vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5775 στις: Μαΐου 30, 2020, 13:01 »
Παιδια αν καποιος θελει να αποκτησει ενα ατμοποιητη gus σχετικα σφιχτο για τσιγαρισιο ατμισμα ποιον κοιταει απο ολους? Εχω καταμπερδευτει, δεν ξανα ειχα ατμοποιητη gus στην κατοχη μου. Επισης, για καινουργιο εγω που ειμαι απο επαρχια που μπορω να βρω ? Υπαρχει καποιο site που να πουλαει ? Γιατι λιγο που κοιταξα στο gus mods τα περισσοτερα ειναι Out of stock 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5776 στις: Μαΐου 30, 2020, 13:15 »
Ο ποιο σφιχτός (και νόστιμος όπως πάντα) αυτή την εποχή είναι ο Phenomenon Menelaus, από ότι μου είπε ένας παλαιός γκουρού (DemKoni)αυτής της κοινότητας. Εγώ έχω δυο Phenomenon Zest, οι οποίοι είναι μια ιδέα ποιό αεράτοι, αλλά μη φαντάζεσαι αέρηδες και μελτέμια, μια χαρά σφιχτοί (και νόστιμοι όπως πάντα) είναι.
Για αγορές Phenomenon, πάντα ψώνιζα από το επίσημο site του κατασκευαστή, νομίζω ότι είναι ακόμη και σήμερα μονόδρομος.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5777 στις: Μαΐου 30, 2020, 13:34 »
Δεν χάνεις τίποτα αν πάρεις ένα τηλέφωνο, καλύτερα όμως είναι να τον δοκιμάσεις από κάνα συνατμιστη εκεί στα Τρίκαλα όλο και κάποιος θα τον έχει. 

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5778 στις: Μαΐου 30, 2020, 13:44 »
Παιδια αν καποιος θελει να αποκτησει ενα ατμοποιητη gus σχετικα σφιχτο για τσιγαρισιο ατμισμα ποιον κοιταει απο ολους? Εχω καταμπερδευτει, δεν ξανα ειχα ατμοποιητη gus στην κατοχη μου. Επισης, για καινουργιο εγω που ειμαι απο επαρχια που μπορω να βρω ? Υπαρχει καποιο site που να πουλαει ? Γιατι λιγο που κοιταξα στο gus mods τα περισσοτερα ειναι Out of stock

Ο Ruby με το υπερυψωμένο 2χ0.8mm deck είναι εξαιρετικός

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5779 στις: Ιουνίου 02, 2020, 21:59 »
Να ρωτήσω και εγώ το πιο δυνατό χτύπημα σε, mtl ποιος gus ατμοποιητης το εχει? Ευχαριστώ για τις οποιες απαντήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2020, 00:30 από xagios »

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5780 στις: Ιουνίου 02, 2020, 22:05 »
Ρωτας για gus ατμοποιητη? Νομιζω οτι οτι φοραει την καμπανα του αιολου εχει το πιο τραχυ ατμισμα. Ο IOU για παραδειγμα εχει χτυπημα δικανου αν βαλεις υγρο με 6αρα νικοτινη.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5781 στις: Ιουνίου 03, 2020, 00:31 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Φυσικά για gus και μόνο gus
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2020, 01:59 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5782 στις: Νοεμβρίου 26, 2020, 22:04 »
παιδια σιγουρα καπου θα εχει απαντηθει απλα ειναι πολλες οι σελιδες,θα μπορουσε καποιος να μου πει το ντεκ minimo 755 2x0.75 και το et9 2x0.9 τι διαμετρο περιπου μονες τρυπες ειναι?
π.χ 2χ0.75 =1.1?

και κατι τελευταιο ποιο θεωρειτε ποιο ευκολα για βαμβακωμα το ντεκ στυλ zest v2.2 ή αυτο που εχουν τα μινιμο και ετ9 με τα λαμακια ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2020, 22:45 από vag21 »

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5783 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 01:22 »
Σχεδον 1.1 και 1.3 περιπου πρεπει να ειναι σε μονη τρυπα και θεωρω του zest λιιγο πιο ευκολο, βασικα οποιο απο τα δυο το συνηθιζεις και θα σου φαινετε σχεδον το ιδιο


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5784 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 13:14 »
Εμενα παντως το παλιο ντεκ χωρις τα παλουκακια μου φαινεται πολυ πιο ευκολο.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5785 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 13:57 »
Και εμένα μου αρέσει το παλιο ντεκ του v1 και δεν το αλλαζω με τπτ, αλλα εξίσου μου αρεσει του ΙΟΥ με τα παλουκια.

Αυτό που 'τσιμπάει' το βαμβάκι με κενο από κατω όπως στο 2,2 δεν με βολεψε ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5786 στις: Δεκεμβρίου 01, 2020, 19:06 »
Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα!
Έχω αγοράσει τον Phenomenon από το κατάστημα του Gus στην Αθήνα. Αντιμετωπίζω όμως συνεχώς προβλήματα με τα oring. Κάθε λίγο και λιγάκι χαλάνε με αποτέλεσμα να τρέχει όλο το υγρό στο μοντάκι... Ήδη έχω "πετάξει" για τον λόγο αυτό το mirage dna και απ' ότι φαίνεται πάει για "πέταμα" και το σχετικά καινούριο dna Vapour.
Πραγματικά, δεν ξέρω τι να κάνω... Κι απ' ότι είδα στο site του κατασκευαστή το σετ με τα ανταλλακτικά oring και τις βιδούλες κοστίζουν αρκετά. Δεν ξέρω αν φταίει η ποιότητα των oring, αλλά θα έπρεπε ο κατασκευαστής να είχε μεριμνήσει  και να μην πουλάει τόσο ακριβά ένα σετ ανταλλακτικών oring...  Συν ότι το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα δεν κατάφερα ποτέ να το κάνω να γυρίσει, αλλά και όσες φορές προσπάθησα να το γυρίσω με παααααραααα πολύ δυσκολία, κινδύνευσα να "διαλύσω" τα oring...
Επίσης και το θέμα της καμπάνας, που για να καταφέρεις να τη βιδώσεις μπορεί να σε στείλει και στο ψυχιατρείο.
Δυστυχώς, ο "Gus" παρόλο που έχει "προνοήσει" για την τιμή του ατμοποιητή (πουλώντας τον σε μη ευκαταφρόνητη τιμή), δεν "προνόησε" για τους πελάτες που θα δώσουν τα χρήματά τους...
Εν κατακλείδι, παρακαλώ όποιον έχει βρει κάποια πατέντα για τα oring του Phenomenon light να μ' ενημερώσει γιατί και δεδομένων των συνθηκών δεν ξέρω που να ψάξω...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει!

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5787 στις: Δεκεμβρίου 01, 2020, 19:34 »
Αν μπορείς, πηγαίνεις μία βόλτα από το κατάστημα του gus και λύνεται το πρόβλημα σου. Αν δεν μπορείς, κάνεις ένα τηλ εκεί στα παιδιά και πάλι λύνεται το πρόβλημα σου.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5788 στις: Δεκεμβρίου 01, 2020, 22:38 »
[member=11926]Pempis[/member] όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος από πάνω, πάρε ένα τηλέφωνο είναι πολύ εξυπηρετικοί. Πάντως έχεις δίκιο, είναι απαράδεκτη η τιμή των oring.

Όσον αφορά το θέμα σου, είναι γνωστό και ήταν πολύ χειρότερο όταν το γεμισμα του φαινόμενου ήταν από κάτω. Κάποια τανκ παθαιναν εμπλοκή και για να βγουν οσυ έβαινε η πιστη.  Υπάρχουν δύο λύσεις για να γίνει η δουλεια σου πιο εύκολη: 

Α) Αλλάζεις το oring το πάνω, νομίζω πως το καφέ είναι λίγο πιο λεπτό και έτσι με ένα μαυρο κάτω και ένα καφέ πάνω είναι πιο εύκολο στο μπες-βγες και στο γύρισμα.

Β) Λιπαίνεις τα oring πριν βάλεις την δεξαμενή.  Μπορεις να χρησιμοποιήσεις λίγο υγρό ή liposan.  Εγώ έχω πάρει ένα liposan από μελλισοκέρι και γυρναει πολύ καλα.

Ένα πραγμα να έχεις κατα νου, αφου το γυρίσεις/γεμισεις/ξαναγυρίσεις, ξεβίδωσε τον ατμοποιητή από το μοντάκι σου και ξαναβιδωσε το.  Αν δεν το κάνεις αυτό, ύστερα από μερικά γεμίσματα ενδέχεται να βιθωθεί υπερβολικά και να μην βγαινει.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5789 στις: Δεκεμβρίου 01, 2020, 22:40 »
παιδια εχει καποιος αποψη ,για το ποιος γενικα απο τους ατμο του gus επαιζε καλυτερα τα γλυκα και φρουτωδη υγρα?σαν σημειο αναφορας εχω το la crema της vnv,ξερω οτι ολοι βγαζουν γευσαρα,αλλα ρωταω μηπως σε καποιο εδωσε περισσοτερο σημασια για τετοιου ειδους υγρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8199 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237149 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10024 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy