vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, manoslykos, bloodlessz, Eizomar, Tazz, maprix, Jorge, camber, jim356

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5175 στις: Μαΐου 10, 2018, 20:03 »
Κλώνος;;;

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5176 στις: Μαΐου 10, 2018, 21:43 »
Που είναι οι καινούριοι ρε παιδιά; Κανένα νέο;
Πως κάνεις έτσι και συ;
Δεν μπορείς να περιμένεις δύο βδομάδες;

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5177 στις: Μαΐου 11, 2018, 19:22 »
Grandmaster
 


Κώστα το quote έπρεπε να γίνει στο θέμα των Five Pawns αλλά αυτό μου φαίνεται ποιο on topic.
Με το Grandmaster στα πόσα τανκ αλλάζεις βαμβάκι και αντίσταση στο φαινόμενο?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5178 στις: Μαΐου 11, 2018, 19:38 »
Δεν κάνω ποτέ πολλά συνεχόμενα τανκ από ένα υγρό, οπότε δεν είμαι κατάλληλος να απαντήσω για άνω όριο. Βαριέμαι εύκολα. Πάντως έχω κρατήσει πάνω από 12ml (3 τανκ) σε Grandmaster SnV και ήταν αρκετά καθαρά όλα όταν άλλαξα.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5179 στις: Μαΐου 19, 2018, 21:55 »
Αν μπορεί κανένας φίλος Αθηναίος ας βοηθήσει λίγο την κατάσταση

Δεν ξέρω αν το βλέπω εγώ έτσι, αν είναι ιδέα μου, αλλά αν βάλω ένα υγρό σε ζεστ και το ίδιο υγρό σε άλλο ατμοποιητή και ατμίσω παράλληλα, η σύγκριση  στη γεύση είναι συνήθως ταπεινωτική για τον άλλο ατμοποιητή. Ακόμα και για τους "καλούς" ατμοποιητές. Δοκιμάσα σήμερα  το ίδιο υγρό σε zest  και καυφουν prime (τον οποίο εκτιμώ απεριόριστα) και είναι σαν να συγκρίνω νέκταρ με σκέτη βάση.

Οπότε για να μην τα πολυλογώ, πάμε για τον τρίτο ζεστ, για να έχει το καθένα από τα τρία βασικά καθημερινά υγρά το δικό του σπίτι

Το πρόβλημα είναι ότι το site του gus είναι σε  πληροφόρηση και ενημέρωση σαν τους χρησμούς της Πυθίας ή τις προφητείες του Νοστράδα
μου

Πριν 3 μήνες αγόρασα αυτόν

PHENOMENON ZEST V 2UR ATOMIZER RBA POLISH FINISH

http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=4_25_61&products_id=358

Diameter  : 22,00 mm.
Length  : 44,00 polish
Material : SS 304L
Capacity : 4 ml
Connector : 510
Finish of ATO : matte
fit extreme chimney
New afc ring turn and close liquids
Deck with two air holes of 1 mm below the coil and AFC with three holes on each side
Refill from upper top sleeve

Τώρα είναι διαθέσιμος (ακόμη) αυτός

PHENOMENON ZEST V 2,2URS ATOMIZER RBA POLISH FINISH

http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=4_25_82&products_id=424

Diameter  : 22,00 mm.
Length  : 44,00
Material : SS 304L
Capacity : 4 ml
Connector : 510
Finish of ATO : polish
fit extreme chimney
New afc ring turn and close liquids
Deck with two air holes of 1 mm below the coil and AFC with three holes of 1.70 mm & two of 1.00 mm on each side
Refill from upper top sleeve


Οι διαφορές τους είναι


V 2UR: Deck with two air holes of 1 mm below the coil and AFC with three holes on each side

και

V 2,2URS: Deck with two air holes of 1 mm below the coil and AFC with three holes of 1.70 mm & two of 1.00 mm on each side


Τον έχει δοκιμάσει κανένας τον  ZEST V 2,2URS ώστε να πει τη γνώμη του πως είναι σε σχέση με τον V2?

Αυτές οι AFC with three holes of 1.70 mm & two of 1.00 mm on each side , τι είναι? Επιπλέον τρύπες στο δαχτυλίδι του αέρα?

Παίζει το ίδιο καλά με τον V2 o V2.2?

Πολλοί από τους συμμετέχοντες στο θέμα  αναφέρουν ότι περνάνε τακτικά από το μαγαζί του gus.

Έχουμε λοιπόν καμία σχετική πληροφορία?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5180 στις: Μαΐου 19, 2018, 23:48 »
Το ιδιο και το αυτο ειναι νομιζω nick απλα ο 2,2 εχει δυο τρυπες αερα επιπλεον(1mm),

να σου δωσει πιθανον πιο σφιχτη αποδοση που την βλεπω ασκοπη εφοσον οι τρυπες αερα την αντιστασης ειναι ιδιες.

Παρε τον καινουργιο ετσι για την αλητεια εαν θες,αν και δουλεια δεν ειχε ο διαολος,ανοιγε τρυπες

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5181 στις: Μαΐου 22, 2018, 13:34 »
Λένε ότι η περιέργεια σκοτώνει την γάτα
Δεν ξέρω για τη γάτα, αλλά το σίγουρο είναι ότι σκοτώνει και την τσέπη :)


Αυτός είναι λοιπόν ο PHENOMENON ZEST V 2,2URS

Η διαφορά από τον προηγούμενο είναι ότι όντως έχει άλλες 2 μικρές τρύπες ανάμεσα στις 3 μεγαλύτερες
Το εξωτερικό δαχτυλίδι έχει τις ίδιες 3 τρύπες
Οπότε θεωρητικά ο  ζεστ μπορεί να γίνει ποιο σφιχτός. Δεν μπορεί να γίνει ποιο αεράτος
Αν το γνώριζα θα επέλεγα τον λαιτ.
Ο λαιτ μπορεί με την παραπάνω δομή να γίνει θεωρητικά και ζεστ, με την επιλογή της μιας μικρής τρύπας 1μμ στο αέρα
Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά δεν βλέπω κάποιο λόγο να διαφέρει γευστικά από τους προηγούμενους, εκτός και αν κρύβει κάποιες διαφορές η βάση εσωτερικά στον τρόπο ροής του αέρα

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2018, 10:56 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5182 στις: Μαΐου 22, 2018, 14:10 »
Ωραίο κομμάτι! Ρίξε ενημέρωση για τις διαφορές, αν και γευστικά ίδιοι θα είναι πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5183 στις: Μαΐου 22, 2018, 14:16 »
Καλοατμιστος  αναμένουμε  εντυπώσεις  για το σφιχτο κομμάτι !

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5184 στις: Μαΐου 22, 2018, 20:49 »
Ω! Να τα όπλα! Υπέροχος, υπέροχος, και πάντα καλοάτμιστος!

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5185 στις: Μαΐου 23, 2018, 10:41 »
Επιλογή λιγότερου αέρα θα επιτρέπει για καπνικά υγρά 50/50 (με λιγότερα watts) ΑΝΑΛΥΣΗ ΓΕΥΣΗΣ!
Θα μας πείτε σχετικά, συγκρίνοντας με την προηγούμενη βάση, ε;


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5186 στις: Μαΐου 23, 2018, 12:57 »
Μετά από 2 τανκ Grand master :
Μεγάλη διαφορά στη γεύση όπως ήταν αναμενόμενο δεν υπάρχει.
Επίσης, δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στην παραγωγή  ατμού , ακόμα και με την μία μικρή τρύπα.
Ο ατμός είναι οπτικά σχεδον ο ίδιος σε ποσότητα.
Η επιλογή στις 2 μικρές τρύπες είναι περίπου ίδια με την επιλογή της μιας μεγάλης
Υπάρχει μια διαφοροποίηση με την επιλογή της μίας μικρής τρύπας. Σε προδιαθέτει για ποίο μακρόσυρτη smooth  τζούρα και εκεί όπως ανέφερε και ο alexoyiorgis    υπάρχει μια υποψία  καλύτερης ανάλυση γεύσης.


Όποιες διαφορές πάντως είναι μικρές, και είναι λογικό αφού οι τρύπες της βάσης παραμένουν οι ίδιες, και εκεί γίνεται η περισότερη  δουλεία
Εγώ τουλάχιστον σε ατμοποιητες που ρυθμίζουν τον αέρα με εξωτερικό δαχτυλίδι αυξομειώνοντας τη εξωτερική είσοδο όπως ο skyline o hussar o doggy κτλ, δεν βρίσκω ότι το δαχτυλίδι  κάνει τεράστια διαφορά
Γενικά οι αλλαγές αν και μικρές νομίζω ότι είναι προς τη σωστή κατευθηνση, αφού θα ευχαριστήσουν κάποιους ατμιστές που θέλουν λίγο ποιο σφιχτή τζούρα χωρίς να δυσαρεστήσουν τους υπόλοιπους.
Θα πρότεινα αν θέλει κάποιος να τον αγοράσει να προτιμήσει τον Lite
Εκεί με την επιλογή της μίας μικρής τρύπας θα είναι πολύ κοντά στο εύρος απόδοσης του zest, ενώ θα έχει και την ποιο αεράτη επιλογή.




Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5187 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:01 »
Δηλαδή οι τρελοί (σαν εμένα) που έχουν Lite για αεράτο και για σφιχτό επέλεξαν τον Zest με τις υπερυψωμένες και όχι τον απλό, θα μπορούν να δουν κάτι εξίσου σφιχτό στον συγκεκριμένο Zest 2,2. 

Λες να γίνεται αυτό το κολπέτο και στον Ζest με τις υπερυψωμένες για ούλτρα σφίξιμο;  :deviltroll:

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5188 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:13 »
Κοίταξε να δεις, γίνεται σφιχτός στη μια μικρή τρύπα, αλλά με ευχάριστο τρόπο

Δεν είναι σαν κάτι άλλους σφιχτούς που δεν μπορείς να τραβήξεις τζούρα

Η τζούρα είναι περίπου σαν του καυφουν prime στην πρώτη θέση,

Για ανέμελες καταστάσεις χωρίς πίεση χρόνου απολαμβάνοντας ένα ηλιοβασίλεμα και ρεμβάζοντας είναι ιδανική

Για καθημερινή βιαστική χρήση που πιεζόμαστε για γρήγορη πρόσληψη νικοτίνης, θέλει λιγο περισσότερο αέρα

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #5189 στις: Μαΐου 23, 2018, 13:16 »
Δεν σε καταλαβαίνω σύντεκνε  ;D

Εγώ για αυτή την καθημερινή βιαστική χρήση έχω τον Zest με τις υπερυψωμένες  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085108 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy