vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mulder, I.P, Lobotomizer, dkostas, manoslykos, Buliwyf, e-akapnos

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος michaelp900

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Tapatalk User
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #240 στις: Απριλίου 19, 2016, 04:47 »
Δοκίμασε και το sweet prudence.


Sent from my iPod touch using Tapatalk

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #241 στις: Απριλίου 20, 2016, 10:46 »
Έπαθα την πλάκα μου με το Sergeant Vapor 

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #242 στις: Απριλίου 20, 2016, 10:52 »
Το Sergeant Vapor το είχα δοκιμάσει στην αρχή, κι ενώ γενικά μου άρεσε στο τέλος κάτι με χάλαγε - τελικά ήταν το ραβέντι.
Το δοκίμασα πρόσφατα πάλι σε φίλο μου σε Avocado και ήταν απλά υπέροχο... Άλλο υγρό, δεν μου έβγαζε το ραβέντι καθόλου.
Όμως παραμένω πιστή στο Yellow Biafra, αυτό ατμίζω και τώρα. Η αγαπημένη μου μπανανοτσιχλόφουσκα όπως το λέω.

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #243 στις: Μαΐου 13, 2016, 22:52 »
Καλησπέρα... Πήρα μετά από αρκετό καιρό το αγαπημένο μου υγρό gin's addiction... Φτιάχνω καινούρια αντίσταση με ni200 στον καινούριο μου ατμοποιητή (cloud one) και περιμένω να πάρω εκείνη την γευσάρα που ήξερα... και ακόμη καλύτερη λόγο ατμοποιητή και ni200... αμ δε...  μου φέρνει στο στόμα μόνο μία πολύ έντονη δροσιά και τίποτα άλλο!!! Τι μπορεί να φταίει; Υπάρχει περίπτωση να θέλει ωρίμανση; Λήγει τον 8/17. Μου το έδωσε το κατάστημα χωρίς την συσκευασία. Οι προηγούμενοι ατμοποιητές που το είχα δοκιμάσει πριν καιρό ήταν o aspire bvc... μετά nautilos mini... και kfl+...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #244 στις: Μαΐου 25, 2016, 10:35 »
Το gin addiction το είχα δοκιμάσει πριν 2 χρόνια, μόλις είχα πρωτοαρχίσει το άτμισμα. Μου άρεσε αλλά μου φαινόταν πολύ "βαρύ" , για λίγο άτμισμα. Το αγόρασα πρόσφατα και δοκίμασα μια τεράστια έκπληξη. Ναι, είναι βαρύ, αλλά το ατμίζω άνετα. Όμως έχει πολύ έντονη μυρωδιά γλυκάνισου (ούζου) που δεν την είχα αντιληφτεί ξανά. Και αναρωτιέμαι: άλλαξε η σύνθεσή του ή καθάρισε η γεύση μου και άρχισε να ξεχωρίζει καλύτερα τις διάφορες γεύσεις? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #245 στις: Ιουλίου 06, 2016, 00:25 »
Έχω δοκιμάσει όλη την σειρά με 6mg νικοτίνη εκτός από το Earth Brother.  Διαβάζοντας τα προηγούμενα posts, διαπίστωσα ότι πολλές από τις παρατηρήσεις σας, με βρίσκουν σύμφωνο σε πολύ μεγάλο βαθμό. Ανεξάρτητα από το θέμα του γούστου, υπάρχει μια σύγκλιση στις αντιλήψεις  που σκιαγραφούν τον μέσο ατμιστή.
Αγαπημένο με διαφορά το Sweet Prudence. To αγοράζω εγώ, τελειώνει αυτό. Το ξαναγοράζω εγώ, εκεί αυτό τα ίδια..  ;D ;D Αυτό το γλυκόπικρο από το μανταρίνι και το μέλι ακακίας, είναι εντυπωσιακό. Στην δε εκπνοή, τρελένεσαι...
Το Yellow Biafra θα μπορούσε να είναι καταπληκτικό, αν δεν σε μπούχτιζε τόσο πολύ σε συνεχόμενο πολύωρο άτμισμα.. Εξαιρετική η γεύση της μπανάνας πάντως. Δεν ταιριάζει καθόλου αν είσαι έξω με παρέα για φαγητό, σε λιγώνει..
Το Gins Addiction είναι καλώς ή κακώς σημείο αναφοράς. Τόση ένταση, τόση φρεσκάδα, τόση απόκριση στην τζούρα δεν την συναντάς εύκολα... Αυτοί οι τόνοι από αψέντι και λεμόνι, η φρεσκάδα της μενθόλης και κάπου εκεί κρυμμένο το φραγκοστάφυλο, δεν είναι εύκολο να περιγραφούν στον γραπτό λόγο. Άν έχεις καιρό να το ατμίσεις, στις πρώτες τζούρες είναι απολαυστικό. Έλα όμως που γρήγορα, είναι τόσο έντονο που εμένα με ζαλίζει ένα πράγμα. Με πιάνει το στομάχι μου ειλικρινά. Οπότε, εξαιρετικό αλλά για συγκεκριμένες στιγμές και με μέτρο.
Το Venus In Vapes και το Northern Lights πάσχουν από το σύνδρομο, γλυκάνισος, ούζο κλπ κλπ... Χάθηκε να βάζατε λίγο τσιπουράκι ΧΩΡΙΣ γλυκάνισο... Ειδικά το Venus, εκεί που το ατμίζεις και νιώθεις ότι είναι εξαιρετικό, τσουπ σου πετάγεται το Ούζο 12 και ξενερώνεις... Για να είμαι δίκαιος, έτυχε να δοκιμάσω το Northern Lights σε 18 νικοτίνη και ήταν καταπληκτικό. Απίστευτο χτύπημα και ένταση. Αλλά με μέτρο πάντα...
Τελευταίο , το Sergeant Vapour. Όπως ειπώθηκε, μάλλον το ραβέντι αφαιρεί την γλύκα που πάει να δημιουργηθεί και το ισοπεδώνει.. Θυμάμαι ότι αρχικά, νιώθεις κάτι σαν κρέμα βουτύρου στην εισπνοή, άγευστη και παχιά. Σε μακρόσυρτες τζούρες ξεκινάει να αναπτύσσεται μια εξαιρετική γεύση από το βατόμουρο, κάτι σαν μαρμελάδα για να έρθει το ραβέντι να τα κάνει όλα ίσιωμα.. Θα μπορούσε να είναι κορυφαίο, είναι απλά μέτριο..

Σε γενικές γραμμές, δεν πρέπει να ατμίζεις κάτι που νομίζεις ότι πρέπει να σου αρέσει, κάτι που οφείλεις να σε πείσεις ότι σου αρέσει. Πρέπει να ατμίζεις κάτι που αβίαστα σου αρέσει πολύ. Και τέτοιο είναι μόνο το Sweet Prudence..




« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2016, 02:26 από relax_dv »

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #246 στις: Ιουλίου 06, 2016, 00:42 »
Yellow Biafra και Sweet prudence (μαζι με καποια five pawns) κατ εμε και για τα γουστα μου παντα απο τα καλυτερα υγρα που ατμιζω.

Ειδικα τα δυο πρωτα τα κανω πανω απο ενα χρονο και δεν με εχουν κουρασει/μπουχτισει ποτε, οποτε τα ξαναπαιρνω τα ευχαριστιεμαι μεχρι τελευταιας σταγονας.

Αποσυνδεδεμένος Georgekvts

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #247 στις: Ιουλίου 06, 2016, 01:24 »
Το sweet prudence, αγαπημένο...

Αποσυνδεδεμένος Vazouras

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #248 στις: Ιουλίου 26, 2016, 17:53 »
Αυτή την στιγμή είναι η 2η μέρα που ατμίζω το 10ml Halcyon Haze Earth Brother με 12 mg νικοτίνης.
Αφήνει μια σκληρή αίσθηση στον λαιμό λες και καπνίζεις τα παλιά τσιγάρα HB.
Δεν ξέρω αν αυτό που αφήνει ως αίσθηση στον λαιμό είναι το "χτύπημα" που λέτε εσείς εδώ ή το κάστανο που περιέχει το συγκεκριμένο υγρό αναπλήρωσης

Βέβαια ως νέος ατμιστής και ακόμα σε δοκιμές γεύσεων, λέω να δοκιμάσω το Halcyon Haze Yellow Biafra αμέσως μόλις τελειώσει το υγρό που έχω ήδη

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #249 στις: Αυγούστου 12, 2016, 14:21 »
Καλοκαιρινος ερωτας το gins.. 

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #250 στις: Αυγούστου 26, 2016, 01:12 »
Κόλλημα με το Sweet Prudence. Πολύπλοκο κι εθιστικό υγρό.
Σε όποια κατηγορία ατμιστών κι αν ανήκει κάποιος
θα πρέπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσει! Είναι διαφορετικό απ' όλα τ' άλλα ,
τα γνωστά. Απροσδιόριστης γεύσης εξαιρετικό καπνικό ,
που όμως απευθύνεται και στους όχι του καπνικού.

Αποσυνδεδεμένος Alx86

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #251 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 12:17 »
Venus in Vapes αγάπη μεγάλη. Είμαι του ούζου γενικά. Έχει πλάκα μια φορα που έπινα ουζάκι και είχα το αγαπημένο venus στον avocado νομιζα ότι δεν έβγαζε άλλη γεύση. Είχα πήξει στον γλυκάνισο. Μου αρέσει πολύ αλλά όχι για όλες τις ώρες. Στον Mirage σκάει σε φάσεις βανίλια, μέλι και το μήλο τα δένει όλα μαζί. Νομίζω το μήλο λειτουργεί σαν ουδέτερη βαση.
Το Yellow Biafra είναι νομίζω για τσιγαρίσιους ατμοποιητές. Στο πολύ ντουμάνι και στις χαμηλές αντιστάσεις βγάζει πάρα πολύ έντονη γεύση μπανάνας και πολύ λιγωτικό. Το 60pg του δίνει πολύ δυνατό χτύπημα (για τα γούστα μου). Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι πολύ έντονη. 
Το Northen lights είναι ένα πάρα πολύ ιδιαίτερο υγρό που νόμιζα ότι θα γίνει αγαπημένο για όλη μέρα. Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό. Μου αρέσει πολύ αλλά είναι για να βάλεις λίγο βράδυ με ποτο και μάλλον καλοκαίρι, επειδή είναι αρκετά δροσερό.
Το Gin's addiction είναι απίστευτο. Και το λεμόνι και το gin δένουν πάρα πολύ ωραία. Και αυτό δεν είναι για κάθε μέρα.
Με το Sweet prudence δεν τρελάθηκα. Μου φαίνεται ότι δεν εστιάζει καπου γιατί μάλλον επικρατεί η βανίλια και δεν είμαι πολύ της βανίλιας.
Τα υπόλοιπα της σειράς δεν τα έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #252 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 10:48 »
καλήμερα σε όλους ,

πρώτη φορά προχθές  που δοκίμασα την συγκεκριμένη μάρκα ,για την ακρίβεια το YELLOW BIAFRA σε cloudone αλλά και σε kayfun lite+ με steam tuners κουστούμι .
αναφέρω τα παραπάνω γιατί το συγκεκριμένο υγρό κατέστρεψε το τανκ του cloudone ,για το τανκ του kayfun ακόμα δεν ξέρω ισως το πρόλαβα γιατί το γέμισα για λιγες ωρες , προς το παρόν ειναι μεσα σε σαπουνάδα .

Είναι απαράδεκτο να μην ενημερώνει ο κατασκευαστης αλλα και ο εισαγωγέας ,για την συμπεριφορά αυτών των υγρών σε πολυκαρβονικα τανκ .

για μια αγορά 6,5€ (10ml) να πάθεις πάνω από 20€ ζημιά !!!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
θα ήθελα από τον εισαγωγέα μια απάντηση για το παραπάνω μου post 
ευχαριστώ 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 12:02 από manajoma »

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #253 στις: Μαρτίου 20, 2017, 20:16 »
καλησπέρα!
Με το Yellow biafra έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα σε kayfun στο τανκάκι; Θέλει γυαλινο; 

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #254 στις: Μαρτίου 21, 2017, 07:35 »
Σε kayfun δεν το εχω βαλει αλλα στον eviva και ειχα παρει κ εγω το τανκακι του στο χερι...
Οχι αμεσως βεβαια σιγα σιγα εγινε το κακο (το ειχα βαλει αρκετες φορες)
Μονο σε SS αυτο το υγρο οποτε το ξαναβαλω..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy