vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Έρευνα σε χρήστες η.τ. με αναπνευστικά προβλήματα που είδαν διαφορά

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Θα ήθελα να προσκαλέσω χρήστες ηλεκτρονικού τσιγάρου με αναπνευστικά προβλήματα (αποφρακτική πνευμονοπάθεια, άσθμα) που παρουσίασαν διαπιστωμένη[/size] βελτίωση της αναπνευστικής λειτουργίας (σπιρομέτρηση πριν και μετά την έναρξη χρήσης ηλεκτρονικού τσιγάρου, ελάττωση στη χρήση φαρμάκων) να μοιραστούν εθελοντικά τις πληροφορίες μαζί μας με σκοπό να δημοσιεύσουμε μια μελέτη ως σειρά μεμονωμένων περιστατικών (case reports). Θα χρειαστούμε λεπτομερή και πλήρη δεδομένα, ειδάλλως δεν θα μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε το περιστατικό για την μελέτη. Όπως σε κάθε μελέτη, η συμμετοχή σας γίνεται σε εθελοντική βάση με την θέλησή σας, και τα δεδομένα εφόσον δημοσιευτούν θα είναι φυσικά ανώνυμα.[/color]
[/size]Θα χρειαστούμε πλήρη στοιχεία όπως ηλικία, φύλο, πλήρες ιατρικό ιστορικό και τα αποτελέσματα εξετάσεων αίματος (αν υπάρχουν) και κυρίως σπιρομετρήσεις. Δεν ζητούνται ονόματα, διευθύνσεις ή άλλα προσωπικά στοιχεία.[/color]

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
να πω μια σκέψη που μου ήρθε.


να συμμετέχουν κ μέλη τα οποία είδαν επιδείνωση με την χρήση του ητ..αν υπάρχουν φυσικά... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Φυσικά και εκείνοι μπορούν να συμμετάσχουν. Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν που να παρουσίασε επιδείνωση.

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
κι αν υπάρχει, σιγουρα θα εχει πάψει να ασχολειται με ητ και κατα συνέπεια μ αυτο το φορουμ  :D

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Μέχρι τώρα έχω γνωρίσει 3 άτομα με σοβαρότατη δυσανεξία στην PG .
Καί όταν λέμε σοβαρότατη το ευνοώ , οι 2 πήγαν στά έκτακτα .
Μετά από κουβέντα και πείραμα ένας φίλος και συνάδελφός μας  στόν έναν δοκίμασε υγρά με VG 100% και δέν είχαι ποτέ ξανά κανένα απολύτως πρόβλημα .
Οι άλλοι 2 είναι φίλοι και συγγενείς μου οπού ξεκίνησαν την εποχή το eGo T και οι 2 είχαν του σκοτωμού βήχα και μεγάλο πρόβλημα στην αναπνοή για τουλάχιστον 30 λεπτά , και έτσι εγκατέλειψαν την προσπάθεια .
Όταν τους είδα μετά απο έναν χρόνο και μου ανέφεραν τα περιστατικά του προέτρεψα να δοκιμάσουν δικό μου υγρό με VG 100%
και οι 2 ατμίζουν κανονικότατα χωρίς καν να βήχουν με τεράστια βελτίωση στην αναπνοή τον ύπνο και την αντοχή ιδικά ο ένας κατέβηκε στα 25 μέτρα καρτέρι που έχει να κατέβει 12 χρόνια τώρα , με μόλις 4 μήνες άτμισμα  , και πού είστε !!! του δίνει και καταλαβαίνει .

Αυτά και άλλα πολλά αν βάλω και τα δικά μου είναι που κάνουν το άτμισμα σωτηρία των καταδικασμένων καπνιστών .

Να είστε καλά και μήν υποπέσετε ποτέ ξανά στο καρκινογόνο τσιγάρο . :yes: :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος djluve

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Εγω οποτε θελετε να βρω μονο μια τισ σπειρωμετρησεις μου ειχα ΧΑΠ καπως μου ειχε πει η πνευμονολογος μου τον τυπο αλλα ενα μυαλο, κανω καθε 2 με 4ης μηνες την τελευταια φορα με εβγαλε οτι δεν εχω αλλα τα εισπνεωμενα δεν μπορω να τα σταματησω με το που τα κοβω ξεκιναει βηχας με το ατμισμα, γατακια κλπ και επειδη μεχρι προτινος ημουν και ανεργος καλα ακομα ασφαλεια δεν εχω εβρισκα διαφορους τροπου να γραφω τα φαρμακα γιατι ειναι πανακριβα 70κατι ευρω το μηνα.....
Ατμιζω απο προπερσυ τον Νοεμβριο (2011)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα πάντως πνευμονολόγος μου είπε οτι
με την σπειρομέτρηση δεν μπορεί να καταλάβει την διαφορα αν καπνίζει κάποιος ή ατμίζει
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2013, 12:12 από WILDE »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15880 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12