vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95, Xxristos

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2520 στις: Ιουλίου 21, 2021, 00:53 »
Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι είναι θέμα ατμοποιητή αλλά θέμα υγρών.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2521 στις: Αυγούστου 02, 2021, 13:41 »
Για να δούμε τι λέει και ο νέος Ουρσάρος...

Κατασκευαστικά και απο φινίρισμα σκίζει πάντως.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2522 στις: Αυγούστου 02, 2021, 20:56 »
κυκλοφορει κανενα βιντεακι πουθενα να τον τσεκαρουμε?εμφανισιακα παντως ειναι δυνατος.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2523 στις: Αυγούστου 02, 2021, 21:08 »
Απο όσο γνωρίζω ακόμη όχι γιατί δεν έχουν έτοιμα  τα air pin. (αλλάξανε υλικό κατασκευής τελευταία στιγμή απο brass σε SS). Και εμένα την επόμενη εβδομάδα είπαν τα παιδιά θα μου τα στείλουν.
Με το μαμάτο πάντως παίζει εξαιρετικά και τρομερά smoothατη και αθόρυβη τζούρα. Η χαρά του rDL...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2021, 22:12 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2525 στις: Αυγούστου 13, 2021, 19:02 »
κυκλοφορει κανενα βιντεακι πουθενα να τον τσεκαρουμε?εμφανισιακα παντως ειναι δυνατος.
;

όχι και πλήρες video αλλά τι να κάνουμε




Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2526 στις: Αυγούστου 13, 2021, 19:41 »
Αν θέλετε να μάθετε κάτι συγκεκριμένο εδώ τον έχω.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο αρνητικό που έχω να πω είναι κλασσικά σαν Hussar το σύστημα refill δεν βολεύει με γυμνά χέρια. Θες γάντια...

Εγώ ξεβιδώνω όλο το top cap για να γεμίσω.

Ααα... Και προσοχή δεν είναι για μονοκλωνα σύρματα. Σαν να ξεψυχάει κάνει με το μαμά πιν και 26ga και 26ga παράλληλο ni80.

Mε τα αερατα πιν που δοκίμασα απο την Δευτέρα που τα έχω παίζει εξαιρετικά με mini alien που με ενδιαφέρει.
Για mtl κοιτάτε απλά αλλού... Όσοι τον δοκίμασαν πλημμύρες λένε

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2527 στις: Αυγούστου 13, 2021, 20:08 »
Το τελευταίο δεν το κατάλαβα παρατήρησες διαρροές?
Από αέρα περισσότερο από eviva v2 φαντάζομαι?
Ψάχνω και εγώ ένα rdl με περισσότερο αέρα από eviva,είμαι ανάμεσα σε αυτόν και cabeo,έχεις άποψη ή να προσθέσεις κάτι καλύτερο?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2528 στις: Αυγούστου 13, 2021, 21:04 »
Όχι δεν έχω τα mtl τα pin έτσι και αλλιώς. Μόνο τα DL...
 Ένας rdta είναι όπως και οι προηγούμενοι απο X και μετά. Θέλει το tank με τις mtl τρύπες τροφοδοσίας για να παίξει χωρίς πλημμύρες με μικρά coil. Στην ουσία το υγρό πέφτει πάνω στο βαμβάκι. Αν το βαμβάκι δεν στεγνώνει και δεν απορροφά,,πλημμύρησες...
Απο group με άλλους χρήστες που είμαι και δίνουμε το feedback στον κατασκευαστή διαβάζω ότι με τα mtl pin ή θα πρέπει να πάρουν το mtl tank ή τα ανοίγουν κλείνουν τα υγρά κάθε λίγο.

Εγώ την έχω καταβρει με το honeycomb pin. Δεν είναι πιο αερατος απο τον eviva v2 μου (έχω ιδιοκατασκευη 3.00mm pin αέρα)
αλλά έχει εντελώς διαφορετική τζούρα. Πιο μακρόσυρτη. Για ημικαπνικα μου ταιριάζει νομίζω πιο πολύ.


Όσο για τον cabeo DL πιστεύω μαζί με τον edge απο steamtuners είναι ότι χειρότερο αγόρασα φέτος. Αν και ο Edge ίσως είναι ότι χειρότερο σε και καλά hi end έχω αγοράσει ποτέ, τον cabeo παρότι είπαν ότι βγάλανε βελτιωμένη έκδοση δεν θα τον πρότεινα σε κανέναν.

Γεύση αγνοείται και πολύ θόρυβος για τανκ


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2529 στις: Αυγούστου 13, 2021, 21:08 »
τώρα το κατάλαβα.
τιμη ο gobby και τα πινακια του?Ελλάδα που θα τον βρούμε?εξαιρετικός όπως πάντα σε ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2530 στις: Αυγούστου 13, 2021, 21:21 »
200€ έχει ο ατμο, 15€ το ένα pin (εκτός του honeycomb που έχει 18€),25 το κάθε τανκ (clear, frosty, ultem) 20€ το κάθε drip tip και κανένα 25€ τα μεταφορικά.

Βέβαια αυτές είναι τιμές κατευθείαν απο τον κατασκευαστή και το επίσημο group του στο Facebook.

Αν έρθει σε μαγαζί στην Ελλάδα φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβά. Ο guru έχει καλές σχέσεις με τους Mateusz και Bartek. Ίσως αυτός φέρει κομμάτια αλλά φαντάζομαι δεν θα είναι διαθέσιμοι και πολλοί. Θα σου πρότεινα αγορά αν θες μέσω Facebook.

Ο μόνος ατμο που έχω βρει και παίζει εξίσου καλά στο αερατο με τον eviva v2 (τζούρα, γεύση, χτύπημα) είναι ο skyline R πάντως και γι αυτό πήρα 2 να χω




Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2531 στις: Αυγούστου 13, 2021, 21:26 »
έχουν πάρει φωτιά οι τιμές τελευταία,190€ έχει γίνει το entry level hi end πλέον.
μήπως είμαι καλά με εβιβα και gt4 σκέφτομαι φωναχτά

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2532 στις: Αυγούστου 13, 2021, 21:37 »
Καλά ναι. Ειδικά αυτό που όλοι οι Έλληνες κατασκευαστές την είδαν σούπερ ντούπερ hi end και δεν βγάζουν ατμο κάτω απο 160 € με ξεπερνάει. Βέβαια βλέπουν το Hype και την ζήτηση που έχουν οι 2 μεγάλοι του χώρου και ακολουθούν...

Πάντως με eviva v2 και GT4 είσαι καλυμμένος στο μεγαλύτερο φάσμα αέρα που υπάρχει για τανκ... Όλα τα άλλα είναι ματαιώτης...(στο χόμπι δεν χωράνε αυτά βέβαια)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2533 στις: Αυγούστου 14, 2021, 01:01 »
[member=17746]paloukaros[/member] μηπως εχεις αποψη για cloud 2; πως παιζει στα σφιχτα του και πως ειναι η τζουρα του με το συστημα αερα που εχει κανει;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2534 στις: Αυγούστου 14, 2021, 02:27 »
Nαι [member=14955]teo77[/member] τον πήρα 2ο χέρι για φιλαράκι που είναι gusακιας και ήθελε να δοκιμάσει κάτι άλλο μήπως και...
Ο [member=13664]Ribot[/member] μου είχε πει τι να περιμένουμε απο τον συγκεκριμένο που τον είχε δοκιμάσει αλλά ας πάμε λίγο πιο αναλυτικά...

Θετικά

Πολύ γεμάτη και καθαρά MTL τζούρα και στις 3 επιλογές αέρα που έχει(στην πολύ μικρή είναι βασανιστήριο για εμένα προσωπικα ) :thumpup:
Αθόρυβος  :thumpup:

Aπλό στήσιμο ,max 2,5 πυρήνα,παραπάνω δεν χωρεί  :nope:

Εύκολο λύσιμο δέσιμο (4 κομμάτια όλα και όλα)


Αρνητικά

Πρώτο και κυριότερο η Τροφοδοσία.(Λοιπόν θα προσπαθήσω να το εξηγήσω όσο καλύτερα γίνεται γιατί δεν τον έχω στα χέρια μου για να σας βγάλω φωτογραφίες)
Φαντάζομαι όσοι έχετε ασχοληθεί με clouds ξέρετε την φιλοσοφία του κατασκευαστή.Υπερηψωμένη βάση,γεμάτη σπείρες για να βιδώνει η καμπάνα και
ανοιγοκλείνωντας την ρυθμίζαμε την ροή των υγρών απο τα λούκια που ανέβαιναν μέχρι πάνω.
Λοιπόν τώρα έχουμε 2 τρυπίτσες αντι για λούκια.Ναι ακριβώς...2 μικρές τρυπίτσες που τροφοδοτούν σε κάθε πλευρά.
Δεν ξέρω τι είχε ο κατασκευαστής στο μυαλό του και με τι υγρά το δοκίμασε αλλά αν δεν είναι 50/50 το υγρό  φράζουνε συχνά οι τρυπούλες...Τώρα απο τα bubbles
της vg,απο υποπίεση,απο μη καλό flow στο σύστημα με τα βαμβάκια...δεν γνωρίζω και δεν το έχω ψάξει προσωπικά.
Το θέμα είναι οτι στα καλά καθούμενα κάνει υποτροφοδοσίες. :thumpdown:

Δεύτερο αρνητικό το top cap.Ετσι βιδώσεις,ατμίσεις και ζεσταθεί ανοίγει για γέμισμα μόνο με πλαστικό γάντι ή αν τα χέρια σου είναι βεντούζες  :thumpdown:
(Στο group τους στο fb κάνανε ένα βιντεάκι που βγάζουν το oringακι απο το cap και μετα ανοίγει πιο εύκολα).  :laugh1: :laugh1: :laugh1:(τα κάνουμε σε κλώνους αυτά πείτε τους)


Τρίτο.Ποιότητα κατασκευής για την τιμή του (εκτός της βάσης που έχει μπόλικη δουλειά ο υπόλοιπος δεν μου γεμίζει καθόλου το μάτι αλλά αυτό είναι υποκειμενικό και το τι κομμάτια πιάνει ο καθένας στα χέρια του)

Τέταρτο αλλά κυριότερο για εμένα....ΕΜΦΑΝΙΣΗ :wall: ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΕΤΣΙ Ο CLOUD?!?!?! :'( :'( :'(
Eιδικά αυτό το στρογγυλεμένο τοπ καπ με το συγκεκριμένο drip tip μόνο για συρτάρι είναι  :yes:

Αυτά τα ολίγα τώρα πρόχειρα που μου έρχονται στο μυαλό.Απο θέμα γεύσης,ανάλυσης και χτυπήματος ο φίλος είναι αρκετά ικανοποιημένος σε γνωστά του υγρά χωρίς
ωστόσο να είναι κάτι σούπερ .Με τους gus λέει οτι θα γεράσει  :wall:


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2021, 02:34 από paloukaros »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12