vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, dkostas, manoslykos, Milarepa, th3ofilos, JohnDag, pelegrin07

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #885 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:21 »
Σεβαστό ,αλλά γιατί να μην προσεγγίσεις την ζύμη με cheesecake graham crust ή pie crust και λίγο graham cracker capella για να δώσει ίσως και την λίγη κανέλα της συνταγής?
Anyway ,χρειάζεται πειραματισμό έτσι και αλλιώς...... Δοκιμάζω και βλέπω τα αποτελέσματα εν καιρώ .  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #886 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 15:45 »
Δεν ξέρω πόσο κανέλα έχει και το apple pie/cookie ήταν απλά για την κρούστα, θα θέλει και άλλα υλικά για να βγει η συνταγή. Κάτσε να το δοκιμάσω πρώτα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #887 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 21:52 »
Παιδιά ,έχει δοκιμάσει κανείς το cowboy cobbler της liquid state vapors ? Aν ναι, πιστεύετε ότι έχει cinnamon danish απο TPA/TFA στην συνταγή του?
Ρωτάω διότι με έχει πιάσει μια μικρή μανία να βρω τη συνταγή του.
Και ένα δεύτερο ερώτημα.
Το cinnamon danish (επίσης κυκλοφορεί και DX εκδοχή χωρίς acetoin κλπ) τι γεύση έχει μιας και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αυτούσιο?
Φέρνει κάτι σε ζύμη η απλώς κανέλα? Σε μπισκότο?
Κάθε βοήθεια πολύτιμη ....ευχαριστώ


Ισως θα έπρεπε να ρωτήσω και στο νήμα με τα tpa αρώματα... :hmmm:

Δες και αυτή την συνταγή.Νομίζω είναι πιο κοντά σε αυτό που ψάχνεις

Might be able to get close:
 TFA Butterscotch 3%
 FA Butterscotch 3%
 FW Butterscotch 3%
 TFA Graham Cracker Clear 5% (no cinnamon taste), or use 3% CAP Graham Cracker (has Cinnamon taste)
 (or possibly 5% TFA Cheesecake Graham Crust as it's mostly just the crust without the Cheesecake filling)
 Might need to sweeten with some EM or Stevia as most of the vendor stuff is usually pretty sweet.
 Just some ideas for a starting point.
 I get better results with the Butterscotch when mixing several brands together cause it's a harder flavor to get it up front.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #888 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:50 »
Gambit Clone  TFA
Apple Pie (TFA) 14%
 Pie Crust (TFA) 5%
 French Vanilla Deluxe (TFA) 4%
 Whipped Cream (TFA) 3%
 Caramel (TFA) 2%

Grandmaster Clone

Banana Cream (TFA) 10%
 Vanilla Custard (CAP) 3%
 Peanut Butter (CAP) 3%
 Peanut Butter (TFA) 3%
 Caramel Original (TFA) 3%
 Graham Cracker (TFA) 3%
 Vanilla Swirl (TFA) 2%
 Cotton Candy (TFA) 1%

Gorilla Juice
 
 For 10ml: base pg / vg 70/30 18mg
 
 2ml of RY4 flavor
 20 drops of banana (FA)
 16 drops of classic vanilla (FA)
 18 drops of caramel (INA)
 18 drops of gingerbread (FA)
 2 drops of amaretto (INA)
 2 drops of Vodka
 
 Bobas Bounty Clone
 
 4 drops Cinnamon PA
 8 drops FA Irish Cream
 8 drops FA Caramel (with butterscotch awesome too)
 1 drop Absinthe PA (this is a test flavor
 4 drops Ethyl maltol (or --other sweetener, adjusted for strength)
 
 Suicide Bunny Mothers Milk Clone
 
 10% Capellas Sweet Strawberry
 5% Lorann Cheese Cake
 3% Lorann Bavarian Cream
 3% Organic Vanilla Cream
 2% Vanilla Custard

Mother’s milk clone-
Capella’s Vanilla Custard 7%
TPA Vanilla Swirl 1.8%
Capella’s Sweet Strawberry 5%
VZ Dragonfruit .4%
TPA Orange Cream .5%
FA – Pear .2%
Sucralose 1 drop per 10ml
Malted milk – 1-2%


εκανα την συνταγη του grandmaster με αυτες τις αναλογιες και εφτιαξα 30μλ αλλα μετα ειδα οτι εχει γινει μια αλλαγη στα ποσοστα (μικροτερες αναλογιες).να προσθεσω λιγη βαση?τι να κανω?

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #889 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 02:30 »
Να δοκιμάσεις :)
Μετά πράττεις αναλόγως.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #890 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 11:25 »
φιλε νικο βιαστηκα λες?ειναι επειδη διαβασα οτι σε καποιους φανηκε καπως μουντη η γευση λογω του πολυ αρωματος και λεω πατατα εκανα.να πω ομως οτι εφτιαξα και ενα με τις λιγοτερες αναλογιες και οταν μυριζεις και τα δυο μπουκαλακια αυτο με το λιγοτερο αρωμα μου φενεται πιο ξεκαθαρο.θα δουμε θα τα αφησω κανα μηνα και θα επιστρεψω με νεοτερα

Αποσυνδεδεμένος marousianos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #891 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 19:13 »
καλησπερα  δοκιμασα  το υγρο Club Dandy κ ειναι απιστευτο!!! αν κανει κανεις συνταγη diy και θελει ας την δημοσιευσει

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #892 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 17:06 »
Παιδια ποιας εταιριας βαση χρησιμοποιειτε για το castle long clone;Πια ταιριαζει περισοτερο;

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #893 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 19:45 »
Αν και έχω κάνει ξανά την ίδια ερώτηση πριν καιρό σε άλλο νήμα και συνδέθηκε με Καιρό ας κάνω άλλη μια προσπάθεια και δω...
Γνωρίζει κάνεις το old school από join club μπορούμε να το φτιάξουμε σε DIY ή κάποιο άλλο που του μοιάζει ή στη τελική κάποιο κλώνο του;
Επίσης το Νούμερο 2 της Nobacco μπορούμε να το φτιάξουμε σε DIY από atmos ή κάποιο άλλο κλώνο του;

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #894 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 20:20 »
Καλησπέρα παίδες!  Μια ερώτηση μπας και γνωρίζει κάποιος την συνταγή του Heavens Candy από Mr. GOODVAPE?  ΣΕ E LIQUID RECIPES ΣΤΟ ΊΝΤΕΡΝΕΤ δεν βρήκα κάτι!

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #895 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 21:15 »
Πως να την προσεγγίσεις άραγε .... πρέπει να έχει 4-5 διάφορα φρούτα το υγρό αυτό  :hmmm: ...
Πάντως εμένα μου φάνηκε αρκετά μπουχτιστικό ,για συνταγή ωστόσο(έστω και κατά προσέγγιση) λίγο αδύνατο...

Αποσυνδεδεμένος dfoust

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #896 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 16:46 »
Ένα υγρό που μου αρέσει αλλά είναι ακριβό είναι αυτό THE LIQUIDOM SACRED ARMOR  από nobacco  ξέρει κανείς αν μπορεί να φτιαχτεί DIY ;

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #897 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 01:33 »
Καλησπέρα παιδιά,ένα απο τα υγρά που μου αρέσει πολύ είναι το Desert ship της nobacco,της flavour art οχι και τόσο μιας και το δοκίμασα πριν λίγες μέρες..Εχω 3 ερωτήσεις και ξέρετε και εσείς 1) Απο ότι ξέρω τα υγρά της nobacco είναι υγρά μιας ξένης εταιρίας και η nobacco απλά τα πέρνει και βάζει πάνω την ετικέτα της,πια είναι αυτή η εταιρία η ξένη απο οπου προμηθέυται την σειρά Nobacco Classic οπου ανήκει το Desert ship. 2)Το Desert ship η τα περισσότερα desert ship τι αρώματα μπορεί να έχει μέσα?Τι καπνά είναι απο το γνωστό turkish tobacco μαζί με κατι άλλο? 3) Υπάρχει κάποια συνταγή για κάποιο desert ship ασ πούμε ώστε να καταλάβω απο τι αρώματα αποτελείτε?Γιατί σίγουρα έχει 2-3 διαφορετικά αρώματα μέσα ητε αυτά είναι καπνικά ήτε κάτι άλο,δεν είνια ασ πούμε σαν το virginia, η σαν το american tobbaco  που είναι πιο σκέτα...τουλάχιστον ετσι πιστέυω εγω...αν κάνω λάθος διορθώστε με...Ευχαριστώ  !  :)

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #898 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 02:02 »
Κάπου  είχα διαβάσει  ότι είναι  από  αυτήν την  εταιρεία αλλά  δεν το  έχω  δοκιμάσει. https://www.fasttech.com/products/0/10004420/2685100-hangsen-e-liquid-for-electronic-cigarettes-30ml

Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #899 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 02:21 »
Νομίζω δεν είναι απο εκεί,είχα βρεί παλιά απο πού είναι αλλά δεν μπορώ με τίποτα να θημηθώ την σελιδα και το όνομα της εταιρίας,εντάξει δεν είμαι και 100% σίγουρος οτι δεν είναι απο αυτό που έστειλες αλλά νομίζω δεν είναι απο εκεί..ευχαριστώ που ασχολήθηκες πάντως!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Απλά προσπαθώ να βρώ τι έχει μέσα εχει σίγουρα turkish tobacco αλλά οσα turkish tobacco έχω δοκιμάσει δεν μου αρέσουν καθόλου,ενώ 3 διαφορετικά desert ship που έχω ατμίσει μου άρεσαν ( Κάποια λιγότερο και κάποια περισσότερο ) οπότε έχει και κάτι διαφορετικό μέσα που αλλάζει λίγο την γεύση του γνωστού turkish tobacco ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2016, 02:27 από xristos96 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8469 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085516 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12