vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1725 στις: Ιουλίου 20, 2016, 20:27 »
Ξεχωριστά βέβαια. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1726 στις: Ιουλίου 20, 2016, 23:21 »
Κι εγώ έχω τον ατμοποιητή περίπου 2μιση μήνες (σχεδόν 12 με 15 ml κατανάλωση την εβδομάδα), καθαρίζω το κεραμίκό μαζί με τον ατμοποιητή με χλιαρό νερό και λίγο υγρό απορρυπαντικό πιάτων (καθάρισμα 2 με 3 φορές την βδομάδα) και είναι κομπλέ ούτε έχει μαυρίσει ούτε μυρίζει ούτε τίποτα. ;)
Νομίζω ότι το καις μόνο αν μαυρίσει. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1727 στις: Ιουλίου 21, 2016, 09:47 »
Μήπως είσαι λίγος υπερβολικός? Δηλαδή κάποιος που κάνει αυτά τα ml ημερησίως, θα έπρεπε να πλένει και να στήνει τον ατμοποιητή 2 φορές την ημέρα? Δεν γίνονται αυτά φίλε μου. :nope:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Eviva
« Απάντηση #1728 στις: Ιουλίου 22, 2016, 21:29 »
Γιώργο ίσως να εννοεί ο φίλος παραπάνω ότι πλένει τον ατμοποιητή τόσο συχνά γιατί αλλάζει γεύση - υγρό για να μην μυρίζει από το προηγούμενο. :hmmm:

Αλλιώς και γω το θεωρώ υπερβολή το πλύσιμο με σαπουνόνερο κάθε 5 με 10 ml.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1729 στις: Ιουλίου 27, 2016, 09:32 »
παιδια τα φωτα σας παρακαλω..χτες βραδυ μου επεσε ο ατμο κατω.εμφανισιακα δεν εχει κατι.τον εστησα παιζει οκ..το θεμα ειναι  μολις τον γεμισω και τον βιδωσω.δεν βγαζει την μπουρμπουλιθρα απτην εισαγωγη υγρων και μετα απο λιγο τρωω καμενο..τουτεστιν υποτροφοδοσια αλλα για ποιο λογο.μη μου πειτε για βαμβακι και τετοια τον εχω 2 μηνες καμμενο δεν εφαγα ποτε.ολα αρχισαν μετα την πτωση

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1730 στις: Ιουλίου 27, 2016, 10:19 »
Θα μιλησουν βεβαια και οι πιο εμπειροι , αλλα ας δωσω και εγω my 2 cents... ;D
Aν  η συσταση του υγρου ειναι η ιδια και αν εισαι και απολυτα σιγουρος οτι
και το στησιμο σου ειναι ενταξει , κατι αλλο απο αλλαγη στο κλιαρ τανκακι
(μηπως εχει καμια μικρο ρωγμη που δεν φαινεται με το ματι) και αλλαγη σε 
κανα ο-ρινγακι δεν μπορω να δω...
Α... δεν δοκιμαζεις και με το SS tank , μπας και... :hmmm:
Και κατι αλλο... πριν τα κανεις ολα αυτα ,κλεισε και τις 2 τρυπες με τα δακτυλα
τραβα και 1-2 κουφιες, μπας και εχει κατσει καμια φουσκαλιτσα αερα και δεν τροφοδοτειται
το βαμβακι.

(Υποθετοντας οτι χρησιμοπιεις το κλιαρ)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1731 στις: Ιουλίου 27, 2016, 14:37 »
δοξα το θεο μετα απο ανελεητο λυσε δεσε καθαρισμα και τα λοιπα τα καταφερα..δεν ξερω πως και γτ αλλα ρουφαει σαν συφωνι τωρα..ομως θελει ενα καλο πλυσιματακι μαλλον γτ απτα καμμενα που εφαγα σαν ναχει ποτισει και μου αλλειωνει τη γευση ελαχιστα.κατα ταλλα ομως ρουφαει!!!

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1732 στις: Ιουλίου 27, 2016, 14:45 »
 Αν ρουφαει λεει.... :))

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1733 στις: Ιουλίου 27, 2016, 14:57 »
ειχα παθει σοκ φιλε μου.αποταν τον πηρα ειναι μαζι μου ασταματητα και απο χτες το βραδυ ειχα παθει μπλακ αουτ..τελος καλο ολα καλα... :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1734 στις: Αυγούστου 04, 2016, 00:10 »
Μήπως είσαι λίγος υπερβολικός? Δηλαδή κάποιος που κάνει αυτά τα ml ημερησίως, θα έπρεπε να πλένει και να στήνει τον ατμοποιητή 2 φορές την ημέρα? Δεν γίνονται αυτά φίλε μου. :nope:
Μια χαρά γίνονται φιλε μου αν τα αφήσω παραπάνω απο 15 με 20 ml μου μαυρίζει το βαμβάκι, πιάνει μακα η αντίσταση και μου σκουραινει το χρώμα από το υγρό αναπλήρωσης (tribeca, bebeca, elf supreme κ.λπ.) και το ιδιο συμβαίνει και στον phenomenon lite. Βαμβακι cotton bacon v2
Εγω θελω να ατμιζω και το υγρο μου να ειναι κρύσταλλο και η αντισταση μου καθαρη, οπότε καθάρισμα 2 φορές ανα εβδομας. 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1735 στις: Αυγούστου 08, 2016, 00:19 »
τα φωτα σας ρε παιδια..επειδη το κεραμικο σε εμποδιζει να κανεις οτι στυσιμο θες αν και σε αποζημειωνει πιστευω με τον ζεστο του ατμο και τν αναλυση των αρωματων με το ss cup ποσο διαφορετικη ειναι η αισθηση του ατμο?χανει αρκετα σε γευση?θελω να βαλω λιγο πιο χοντρα συρματακια να κανω κατι ενα κλικ πιο εξεζητημενο αλλα εχω ενδιασμους για την αποδοση γτ κεραμικο ειναι αυτο.τα φωτα σας..ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1736 στις: Αυγούστου 08, 2016, 00:23 »
Μία χαρά γεύση περνώ καί μέ τό ss cup άν δέν τό έχεις έλα νά στό δώσω νά κάνεις δοκιμή ...

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Eviva
« Απάντηση #1737 στις: Αυγούστου 08, 2016, 02:36 »
Κώστα εδώ και λίγο καιρό τον στήνω με το SS cup για μεγαλύτερη ευκολία και ευελιξία στην επιλογή συρμάτων, διαμέτρου σπείρας κλπ και μια χαρά γεύση έχει.

Εγώ τουλάχιστον δεν βρίσκω διαφορά με τα κεραμικά και αν υπάρχει θα είναι ελάχιστη.

Το κεραμικό σε περιορίζει πολύ στο στήσιμο πράγμα που δεν υφίσταται με το SS cup. ;)

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva
« Απάντηση #1738 στις: Αυγούστου 08, 2016, 09:52 »
από την δική μου εμπειρία η χρήση του κεραμικού ανεβάζει την γεύση πολλά κλίκ πάνω από το ss cup.
Πάντα παίζει ρόλο και η ένταση του αρώματος. Το κεραμικό έχει το πλεονέκτημα (μπορεί και νάναι μειονέκτημα για άλλους) ότι κρατά μέρος του αρώματος ακόμη και μετά από καλό πλύσιμο. Από μόνο του απελευθερώνει άρωμα όταν αρχίζει η ατμοποίηση. Σε υγρά με φρουτένιες γεύσεις το κεραμικό κάνει την διαφορά. Το ίδιο και για τα καπνικά που ενσωματώνουν άλλες γεύσεις όπως το tribeca, το tropical tobbacco κτλ.
Αν θέλεις να απαλλαγείς πλήρως από το άρωμα που μένει στο κεραμικό πρέπει να το κάψεις...
Απλά είναι και θέμα τι ταιριάζει στον καθένα και τι έχει συνηθίσει
Και κάτι ακόμη για την άποψη ότι το κεραμικό σε εμποδίζει σε ορισμένα στησίματα λόγω διαμέτρου. Την ίδια άποψη είχα κι εγώ μέχρι που άρχισα να δοκιμάζω τα coils να γίνονται σε σχήμα οβαλ με πάχος την διάμετρο του κεραμικού οπότε ξεπερνάς το "πρόβλημα" της διαμέτρου του διάκενου του κεραμικου.... Η ατμοποίηση στο απόγειο της   8)

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1739 στις: Αυγούστου 08, 2016, 10:04 »
Το οβαλ πως το πετυχαινουμε? :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180241 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8252 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12