vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Harris, bloodlessz, dallaskdp

Twitter

Heatvape Invader mini 50 w TC

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Heatvape Invader mini 50 w TC
« στις: Μαΐου 14, 2015, 02:23 »
Λοιπόν μετά από μερικές ώρες συνύπαρξης με το transfomer αδιάβροχο modακι της Heatvepe,
ήρθε η ώρα να γράψω ένα μικρο review για οποίον το έχει στα υπόψιν.
Δείχνει στιβαρό εξωτερικά και το καουτσούκ η το άλλο είναι το υλικό,
δείχνει ότι θα αντέξει (ο χρόνος βεβαία θα δείξει
).
Δεν είναι τόσο άσχημο όσο δείχνει στις φώτο άλλα δεν το λες και undercaver vaping.
Η αγορά έχει γίνει με ένα κουπονάκι στα 55 ντολλαρς από GB.
Τα σπειρώματα είναι πολύ καλά και όλα κλειδώνουν εύκολα και γρήγορα .
Για τον πόλο του 510 έχω να πω τα καλύτερα, έχω δοκιμάσει τα πάντα δείχνουν να έχουν εύκολα επαφή ακόμα και μερικοί dripper με πολύ μικρο πόλο που στο παρελθόν είχα θεματακια στην επαφή τους.
Μπαταριά με βυζί δεν χωράει , βιδώνει ο πάτος άλλα όχι τελείως.
Σε λειτουργιά tc ατμιζοντας κανονικά πια δείχνει να λειτουργεί όπως πρέπει ,
έχοντας λίγο υγρό χαμηλώνει τα watt και κρατάει τις θερμοκρασίες στα όρια που έχεις θέσει .
*η αντίσταση έχει πτώση από την αρχή της. πχ αντίσταση π την διαβάζει 0,15 καταλήγει και σταθερά μένει σε 0,13 χωρίς να ξανά αλλάξει.
Σε watt mode με dripper δείχνει να δίνει καλά τα ρεύματα του
 και σε σχέση με τα clouporακι (ιistick κ dna30κλωνο)πολύ πιο ευχάριστο ατμισμα .
Και πάμε στα αρνητικά.

1.το tc τρώει σκαλώματα πολύ συχνά για το τι λειτουργιά να έχει (tc η watt).
(Έχει αλλάξει λειτουργιά μόνο του χωρίς να κάνω κάτι)
Αν έχεις wattage mode και κουμπώσεις πάνω νικελίου αντίσταση εάν πατήσεις new coil καμιά φορά σε ξαναπάει σε wattage.
2. άχρηστο test άλλα κάποιοι  περίεργοι το θέλουν.cotton burn test,(λες και θα ατμίσουν σκέτο βαμβάκι)
    1st try καμένο (όλο).(μάλλον glinch και δεν μπήκε το tc)
    2st λίγο απέξω άλλα λειτουργούσε και δεν συνέχισε το κάψιμο.

Δεν είμαι από τους περίεργους με 10 ατμοποιητές ,έναν ήθελα να έχω να δουλεύουμε σε tc να δούμε τι παίζει μιας και κάνω dripping μια τετραετία τώρα λογικά είναι ότι πρέπει για αυτό.[
* η ένδειξη της μπαταρίας εχει θεμα σε tc mode και όχι η μπαταριά τελικά, η ένδειξη πέφτει στην τελευταια μπαρα  άλλα δουλεύει εκει για αρκετη ωρα. 
 σε wattage mode δεν δειχνει να εχει την ιδια συμπεριφορα η ενδειξη της μπαταριας. 
Συμπερασματικα αρκετα gliches, και πρέπει να τσεκάρεις συχνά μην αλλάξει settings από μόνο του.
εχω το προβλημα του γρηγορου κλειδοματος (λεπτο)π εχει αναφερθει σε αλλα φορα, μονον σε watt mode σε tc σβηνει μετα απο 50 λεπτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2015, 16:37 από meyas1987 »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 14, 2015, 03:16 »
Ρε φίλε, με το συμπάθειο κιόλας, αλλά πώς είναι έτσι;;;  :))


Σαν φωτόσπαθο μοιάζει! Τι Invader... Darth Vader έπρεπε να το λένε!!!  :laugh1:






(Χιουμοράκι... Ωραίο και στιβαρή κατασκευή φαίνεται να είναι...)

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 14, 2015, 03:31 »
 :)) :)) :)) έχεις τα δικιά σου...
 και εγώ εκεί κολλούσα άλλα ήταν αυτό και ένα με φακό για δοκιμάσω το tc σε φτηνή λύση ,
φακό δεν με τιποτα, έκλεισα τα μάτια και το χώνεψα..
από κοντά δεν είναι τόσο χάλια ,στην τελική ότι κ να έχω πιπίλα το έχω, δεν φαίνεται  ;)
Στο χέρι κρατάω κάτι που αν πέσει θα αντέξει για τα καλά , όχι κινεζια για πρώτη φορά..
(είμαι και επιρρεπείς σε πεσίματα)

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 14, 2015, 04:04 »
Αυτό δεν παθαίνει τίποτα από πεσίματα... μέχρι και βίντεο στο YT θα δεις, να το πατάνε αυτοκίνητα... :idiot1:


Μου έκανε εντύπωση αυτό που γράφεις, δηλαδή ότι καταπίνει τις μπαταρίες... :confused1:

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 14, 2015, 04:12 »
vasma μόλις το ενημέρωσα , άλλαζα τις μπαταρίες πριν μου βγάλει κανένα warning, αντέχει σχετικά αξιοπρεπή ώρα τελικά..
soory για αυτό,,
ναι τα έχω δει, αμάξι,μπάνιο στο ενυδριο,σαπουνάδες αντέχει το άτιμο πολλά!!,,....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 14, 2015, 09:12 »
Το πετας και στο ενυδρειο; Γιατι ; ατμιζουν τα ψαρια σου η πειραματιζεσαι με συνταγες χρυσοψαρο στον ατμο;   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 14, 2015, 09:17 »
το περιμενω και εγω απο την gearbest για μια παρουσιαση και εκεινο που αρχικα σκεφτηκα ειναι οτι στις παραλιες το εχεις χυμα στο κυμα χωρις φοβο μην παθει τπτ απο αμμο υγρασιες κτλ κτλ  ;) :D
Ολα τα υπολοιπα μεχρι στιγμης θελουν πολυ προφυλαξη στα μπανια ενω αυτο?  :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 14, 2015, 09:25 »
Δηλαδή Βαγγέλη θέλεις να πεις οτι δεν έχεις φτιάξει δικό σου αδιάβροχο μοντάκι? :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 14, 2015, 09:38 »
Κοιτα  Γιαννη κανα δυο δικα μου περασαν τα τεστ οποτε δεν το εψαξα παρακατω  :laugh1:
Το αφησα σε αλλους  :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 14, 2015, 09:56 »
Κι εγώ το περιμένω από GB. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ο έλεγχος θερμοκρασίας παρ' όλο που στα σχετικά βίντεο, το μοντ έχει αποσπάσει πολύ θετικές κριτικές από τους reviewers γι' αυτή τη λειτουργία. Ο λόγος που το προτίμησα είναι η ανθεκτικότητά του σε δύσκολες συνθήκες (camping, ψάρεμα κ.λπ.)
Αυτό που δεν υπολόγισα όμως είναι αυτό που γράφει ο φίλος meyas για τη διάρκεια της μπαταρίας κι αν είναι έτσι τα πράγματα και καταπίνει τις μπαταρίες τότε την κάτσαμε την βάρκα :'(
Πώς εξηγείται όμως αυτό? Γιατί τρώει τόση ενέργεια? Σε χρήση εκτός TC, ως wattage mod, μεταξύ 12-18w και αντιστάσεις 1,4-1,9Ω ούτε εκεί αντέχουν οι μπαταρίες?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 14, 2015, 10:12 »

και εμένα μου φαίνεται περίεργο αυτό με την μπαταρία
μήπως μέσα σε αυτό το δίωρο που λες ότι κρατάει έκανες 5ml?
έχω την μπαταρία από χθες το πρωί και μετά από μια μέρα σε dna 25 με έλεγχο θερμοκρασίας στα 19watt με 0.13 αντίσταση και 4ml και η μπαταρία είναι αυτή τι στιγμή στα 3,6v
που μπορεί να οφείλεται τέτοια διαφορά στην διάρκεια τις μπαταρίας?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 14, 2015, 10:17 »
vasma μόλις το ενημέρωσα , άλλαζα τις μπαταρίες πριν μου βγάλει κανένα warning, αντέχει σχετικά αξιοπρεπή ώρα τελικά..
soory για αυτό,,
ναι τα έχω δει, αμάξι,μπάνιο στο ενυδριο,σαπουνάδες αντέχει το άτιμο πολλά!!,,....



*Μάλλον είναι η ένδειξη της μπαταρίας και όχι η μπαταριά τελικά, η ένδειξη πέφτει στο τέρμα άλλα δουλεύει εκεί για καμιά ωρίτσα ακόμη αρα  άκυρο το *3.
Συμπερασματικα πολλά gliches, και πρέπει να τσεκάρεις συχνά μην αλλάξει settings από μόνο του.

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 14, 2015, 11:25 »
Κλώνος DNA που να δουλεύει απροβλημάτιστα δεν έχει βγει ακόμα  :hmmm:
φαίνεται αντέγραψαν και τα προβλήματα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 14, 2015, 11:45 »


τρώει μια 18650 πλήρως φορτισμένη μέσα σε μια ώρα το ΠΑΡΑ πολύ
*Μάλλον είναι η ένδειξη της μπαταρίας και όχι η μπαταριά τελικά, η ένδειξη πέφτει στο τέρμα άλλα δουλεύει εκεί για καμιά ωρίτσα ακόμη αρα  άκυρο το *3.
Συμπερασματικα πολλά gliches, και πρέπει να τσεκάρεις συχνά μην αλλάξει settings από μόνο του.



εγώ κατάλαβα ότι στην άρχει μιλάει για μια ώρα αυτονομία και μετά την διόρθωση 2 ώρες αυτονομίας
αυτό κατάλαβα γι αυτό και είπα 2ορο


άμα μας πει και ποσα ml ατμισε σε αυτό το διάστημα που του τελειωσε την μπαταρία θα έχουμε καλύτερη εικόνα για την αυτονομία τις συσκευής

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 14, 2015, 11:55 »
Ρε παιδια ποσα ml εκανε παιζει ρολο......στα ποσα watt δουλευε παιζει ρολο.......τι αντισταση ειχε παιζει ρολο...τι μπαταρια ηταν παιζει ρολο ..οποτε μην κολλαμε σε κατι που απο χρηστη σε χρηστη θα εχει διαφορες  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180572 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12