vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 7 χρήστες
giorgos1999, manoslykos, lounik, Tazz, Jorge, marauder800, Ποντικός

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
απο εξωτερικο παιδια...

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
ξερετε κανενα σιτε που να εχει capella tpa kai fa...εκτος απο chef flavor
Απο εξωτερικο εδω

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
παιδες ξερω αυτο που ρωταω ειναι κουλο απλα ξεμενω απο υγρα τελευταια και οσα 10 μελα και να αγορασω το limitless δεν τον χορταινω υπαρχουν υγρα που να μη χρειαζονται καθολου ωριμανση η εστω 1-2 μερες. Δεν θελω κατι gourmet ή wow απλα να μην ατμιζω βαση 


Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
παιδες ξερω αυτο που ρωταω ειναι κουλο απλα ξεμενω απο υγρα τελευταια και οσα 10 μελα και να αγορασω το limitless δεν τον χορταινω υπαρχουν υγρα που να μη χρειαζονται καθολου ωριμανση η εστω 1-2 μερες. Δεν θελω κατι gourmet ή wow απλα να μην ατμιζω βαση
Βασικα να ξερεις και τα φρουτενια ειναι για πιο γρηγορο ατμισμα κοιτα για φρουτακια

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
παιδες ξερω αυτο που ρωταω ειναι κουλο απλα ξεμενω απο υγρα τελευταια και οσα 10 μελα και να αγορασω το limitless δεν τον χορταινω υπαρχουν υγρα που να μη χρειαζονται καθολου ωριμανση η εστω 1-2 μερες. Δεν θελω κατι gourmet ή wow απλα να μην ατμιζω βαση

Όταν λες υγρά υποθέτω ότι εννοείς αρώματα, έτσι; Κατά κανόνα λοιπόν τα αρώματα που χρειάζονται λιγότερη ωρίμαση είναι τα φρούτα. Ακόμα και 2-3 μέρες φτάνουν πολλές φορές και το τελικό υγρό έχει την μυρωδιά και την γεύση που θα έχει και μετά από ένα μήνα (σχεδόν...). Μιλάω φυσικά για ένα φρούτο, όχι δύο ή τρία ή παραπάνω γιατί εκεί πιθανόν να χρειαστείς μεγαλύτερο διάστημα ωρίμασης (πάλι όμως πολύ μικρό σε σχέση με τα καπνικά ή τις κρέμες). Επίσης αναφέρομαι σε καθαρά φρούτα όπως το μήλο, το καρπούζι, το πορτοκάλι και όχι γλυκίσματα με φρούτα όπως μηλόπιτα ή τάρτα ροδάκινο. Ελπίζω να σου αρέσουν τα φρούτα αλλιώς θα πρέπει να βρεις shake n' vape αρώματα που να είναι όντως shake n' vape. Τα egoist που αναφέρει ο unlucky στο προηγούμενο μήνυμα είναι καλή περίπτωση αλλά ποτέ δεν έχω δοκιμάσει να τα ατμίσω πριν περάσει τουλάχιστον μια βδομάδα. Κάνε μια δοκιμή. Καλά αρώματα είναι... :)

ΥΓ. Μαζί γράφαμε με τον μάστορα... ;)


Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις θα τους κάνω μια παραγγελία δεν τα ήξερα καθόλου! Για βδομάδα δε με βλέπω να περιμένω σίγουρα..αλλά 2-3μερες πιστεύω θα αντέξω ! Σας ευχαριστώ και πάλι 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Αφου δεν μπορείς να περιμένεις, γιατί δεν αγοράζεις μεγαλύτερη ποσότητα ώστε κάποια να τα έχεις για να ατμίζεις άμεσα όσο τα υπόλοιπα ωριμάζουν?

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σας,

έχω την εξής ερώτηση: φτιάχνω υγρά με 50/50 pvg.

το σύνολο των αρωμάτων μου δεν ξεπερνάει το 12-15%.

κατα πόσο μου αυξάνει την pg αυτό το ποσοστό?
υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το να έχω υψηλότερη pg?

δεν υπαρχει προβλημα αλλα γιατι τοσο μεγαλο ποσοστο αρωματος?

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Πρέπει να παίζω με χαμηλότερο ποσοστό??

με βάση τις συνταγές που βρίσκω και πέφτοντας λίγο (διότι είναι συνταγές για 70/30 vpg , κάπου τόσο μου βγένει.

αν σε βολευει χαμηλότερο, καντο. Εξαρταται και απο αρωματα. Εγω δε βαζω πανω απο 5% σε κανενα υγρο.

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Μα ότι συνταγή και αν βρω το σύνολο όλων των αρωμάτων είναι 10% και πάνω..μου φαίνεται πολύ λίγο το 5%.

κάτι έχω καταλάβει λάθος μάλλον...

ποσοστο αρωματων στη συνταγη μπορεις να μειωσεις, εκει στη συνταγη που σου λεει 3% βαζεις 1,5% 0,4 μλ δηλαδη εκει που λεει 4% βαζεισ 2 δηλαδη 0,6 μλ κτλ.
ετσι απο συνολικο 20% πας 10% σε περιεκτικοτητα αρωματων, κανεις ενα υγρο 10ml δοκιμαζεις και αν σε βολευει κρατασ αυτα τα ποσοστα αν οχι τα αυξανεις η τα μειωνεις και αλλο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8226 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy