vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 10 χρήστες
tapantari, dkostas, Kouros17, Harris, Jorge, LefTTeriS, Mimhsdr, ThioVag, manoslykos, Buliwyf

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3495 στις: Ιουλίου 23, 2016, 01:18 »
@dikos
Δεκτόν αυτό που λες, αλλά την ίδια απάντηση θα πάρεις κι αν η ερώτηση είναι: "ποιος ελληνικός ατμοποιητής έχει πιο δύσκολο στήσιμο".


RU sure?? τρεις λέξεις θα σου πω IATTY-IATTY-IATTY

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3496 στις: Ιουλίου 23, 2016, 01:18 »
Θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενικός... ;D
Για μένα την μαγεία του φαινόμενου στην δίνουν μόνο οι δυο  βάσεις Ζεστ και lite. Ο μομεντους, ενώ είναι μια χαρά ατμοποιητης, δεν προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο και για αυτό παρόλο που τον έχω, δεν τον προτείνω. Εχω την εντύπωση ότι ο ανφολοου παίζει καλύτερα, αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί δεν τον έχω καλοτσεκαρει.

Αν λοιπόν κάποιος αεράτος, είναι να πάρει φαινόμενο καινούργιο ή μεταχειρισμένο, αντί να πάρει κάτι φλατ, όπως ο μομεντους θα πρότεινα να ρισκάρει την παροχή αέρα των τριών τρυπών ενός lite, ή να πάρει κάτι άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2016, 01:33 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος madmax

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3497 στις: Ιουλίου 23, 2016, 12:17 »
Στο θέμα των διαρροών είχα σημαντικά προβλήματα με τον phenomenon l και μάλιστα άσκησα σκληρή κριτική στο νήμα '' phenomenon vs kayfun lite plus '' .
Με τις συμβουλές ,κυρίως, συνατμιστών και δικούς μου πειραματισμούς άλλαξα ορισμένα πράγματα όπως π.χ.  γέμισμα από κάτω ,αλλαγή βαμβακιού από fiber freaks 2 σε cotton bacon bits και πρόσθεσα  λίιιιιιιγο περισσότερο βαμβάκι από ότι νόμιζα κατά το στήσιμο. 
Η βελτίωση ήταν σημαντικότατη.                                                                                                                            
Καλό θα ήταν να μην χρειαζόταν οι συμβουλές και οι πειραματισμοί αλλά η βελτίωση αυτή συν την εμφάνιση , την γεύση και την ποιότητα του ατμού προσέθεσε ακόμα ένα
αξιοπρεπές κομμάτι στη συλλογή μου.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3498 στις: Ιουλίου 23, 2016, 21:35 »
Δεν μπορώ καν να το φανταστώ, να δίνεις έναν Phenomenon. Ίσως, στην περίπτωση που του αλλάζεις την πίστη γιατί είσ' “αλλού”. Είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο από μόνος του ο Gus. 

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3499 στις: Ιουλίου 23, 2016, 22:19 »
Εκλεισα έναν μεταχειρισμένο Lite plus τελικά. Θα τον πάρω την Τετάρτη.
Αντε βρε, με γειά μου!  ;D

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3500 στις: Ιουλίου 23, 2016, 23:14 »
Περιμένω εντυπώσεις γιατί είμαστε της ίδιας τζουράς. Επειδή ξέρω ότι έχεις και goblin και serpent.
Αν θες γραψε και για το στήσιμο για τυχόν διαρροές κτλ. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3501 στις: Ιουλίου 23, 2016, 23:48 »
Οι σημερινοί ατμοποιητές παιδιά θα πρέπει να στήνονται εύκολα, παραδείγματα υπάρχουν πολλά.
Τι να το κάνω όταν δίνω ένα σκασμό λεφτά και πρέπει να χαλάσω και ένα σωρό υγρά μέχρι 'να μάθω να τον στήνω'.

Μήπως ο κάθε κατασκευαστής θα έπρεπε αυτός να μάθει πως να τον κατασκευάσει έτσι ώστε να μην χρειαστεί εγώ μετά να παιδευτώ;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3502 στις: Ιουλίου 24, 2016, 00:25 »
Όχι

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3503 στις: Ιουλίου 24, 2016, 00:30 »
Φιλε μου, με αυτη την λογικη δεν θα υπηρχαν επισκευασιμοι, μονο εργοστασιακοι, θα αλλαζες μια κεφαλη και τελος.
Εδω υπαρχει ο παραγοντας χομπι, το μερακι κτλ.
εμενα με εξιταρει οτι με παιδευει και προσπαθω περισσοτερο.
αν ζητας παντα το κατι παραπανω θα πρεπει να ψαξεις, αν οχι δεν πας παραπερα αλλα δεν περνεις και τιποτα αλλο.
δεν θα ξεχασω την πρωτη φορα που εστησα το φαινομενο και εκανα το μπισκοτακι μου, κοντεψα να βαλω τα κλαματα απο την διαφορα με τον προηγουμενο επισκευασιμο μου.
Και τελικα μηπως το φαινομενο δεν ειναι δυσκολος ατμο απλα θελει να κατανοησεις τον τροπο λειτουργιας του?
μηπως πρεπει να μην περιμενουμε απο τον ατμο αλλα απο εμας?
Αν δεν τα βρουμε οκ, παμε παρακατω....
αλλα απο το φαινομενο δεν εχει βγει ακομα αυτο το παρακατω....
εκφραζω παντα προσωπικες αποψεις προς αποφυγη παρεξηγησεων...
φιλικα παντα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3504 στις: Ιουλίου 24, 2016, 00:33 »
Ως προς αυτό, φίλε dikos δεν μπορεί κανείς να σου ρίξει άδικο, έχει τη λογική του. Αναρωτιέμαι όμως, αν ο κατασκευαστής τον έφτιαχνε κάπως αλλιώς, θα μου έδινε αυτό που παίρνω απ' αυτόν καθημερινά? Πολύ αμφιβάλλω.
Αν πάλι όπως λες υπάρχουν παραδείγματα άλλων ατμοποιητών, που να μου δίνουν αυτό το κάτι διαφορετικό που παίρνω απ' το Φαινόμενο, τότε δεν τους έχω ανακαλύψει ακόμη. Γι' αυτό αμφιβάλλω ακόμη περισσότερο.
Εν κατακλείδι, τα πάντα είναι ζήτημα ζυγαριάς φίλε μου, βάζει κανείς κάτω τα συν και τα πλην για τον εαυτό του και πράττει κατά το δοκούν. Για παράδειγμα εγώ, καλός, χρυσός και άγιος ο Εβίβα αλλά τη τζούρα του δεν την αντέχω. Τον ατμίζω 3 μέρες και τον παρατάω 23 κι ας λένε πολλοί ότι έχει ένα κλικ παραπάνω γεύση λόγω κεραμικού. Εγώ δεν μπορώ να το δω αυτό, αν ισχύει κιόλας, γιατί όλα είναι σχετικά. Ίσως γιατί δεν μου ταιριάζει ο τρόπος και η κατάσταση του ατμού ο οποίος εισέρχεται στο στόμα μου, με αποτέλεσμα να ερεθίζονται με διαφορετικό τρόπο τα αισθητήρια της γεύσης μου.
Who knows and who cares?
Κάθε επιλογή λοιπόν είναι σεβαστή. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3505 στις: Ιουλίου 24, 2016, 00:39 »
δεν ξερω παιδια ειλικρινα που βρισκεται προβλημα.προσωπικα τον στηνω απο την αρχη με βαμβακι nakamichi ουτε διαροες ουτε τιποτα.προτεινω οποιος εχει θεμα απλα να μην τα παρατησει να δοκιμασει να δει και να αλλαξει δυο τρια πραγματα και ο ατμο ειλικρινα θα δωσει ρεστα

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3506 στις: Ιουλίου 24, 2016, 00:40 »
dikos εμενα ακομα να μου ερθει στο μυαλο ακριβος ατμο χωρις να θελει και λιγο το χερι του ατμιστη,χωρις κουσουρια ή ακομα και χωρις σημαντικες για πολλους ατμιστες λειτουργικες ευκολιες. :))

Ατμο που κοστιζουν αρκετα χρηματα χωρις εξωτερικη ρυθμιση αερα,χρηση allen για τον αερα,σταγονες  υγρου στον 510,
ελειψη επιβλεψης της φυτιλοαντιστασης χωρις αδειασμα του τανκ,απειρα οριγκακια για συναρμολογηση κ.α.

Αλλα εχουν και τα θετικα τους επισης,που αν μας ταιριαξουν θα ειναι σαν να φτιαχτηκαν να ατμιζουν ετσι οπως επιθυμουσαμε ;)

Ειναι στο χερι του ατμιστη και στα γουστα μας βρε συ το τι θα προτιμησουμε ή οχι.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Για παράδειγμα εγώ, καλός, χρυσός και άγιος ο Εβίβα αλλά τη τζούρα του δεν την αντέχω. Τον ατμίζω 3 μέρες και τον παρατάω 23 κι ας λένε πολλοί ότι έχει ένα κλικ παραπάνω γεύση λόγω κεραμικού. Εγώ δεν μπορώ να το δω αυτό, αν ισχύει κιόλας, γιατί όλα είναι σχετικά. Ίσως γιατί δεν μου ταιριάζει ο τρόπος και η κατάσταση του ατμού ο οποίος εισέρχεται στο στόμα μου, με αποτέλεσμα να ερεθίζονται με διαφορετικό τρόπο τα αισθητήρια της γεύσης μου.
Who knows and who cares?
Κάθε επιλογή λοιπόν είναι σεβαστή. :thumpup:
+1 στο μυαλο μου εισαι παναθεμα σε :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2016, 00:56 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3507 στις: Ιουλίου 24, 2016, 00:57 »
Μα τι συζητάμε πάλι; Δεν είναι κάν δύσκολος στο στήσιμο. Απλά έχει χούγια όπως όλοι οι επισκευασιμοι. Όλοι όμως. Άλλος αν δεν τον στήσεις σωστά κάνει μπουρμπουλήθρες. Άλλος σου δίνει καμενο. Αυτός τρέχει.

Δεν βλέπω θέμα για ανάλυση.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3508 στις: Ιουλίου 24, 2016, 01:00 »
το θεμα απο που ξεκινησε?χαθηκα λιγο..καποιος ρωτησε αναμεσα σε φενο κλαουντ?δεν ειναι ολα γευση καθαρα.ειναι και θεμα τζουρας..παιζουν πολοι παραμετροι στην επιλογη ενως ατμο.αν δεν παει να δοκιμασει κανεις οσα λεμε για χουγια πανε περιπατο

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3509 στις: Ιουλίου 24, 2016, 01:07 »
Αν έχεις χάσει το θέμα, άστο ρε παιδί μου κι' εσύ τι απαντάς?  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085023 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy