vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #300 στις: Αυγούστου 21, 2018, 18:14 »
Κούνα τα καλά μια δυο μέρες όπως λες, και είσαι μια χαρά. Τα άλλα δεν τα ξέρω. Εγώ ακόμη και σήμερα, τόσο χαμηλά δεν έχω πάει σε αντιστάσεις, ούτε ρουφάω πνευμονικές. Θα περιμένω τις δικές σου εμπειρίες στους δικούς σου ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #301 στις: Αυγούστου 26, 2018, 13:03 »
Λοιπόν, με καθαρό στόμα και περιποιημένο στήσιμο στον GT4 (Ni80 flatwire clapton, 2.5mm 0.25 Ohm) δοκιμάζω τώρα. Μυρωδιά από το μπουκάλι περίεργη. Σαν σταφίδες/σύκα λίγο fermented με ιδέα κακάο αλλά και κάτι...μουχλιασμένο σαν μανιτάρια; Σχεδόν ιδέα από τρούφα.

Η γεύση περίεργη, δεν καταλαβαίνω καπνό κάπου, έχει γλυκάδα αλλά όχι έντονη, δε μου βγαίνει από το μυαλό η ιδέα της τρούφας. Αρκετά δυνατό χτύπημα αλλά μάλλον αυτό είναι επειδή είναι στα 7mg νικοτίνης ενώ τα δικά μου υγρά είναι στο 1.5mg και όσα έτοιμα παίρνω ακόμα είναι στα 3mg.

Ίσως είμαι επιρρεασμένος από όσα έχω διαβάσει ως τώρα, αλλά όντως μου φαίνεται ότι βγάζει άλλο χαρακτήρα με κάθε τζούρα, μερικές φορές περισσότερη γλυκάδα (μέλι; σύκα; σταφίδες; ), άλλες φορές αυτή την ιδέα μούχλας. Καμιά φορά και ιδέα κανέλας. Δεν πεθαίνω, αλλά μου φαίνεται ότι παρ'όλ'αυτά θα στοκάρω λίγο για να υπάρχει ;)

Επιπλέον, σίγουρα αυτό το υγρό δεν είναι 100% VG γιατί έκανε κάτι όταν το έβαλα σε δικό μου μπουκαλάκι ο βιοχημικός μέσα μου παρατήρησε: στο τέλος του υγρού καθώς το πιέζα για να βγει έκανε μερικές φουσκάλες, αυτό σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο συστατικό που λειτουργεί ώς detergent (=απορρυπαντικό στα ελληνικά) και μειώνει τη επιφανειακή τάση, αυτό μπορεί να είναι ξύδι (πολλές από τις προσπάθειες κλωνοποίησης του υγρού λένε ότι με μια προσθήκη ξυδιού πλησιάζει περισσότερο στο πραγματικό), πρωτεΐνες (απίθανο αλλά όχι αδύνατο - μπορεί να υπάρχουν στο μηλόξυδο). Όλα αυτά δεν έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον φαντάζομαι για τους περισσότερους αλλά ήθελα να το προσθέσω. 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2018, 13:17 από karamonde »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #302 στις: Αυγούστου 26, 2018, 13:18 »
Αυτό το Boba's είναι ίσως το πρώτο υγρό που με έχει κάνει να πω ότι "αναγνωρίζω τα πάντα" και ένα δευτερόλεπτο μετά να πω "δεν καταλαβαίνω τίποτα από ότι έχει μέσα".

Θα δοκιμάσω και το τεστ της βότκας και αν δεν πετύχει και αυτό, θα σηκώσω τα χέρια ψηλά.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #303 στις: Αυγούστου 26, 2018, 13:27 »
Τι είναι το τεστ της βότκας; Σίγουρα θα είχε ενδιαφέρον μια περιγραφή σου regardless.

Μ'αυτά και μ'αυτά όμως έφυγαν 5μλ σε μισή ώρα και ξαναγέμισα το τανκ... Ίσως χρειάζεται στοκάρισμα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #304 στις: Αυγούστου 26, 2018, 14:13 »
Πίνεις αρκετή σκέτη βότκα ώστε να καθαρίσει εγκέφαλος, κάλυκες και αναστολές και μετά δοκιμάζεις...

Do Not Try This outside home!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #305 στις: Αυγούστου 27, 2018, 07:55 »
... δεν καταλαβαίνω καπνό κάπου...
Ούτε εγώ καταλαβαίνω κάπου καπνό. Ούτε στο Tribeca, ούτε σε πολλά άλλα που τα λέγαμε παλιότερα καπνικά. Για μένα όμως ήταν και θα είναι Τα "καπνικά" μου. Ίσως θα έπρεπε να αλλάξει η ορολογία, και με όλα τα ΝΕΤ που κυκλοφορούν πλέον. Άντε τώρα όμως να βρεις έναν πετυχημένο τίτλο για μια σημαντική κατηγορία υγρών, που επικράτησε να λέγονται έτσι τόσο καιρό.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #306 στις: Αυγούστου 28, 2018, 07:56 »
Καταλαβαίνω τι λές, πιστεύω είναι επειδή παλιότερα δεν υπήρχαν πραγματικές καπνικές γεύσεις.
Μετά από 2 μέρες έχω να πω ότι το υγρό είναι καλό, πιστεύω πλέον καταλαβαίνω τη γεύση του αλλά χωρίς να καταλαβαίνω τι έχει μέσα. Παρ'όλ'αυτά, και ενώ θα πάρω ένα στοκ γιατί αξίζει να υπάρχει για που και που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κάτι το τρομερό. Τα πρώτα υγρά που πήρα ήταν RYGR, Yoda και lemon tart (και μετά castle long, dark thirty, vaponaute, ammo), επομένως ο πήχης ήταν υπερβολικά ψήλα από νωρίς. Το hardware αλλά και το software (υγρά) στο άτμισμα έχουν αλλάξει τόσο πολύ από όταν βγήκε το υγρό που πιστεύω δεν μπορεί να σταθεί εύκολα σήμερα με την ενδιφέρουσα και περίεργη γεύση του, παρα μόνο λόγω της φήμης του, και επειδή έφυγε και ξαναήρθε. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να σταθεί εύκολα ένα υγρό σήμερα χωρίς διακριτές γεύσεις με τον τρόπο που έχει εξελιχθεί το άτμισμα. Αν μερικά υγρά του Βλαδήμιρου έιχαν βγει το 2009/10 θα είχε πολυεθνική σήμερα ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2018, 08:02 από karamonde »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #307 στις: Αυγούστου 28, 2018, 09:32 »
Δεν ξέρεις πόσες φορές ήλπισα να βρω μια γεύση αντάξια του, και να μη χρειάζεται να το ψάχνω, και να το χρυσοπληρώνω. Για μένα δεν έκατσαν όλα όσα προ ανέφερες, ούτε για ADV ούτε καν... μερικές φορές. Τα γνωστά με το ναυάγιο των Five Pawns, την ασυνέχεια και αστάθεια υγρών τύπου Dinner Lady, και το... πέρασε και δεν ακούμπησε των Steam Punk (για τα οποία στεναχωρήθηκα πολύ που δεν τα βρήκα ούτε λίγο στο γούστο μου).
Εγώ για την ώρα "έκλεισα" στα σταθερά μου με το Boba's Bounty και το Tribeca DIY.
Ελπίζω μόνο, κάποια στιγμή, να βρω μια αντάξια γεύση σε προσιτή τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #308 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 19:59 »
Κυρίες και κύριοι, έκτακτο παράρτημα:

Ξανά διαθέσιμα από τη Nexxton! Προσωρινά διαθέσιμα μόνον με τηλεφωνική παραγγελία, αλλά όπως ενημερώθηκα από τον ιδιοκτήτη, μέχρι την Τρίτη θα έχει τελειώσει και η καταχώριση στο Χημείο και θα είναι διαθέσιμα και online!

Αφήστε και τίποτα για μας!

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #309 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 21:18 »
Βλέπω νορμάλ τιμή και μπουκαλάκι προβλεπέ...! Αύριο θα κάνω άλλη μια προσπάθεια με το γαλλικό και σίγουρα θα δοκιμάσω και το ερχόμενο..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 21:33 από andreasd »

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #310 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 23:52 »
Κυρίες και κύριοι, έκτακτο παράρτημα:

Ξανά διαθέσιμα από τη Nexxton! Προσωρινά διαθέσιμα μόνον με τηλεφωνική παραγγελία, αλλά όπως ενημερώθηκα από τον ιδιοκτήτη, μέχρι την Τρίτη θα έχει τελειώσει και η καταχώριση στο Χημείο και θα είναι διαθέσιμα και online!

Αφήστε και τίποτα για μας!
Σου άρεσε τελικά; Εγώ μετά τη βδομάδα βρίσκω ότι θα πρέπει να υπάρχει μόνιμα στο στοκ μου, κάτι αυτή η μούχλα/τρούφα που βγάζει με τραβάει https://www.youtube.com/watch?v=G29DXfcdhBg

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #311 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 13:00 »
Χεχεχε... ;D

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #312 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 15:34 »
Πάντως είναι όντως καλά νέα. Κανα 2μηνο που το χα στην άκρη και του κανα ένα στησιματάκι χτες, είναι σκέτη γλύκα (είχα πάρει το απλό όχι το extra flavor). Καμία σχέση με το προφίλ που μου βγαζε όταν ήταν στην αρχή. Είμαι περίεργος να δω σε τι επίπεδα θα είναι το flavor shot  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #313 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2018, 13:52 »
Κι εγώ. Πολύ περίεργος. Ανοίξαμε λογαριασμό με Γαλλία μεν, αλλά θα είναι ακόμη καλύτερα να βολευτούμε εν Ελλάδι.

Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #314 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 22:24 »
Παρήγγειλα το Boba's και το Gorilla από Nexxton. Για να δούμε τι λένε σε σχέση με τα παλιά.

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8199 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy