vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, vag21, maprix, mathimatikos1966, kurtz

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #270 στις: Αυγούστου 29, 2009, 20:40 »
Aν και δεν είμαι καθόλου της τεχνολογίας κάπου ανέφερε ο Skortis για μία μπαταρία που τη συνδέεις με το pass through και έχεις μεγαλύτερη αυτονομία όταν βρίσκεσαι έξω.

Κι εγώ το ψάχνω ακόμη Fairy, το thread είναΙ εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,436.0.html
αλλά στην ουσία το ερώτημα έχει μείνει αναπάντητο.
Την ιδέα την πήρα από το αμερικάνικο forum
δες εδώ http://www.e-cigarette-forum.com/forum/tips-tricks/30333-titan-mega-mega-mega-battery-pcc-charger.html

Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #271 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 11:51 »
Παρέλαβα χθες τη νέα μπαταρία. Ακόμα την φορμάρω οπότε δεν έχω άποψη. Πάντως το τσιγάρο έγινε σα φλογέρα  :laugh1: Προκειμένου όμως να έχει διπλάσια αυτονομία όπως λέγεται δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πιστεύω οτι θα δώσει λύση στις εξόδους μου.

(sorry ποστάρισα σε λάθος topic. αν θέλει ο mod ας το μεταφέρει)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #272 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 13:10 »
Οι νέες μπαταρίες του Black Line είναι ακριβώς ότι του έλειπε!
Η "θυσία" των 2 εκ παραπάνω στο μήκος δεν είναι τίποτα μπροστά στο γεγονός πως διπλασιάζεται ο οφέλιμος χρόνος χρήσης εν σχέση με τις μικρές.
Η απόδοσή του παραμένει σταθερή από την αρχή ως το τέλος, με εξαίρεση τις 3-4 τελευταίες τζούρες που είναι κάπως πιο "κρύες".

Οσοι έχετε Black Line επενδύστε άφοβα! Σε συνδιασμό με την e-case (όταν έρθει με το καλό), λύσατε το πρόβλημα της αυτονομίας!

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #273 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 13:17 »
Προβλέπω να ξαναδείνουμε χρήματα για καινούργια e-case.. Βάσει λογικής θα είναι συμβατό κ με τις μικρές μπαταρίες πάντως. Διαφορετικά να μένει. Κουβαλάμε που κουβαλάμε να κυκλοφορούμε κ με 2 e-cases παραπάει  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #274 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 13:35 »
Εγω θα την πάρω, ακόμα και συμβατή να μην είναι....
Το ιδιανικό βεβαια θα είναι να είναι συμβατή, αλλά μεε τις νέες μπαταρίες δεν χρειάζεται να εχεις 2 case. Αρκεί η μεγάλη.
Θα μου πεις βέβαια πως ετσι πάνε χαμένες οι μικρες μπαταρίες... Σωστόν, αλλά τι να κάνουμε; Ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο...

Εγω πάντως, όπως το φαντάζομαι για εμένα, θα κουβαλάω μαζί μου την νεα case, 2 μεγάλες μπαταρίες και κάπου και σε καμμια τσάντα/τσέπη/θήκη θα έχω και καμμια μικρή φορτισμένη, ετσι για ωρα απόλυτης ανάγκης!

By the way, προλαβαίνουμε ακόμα να κάνουμε προτάσεις για την e-case;
Μηπως, αντί να έχει χώρο για αποθηκευση φιλτρων θα ήταν καλύτερο να εχει χωρο για αποθηκευση των μπαταριών;

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #275 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 13:53 »
Εφόσον και οι 2 μπαταρίες έχουν την ίδια διάμετρο άρα διαφέρουν μόνο σε ύψος θέλω να πιστεύω οτι θα φορτίζει άνετα και τις μικρές  8)

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #276 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 14:19 »
Παρέλαβα χθες τη νέα μπαταρία. Ακόμα την φορμάρω οπότε δεν έχω άποψη. Πάντως το τσιγάρο έγινε σα φλογέρα  :laugh1: Προκειμένου όμως να έχει διπλάσια αυτονομία όπως λέγεται δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πιστεύω οτι θα δώσει λύση στις εξόδους μου.

(sorry ποστάρισα σε λάθος topic. αν θέλει ο mod ας το μεταφέρει)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7xG7ezRe09g[/youtube]

Φλογερα... χαχαχα, αυτο δηλαδη τι ειναι?



Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #277 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 15:24 »
Ηρεμείστε λιγάκι με τα έξοδα! Δύσκολες εποχές έρχονται!

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #278 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 17:51 »
να μεταφερθώ λοιπόν καί εγώ γιά λίγο σε αυτήν την ενότητα, θέτοντας ένα ερώτημα?

χρησιμοποιώ το ecopure. το οποίο όμως, ενώ στο evo είναι άψογο, στο bl διαρκεί ελάχιστα. γεμίζω, παίρνω 5-10 τζούρες καί μετά ούτε γεύση ούτε χτύπημα. μόνο ένα κάψιμο στον λαιμό.

δεν έχω όρεξη να αρχίσω να ψάχνω μόνος μου το ένα υγρό μετά το άλλο, ούτε μού αρέσουν τα διάφορα αρωματικά (capuccino janty ας πούμε το χάρισα την δεύτερη μέρα).

το nobacco (tabacco) επίσης δεν.

έχετε γράψει ότι το nobacco είναι ρουφήχτρα. αλλά ... ούτε 10 τζούρες?

κάποια πρόταση γιά υγρό (σύμφωνα με τα παραπάνω βέβαια ;))
Επειδη αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο θεμα εκανα το εξης.Πηρα το εσωτερικο απο το φιλτρακι του evo  και το εβαλα στο φιλτρο του BL.Μπορει να ειναι μικροτερο αλλα τουλαχιστον γεμιζει με 6 σταγονες και τις καιει μεχρι να στεγνωσει.Στα φιλτρακια του BL παρατηρησα οτι ενω εχουν υγρο δεν καπνιζεται ολο.
Επισης με αφησε ο 2ος ατμοποιητης μου μετα απο 14 μερες.Μαλλον το BL θελει να εχεις τουλαχιστον 2 καβαντζα.Ενα μπουκαλακι τον 10ml με παει 7 μερες.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #279 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 18:17 »
καλη λυση δεν ειναι απλα να κοβουμε το φιλτρακι το bl στα 2 ;  νομιζω οτι ετσι λειτουργει καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #280 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 19:15 »
έγινε ... ειδική μελέτη επί τού θέματος     ;)

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,454.0.html

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #281 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 19:38 »
αν το καταλαβα καλα προτεινεις ως καλυτερη λυση να βαζουμε εναν πολυεστερα evo μεσα στο φιλτρακι του bl?

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #282 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 21:32 »
...Επισης με αφησε ο 2ος ατμοποιητης μου μετα απο 14 μερες.

Ναι, με αρκετή χρήση κάπου εκεί είναι οι ατμοποιητές. 2 εβδομάδες είναι μάλλον καλά.
Κάνε τις τεχνικές καθαρισμού που θα ξέρεις και μπορεί να αναστηθεί.
Αλλά ,τις περισσότερες φορές, τίποτα δε μοιάζει με ένα καινούριο ατομάιζερ! :)
Πάντως καλύπτεσαι από την εγγύηση και θα σου πρότεινα να την εκμεταλευτείς.

Μαλλον το BL θελει να εχεις τουλαχιστον 2 καβαντζα.

όλα τα ηλεκτρονικά τισγάρα θέλουν πολλούς καβάτζα! :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #283 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 22:11 »
αν το καταλαβα καλα προτεινεις ως καλυτερη λυση να βαζουμε εναν πολυεστερα evo μεσα στο φιλτρακι του bl?

προσωπικά, το βρήκα καλύτερο.

==========
γιά τούς ατμ. τι να πω? σε λίγες μέρες αυτοί τού evo, κλείνουν τον τρίτο τους μήνα!
(καί έχουν γράψει πάμπολλα ατμίσματα -απ το πρωί μέχρι το βράδυ, ασταμάτητα καθημερινά).

αυτός τού bl μπαίνει στην δεύτερη βδομάδα -γιά να δούμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 22:16 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #284 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2009, 23:13 »
To ατόμ. είναι πρόβλημα,ένας που είχα κράτησε 55 μέρες όλοι οι άλλοι γύρω στις 15-25 μέρες και είναι κρίμα έτσι,γιατί τώρα μας καλύπτει η εγγύηση μετά τι γίνεται???
Θα πρέπει να συμπεριλάβεις στο μηνιαίο προυπολογισμό ένα ακόμη έξοδο.
Αυτό όμως που αξίζει είναι οι μεγάλες μπαταρίες,είναι όλα τα λεφτά δεν το συζητάω ,δεν παίρνω πια την e-case μαζί μου,δύο τέτοιες γεμάτες και είμαι εντάξει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541081 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192887 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1180 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios