vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 5 χρήστες
Giannis.B, dkostas, Ribot, Tem, gama

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος andreasp

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5220 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:34 »
Πάντως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει.
1 εβδομάδα το έχω το μοντάκι, 4 αντιστάσεις έχω αλλάξει.
Χτες έβαλα μία 1ohm ss316. Την ρύθμισα στα 16watt, 220βαθμούς, σήμερα άρχισε να μην δίνει σωστά.
Την γυρνάω σε power στα 15watt, και μου φέρνει κατευθείαν καμμένο.
Την ξαναγυρνάω σε ss316 τίποτα. Τζιφος. Μολις και μετα βίας βγάζει ατμό.
Πατάω κουμπί τωρα, δεν ακούγεται να βράζει τίποτα, παρα μόνο μου βγάζει στην οθόνη "Protection"
Ξεβίδωσα τον ατμοποιητή και τον ξαναβίδωσα, και τώρα δίνει. 
Εχω την αίσθηση ότι παίζει να έχει κανένα πρόβλημα το mod, αλλά και ο Cubis δεν βρέχεται όπως πρέπει.

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5221 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:40 »
αμα σου φερνει καμμενο και στο power ειναι η τροφοδοσια σου.τσεκαρε το βαμβακι

Αποσυνδεδεμένος andreasp

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5222 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:42 »
Πως να το τσεκάρω το βαμβάκι? Να τον ανοίξω τον ατμοποιητη?
Δεν έγινε με έναν. 4 έχω αλλάξει σε λιγότερο απο εβδομάδα.
Τον Eclipse με το Vamo, τον κράταγα 15-20 μέρες εύκολα!

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5223 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:50 »
σορρυ νομιζα εισαι με επισκευασιμο

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5224 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:55 »
γιατι δεν βαζεις τον eclipse στον vtc να τσεκαρεις το μοντ?
κανε καμια τραμπα γενικως...


Αποσυνδεδεμένος andreasp

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5225 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:58 »
Τον εβαλα χτες , σε power 9 watt
Μια χαρα δουλευει! Του ανοιξα και με το dremel λιγο τις τρυπες του αερα, και παρολο που η αντισταση εναι μεσα καμια 10μερες , σπέρνει το εργαλείο!
Δεν ξέρω όμως αν σε πολύ χρήση αρχίσει τα κουλα. Θα το ξαναδοκιμάσω σήμερα και θα τον αφήσω επάνω.
Ο Cubis όμως, τώρα δουλεύει! Γενικά πάντως μου δίνει την αίσθηση ότι τουλάχιστον με τον τρόπο που ατμίζω εγώ, δεν προλαβαίνει ο Cubis να βραχεί καλά.
Τραβάω πολλές και κολλητές τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5226 στις: Μαΐου 31, 2016, 12:01 »
O cubis δεν θέλει δύο πράγματα για να "τραφεί" σωστά κατ'εμέ. Υγρά με περισσότερη vg από 50% και δυνατό σφίξιμο στο καπάκι του - συμπιέζεται ο πόλος της κεφαλής στον πάτο του τανκ και κλείνουν οι τρύπες τροφοδοσίας του υγρού.. ;)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5227 στις: Μαΐου 31, 2016, 14:51 »
Τσέκαρε μήπως είναι κοντός ο πόλος και δε κάνει καλή επαφή.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Το κεντρικό πιν του vtc έχει μικρή διαδρομή.

to τσέκαρα από την αρχή αυτό... τίποτα, τα ίδια... καλά δεν είναι τόσο σοβαρό αφού δουλεύει κομπλέ δεν με νοιάζει και τόσο :P

Αποσυνδεδεμένος andreasp

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5228 στις: Μαΐου 31, 2016, 23:02 »
O cubis δεν θέλει δύο πράγματα για να "τραφεί" σωστά κατ'εμέ. Υγρά με περισσότερη vg από 50% και δυνατό σφίξιμο στο καπάκι του - συμπιέζεται ο πόλος της κεφαλής στον πάτο του τανκ και κλείνουν οι τρύπες τροφοδοσίας του υγρού.. ;)

Είχες δίκιο. Αυτό είναι το πρόβλημα.
Οχι απλά δεν θέλει πολύ! σφήξιμο. Αλλά δεν θέλει κάν σφήξιμο.
Απλά βιδώνεις απαλά, και όταν σταματήσει να βιδώνει και απλά γυρίσει το καπάκι που ρυθμίζει την τροφοδοσία αέρα στο max, σταματάς.
μ@##κία έχουν κάνει. Ηθελε να ήταν 1 χιλιοστό πιο ψηλά η τροφοδοσία με υγρό του ατμοποιητή. Δεν γίνεται να ζυγίζεις τόσο πολύ το χέρι σου.

Λέω να παραγγείλω και 2 σετ απο αυτές
https://www.fasttech.com/products/4035800

Αν υπάρχει κανένα άλλο αξιόπιστο μαγαζί να τις παραγγείλω να το εκτιμούσα. Το Fasttech με έχει πουλήσει πολλές φορές!

Αυτές οι Ni και Ti τι λένε?
https://www.fasttech.com/products/0/10013375/4254001-authentic-joyetech-cubis-tank-replacement-bf-ni
Αν και βλέπω πολύ χαμηλή αντίσταση, οπότε θα καίνε μπαταρία του θανατά!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 23:40 από andreasp »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5229 στις: Μαΐου 31, 2016, 23:45 »
Εδώ evic VTC mini. Cubis αλλού  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ggiassas

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5230 στις: Μαΐου 31, 2016, 23:58 »
καλησπέρα παιδια.
Εχω το εξής πρόβλημα. Βιδώνοντας τον subtank ή τον toptank στο vtc, δεν μου διαβάζει καθόλου την αντίσταση... Για να την διαβάσει πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω... ή να κατεβάσω λίγο τους πόλους των ατμοποιητών...( το να βγάζω την μπαταρία και να την ξαναβάζω είναι σαφώς πιο εύκολο...):wall:
Τους ατμοποιητές τους έχω δοκιμάσει και αλλού και παίζουν μια χαρά.  καμιά ιδέα παιδιά??

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5231 στις: Ιουνίου 01, 2016, 01:48 »
Γεια σας
Να ρωτησω κατι κι εγω. Εχω το vtc mini αγορασμενο απο ελληνικο καταστημα και το δουλευω με τον tron επισης απο ελληνικο καταστημα. Προσφατα παρέλαβα απο fastech άλλα δύο vtc mini, αυτα που αναφέρει ως authentic και οχι "styled" ή σετάκια με ατμοποιητες, και επισης χωριστά απο fastech τον authentic tron-s atomiser. Τα σπειρώματα των καινουργιων vtc ειναι διαφιρετικά απο του vtc που ήδη ειχα με αποτέλεσμα ο ελληνικός tron να μην βιδώνει στα καινούργια μοντάκια. Ομως ο tron απο fastech βιδωνει και στα δύο vtc mini απο fasttech μια χαρά. Οπως καταλαβαίνετε την αυθεντικότητα απο κίνα δεν γινεται να την ελέγξουμε ξύνοντας τον κωδικό γνησιότητας γι αυτο αλλωστε τα παίρνουμε και στη μισή τιμή. Η ερώτηση μου ειναι..ειναι γνήσια? Επειδή ως κλώνους δινει όσα ονομάζει "vtc mini styled" και όχι αυτά που πήρα. Σας εχει συμβεί κατι παρόμοιο? Παίζει τιποτα περίεργο με τα κινέζικα ή να ατμίσω άφοβα? Μου φαίνονται κάπως πιο ελαφριά σε βάρος ή ειναι η ιδεα μου? :))

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5232 στις: Ιουνίου 01, 2016, 03:35 »
Άτμισε άφοβα. :yes:

Και αυτά που πουλιούνται στην Ελλάδα από Κίνα έρχονται. ;)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5233 στις: Ιουνίου 01, 2016, 05:32 »
margo

Μου φαίνονται κάπως πιο ελαφριά σε βάρος αυτά που ήρθαν από Κίνα ή είναι η ιδέα μου?
Κοίτα margo επιδή το VTC πωλήτε με το ...κιλό ( εμ τόσα που αγόρασες ) οι κινέζοι αυτά που στέλνουν απευθείας από Κίνα σε καταναλωτές τους κάνουν ιδική δίαιτα ( ξύνουν με τα νύχια τους εσωτερικά το μέταλλο να φύγει λίγο κράμα ) να χάσουν κάποια γραμμάρια και έτσι μπορούν να τα πουλάνε φτηνότερα από ότι τα μαγαζιά γιατί μετά ανακυκλώνουν το μέταλλο και βγάζουν περισσότερα VTC ..ΛΟΓΙΚΌ? Τι είπα θεέ μου ο πάνσοφος άντρας!!!

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5234 στις: Ιουνίου 02, 2016, 02:15 »
@atoner τι βάθος σκέψης..νοιώθω ήδη με σωσίβιο στον ειρηνικό
Πώς δεν τα σκεφτηκα κι εγώ, απορώ
@makis66, ναι ατμίζω ήδη και..άφοβα. .αυτο το θέμα με τους διαφορετικούς πόλους  στο κονεκτορα το εχω απορία εν τελει

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364