vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Mantis039, Jorge, gfilip

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1305 στις: Μαρτίου 13, 2018, 17:25 »
η προταση μου ειναι να δεις το Logic της JTI το οποιο μπορεις να βρεις και σε πολλα περιπτερα.
η εμπειρια μου τους τελευταιους 3 μηνες ειναι οτι αρεσει ειδικα στις γυναικες γιατι ειναι μικρο, εμφανισιμο και δεν εχει την διαδικασια αναπληρωσης και αλλαγης αντιστασης.
ειναι μια φθηνη λυση που αξιζει να την δοκιμασει οποιοσδηποτε δυσκολευεται να γυρισει απο το καπνισμα στο ατμισμα

Το πήρε φίλη. Καλό για αρχή, αλλά μετά ανακαλύπτεις ότι δεν καλύπτει ούτε για πλάκα. Οι μπαταρίες ειδικά αδειάζουν πολύ γρήγορα. Η φίλη μετά από 2 μήνες πήρε ναυτίλο, μοντάκι, snv και βολεύτηκε μια χαρά.

IQUOS. Από περιέργεια μπήκα σε κατάστημα να δοκιμάσω. Τους βγάζω το καπέλο σε θέμα μάρκετινγκ και ικανότητας πώλησης, αν δεν ξέρεις, σε πείθουν ότι αυτό είναι το τέλειο όπλο για να μην καπνίζεις. Ποιος ατμός και κουραφέξαλα. Αντικειμενικές παρατηρήσεις:
Ουσιαστικά, σου πουλάνε μισά τσιγάρα, που με μια θερμαινόμενη ακίδα φτάνουν στο όριο του να τα καίνε. Η συσκευή δύστροπη και δύσχρηστη, με πολλούς περιορισμούς και τα τσιγάρα τα πετάς σχεδόν ανέπαφα. Παίζει δηλαδή, να κόβονται μισό εκατοστό (κονταίνει έτσι βέβαια το επιστόμιο) και να επαναχρησιμοποιούνται. Πανάκριβα, δεν το συζητώ, αν και κάνουν πολλές προωθητικές ενέργειες.
Σαν αίσθηση; Ο,τι πιο κοντά στο τσιγάρο μεν, αλλά για μένα που ατμίζω σχεδόν επτά χρόνια, μου ξέρανε το στόμα, μου άφησε άσχημη επίγευση και μια λαχτάρα να ξαναχρησιμοποιήσω το η.τ. μου αμέσως μόλις βγήκα από το κατάστημα.
Εννοείται ότι σαν χτύπημα και σαν γεύση, σε σχέση με το άτμισμα ... :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

[member=17677]raniatarzan[/member]

Μάλλον βλέπεις φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν. Αναφέρεις αλχημείες, όταν έχεις δοκιμασμένη λύση. Ισως η επιτυχία της μας "πορώνει". Αν πραγματικά ενδιαφέρεται κάποιος να το κόψει, ή θα βρει τρόπο να το κάνει μόνος του ή θα καταλήξει στο άτμισμα.

Παρενέργειες σίγουρα υπάρχουν, πχ cpbaroque, microchip. Θα ορκιζόμουν ότι όταν γράφτηκαν στο φόρουμ ήταν σχεδόν φυσιολογικοί. Τώρα όμως....
Εχουμε κι έναν ψηλό ατμόσαυρο που τον τσεκάρουμε καθημερινά για λέπια και ουρά, αλλά δεν έβγαλε ακόμη (λέει)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1306 στις: Μαρτίου 13, 2018, 17:41 »
Nα πω πως το iqos βρωμάει σαν κλ... Δεν μπορώ να πω σαν τι βρωμάει. Δεν μου το επιτρέπει η αγωγή μου. Κάπως έτσι πάντως μύριζε ο θάλαμος στον στρατό άμα είχαμε φάει φασολάδα για βραδινό...

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2018, 00:29 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος giannisg

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1307 στις: Μαρτίου 13, 2018, 18:51 »
Το άτμισμα ξεκίνησε σαν ανάγκη για βελτίωση της υγείας μου και κατέληξε σε χόμπυ. Όταν ασχολείσαι με ενα χόμπυ (οποιοδήποτε) υπάρχει και η σχετική πόρωση. Λογικό δεν είναι? Το καλό με το συγκεκριμένο είναι οτι δεν πέφτει παντοφλα :laugh1: :laugh1: :laugh1: .... " έ , αφού πρόκειται για την υγεία σου, δεν πειράζει...".
Απο την άλλη πολύς κόσμος δεν είναι εξοικοιωμένος ούτε με χόμπυ, ούτε με φόρουμ. Την συγκεκριμένη αντίδραση της κοπέλας την έχω βιώσει απο γνωστούς σε προσωπικό επίπεδο, προσπαθώντας να τους πέισω οτι δεν έχουν να χάσουν τίποτα με το να δοκιμάσουν H.T. Ένα φτηνό κοστίζει όσο 10 πακετα τσιγαρα.... χέστηκε η φοράδα δηλαδη... και όμως καποιο παρεξηγήθηκαν... οπότε η συγκεκριμένη αντίδραση δεν μου κάνει και ιδιαιτερη εντυπωση...

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1308 στις: Μαρτίου 13, 2018, 19:44 »
 Το καλό με το συγκεκριμένο είναι οτι δεν πέφτει παντοφλα :laugh1: :laugh1: :laugh1: .... " έ , αφού πρόκειται για την υγεία σου, δεν πειράζει...".
Χαχαχα ,έτσι!!! :))

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1309 στις: Μαρτίου 13, 2018, 19:59 »
ειπαμε παλια,το λεμε και τωρα
ο καπνος γενικα εχει φωσφινη.
Οι νεοι θα πουν τι ειναι αυτο? ή τραβατε σελιδες πισω ή you tube.
Υπαρχει video  

[color=var(--ytd-video-primary-info-renderer-title-color, var(--yt-primary-text-color))]Μέτρηση φωσφίνης σε iqos κανονικό τσιγάρο και ηλεκτρονικό τσιγάρο [/color]



TEΛΟΣ

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1310 στις: Μαρτίου 13, 2018, 20:53 »
Όποιος θέλει να ενημερωθεί υπάρχουν 89 σελίδες.

:locked:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1311 στις: Μαρτίου 14, 2018, 00:31 »
Και εκτός από τη σκουπίτσα που έπεσε, το νήμα θα παραμείνει κλειδωμένο. Αν κάποιος ανακαλύψει κάτι άξιο συζήτησης που να αφορά το συγκεκριμένο προϊόν, στέλνει ένα μήνυμα σε κάποιον διαθέσιμο συντονιστή ώστε να το ξεκλειδώσει αν όντως κρίνει ότι θα χρησιμεύσει κάπου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534492 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478653 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy