vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, liabovas, Jorge, Ηρακλης1985, dinos_74, Milarepa, mathimatikos1966

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #660 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:03 »
Θα αρκούσε ένα δύστυχος κάτι τέτοιο δεν μπορεί να υπάρξει.όχι συνέχισε να καπνίζεις.
είπαμε ότι προσπαθώ να σταματήσω το κάπνισμα και θα ήθελα να ατμιζω.
θα έπρεπε να καταλάβετε ότι δεν ξέρω και πολλά από το η.τ. και με όλα αυτά που αναφέρετε το μόνο που κάνατε είναι να με μπερδέψετε και να μην μπορώ να αποφασίσω τι τσιγάρο να αγοράσω.
Ο ένας δεν του αρέσει το κτύπημα ο άλλος χάνει υγρά ο άλλος είναι ξηρός στο στόμα στον άλλο βάζεις με το σταγονόμετρο στο σφουγγαράκι και πρέπει να προσέχεις να μην πάει στο κέντρο το υγρό κ.τ.λ.
Ψάχνω κάτι που θα με κάνει να θέλω λιγότερο το τσιγάρο χωρίς να μου δημιουργεί περισσότερα προβλήματα.
Εαν ήμουν υπερβολικός με τις απαιτήσεις μου θα μπορούσες απλά να μου πρωτινής ένα η.τ. πιο κοντά στις απαίτησης μου. Τις μισές ,το 1/3 ,1/4,οτιδήποτε.
Ευχαριστώ τον φίλο που μου απάντησε πρώτος χωρίς να με χλευάζει και όσο για τους άλλους "εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω".

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #661 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:10 »
Εάν είσαι Αθήνα, έλα αύριο 21/11/11 στην ατμοσυνάντηση που θα γίνει στο flocafe στο Μαρούσι στις 18:00 να δεις από κοντά διάφορα η.τ. και να σου λύσουμε ότι απορίες έχεις.
Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #662 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:14 »
εχεις δικιο που μας την λες αλλα βρε καλε μου ετσι οπως το εγραψες και εγω στο τσαφ ημουν να σου πω
"μηπως θες να ψηνει και καφε?" :tongue_smilie:
δεν υπαρχει το τελειο η.τ, ολα αυτα που ζητας πιστεψε με ειναι ακριβως αυτα που θελουμε και εμεις απλα θα πρεπει να συμβιβαστεις λιγακι..ολα εχουν τα καλα τους και τα κακα τους..
τωρα αν και δεν ειμαι καν εμπειρη στο θεμα αλλα πρωταρα θα σου πω αυτο που βοηθησε εμενα να το κοψω μαχαιρι το ρημαδι!!
starter kit το λεει και η λεξη..θα παρεις κατι για το ξεκινημα σου και αναλογα σιγα σιγα θα βρεις κατι που να σε ικανοποιει..
εγω πηρα αυτο που απο οτι καταλαβα τελικα πηραν και οι περισσοτεροι στην αρχη..eGo-T
νομιζω θα ηταν ενα καλο ξεκινημα μιας και ειναι πολυ ευχρηστο εργαλειο.
καλα ατμιζματα φιλε μου και μακρια απο το κανονικο τσιγαρο οσο ειναι καιρος
:yes:

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #663 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:22 »
Ευχαριστώ φίλε Γιάννη αλλά είμαι απο Ρόδο.
Είχα καταλήξει σε i-want ή σε giant άλλα στην διαδρομή διαβάζοντας φοβήθηκα ότι δεν θα τα κατάφερνα με το ένα η με το άλλο .
θέλω μια συσκευή με την μπαταριά του ι-want το dual coil του giant και ελαστικό πιπακι για καλύτερο τράβηγμα από το i-want.
δλδ να έχω το display του ι-want τον ατμό και το τράβηγμα του giant μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο με mod(δλδ με κομμάτια από διάφορες συσκευές εάν κατάλαβα καλά?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:35
Συγνώμη για την άγνοια μου αλλά προσπαθώντας να μάθω μπερδεύτηκα πάρα πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:35 από mikorf »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #664 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:34 »

μοντα με οθονιτσα..θα ηθελα να δω τον μαστορα που θα το φτιαξει!  :))

σοβαρα τωρα..μολις πας να ξεκινησεις και ηδη κοιτας μοντες?δεν ξερω ισως κανω λαθος αλλα εχω λιγο την αισθηση οτι θελεις να παρεις πτυχιο χωρις πρωτα να κανεις την 4ετια..προσωπικα το βρισκω λιγο σαν να βιαζεσαι με την εννοια οτι το η.τ ειναι κατι καινουργιο για σενα..εισαι τοσο σιγουρος οτι θα σου αρεσει τοσο πολυ και πας κατευθειαν στις μοντες?
φυσικα επιλογης σου ειναι να κανεις οτι θελεις απλα ειπα την γνωμη μου..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 13:17 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #665 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:41 »
οχι απλά φοβάμαι ότι δεν θα με καλύψει ούτε το I-want ούτε to giant και οτι θα εχω το πρόβλημα οτι θα χρειαστεί να ξανά καπνίσω ήτε γιατι το μεν I-want δεν τραβαει καλα ήτε επειδή με το Giant δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο υγρό εχει ακομη μεσα.Και δυστυχώς στην δουλεία μου δεν εχω την δυνατότητα για διάλυμα ώστε να συμπληρώσω υγρό

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #666 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 03:54 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4127.msg127624.html#msg127624

αυτο το ωραιο ποστ μπορει να σε βοηθησει να επιλεξεις εστω στο περιπου πως θες να ειναι ο ατμοποιητης που θα σε βολευει περισσοτερο,
επειτα μπορεις να προμηθευτεις τις αναλογες μπαταριες (αντε παρε 3 να εισαι εντελως καλυμενος μιας και αγχωνεσαι ή μπορεις να εχεις δυο και μια pcc θηκουλα δηλαδη οταν τελειωσει η μια την βαζεις στην θηκη και φορτιζει οσο θα χρησιμοποιεις την αλλη)
τωρα το γεμισμα δεν ειναι δα και τοσο χρονοβορο που να χρειαζεσαι διαλλειμα..σιγουρα ετσι οπως τα λες δεν θα επρεπε να επιλεξεις να κανεις dripping καλυτερα κατι σε τανκ..εγω που εχω τανκ το γεμιζω σε 5 δευτερολεπτα και σε αυτο βοηθαει το μπουκαλακι με ακροφυσιο τυπου συριγγας.
και στην τελικη ποσα ml υγρου σκοπευεις να ατμιζεις..?η.τ θα ειναι οχι πιπιλα  ;)

(οι εμπειροτεροι φυσικα μπορουν να με διορθωσουν αν εχω καπου λαθος)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 04:08 από KoreYdro »

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #667 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 04:06 »
με τα καλόπαιδα από το Δ.Ν.Τ. όχι πιπίλα αλλά δεύτερη γλώσσα θα το έχω απο το άγχος μου. :laugh1:
Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #668 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 04:15 »
αχ και να σουνα ο μονος..αφου γλυτωσαμε τις ενδοφλεβιες μη μιλας καθολου  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 13:18 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #669 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 06:44 »
Καλημέρα παιδιά.

Ατμίζω εδώ και ένα μήνα με το giant, και γεμίζω με nobacco red cow 11mg.
Το Σάββατο αγόρασα ένα hybrid cartomizer για δοκιμή και το έβαλα πάνω στη μπαταρία του giant.
Ο hybrid με εντυπωσίασε. Έχω την αίσθηση ότι ατμίζω καλίτερα με το hybrid, τουλάχιστον τη πρώτη μέρα. Καλό χτύπημα, ωραία αποδίδεται η γεύση, πολύ ντουμάνι.

Νομίζετε ότι θα έχω προβλήματα με αυτό τον συνδυασμό, τίς επόμενες μέρες;;

έχει μικρότερη διάρκεια ζωής από το γίγαντα cartomizer;;;
ταιριάζει με τη μπαταρία του γίγαντα ή θα τον κάψει γρήγορα;; 

Και επειδή σκέφτομαι να πάρω μία ακόμη μπαταρία, να προτιμήσω μία hybrid 650mA, για να έχω ένα σετάκι πιό μικρό για τις εξόδους ή να πάρω μιά ακόμη giant με passthrough;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #670 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 09:26 »
Θα αρκούσε ένα δύστυχος κάτι τέτοιο δεν μπορεί να υπάρξει.όχι συνέχισε να καπνίζεις.
είπαμε ότι προσπαθώ να σταματήσω το κάπνισμα και θα ήθελα να ατμιζω.
θα έπρεπε να καταλάβετε ότι δεν ξέρω και πολλά από το η.τ. και με όλα αυτά που αναφέρετε το μόνο που κάνατε είναι να με μπερδέψετε και να μην μπορώ να αποφασίσω τι τσιγάρο να αγοράσω.
Ο ένας δεν του αρέσει το κτύπημα ο άλλος χάνει υγρά ο άλλος είναι ξηρός στο στόμα στον άλλο βάζεις με το σταγονόμετρο στο σφουγγαράκι και πρέπει να προσέχεις να μην πάει στο κέντρο το υγρό κ.τ.λ.
Ψάχνω κάτι που θα με κάνει να θέλω λιγότερο το τσιγάρο χωρίς να μου δημιουργεί περισσότερα προβλήματα.
Εαν ήμουν υπερβολικός με τις απαιτήσεις μου θα μπορούσες απλά να μου πρωτινής ένα η.τ. πιο κοντά στις απαίτησης μου. Τις μισές ,το 1/3 ,1/4,οτιδήποτε.
Ευχαριστώ τον φίλο που μου απάντησε πρώτος χωρίς να με χλευάζει και όσο για τους άλλους "εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω".

Δηλαδή εσύ με όλα όσα διάβασες και όπως φαίνεται από αυτά που έγραψες στο άλλο σου μήνυμα, μια χαρά έχεις ανακαλύψει όλα τα προβλήματα που έχουν οι διάφορες συσκευές, το μόνο που δεν κατάλαβες, είναι πως δεν υπάρχει αυτό που ζητάς.
Δηλαδή όλοι εμείς που γράφουμε εδώ μέσα αράδες και αράδες και δοκιμές και κόντρα δοκιμές, είμαστε είτε βλάκες, είτε ηλίθιοι , είτε μαζοχιστές , ενώ υπάρχει το super duper μοντέλο που κάνει τα πάντα.

Εσύ δεν θέλεις πραγματικά μια συσκευή, εσύ θέλεις άλλοθι για να συνεχίσεις να καπνίζεις.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #671 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 09:45 »
@parpen, εγω θα πω κατι τοσο απλο ναι? ελεγαν μια παροιμια ομως δεν την θυμαμαι κ καλλιτερα γιατι αν την θυμηθω κ την πω σιγουρα θα εχουμε ιστοριες...

Ομως το μονο σιγουρο ειναι οτι αν καποιος αγαπαει (θελει) να κοψει το κτ τοτε δοκιμαζει? τα παντα!!! Κανει τα παντα να βρει μια λυση που θα τον παρει μακρια απο τον εφιαλτη του καπνισματος γιατι για εμενα ηταν ενας εφιαλτης αφου οπου κ αν με εβλεπες ημουν με ενα φλεγομενο χαρτι στο χερι!!!!!!!

Εδω οι περισοστεροι απο εμας εξηγουμε κ λεμε  τα παντα για το καθε ητ που εχουμε δοκιμασει ναι? οπως το ειπες πολλοι απο εσας γραφετε τοσα που ειλικρινα διχως εσας εγω σημερα ισως να ημουν ακομα με το κτ!!!
Οποιος λοιπον αγαπαει να κανει ενα βημα πιο κατω! γιατι το να αφησεις το κτ δεν ανεβαινεις αλλα κατεβαινεις! τοτε? καλο δικο του θα κανει!


Ετσι? οποιος αγαπαει να κανει κατι καλο για τον εαυτο του θα επιλλεξει ενα ητ κ ακομα κ αν δεν τον καλυψει θα ξερει οτι εκανε εστω μια καλη προσπαθεια πριν καν την  απορριψει ... :)

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #672 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 09:55 »
Καλημερα , διαβαζοντας τα παραπανω το μονο που εχω να πω ειναι οτι αν ειμασταν το ιδιο  επιλεκτικοι και απαιτητικοι απο τα κ.τ. με τις μαρκες και ποικιλιες που κυκλοφορουν ισως να μην ειχαμε αρχισει ποτε το καπνισμα!!!! Για μενα το η.τ. δεν ειναι χομπυ. Αγορασα μια συσκευη πριν 10 μερες και εκοψα το κ.τ. Απλα πραματα και θεληση . Θεωρω το η.τ. σημαντικο βοηθημα . Μετα απο 10 μερες που διαβαζω τα διφορα post και με την εμπειρια απο το μοντελο που αγορασα , θα αγοραζα τη πιο φθηνη προταση Ego και θα 'επαιζα' με τους συμβατους ατμοποιητες . Ολα τα αλλα να χαμε να λεγαμε.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #673 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 10:02 »
Το giant με 1.6 Ατμοποιητη.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #674 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 11:46 »
καλημερα κ απο μενα!!!θελω να εκινησω και εγω το Η.Τ αλλα με τοσα που διαβασα μπερδευτηκα!!!
μηπως μπορειτε να μου πειτε καποια γνωμη?
καπνιζω 10-15 τσιγαρα καπνο τη μερα κ ελω κατι που να "φερνει" εμφανισιακα σε κανονικο τσιγαρο να μην εχει διαρροες κ να τραβαει κανονικα τζουρα χωρισ να μου βγαινουν τα πνευμονια...
εχω διαβασει για το R-EVO κ το intellicig που μοιαζουν με κ.τ.....καμια αποψη?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 46 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325013 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296514 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156173 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios