν το αφήσεις για βράδυ και το πιάσεις πάλι το πρωί και δεν έχει την απαραίτητη τροφοδοσία τότε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα  με τον έλεγχο θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3337 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 23:36 »
Φίλε Ribot θα αναφέρω απλά τις δικές μου εμπειρίες και θα κάνω κάποιες διαπιστώσεις ελπίζοντας να σε βοηθήσουν.
Το δουλεύω το vtc καμιά εικοσαρία μέρες με Ni200 και ατσάλι την τελευταία εβδομάδα. Στο Ni200 έβαζα τις ρυθμίσεις που με ικανοποιούσαν και απο εκεί και πέρα το μόνο που κοιτούσα ήταν να συμπληρώνω υγρό. Ίδια σταθερή απόδοση για όσο καιρό ήταν η αντίσταση μέσα.
Την τελευταία εβδομάδα το ίδιο ακριβώς με ατσάλι. Παρόλο που δε μου αρέσει εμένα η γεύση που μου δίνει, η ατμοποίηση είναι κανονικότατη και σταθερή, σε πιο χαμηλή θερμοκρασία μάλιστα απο το Ni200. Και τα δύο σύρματα είναι της UD. NiFe θα δοκιμάσω αύριο που θα μου έρθει και θα αναφέρω παρατηρήσεις αν χρειαστεί.
Συνεπώς, εκείνο που είναι διαφορετικό μεταξύ μας, στην ιδανική περίπτωση που τα mod μας παίζουν το ίδιο, είναι το άτομο, το στήσιμο και ο ατμοποιητής.
Άτομο : Παίζει ας πούμε μετά απο ένα σημείο να μη σε ικανοποιεί η ατμοποίηση που έχεις? Δηλαδή, μήπως τελικά η ατμοποίηση είναι σταθερή αλλά "μπουκώνεις" εσύ ξέρω γω και δε σε ικανοποιεί πια οπότε και θέλεις κάτι πιο έντονο? Απλές απορίες είναι δε σε κατηγορώ για κάτι ε, και μπορεί να έχασα κάτι απο αυτά που είπες και να είναι τελείως άκυρα αυτά που λέω.
Στήσιμο : Εδώ δε νομίζω οτι χρειάζεται να αναφέρω κάτι...  :)
Ατμοποιητής : Εδώ δεν ξέρω τι να πώ λόγο μικρής εμπειρίας αλλά είναι και αυτό μια διαφορά μας. Εγώ ας πούμε σε δύο ατμοποιητές που παίζω σταθερά δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. (Billow v2 nano, Subtank mini)
Διαβάζω σταθερά το νήμα απο πριν πάρω το vtc mini και τουλάχιστον στο ατσάλι περίμενα και εγώ να έχω διάφορα περίεργα απο αυτά που είδα εδώ μέσα. Τελικά μου παίζει σταθερά και για αυτό μου φαίνονται περίεργα όλα αυτά. Απλα εμένα δε με ικανοποιεί στη γεύση.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3338 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 23:38 »
Όσο τραβάς τζούρες ποτίζετε και το βαμβάκι σου πιο εύκολα, αν το αφήσεις για βράδυ και το πιάσεις πάλι το πρωί και δεν έχει την απαραίτητη τροφοδοσία τότε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα  με τον έλεγχο θερμοκρασίας.

Μα και με το ss και με το nife, δεν μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα το πρωί, αλλά στο άσχετο και ενώ μεσολάβησε μια ώρα ας πούμε χωρίς να ατμίσω, γι' αυτό τρελαίνομαι. Και δεν μου συμβαίνει γενικά με τον έλεγχο θερμοκρασίας, αλλά με τον έλεγχο θερμοκρασίας στο vtc. Σκέφτομαι μήπως το δικό μου είναι προβληματικό :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3339 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 00:16 »
Άρα μάλλον η περίπτωση να παίζουν τα mod το ίδιο δεν είναι ιδανική...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3340 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 00:32 »
Βρε παιδες ισως να φταιει και το στησιμο σε πολλες περιπτωσεις αλλα οχι παντα,
και οχι οταν στην προκειμενη ο Ribbot που ειναι και παλιος ατμιστης και απ οτι θυμαμαι σεταρει  με φαινομενο το οποιο παιζει στα ορια της υπερτροφοδοσιας στην κυριολεξια,οποτε δεν νομιζω να φταιει το σεταρισμο.

Και εγω με το φαινομενο σεταρω καιπαρατηρησα με ολα τα συρματα με εξαιρεση το Nife που δεν το εχω δοκιμασει ακομα,στο vtc ο ελεγχος επαιζε μια καλα και ξαφνικα ειχα διαφορα κουλα στο ατμισμα μου.

Εχω προσπαθησει να καταληξω οτι παιζει μεγαλο ισως και τον σημαντικοτερο ρολο το σωστο πρωτο κλειδωμα.
Αν αυτο δεν γινει σωστα το αποτεμεσμα στο ατμισμα θα ειναι ελλατωματικο.
Αυτο ειναι πρωτα δικη μας υποθεση με σωστο σεταπ και να γινει καλη επαφη ατμο-μοντ.
Και επειτα να διαβασει σωστα την αντισταση το μοντακι.
Ισως για τον δευτερο παραγοντα,μερικα μοντακια να ειναι ελλατωματικα στο σωστο διαβασμα.

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3341 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 09:17 »
Παίδες πως θα καθαρίσω την επαφή του vtc mini; Την περνάω με μπατονέτα αλλά το αυλακωτό περίγραμμα έχει πιάσει ζουμί σαν να το γράσαρα ένα πράμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3342 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 09:27 »
Για να βλέπεις ζουμί και μαυριλεσ στων πόλο το μοντ και στα σπειρωματα παει να πει οτι έχεις διαροεσ με ρολο κουζίνας μαλακό όμως η χαρτί wc και ρίχνεις λίγο καθαρό οινόπνευμα πανω στο χαρτί το σπρώχνεισ προσ τα μέσα να μπει όσο περισότερο χαρτί γίνεται περιστρέφεισ  δεξια η αριστερά το χαρτί ανάλογα πώς σε βολευει και θα καθαρίσει  συχνός παντα έλεγχος μετα απο κάθε γέμισμα στο τανκ και λίγο καθάρισμα θα είναι οτι καλυτερο αυτό κάνω εγώ και είναι παντα πεντακάθαρα και ο πολοσ και τα σπειρωματα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3343 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 09:51 »
Μα και με το ss και με το nife, δεν μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα το πρωί, αλλά στο άσχετο και ενώ μεσολάβησε μια ώρα ας πούμε χωρίς να ατμίσω, γι' αυτό τρελαίνομαι. Και δεν μου συμβαίνει γενικά με τον έλεγχο θερμοκρασίας, αλλά με τον έλεγχο θερμοκρασίας στο vtc. Σκέφτομαι μήπως το δικό μου είναι προβληματικό :dontknow:


Και μια ώρα που μεσολάβησε χωρίς να ατμίσεις είναι αρκετή για να σου παρουσιάσει υποτροφοδοσία.
Δοκίμασε με ένα driper να δείς αν σου παρουσιάσει τα ίδια και εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3344 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 10:43 »
Ρε συ Ribot μόνο με ενα ατμο στο κάνει ή με όλους;
Πάρε και απο κανέναν άλλον στημένο ατμο να αρχίσεις να αποκλείεις το μοντ και να ψάχνεις το πρόβλημα στον ατμο ή στο στήσιμο.
Σε γνωστό που συζητούσαμε για αυτό σου το θέμα μιας που σε διαβάζω μέρες, μου ανέφερε το ίδιο πρόβλημα, αυτού ξέσφιγγε ο ατμό μεσα στη τσέπη και άρχισε να του κάνει κουλά με περίεργα διαβάσματα.
Το άλλο φαινόμενο ήταν κάθε πρωί είχε τα ίδια με σένα δλδ ήθελε περισσότερα γκάζια, άλλα αυτός το μοντ το παρατούσε ξαπλωμένο, μπας και το ξαπλώνεις και συ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180377 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534922 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085186 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12