vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

544 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, manoslykos, kurtz, EΡΕΒΟΣ, maprix, giorgos1999, dinos_74, Olga68, Jorge, Sergios

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1455 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 13:09 »
εγω εμπειρικά θα συμπληρώσω οτι: το 8% ΔΕΝ ειναι πολυ.
τι γίνετε όμως τωρα... στο 8% θελει καμια 40ρια μερες steeping για να ειναι σωστη... το tangerine όμως στς 40 μερες απλα χάνετε... οπότε η κατεβαζεις την custard για να το ατμισεις ισως πιο γρήγορα το υγρο και να νιωθεις και το μανταρίνι η πας το tangerine στο 4% και στς 40 μερες ειναι παλι ήπιο και το νιωθεις κ λιγο.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1456 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 14:02 »
Πάνω που ήμουν έτοιμος να παραγγείλω τους κλώνους μου μπήκαν και δύο ενδιαφέρουσες συνταγές να δοκιμάσω ευχαριστώ grat και cp(φράουλες)  :respect: :respect:
να μια συνταγούλα και από εμένα  :delicious2: :baby:

ZOOCHBERRY CREAM

1. Bavarian Cream  TPA(3%)
2. Coconut (Extra)  TPA(0.3%)
3. Dragonfruit  TPA(0.7%)
4. Marshmallow TPA(1%)
5. Orange Cream  TPA(0.3%)
6. Pear Flavor  Capella(0.3%)
7. Strawberries and Cream  Capella(3%)
8. Sweet Cream TPA(1%)
9. Sweet Strawberry  Capella(6%)
10. Vanilla Custard  TPA(7%)
11. Vanilla Swirl TPA(2%)
12. Whipped Cream (Взбитые сливки) TPA(1%)

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1457 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 18:35 »
[member=18808]Chronisb[/member]


Χρόνη, τι λέγαμε? :))

θα ετοιμάσουμε super παραγγελίες με τους ρυθμούς που δοκιμάζει υγρά ο μετρ της γεύσης  :yes:
Δεν γίνεται με αυτόν που μπλέξαμε!! Θα μας βάλει να παραγγέλνουμε ένας-ένας κάθε φορά για όλους! :laugh1: :laugh1:

Edit: Τώρα που τον είδα να γράφει εδώ νομίζω ο kakalos2 είναι που είχε δώσει την συνταγή Lila paulse. ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1458 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 19:29 »

Σοκολατίτσες θα σας ποστάρω λίαν συντόμως!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1459 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 11:53 »

Εξαιρετική μηλόπιτα χωρίς μήλο! Αλήθεια! Μια πολύ απλή συνταγή (4 μόνο αρώματα) που δίνει ένα ιδιαίτερα γευστικό αποτέλεσμα φτάνει να σου αρέσει η κανέλλα. Όχι η καυτερή και πολύ έντονη. Η γλυκιά και λιγότερο έντονη. Φαντάζομαι βέβαια πως θα μπορούσε άνετα κανείς να προσθέσει και κάποιο μήλο ώστε να γίνει πραγματική μηλόπιτα αλλά εγώ δεν θα το κάνω γιατί μια χαρά μου αρέσει το υγρό έτσι όπως είναι και μου θυμίζει και κάτι cinnamon buns που έτρωγα μικρός (και είναι μάλλον αξιοπερίεργο το ότι δεν είμαι 200 κιλά σήμερα)...





Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1460 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 13:30 »
Είχα υποσχεθεί να ποστάρω συνταγές με σοκολάτα κι αυτή είναι η πρώτη που δοκίμασα. Η συνταγή είναι της Δήμητρας Ηλιάκη που δεν έχω ιδέα ποια είναι αλλά όλοι μοιάζει να γνωρίζουν καλά, οπότε είπα το πω μπας και κάποιος ενδιαφέρεται. Οι λάτρεις της σοκολάτας μάλλον θα απογοητευτούν γιατί η περιγραφή του υγρού είναι λευκά σοκολατάκια με γέμιση φράουλας και στον δικό μου ουρανίσκο (που δεν είναι και ο πιο αναλυτικός) είναι γέμιση φράουλας χωρίς τα λευκά σοκολατάκια! Ίδια αίσθηση και στο φαινόμενο στα 11 watts αλλά και στον hussar στα 25. Θετικό της συνταγής το ότι περιέχει μόνο 10.5% αρώματα. Αρνητικό ότι θέλει 8 διαφορετικά αρώματα, τα 4 απ’ αυτά σε πολύ μικρά ποσοστά (για να γεμίζουν τα ντουλάπια μας με μισοάδεια μπουκαλάκια...). Το Strawberry Shisha ας πούμε είναι στο 0.20% και αν φτιάξω ποτέ την συνταγή θα είναι και το πρώτο άρωμα που θα μείνει απ’ έξω – σιγά μην καταλάβω εγώ ένα άρωμα με ποσοστό 0,20%! Είναι πολύ νόστιμο το υγρό βέβαια αλλά φραουλοϋγρό είναι, όχι σοκολάτα με φράουλα, ούτε καν φράουλα με σοκολάτα. Εγώ δεν αγαπώ πολύ την σοκολάτα στα ατμιστικά υγρά αλλά αυτοί που την ποθούν, νομίζω πως θέλουν την σοκολάτα τους σκούρα και έντονη. Γι’ αυτό λεω πιο πάνω πως μάλλον θα απογοητευτούν. Αν όμως δεν περιμένεις να γευτείς σοκολάτα (ούτε μαύρη, ούτε γάλακτος, ούτε άσπρη) το υγρό είναι μια χαρά.

Πολύ του γούστου μου λοιπόν το υγρό και μπράβο στην σεφ! Θα τιμήσω και άλλες συνταγές της!  :thumpup:





Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1461 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 13:32 »
Το προφιτερολ φτιάξε μπαρόκε. Με ευχαριστείς μετά. Μπλινκ μπλινκ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1462 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 13:41 »
Λινκ; 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1463 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 13:43 »
Ψάξε στα μπουκαλάκια σου για "Love Afair" :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1464 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 13:49 »
Οι λάτρεις της σοκολάτας μάλλον θα απογοητευτούν γιατί η περιγραφή του υγρού είναι λευκά σοκολατάκια με γέμιση φράουλας και στον δικό μου ουρανίσκο (που δεν είναι και ο πιο αναλυτικός) είναι γέμιση φράουλας χωρίς τα λευκά σοκολατάκια!

Απλά να επισημάνω οτι σε bf dripper με fused clapton και αρκετά watt η λευκή σοκολάτα φαίνεται και ξεκάθαρα. Σε τανκ λογικό είναι να είναι φιμωμένη. Εξαιρετική συνταγή και συμφωνώ με τον cp οτι είναι must η παρασκευή της. Το μονο σημαντικό προβλημα είναι οτι οπως γράφει η chef στα σχόλια θέλει την White chocolate της Flavor West που δεν ευπάρχει εν αφθονία στην Ελλάδα και η αντίστοιχη της TPA είναι κατα την ίδια τρισάθλια και αλλάζει την συνταγή

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1465 στις: Ιανουαρίου 26, 2018, 12:36 »
Μου αρέσουν τα βαριά γλυκά ξεροψημενα ξεροκαμμενα υγρά. 
Όπως για παράδειγμα το crunch time της co. California. Για όσους το έχουν δοκιμάσει, τι μπορούμε να κάνουμε για να το προσομοιωσουμε;; Από τους κλονους που κυκλοφορούν δεν έχω πεισθεί από τα σχόλια.
Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτό το μοτίβο;;

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1466 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 17:51 »
Για τους λάτρεις της Bebeca
Acetyl pyrazine 1,5%
Graham cracker clear (TPA) 0,5%
Cotton candy 5%
Brown sugar (TPA) 1,5%
RY4 double (TPA) 10%
Αν θέλετε προσθέστε 0,5-1% γλυκαντικο.
Αν προτιμάτε την Tribeca
τότε κάντε το GCC 2,5%, το CC 3%, την BS 0.5% και το Ry4 12%.
Χρόνος ωριμανσης περίπου 12 μέρες


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1467 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 18:09 »
Μιλώντας για 3becca, έχω για ωρίμανση αυτό:

http://e-liquid-recipes.com/recipe/2105655/Tobacco%20Halo%20Tribeca

Βασικά είχα περισσεύματα από το Goofy`s Juice και είπα να μην πάνε χαμένα περιμένοντας στου ντ`λάπ`...

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1468 στις: Φεβρουαρίου 01, 2018, 02:16 »
Εχω μια συνταγη καφε που παλευω εδω κ καιρο , πιστευω σε 2-3 βδομαδες θα την εχω φερει ακριβως εκει που θελω. Επειδη εχασα τις σημειωσεις μ των τελευταιων παρτιδων ...τεσπα την εβαλα online αν κ δε θα προτεινα σε καποιον να τη φτιαξει μεχρι να την τελειωσω.
http://e-liquid-recipes.com/recipe/2176939/Super+Coffee+v0.1
Ειναι βασισμενη σε μια πολυ καλη συνταγη καφε που ειναι αυτη
http://e-liquid-recipes.com/recipe/1369519/Starbucks%27%20Caramel%20Macchiato

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #1469 στις: Φεβρουαρίου 02, 2018, 17:41 »

Toblerone (The Original)
 
 
Άλλη μια συνταγή της Δήμητρας Ηλιάκη που τώρα πια ξέρω ποια είναι. Toblerone το όνομα του υγρού και είναι όνομα και πράμα! Σοκολάτα γάλακτος με αμύγδαλα, υπέροχη! Το μειονέκτημα του υγρού είναι ότι κάθε τόσο νομίζεις πως θα δαγκώσεις κιόλας (την σοκολάτα...) και λίγο απογοητεύεσαι που πρέπει μόνο να το ατμίσεις. Ήμουν διστακτικός στην αρχή γιατί θυμόμουν πως η toblerone είχε και κομμάτια καραμέλας μέσα που δεν μου άρεσαν καθόλου. Δεν είμαι σίγουρος γιατί έχουν περάσει πολλά χρόνια, αλλά πάντως η συνταγή καραμέλα δεν έχει και καλύτερα. Ωραίο υγρό ακόμα και για κάποιον σαν κι εμένα που δεν πολυατμίζει σοκολάτες. Καλό βέβαια είναι όταν κανείς ατμίζει το υγρό, να έχει κάπου γύρω και μερικές σοκολάτες αληθινές για πρώτη ανάγκη...
 
Εραστές της σοκολάτες, ορμάτε!  :yes:
 
(Βάζω και φωτο της συνταγής για άσπρη toblerone που όμως δεν έχω δοκιμάσει...)







 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180406 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10149 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12