vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1710 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 21:08 »
Θελω να μου προτεινει καποιος ενα σετακι με μπαταρια και ατμοποιητη μικρο σε μεγεθος μονο για εξοδους. Ολοι με πολυβολα βγαινετε εξω  ;D ? Δεν εχετε κατι πιο διακριτικο?
Παιδια με link οι προτασεις αν ειναι δυνατον και καταστηματα απο ελλαδα.

Κάνε μια έρευνα στα παρακάτω links όπου θα διαβάσεις και σχόλια μελών

- Joyetech eRoll™ και OVALE emini™

- ScrewDriver KeyRing

- The eCab™

- eCab clearomizer

Θα έλεγα να επιλέξεις από τα παραπάνω τα 2 τελευταία μιας και τα χω δοκιμάσει και είμαι ευχαριστημένος.
Όμως μην περιμένεις αυτονομία ούτε από τον ατμοποιητή ( μόλις 1-1,5 ml χωρητικότητα έχει ), αλλά και
από την μπαταρία του που είναι για 2 ώρες περίπου συνεχές άτμισμα.
Η περίπτωση της αυτονομίας σε διακριτικά μοντέλα λύνεται με το να έχεις μαζί σου 1-2 μπαταρίες ακόμα
που φυσικά δεν πιάνουν χώρο, είναι σαν τις ΑΑΑ σε μέγεθος 10440.

Τα παραπάνω μπορείς να τα προμηθευτείς από πάρα πολλά καταστήματα που έχουν Joyetech προϊόντα,
δεν είναι σπάνια, αλλά δεν έχουν και όλα τα καταστήματα.

Επίσης να χεις υπόψιν σου πως σε πολλά καταστήματα υπάρχει και έκπτωση των μελών του φόρουμ
που πολλές φορές είναι ένα έξτρα κίνητρο για να κάνεις ιντερνετική αγορά.

Μπορείς να δεις τις εκπτώσεις των μελών από τα καταστήματα  εδώ

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1711 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 21:32 »
Η μικρότερη ego ειναι αυτή
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_67&product_id=204
Και με ρυθμιζόμενη τάση βρήκα μόνο εδώ
http://www.smoktek.com/Vision-Spinner-Variable-Voltage-400mAh-eGo-Battery_p_511.html


Και γω το σκέφτομαι για μια, έτσι για να υπάρχει, αλλά απο διάρκεια.... Θα χρειαστείς μια μπαταρία για κάθε 1,5 ώρα εξόδου περιπου

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1712 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 15:20 »
Παιδια κατεληξα τι μπαταρια θα παρω σαν εναλλακτικη και πιο διακριτικη.

Ειναι αυτην.
Εχει κουμπακι απο οτι βλεπω αυτην ε? Δεν ενεργοποιειται με το ρουφηγμα.

Τωρα αυτο που θελω ειναι να μου προτεινετε ενα clearomizer που να δουλευει ικανοποιητικα με αυτην. Απο οτι μου ειπαν οι gemini mini και crystal thor που εχω ισως να μην μπορει να τους ''σηκωσει'' η εν λογω μπαταρια.

Επισης σαν φορτιστες εχω αυτο και αυτο. Κανουν και για αυτην την μπαταρια ή πρεπει να παρω καινουργια?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 15:27 από cruskro »

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1713 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 15:37 »
Ναι απ οτι φαίνεται έχει κουμπί. εκτός αν ειναι ασχετη η φωτο.....

Θα τους σηκωσει τους clearo που γραφεις αλλά για λίγη ώρα ικανοποιητικά (βλέπε Mah μπαταρίας).

Ο φορτιστής σου ειναι μια χαρά γι αυτές τις μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1714 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 16:02 »
θα σου έλεγα να μην την πάρεις.
Θα πνιγείς στα ζουμιά με τον τζεμινι μίνι.
Ακόμη και φορτισμένη, δεν του αρκεί με 3.7 βολτ που έχει.
Μια σπινερ 650μαχ είναι η πιο κατάλληλη μικρή για τον τζέμινι.
Ψάχνεσαι εδώ και μέρες, αλλά θα κάνεις κύκλους και θα καταλήξεις πάλι στα ίδια:
ή πολυβολτικές egoV, twist, spinner, με την τελευταία να είναι η πιο μικρή σε μέγεθος
ή box mod αν θέλεις να συνδυάσεις ισχύ με μικρό μέγεθος.
box mod σε μικρό μέγεθος (αν το ζητήσεις) με μπαταρίες μικρότερες από 18650 φτιάχνει ο SEB.
πχ [size=78%]http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1340.4545.html[/size]
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1340.msg664473.html#msg664473

Αποσυνδεδεμένος tomy

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1715 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 16:32 »
Το  box vv by  seb   είναι  πολύ  καλή  λύση   μόνιμη  λύση  σε  θέμα  αυτονομίας  άλλα  και  δύναμης      και  για  νέους  άλλα  πιο  έμπειρους  ατιμιστές 

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1716 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 16:33 »
Petra θυμαμαι το μηνυμα σου σχετικα με τον gemini mini (και τον thor) και το γεγογος οτι δεν θα δουλευει καλα με την συγκεκριμενη μπαταρια.

Για αυτο λεω αν υπαρχει καποιος αλλος ατμοποιητης που θα δουλευει πιο ικανοποιητικα με αυτην. Σιγουρα δεν περιμενω την αποδοση που εχω με την VV spiner.

Π.χ. βρηκα μερικους. Διαβασα και μερικα σχολια πως δουλευουν καλα και με απλες ego αλλα ψιλοαυθαιρετα τους διαλεξα να πω την αληθεια...

Τι λετε για αυτον, αυτον, αυτον, αυτον ή αυτον
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 16:44 από cruskro »

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1717 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 17:18 »
Αφού επιμένεις σε τόσο μικρή (και αδύναμη) μπαταρία, νομίζω ότι ένας ατμοποιητής με κάτω την αντίσταση είναι μονόδρομος. Οι ατμοποιητές αυτοί έχουν μικρότερες απαιτήσεις σε ρεύμα και ίσως μπορέσουν να δώσουν ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Θα έλεγα να τους συνδυάσεις και με αντίσταση στα 1,8Ω, με τίμημα βέβαια την αυτονομία της μπαταρίας.
Από τα link που δίνεις, bottom Coil είναι οι δύο τελευταίοι.
Είναι βέβαια και οι Τ3, αλλά και αυτοί όσο πέφτει η στάθμη του υγρού, θέλουν ανέβασμα στα Volt που δεν μπορείς να κάνεις με την μπαταρία που επέλεξες.

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1718 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 17:49 »
ok  παιδιά κατάλαβα τι παίζει πανω κατω. Θα ζυγισω τα υπέρ και τα κατά και θα αποφασίσω.
Αν επιλέξω μικρή σε αυτήν θα παω μαλλον, αλλιώς θα επιλέξω την spinner στα 650mah που είπε η  Petra.
Μέχρι τώρα την spinner 650 mah δεν την έχω βρει σε κανένα κατάστημα ελληνικο που ξέρω. Μόνο fabvape την είδα αλλά δεν είναι διαθέσιμη.
Για πέστε κανένα ελληνικο κατάστημα που να την έχει διαθέσιμη...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1719 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 17:54 »
Σιγουρα υπαρχουν και αλλα απλα θελει ψαξιμο.


http://www.vapeclub.gr/index.php?id_product=260&controller=product&id_lang=7

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1720 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 19:09 »
Θα στο ξαναπώ. Κάνεις κύκλους για να καταλήξεις στο ίδιο σημείο.
ο Τ2 σχεδόν καταργημένος. Είχα πάρει όταν πρωτοκυκλοφόρησαν, δε με ενθουσιασαν
ο Τ3 κι αυτός κατακεί πάει. Μου είχαν χαρίσει έναν και κατέληξε συρτάρι.
ο evod συμπαθητικός, τον έχω για δεύτερο μαζί με τον ce4 thor
ο Η2, δες εδώ τον έχω κάνει παρουσίαση από δυο διαφορετικές εταιρίες, συμπαθητικούλης αλλά ένα κλικ πίσω από τον evod
και όλοι μαζί πολλά κλικ πίσω από τον τζεμινι μινι και τον θορ - αν σου κατσει καλή κεφαλη στον τελευταίο (διπλής αντίστασης είναι πιο σπάνιο να σου κάτσουν μη καλές)


Οπότε, έχεις κορυφαίους εργοστασιακούς άτμο, κορυφαίες εργοστασιακές μπαταρίες (σου δίνει ένα καλό λινκ ο σύντροφος vrs5-την είδα από κοντά στο συγκεκριμένο μαγαζί και είναι μια κούκλα)
Μην ψάχνεσαι...απόλαυσε. Ολοι εμείς βασανιστήκαμε μέχρι να βρούμε τόσο καλό συνδυασμό ατμο-μπαταρίας. Εσύ τον βρήκες από την αρχή και μπορείς να τον χαρείς.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1721 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 19:40 »
Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα του παιδιού είναι ότι ντρέπεται να βγει έξω με μια "κουμούτσα" όπως spinner+τζεμινι και
αν δεν ξεπεράσει αυτό το "κόμπλεξ" δεν πρόκειται να καταφέρει τίποτα περισσότερο από το να "βασανίζεται" σε κάθε έξοδο του.
Με το "βασανίζεται" εννοώ ότι δεν θα απολαμβάνει το άτμισμα εκεί που πηγαίνει.

Φίλε μου οι πιο πολλοί από τους ατμιστές είχαμε τέτοιους ενδοιασμούς στην αρχή και κάποιοι κατάφεραν να ξεπεράσουν ενώ κάποιοι άλλοι όχι.
Ακόμα και τώρα μερικές φορές θέλω κάτι πιο διακριτικό και παίρνω μαζί μου το nemesis+igo-L ή μια μπαταρία ego+TheDripper.

Προσπάθησε να μην δίνεις σημασία στο τι λένε οι άλλοι.
Ασε που τις περισσότερες φορές πιστεύουμε ότι μας κοιτάζουν περίεργα ενώ στην πραγματικότητα δεν ασχολούνται καν μαζί μας.
Στο χέρι σου είναι (μάλλον στο μυαλό σου) να μετατρέψεις το άτμισμα σε απόλαυση όπου και αν βρίσκεσαι.

Ξέρω ότι είμαι εντελώς off topic αλλά ήθελα να δώσω στο φίλο συνατμιστή μερικές συμβουλές.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1722 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 20:29 »
Οπως εχουν πει και οι πιο πανω,θα σου πω κι εγω να μην την παρεις.Αν τις βαλεις διπλα διπλα με μια 650 δεν ειναι και τρομερη η διαφορα που εχουν.
Και κατι αλλο..........γιατι να παρεις μια για back up και οχι ενα κουτακι (οπως λεει και η Petra) με 16340-18350-18500 πλαστικο μικρο με πλακετα για ολα τα γουστα και για ολους τους ατμοποιητες;;;;
Αν προσεξεις τα κουτακια με τις μικρες μπαταριες,χανονται μεσα στην χουφτα.          π.χ. ενα box με 18500 ειναι σαν τον mini DID  στο υψως και ειναι για ολα μα ολα τα γουστα.......... ;) ;) ;)
 
Για ατμοποιητη υπαρχει καποιος που ειναι  clearsmizer,αλλα πολυ στενος,ισια με το σπειρομα 510 μιας ego.Δεν ξερω πως τον λενε και ποιος ειναι.
Καποιος αλλος ισως να ξερει.
 
Για το μεγεθος που ειπε το Geraki και εχει δικιο,ισως να μην εχεις καταλαβει οτι στο η.τ. δεν παιζει ρολο τι λενε οι αλλοι,αλλα το ποσο θελεις εσυ να απαλαγεις απο το κ.τ.
Δεν ειναι για την μοδα,ουτε για ''εικονα'' προς εξω.Ειναι μονο και μονο για 'σενα.Αφου μπηκες στον κοπο να κανεις κατι για 'σενα............καντο και μη σε νοιαζει για κανενα............ ;) 8) :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 
 

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1723 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 20:54 »
Οι περισσότεροι από εμάς το κόψαμε με πολύ χειρότερα εργαλεία από αυτά που θέλει ο cruskro για εξόδους.

Είναι δυνατόν να κάνουμε ψυχανάλυση και ψυχοθεραπεία σε κάποιον γράφοντας 5 γραμμές εδώ? Αν αισθάνεται άσχημα με κάτι ογκώδες καλά κάνει. Να πάρει τη μπαταρία που θέλει και θα τον κάνει να αισθάνεται καλά. Στο κάτω-κάτω 20-25€ θα δώσει για τη μπαταρία κι έναν evod ή mini protank 2. Δεν είναι καμιά περιουσία. 5 μέρες με κανονικό τσιγάρο.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1724 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 21:17 »
Shadokan μάλλον τον Vision Nano και τον Τ4 λες. Παίζουν κάτι μικρά clearo BCC, τα οποία σε 1.8Ω θα την κάνουν τη δουλειά τους.

Φίλε cruskro, τελικά τείνω να συμφωνήσω με Petra.
Θέλεις να θυσιάσεις ευκολία, αυτονομία και απόδοση προς χάριν εμφάνισης. Όλοι στην αρχή είχαμε ενδοιασμούς. Και εγώ ακόμα έχω, μερικές φορές. Το να πάω για καφέ με Vamo και Τ3 πλέον δεν με χαλάει, άλλοι μπορεί να το βρίσκουν τρελό, λίγο με νοιάζει φυσικά. Ντάξει σε κλαμπάκι θα σκάσω συνήθως με VV No 1 που για μένα είναι μικρό, αλλά και πάλι λόγω στριμώγματος και από φόβο μην χαθεί το Vamo. Το έχω πλέον για αναλώσιμο το Νο.1!!!

Αν σε καλύπτει μπαταρία των 2 ωρών top με ατμοποιητή 1-1.5ml τότε by all means προχώρα ακάθεκτος. Αν όχι, άσε λίγο την εμφάνιση στην άκρη και προχώρα σε spinner, δεν σου λέω για κάτι πιο μεγάλο γιατί δεν σε κόβω της "κλαρινικής"! Με Spinner και Gemini Mini κατ' εμέ θα είσαι άρχοντας!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766790 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 127 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181378 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2364 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 995 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos