vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 3 χρήστες
costasibiza84, manoslykos, Milarepa

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #390 στις: Αυγούστου 17, 2012, 17:17 »

Σωστα Στο vivi nova όμως   συγκεκριμένα όπως γράφω και ποιο πάνω είναι καλύτερη και η ποιότητα στο κοντό φιτιλι


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #391 στις: Αυγούστου 17, 2012, 17:28 »
Στο vivi nova δεν έπαιζε καθόλου ρόλο το φιτίλι ως ποιότητα, ούτε ως μάκρος μεταξύ v1 και v2...
Αυτό που έκανε τη διαφορά προς το καλύτερο στο v2 απ το v1 ήταν οι τρύπες εσωτερικά για εξαγωγή αέρα, δημιουργία πίεσης με αποτέλεσμα καλύτερης τροφοδοσίας!
;) 8)

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #392 στις: Αυγούστου 17, 2012, 17:36 »
μα αυτό ακριβός συμβαίνει πήγαινε σε ένα μαγαζί και ζητά μια κεφάλι με μακριά και μια με κοντα και θα δεις την διάφορα άμεσος με τα κοντα είναι όλο λευκό και μαλακό το φιτιλι και αν της αγορασεις και της 2 ρίξε υγρό πάνω και στης 2 και θα δεις πως αυτή με τα κοντα εκτός του ότι ποτίζει αμέσως και πριζεται γίνεται τέλειος διαφανείς σχέδος αόρατη ενώ αυτή με τα μακρυά και αργεί να ποτίσει και φαίνονται οι ίνες είναι άλλο το φιτιλι


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Έχω και απ´ τα 2.

Στα συγκεκριμένα που είπα, τα 2 μακρυά, το φυτιλι είναι και ήταν διαφανέστατο.

Το ξεδιπλώνω πάντα όπως και να 'χει την πρώτη φορά που το δουλεύω οπότε αγκαλιάζει ένα μεγαλύτερο μέρος του "θαλάμου".

Τώρα το γιατί, "τραβάει" καλύτερα με κοντό φυτιλι στο ίδιο setup, με ίδιο υγρό και προφανώς χαμηλότερη μπαταρία (εφόσον δούλεψε πάλι στην συνέχεια με την ίδια ego και όσο να 'ναι, έστω και ελάχιστα, έχασε κάποια ενέργεια), δεν είμαι 100% σίγουρος.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk.

Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #393 στις: Αυγούστου 18, 2012, 14:05 »
Το οτι το φυτίλι είναι βρεγμένο ως το πάτο του ατμοποιητή(στα μακριά) δεν σημαίνει αυτόματα οτι παρέχετε υγρό και στο σημείο καύσης.Όπως ανέφερε χιουμοριστικά και ο pbusardo είναι σαν να λένε τα φυτίλια ελά ζουμάκι σκαρφάλωσε μπορείς να τα καταφέρεις ;D ;D .Οσο για αυτό που λές  Giannis pap εγώ προσωπικά πάντα παίρνω κοντό φυτίλι έλα όμως που οι εταίρειες μετά την πρώτη συνήθως έκδοση αρχίζουν και βγάζουν μόνο μακρύ φυτίλι(δεν κατανοώ το γιατί) και δεν μας αφήνουν περιθώρια επιλογής.Εκτός αν στοκάρεις στις πρώτες εκδόσεις αλλά εκεί δεν γνωρίζεις αν δουλεύει το προιον ή οχι.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #394 στις: Αυγούστου 18, 2012, 14:40 »
Αν δεν βρίσκεις αντιστάσεις με κοντά φιτίλια σε εγχώρια καταστήματα ρίξε μια ματιά εδώ:
Coil Head for Vivi Nova Tank Clearomizer(Short wick)

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #395 στις: Αυγούστου 18, 2012, 14:51 »
Τελικα το v3 με μακρια φυτιλια αξιζει η να ψαξω με κοντα;
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2012, 14:57 από palmas »

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #396 στις: Αυγούστου 18, 2012, 17:47 »
Το οτι το φυτίλι είναι βρεγμένο ως το πάτο του ατμοποιητή(στα μακριά) δεν σημαίνει αυτόματα οτι παρέχετε υγρό και στο σημείο καύσης.Όπως ανέφερε χιουμοριστικά και ο pbusardo είναι σαν να λένε τα φυτίλια ελά ζουμάκι σκαρφάλωσε μπορείς να τα καταφέρεις ;D ;D .Οσο για αυτό που λές  Giannis pap εγώ προσωπικά πάντα παίρνω κοντό φυτίλι έλα όμως που οι εταίρειες μετά την πρώτη συνήθως έκδοση αρχίζουν και βγάζουν μόνο μακρύ φυτίλι(δεν κατανοώ το γιατί) και δεν μας αφήνουν περιθώρια επιλογής.Εκτός αν στοκάρεις στις πρώτες εκδόσεις αλλά εκεί δεν γνωρίζεις αν δουλεύει το προιον ή οχι.

Αντιστασεις με κοντα φιτιλια αλλα και με μακρυά έχει ο replacesmoke σε όλα τα ώμ φέρνει και της 2 εκδοχές


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #397 στις: Αυγούστου 20, 2012, 06:34 »
μπορει καποιος απο τους φιλους ,να μας πει πως πλενουμε το vivi πριν το αρχικο ατμισμα?Πλενουμε το βαρελακι αλλα και το φιτιλακι και την αντισταση του ατομισερ ? με τι?το αφήνουμε να μουλιασει??

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #398 στις: Αυγούστου 20, 2012, 08:24 »
μπορεισ να χρησιμοποιησεισ καθαρο οινοπνευμα (το διαφανεσ, οχι το μπλε) για τον καθαρισμο. Πλενεισ τα παντα.. τανκ, φυτιλι,αντισταση..εγω δεν το αφηνα να μουσιασει.. δεν νομιζω οτι χρειαζεται

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #399 στις: Αυγούστου 21, 2012, 01:50 »
πηρα κι εγω το vivi nova version2,μονο που εχει μακρυα φυτιλια κ οι τρυπες για εξαερισμο ειναι στο σπειρωμα,αρκετα καλο μπορω να πω,το χρησιμοποιω στην twist,λετε αν κοψω τα φυτιλια να δουλευει ακομα καλυτερα..???θα επιστρεψω αυριο με περισσοτερες εντυπωσεις..

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #400 στις: Αυγούστου 21, 2012, 02:31 »
πηρα κι εγω το vivi nova version2,μονο που εχει μακρυα φυτιλια κ οι τρυπες για εξαερισμο ειναι στο σπειρωμα,αρκετα καλο μπορω να πω,το χρησιμοποιω στην twist,λετε αν κοψω τα φυτιλια να δουλευει ακομα καλυτερα..???θα επιστρεψω αυριο με περισσοτερες εντυπωσεις..
Αν σε ενοχλεί που είναι μακριά λόγω οσμής καμένου ή πλαστικού (φιτιλίλας) μπορείς να τα κόψεις.
Εμένα προσωπικά δεν με προβλημάτισε ποτέ αυτό παρά μόνο αν είναι καλής ποιότητας ποιότητας
και είμαι μάλλον τυχερός και όντως δεν έχω πάρει τέτοιες οσμές- αν και κάνω πάντα προληπτικά
απολύμανση 8)

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #401 στις: Αυγούστου 22, 2012, 00:21 »
Σήμερα δοκίμασα και τη Βιβή V3 Long Wick. Πότισα καλά όλα τα μέρη και τις 3 αντιστάσεις με καθαρό οινόπνευμα γιατί η πλαστικίλα ήταν πολύ έντονη όπως διαπίστωσαν οι φίλοι του φόρουμ. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές. Ωραία αεράτη τζούρα, τσιμπάει καλύτερα και με λιγότερα Volt σε σχέση με το DCT, ντουμάνι έξοχο, χτύπημα,  με προβλημάτισε όμως η γεύση. Το δοκίμασα με Midnight Apple της Halo και σε σχέση με το regular  κοντό carto 510D της Boge το υγρό δεν έχει τη γεύση που θα με ικανοποιούσε. Ίσως να φταίει ότι είναι καινούργιο θέλει στρώσιμο ή να φύγει τελείως η πλαστικίλα. Θα δείξει... :)

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #402 στις: Αυγούστου 22, 2012, 12:14 »
Για τους κατέχοντες το Vivi Nova με τα μακριά φυτίλια.

Αυτό σας φαίνεται γνήσιο; 
http://saveshop.eu/index.php?route=product/search&filter_name=Vivi%20Nova
γιατί δεν βλέπω το λογότυπο πάνω στο tank , αν και λέει ότι είναι της Vision.

Οι κεφαλές που φοράει το δικό σας, έχουν πενταπλό φυτίλι σαν αυτό που φαίνεται στην παραπάνω εικόνα;
Αν είναι original είναι σε καλή τιμή , 9.50 € το Vivi με 3 αντιστάσεις και 2.20 € οι ανταλλακτικές κεφαλές.


Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #403 στις: Αυγούστου 22, 2012, 12:21 »
Το tank είναι το Vivi Nova, αλλά οι αντιστάσεις δεν είναι, είναι του ce4+ V3 !
του Vivi Nova οι αντιστάσεις είναι χωρίς το πάνω μέρος στο σωληνάκι αερισμού



Είναι η δεξιά αντίσταση του Vivi Nova

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #404 στις: Αυγούστου 22, 2012, 12:29 »
Ευχαριστώ.
Ταιριάζουν όμως στο Vivi; Πιστεύεις ότι θα υπάρχει διαφορά στην απόδοση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios