vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 10 χρήστες
georgeboy, Jorge, maprix, bloodlessz, Alexander20, manoslykos, gfilip, camber, Ribot, grag

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #870 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 16:45 »
τον μετετρεψε σε ντριπ ατμοποιητη... ;D
να τον περιστρεφεις, οπως λεει ο zacharis απο πανω, για να ποτιζονται συχνα τα φυτιλια.. αν αυτο δεν πιασει, ισως βγαζοντας ενα κλωναρακι απο το φυτιλι "αποσυμπιεσει" την κατασταση.. (αυτο το εχω κανει σε κεφαλες που ειχα φτιαξει μονος μου την αντισταση και ειχε καλα αποτελεσματα)

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #871 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 18:37 »
αλλιως κανεις 2 μικρα ανοιγματακια στο σιλικονακι το ενα απεναντι απο το αλλο με ενα κοφτακι, μηπως το φυτιλι ειναι πιο παχυ και δεν μπορει να τροφοδοτηθει καλα. βαζεις το σιλικονακι με τις εγκοπες πανω απο τις ακρες των φυτιλιων και εισαι οκ. αλλα αν κανεις μεγαλες εγκοπες και εχει μεγαλο κενο τοτε θα εχεις υπερτροφοδοσια και μπουρμπουληθρες.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #872 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 21:02 »
Αλλαζοντας κεφαλη σε ενα vivi παιρνω καμενο ανα τακτα χρονικα διαστηματα πιστευω πως δεν περναει το υγρο σωστα...οταν σταζω κατευθειαν ολα καλα καμια προταση??

Καμένο παίρνεις επειδή μπορεί να σου έχει βουλώσει με εισχώρηση υγρού η τρύπα της κεφαλής, οπότε την φυσάς αφού πρώτα αδειάσεις το υγρό ως ένα σημείο για να μπορείς να την αφαιρέσεις.
Επίσης καμένο παίρνεις επειδή έχεις σφίξει το σιλικονάκι πάνω από την αντίσταση (στη κεφαλή) και στραγγαλίζει τη ροή υγρού από τα φιτίλια.
Καμένο παίρνεις όταν έχεις παραπάνω volts από τα επιτρεπόμενα με βάση την Ω αντίσταση σου.
Τέλος όταν χρησιμοποιείς για πρώτη φορά κάποια αντίσταση δώσε χρόνο για πλήρη εμποτισμό των φιτιλιών. :)

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #873 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 18:07 »
Καλησπερα παιδια, να μαι και παλι με καινουρια ερωτηση, ενας φιλος απο την ωρα που πηρε τον vivi του σταζει υγρο στην μπαταρια, υπεθεσα οτι ισως να φταιει η φυτιλοαντισταση και την αλλαξα με μια μαμισια παλι, αλλα εξακολουθουσε να σταζει, εφτιαξα μια καινουρια αλλα παλι τα ιδια, ποιος αλλος λογος μπορει να υπαρχει εκτος του να ειναι ελλατωματικος ο vivi?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #874 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 18:15 »
Το οτι οι κεφαλες που χρησιμοποιησες δεν ειναι του σωστου βερζιον μπορει να φταιει. Αυτο που εννοω ειναι οτι μπορει να ειναι λιγο πιο κοντες απο αυτες που χρειαζεται ο συγκεκριμενος ατμοποιητης για να προσφερει στεγανοτητα. Δυστυχως εχουν διαφορα εργοστασια φτιαξει βιβι νοβα πλεον και αλλα τοσα φτιαχνουν κεφαλες για αυτους. Αν δεν υπαρχει απολυτη συμβατοτητα μπορει να περασει υγρο πανω απο το σιλικονακι.

Απο που αγορασατε τον βιβι νοβα...? ελληνικο καταστημα ή εξωτερικο..? Αν ειναι ελληνικο καταστημα περαστε απο εκει και δοκιμαστε μαζι με τον καταστηματαρχη καποιες κεφαλες να του δειξετε την διαρροη. Αν ειναι απο εξωτερικο (ή ονλαιν καταστημα που ειναι μακρια) παραγγειλτε κεφαλες απο το ιδιο μαγαζι. Σε καθε περιπτωση μπορειτε να τους αναφερετε το προβλημα για να τονισετε να στειλουν σωστες κεφαλες.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #875 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 18:27 »
Φιλε μου τον vivi τον πηρε σετακι μαζι με δυο ανταλλακτικες κεφαλες απο ελληνικο μαγαζι αλλα αυτο που λες δεν το προσεξα, ειδα οτι ειναι λιγο διαφορετικες απο τις δικες μου αλλα υπεθεσα οτι αφου πανε σετακι θα κανουν, θα το δοκιμασω με μια απο τις δικες μου κεφαλες αυριο και αν δεν γινει δουλεια θα περασουμε απο το μαγαζι.

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #876 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 19:32 »
απο οτι εχω δει παιζουν αυτα απο κεφαλες

ψηλη θηλυκη


Κοντη θηλυκη


Ψηλο αρσενικο


Koντο αρσενικο


ενας vivi που εχω εχει την τελευταια εκδοχη, δες τι ειναι του φιλου σου ωστε να μπορεις να τις ξεχωρισεις

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #877 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 19:33 »
ενα ωραιο νημα για να τα δεις συνολικα...
Το Εγχειρίδιο των Vivi Nova
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2013, 20:46 από urahara »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #878 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 19:39 »
Αυτη κι αν ειναι ατυχια. Ειναι κοντο αρσενικο, χανει και μαλλια.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #879 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 19:53 »
Σωστος ο vato  :))  . Τωρα που βλεπω τις φωτο θυμαμαι σιγουρα οτι ειναι αρσενικο αλλα δεν θυμαμαι αν ειναι κοντο η ψηλο, οσο για το νημα το ψιλοκοιταξα αλλα θα το μελετησω καλυτερα προσεχως!!!




Θυμαμαι οταν πηρα τον δικο μου, ειχε κοντο θηλυκο αλλα επειδη ηταν 2,4 ohm του εφτιαξα μικροτερη πανω σε μακρυ αρσενικο, δουλεψε κανονικα απλα εκοψε το πανω μερος απο το σιλικονακι (εφοσον ηταν ψηλη η κεφαλη και εσφιγγα την ταπα επανω της). Αυτα τα σκεφτομαι τωρα που μου ειπατε οτι υπαρχουν διαφορετικες κεφαλες. το θεμα ειναι οτι το δουλευω ακομα με το ψηλο και δεν εχω κανενα προβλημα  :thumpup: .[size=78%] [/size]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2013, 20:04 από fotispap3 »

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #880 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 21:00 »
[youtube]xiyyJe3z2zY[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #881 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 09:00 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uqThDJRe2Do[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #882 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 13:29 »
Λύστε μου μία απορία παρακαλώ.
Έχω έναν Vivi Nova με κοντή θηλυκή κεφαλή. Τις 3 κεφαλές τις μέτρησα σκέτες (εκτός του ατμο) με το πολύμετρο, όλα οκ. Όταν τις βάζω στον Vivi Nova και πάω να μετρήσω από τον κονέκτορά του τίποτε, άπειρη αντίσταση. Σα να μην κλείνει κύκλωμα. Αντίστοιχα το Βάμο δεν τον βλέπει (9.9 Ω) και δεν κάνει τίποτε αν πατήσω το κουμπί του. Θεώρησα λοιπόν ότι στο σώμα, στη βάση, του κάτι έχει και δεν πατάει καλά η κεφαλή για να κάνει επαφή. Ότι κι αν έκανα με τον θετικό πόλο, τα ίδια.

Τσατίστηκα, τον πήγα πίσω, τον έβαλαν σε μία eGo και λειτουργεί κανονικά!!!... :eyesplash: Εν τω μεταξύ πολύμετρο και Βάμο μετρούν άπειρη αντίσταση (ανοιχτό κύκλωμα) ότι κι αν κάνω με όποια κεφαλή κι αν δοκιμάσω!...
Στις eGo μου λειτουργεί...  :wall:

Καμία ιδέα για το τι μπορεί να θέλει, γιατί στέρεψα από ιδέες και δεν θέλω να τον λειτουργώ με eGo...

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #883 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 13:49 »
Δυο ειναι τα σημεια επαφης του θετικου πολου σε ενα vivi. Το κατω μερος που κανει επαφη με τον εκαστοτε κονεκτορα και το πανω μερος που κανει επαφη με την κεφαλη. Ενα απο τα δυο λοιπον δεν ακουμπαει εκει που πρεπει. Ειτε ο πατος της κεφαλης δεν παταει στο μεταλλο, ειτε το μεταλλο δεν παταει στον πολο του κονεκτορα. Απο τη στιγμη που σε ego παιζει, φαινεται οτι η κεφαλη παταει. Αρα δεν παταει το κατω μερος του στον πολο του vamo. Το οτι το πολυμετρο δεν την μετραει ομως, δειχνει οτι δεν παταει η κεφαλη στον πολο. Με εχεις προβληματισει.

Η μονη εξηγηση που μου ερχεται ειναι οτι η κεφαλη ιιιισα που παταει στον πολο (μια παταει και μια οχι) με αποτελεσμα αφου δεν υπαρχει σταθερη επαφη να μην βγαινει μετρηση. Η ego που δεν χρειαζεται να "δει" αντισταση για να δωσει ταση, πυροβολαει και τις στιγμες που κανει επαφη η κεφαλη παιζει.
Σφιξε καλα την κεφαλη στο σωληνα και απο την κατω μερια (αφου εχεις σφιξει την κεφαλη) σπρωξε ελαχιστα τον πολο μεσα να πατησει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2013, 13:55 από vato »

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #884 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 13:52 »
Ακριβώς! Κι εγώ σκέφτηκα ότι δεν πατάει ο θετικός στον πόλο του vamo αλλά ούτε το πολύμετρο βλέπει κλειστό κύκλωμα!... Εν τω μεταξύ στις eGo λειτουργεί κανονικά! Θα με σκάσει!

Edit - Στο Vamo δοκίμασα να τον βάλω και με αντάπτορα (έχω δοκιμάσει τα πάντα λέμε) και πάλι τα ίδια. Δεν λειτουργεί....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140