vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 2 χρήστες
tasos1976, Jorge

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος redfish

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3240 στις: Οκτωβρίου 08, 2017, 20:04 »
Καλως σας βρηκα,ειμαι ο Κωστας απο Αγ.Αναργυρους Αττικης 43 ετων και καπνιστης 26 χρονια κ.τ. Δοκιμασα πριν 3 μηνες να "θερμιζω" :-\ αλλα δεν κρατησε πανω απο τρεις εβδομαδες.Απο old holborn πριν 2,5 μηνες τωρα δεν εχω δοκιμασει αλλο απο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3241 στις: Οκτωβρίου 09, 2017, 03:52 »
Γεια σας λεγομαι Σταυρος 37 χρονων και ειμαι απο Δραμα.Μετα απο πολλα χρονια τσιγαρο ειπα να κανω μια προσπαθεια να το κοψω και εδω κ δυο βδομαδες παει πολυ καλα.αν και σχετικα καινουργιος στο χωρο εχω ηδη ξεκινησει να κανω υγρα μονος μου και σε καμια βδομαδα που θα ερθει το πρωτο mod θα δοκιμασω να κολυμπησω λιγο πιο βαθια. :) :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3242 στις: Οκτωβρίου 10, 2017, 00:15 »
Παιδιά, μόνο οι νέοι μπορούν να γράψουν εδώ, καθώς αυτοπαρουσιάζονται.

Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)




Αποσυνδεδεμένος Scouter

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3243 στις: Οκτωβρίου 10, 2017, 13:42 »
Καλησπέρα σας !!!

Με λένε Λευτέρη, είμαι 37 χρονών από Θεσσαλονίκη

κάπνιζα από τα 15μου και από τα 16 ένα πακέτο σταθερά την ήμερα, μέχρι πριν 2 μήνες που ξεκίνησα σοβαρά το Ατμισμα!
κάνω πνευμονική τζούρα, πλέον με δικά μου υγρά σε 1,5mg νικοτίνη (εάν και σήμερα δοκιμάζω με 0mg και πάει καλά :thumpup: ) και με βάση μόνο την γλυκερίνη!
ξοδεύω περίπου 30 με 40 ml τις 10 μέρες!
Μια φορά αναγκαστικά να ξανά βάλω κ.τ. στο στόμα μου (είχε σπάσει το τζαμάκι από τον ατμοποιητη και δεν είχα ανταλλακτικό... ) και ήταν πολύ κακή εμπειρία  :o (δεν θα το ξανά κάνω :)))

Αποσυνδεδεμένος panos m

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3244 στις: Οκτωβρίου 12, 2017, 21:12 »
καλησπερα σας, το  ονομα μου ειναι Πανος, ειμαι 47 ετων και μενω στον Ωρωπο. Ατμιζω τους τελευταιους 22 μηνες ενω καπνιζα απο τα 18 μου. Το φορουμ το ανακαλυψα οταν ξεκινησα  το ατμισμα και με εχετε βοηθησει πολυ.Καλως σας βρηκα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3245 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 16:27 »
Γεια σας, 
Ονομάζομαι Τάσος, είμαι 25 και ατμίζω από τον Αύγουστο μετά από 8 χρόνια καπνίσματος στριφτού. Ξεκίνησα με iStick Pico και Merlin με υγρά της nobacco( ξέρω ξέρω, της ακατανόμαστης) στα 6mg/ml. Από εκεί μεταπήδησα στον spirals της smok, όπου μόλις κάηκαν οι έτοιμες που είχε μέσα άρχισα να στήνω στον rba. Στην πορεία ανακάλυψα το ArcticFox και άρχισα να ασχολούμαι ακόμα πιο πολύ. 

Για την υπόκατάσταση του τσιγάρου προμηθέυτικα  τον nautilusX ο οποίος είναι και ο μοναδικός που χρησιμοποιώ πλέον με νικοτινούχα υγρά. Αγαπημένα μου υγρό είναι 
  •  Supreme της E-liquid France. 
  • Watermelon Chill από Element
  • Fresh Squeeze από Element

Καθώς ήθελα να ασχοληθώ με Rebuildables, πήρα τον merlin mini που είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει κατα την γνώμη μου μέχρι στιγμής από θέμα ευελιξίας και γεύσης ( με μπλε βαμβάκι της UD και clapton σύρμα στο μονό deck). 

Λόγω κατανάλωσης από τον merlin μεταπήδησα και στα diy υγρά προσπαθώντας να αναπαράξω το WC της element. 

Ενώ το χρονικό διάστημα που ατμίζω σίγουρα δεν μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο, λόγω του χομπιστικού μέρους του ατμίσματος καθώς και του επαγγελματός μου(μηχανολόγος μηχανικός), έχω μαζέψει αρκετές γνώσεις σχετικά με το τεχνικό κομμάτι.

Επίσης πρόσφατα αποκτήθηκαν δύο νέα regulated modakia, το Aegis της Geekvape καθώς και το Ikkon220 της eleaf. 



Αποσυνδεδεμένος g_aggelos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3246 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 00:10 »
Γειά σας και από εμένα... Είμαι ο Άγγελος, μόλις 48 ετών και ατμίζω τους τελευταίους 6 μήνες.
Καπνιστής από τα 14 χρόνια μου, με "απόδοση" τα 3 πακέτα Prince ημερησίως.
Ένα πρωί μου την βίδωσε και αγόρασα ένα eleaf iStick tc40W. Ήμουν και λίγο τυχερός γιατί από την αρχή "μου έκατσαν" καλά κάποια υγρά και δεν με άφησαν να επιστρέψω στον καπνό.
Ξεκίνησα με 12mg νικοτίνης με σκοπό να το μηδενίσω. Τώρα βρίσκομαι στα 6mg...
Τα αγαπημένα μου υγρά, σήμερα, είναι το Bebeca και το RY4, ενώ έχω περάσει και από Innovation και Alter Ego (Seven)... Κατά καιρούς τα εναλλάσω για να μην "βαριέμαι" την γεύση...

Θεωρώ τον εαυτό μου παν-άσχετο ακόμα στο άτμισμα....

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3247 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 10:35 »
Γειά σας παιδιά.Παλιό όνομα Fritezas,Τόλης στο όνομα.Είπα να συστηθώ και εγω, και επι της ευκαιρίας,επειδή έχει μου γίνει χόμπυ η όλη φάση 4+ χρόνια τώρα,αποφάσισα και έκανα πιστοποιημένα μαθήματα mixologist με σκοπό την αναζήτηση του ιδανικού υγρού ;)

Αποσυνδεδεμένος RainRockVape

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3248 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 09:37 »
Καλημέρα και απο εμένα ! Ονομάζομαι Αιμιλία και θέλω να ξεκινήσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο, εδω και δυο βδομάδες το σκέφτομαι και διβάζω όσα άρθρα μπορώ ! Μου φαίνεται βέβαια σαν να είναι κβαντομηχανική αλλά κάθε αρχή και δύσκολη! πριν έρθω για σεζόν το είχα κόψει εντελως για περίπου 3 βδομάδες! και εννοώ μαχαίρι!!! δεν το συζητώ ότι πάρα πολλές φορές ήθελα να ανάψω ένα ρημάδι! Ήηρθα σεζόν και καταλαβαίνετε με την πίεση και τις δυσκολίες το ξανά ξεκίνησα. κάνω περίπου 15 τσιγάρα την μέρα και περίπου 20 αν βγώ για καφέ ή ποτό , καπνίζω στριφτο karelia dark blue  και κραταω το πακετο 5 και μερικες φορες 6 ημέρες! δεν ξέρω με τι να ξεκινήσω και που να προσανατολιστώ! καποιοι μου πρότειναν eleaf istick και ατμοποιητή nautilus 2 . αλλά πραγματικά  δεν ξέρω τίποτα απ'αυτά . σίγουρα μόλις τελειώσω τη σεζόν και γυρίσω στη πόλη μου θα πάω να κοιτάξω σ'ενα μαγαζί . εσείς με βάση την εμπειρία σας τι έχετε να μου προτείνετε για αρχή ? σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα! 

Αποσυνδεδεμένος SpyPower

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3249 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:00 »
Γειά σας και απο εμένα. Ονομάζομαι Σπυρος (no shit sherlock), είμαι 31 και μένω στην Θεσσαλονίκη.
Ατμίζω 1.5 χρόνο τώρα και κάπνιζα 10 χρόνια στριφτά τσιγάρα. Μετά απο 3 μήνες η.τ το γύρισα στο DIY και θέλω να χρησιμοποιήσω το forum και τις γνώσεις των συμ-forum-ιτών για τα DIY υγρά. Σκοπός μου είναι να μάθω πληροφορίες που δεν κατάφερα να βρώ απο forum εξωτερικού. 
Η χρήση των forum για μένα έχει ξεκινήσει εδώ και 15 χρόνια, αλλά πρώτη φορά εγγράφομαι + γράφω σε ελληνικό forum.
Καλώς με βρήκατε.

Αποσυνδεδεμένος nemo.reef

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3250 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:15 »
Καλησπέρα κ από εμένα, Θάνος από Λαμία 38 χρονών.

Σας διαβάζω όλους αυτούς τους μήνες και θα ήταν αχαριστία από μέρος μου αν δεν σας έλεγα  <<ευχαριστώ>> για τις πληροφορίες που μου δώσατε αλλά και λύσεις σε ορισμένα θέματα μου.

Καπνιστής για 18 χρόνια περίπου και πλεον ατμιστης τους τελευταιους 7 μηνες.To κ.τ. το απεχθάνομαι πλεον σε σημειο να μην θελω να το μυρισω.Απορω πως το εκανα τοσα χρονια.Με το ατμισμα ειχα μια εμπειρια, αν θυμαμαι καλα το 2011, οταν πρωτοαγορασα ενα απο αυτα και οταν μου ηρθε η γευση απο καμμενο ειπα:χαλασε. Φυσικα ο πωλητης ουτε καν μου ειπε οτι επρεπε να αλλαξω αντισταση, ετσι και το αφησα. :wall:

Φτιαχνω μονος μου υγρα, εδω βαλατε εσεις το χερακι σας, και πλεον αντιστασεις(ουαου)

κατοχος δυο μοντ
pico k aster της eleaf καθως κ ατμοποιητες eleaf gs tank και Kanger toptank mini.


Αποσυνδεδεμένος kostakhs

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3251 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 21:43 »
Καλως ηρθα
Ξεκινησα με eleaf basic και gs air, και τωρα pico με nautilus mini.
Ατμιζω εδω και 6 μηνες.
υγρα ετοιμα κυριως Liqua

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3252 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 23:40 »
Υπενθυμίζεται ότι το νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσίαση.
Η συζήτηση για απορίες γίνονται στα ειδικά θέματα ή στον πίνακα των νέων μελών

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3253 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 18:11 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες και από εμένα.Είμαι ο Δημήτρης 37 ετών από άνοιξη (γεννήθηκα και μεγάλωσα Κορυδαλλό) και καπνιστής για 20 χρόνια.Παντρεμένος με 2 παιδάκια 3 ετών αγόρι και την νεογέννητη κοράκλα μου.Κατά περιόδους έχω καταφέρει να γίνω πρώην καπνιστής για κάποια διαστήματα καταφεύγοντας  σε ότι υπήρχε,από εξειδικευμένους ιατρούς,σκευάσματα,βελονισμό,άτμισμα κ.α. Η εμπειρία μου είναι ότι το άτμισμα ήταν το πιο αποδοτικό έως τώρα τουλάχιστον για εμένα μαζί με τον βελονισμό...Το τελευταίο χρόνο ασχολούμαι όσο μπορώ με αυτό και να πειραματιστώ μαθαίνοντας...Έχω πάντα μαζί μου το istick tc40w με τον mini nautilus που έχει αποδειχτεί πραγματικά "λύρα εκατό" με αυτά που έχει περάσει και τώρα ετοιμάζομαι και διαβάζω για μια καινούργια αγορά.Από υγρά σχεδόν από την αρχή φτιάχνω τα δικά μου καθώς τα έτοιμα είναι αρκετά ακριβά για τα ml που καταναλώνω και τώρα πια είναι και δύσκολη η επιλογή του εξωτερικού.Ένα μεγάλο ευχαριστώ για αυτά που ήδη έχω διαβάσει και μάθει πριν καν εγγραφώ εδώ....    

Αποσυνδεδεμένος Karma

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3254 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 21:22 »
Καλησπέρα!

Με λένε Χριστόφορο και είμαι 31 χρονών, μετά από πολλά χρόνια καπνίσματος εδώ και 3 εβδομάδες άρχισα το άτμισμα. Έως τώρα όλα καλά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237210 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10087 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12