vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 6 χρήστες
Ribot, grag, ZoeM, Jorge, geotron, bloodlessz

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #810 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:14 »
Οκ φίλε ;)

Μπορούν να σβηστούν παρακαλώ 8)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #811 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:16 »





Ο δικος μου ειναι ο αριστερα, με την μονη διαφορα οτι εχει μακρυ φυτιλι
Τι τρυπες τις εχει μια ακριβως κατω απο τα γραμματα Vivi Nova(δηκ εκει στην μεταλλικη στεφανη) και την αλλη απο την αλλη μερια. Δεν νομιζω να ειναι v1

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #812 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:19 »
Γιατι να σβηστουν ρε Γιωργη? :dontknow:
Δνε ειναι χαβαλες. Συζήτηση ειναι  που μπορει να ειναι σε λαθος νημα αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο το να παραμεινουν.
Αρχιζει και γινεται κουραστικο πλεον αυτο το πραγμα.
Εξετασεις δινουμε?

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #813 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:26 »
Παιδιά ένας ένας  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ο αριστερά αν έχει τρύπες στο πάνω στο σπείρωμα είναι ο V2 για μένα ο καλύτερος
επειδή έχει όλα τα θετικά από τζούρα νορμάλ-πλούσιο ατμό χωρίς σφυρίγματα και
γεύση.
Αν δεν έχει τρύπες στο σπείρωμα είναι ο V1 ο οποίος νομίζω ήταν αποτυχία κατά τα
γραφόμενα κάποιων λόγω κακού αερισμού έπαιρνες καμένο.

-Για τον δεξιά της φωτογραφίας είναι σαν τον πρώτο της Vision αλλά από άλλο
εργοστάσιο και δεν έχω ασφαλή συμπεράσματα οπότε και αυτό πάει σε σένα
Βαγγέλη είναι θέμα κεφαλών-φιτιλιού.

- Το χω ξαναπεί να προτιμάτε όπου βρίσκεται τις κεφαλές με κοντό φιτίλι και αυτές
με το άνοιγμα επάνω σαν χοάνη, όχι αυτές με την κλειστή τρυπούλα επειδή κάθονται
επάνω υδρατμοί από το drip και μπουκώνει θέλοντας συνεχώς καθάρισμα.
Σαν την δεξιά κεφαλή


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #814 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:30 »
Γιαννη οι κεφαλες που φορουσε ηταν σαν αυτη δεξια οπως βλεπω την φωτο.
Καμενο ακομα δεν εχω παρει ειτε με μακρια φιτιλια ειτε με κοντα.
Αλλα απο υγρα στο στομα  :wall: :wall:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #815 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:36 »
Βαγγέλη για να πάρεις υγρό μόνο από παραμένοντα από υδρατμούς αλλιώς δεν
έχω κάτι άλλο δεν μου χει τύχει ποτέ εκτός από αυτά στο drip

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #816 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:37 »
Για μενα το...θεμα θεωρειται ληξαν...
Εχουν βγει 100 εκδοσεις με τρυπες εδω τρυπες εκει, κοντα μακρια φυτιλια διαφορετικης ποιοτητας, tubes 2.8-3-3.5 και δεν συμμαζευεται...
Ας βγαζανε μια καλη ποιοτητα, να τον τιμουσα δεοντως, αλλα οχι αυτ το...χαλι κατ εμε!

Αποσυνδεδεμένος dkostas

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #817 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:37 »
Και εμείς που έχουμε το V2 2,8 ml με τη κεφαλή σαν χοάνη –τη δεξιά στη φωτογραφία- άλλα έχει τα μακριά φυτίλια θα είναι καλύτερα να τα κουρέψουμε; Καλημέρα!  :bye:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #818 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:42 »
Οι εκδόσεις αλλάζουν λόγω διαφορετικών εργοστασίων παραγωγής. Πριν 5-6 μήνες που
βγήκαν υπήρχε μόνο αυτή με τα κοντά φιτίλια και την διαβάθμιση στα 2,8 χωρητικότητας
3,5 ml. Το ίδιο ισχύει με τις κεφαλές και τις αντιστάσεις.  :)


dkostas: αν παίρνεις οσμή πλαστικού θα σε συμβούλευα να τις κόψεις ως να ακουμπούν
το tube όμως όχι πιο κοντές

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #819 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:45 »
SEB οταν δεν ατμιζεις και τον γυριζεις αναποδα ή σε 90μοιρες βγαζει υγρο? (εστω σε φαση σταγονες)
Αν ναι, τοτε το σιλικονακι μαλλον δεν φτανει ως το επιστομιο πανω, να φραξει. Αυτο μου εχει τυχει οταν εβαλα κεφαλη απο αλλο βερσιον βιβι νοβα (που τελικα δεν ηταν συμβατα λογω υψους στο σιλικονακι). Ο ατμοποιητης αυτος κανονικα δεν εχει καμια διαρροη.. οι μονες φασεις που εχω δει υγρο ειναι οταν δεν εχει μπει η σωστη κεφαλη πανω.

Ο ατμοποιητης που βγηκε απο την βιζιον και οι κεφαλες της ηταν αστερια... Οι διαφορες αντιγραφες μετα μας εχουν χαλασει την δουλεια και υπαρχουν ενα σωρο θεματα ...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #820 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:45 »
Η αληθεια ειναι οτι ενα λογος που απεφευγα να παρω vivi ηταν αυτες οι επανεκδοσεις που υποτιθεται διορθωναν τις ατελειες των προηγουμενω εκδοσεων αλλα τελικα απο οτι βλεπω ισχυει για πολλοστή φορα το "και αν σου κατσει"  :yes:
Οπως τα λεει ο lionor που τα εχει ζησει ολα απο την αρχη νασ προσθεσω τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου :yes:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #821 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 11:54 »
Βαγγέλη μπορεί και να συμφωνούσα σε αυτά που λες αλλά αν κάποιος έστω με αυτά που τα
λογοκρίνεις και έχεις φυσικά κάθε δικαίωμα να το κάνεις μιας και είσαι έμπειρος χρήστης,
αν μπορούν να κρατήσουν έστω και έναν μακριά από το τσιγάρο τότε και μόνο για αυτό
αξίζουν να υπάρχουν και να κυκλοφορούν  :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #822 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 12:05 »
Ναι ρε Γιανηη δεν εχεις αδικο αλλα καμια φορα αυτες οι ασθενειες για καποιον που δεν εχει επαφη με φορουμ για να επιλυσει τα προβληματα τοτε ειναι λογος επιστροφης στο κτ .
Να βλεπουμε και αυτην την μερια...... και αυτος ειναι ο λογος που γινομαστε λιγο αυστηροι στα γραφομενα και ειδικα καποιοι που τα ζουμε παρπανω καιρο απο καποιους αλλους.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #823 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 12:10 »
Αν και τώρα είμαστε ωφ τόπικ  ::) με αυτά παλεύουν όλοι ιδιαίτερα οι νέοι που εισέρχονται
στο χώρο ... δεν παίρνουν όλοι επισκευάσιμους ή ας πούμε μόντες και πόσο μάλλον που
αυτά τα clearo θεωρούνται από τις πωλήσεις τους κορυφαία στο κόσμο.
Έτσι και γω παρόλο που είμαι επισκευάσιμο χρησιμοποιώ vivi nova και φυσικά το χέρι που
σου δίνει ψωμί δεν το δαγκώνεις ποτέ. Το χέρι είναι ο vivi nova και το ψωμί είναι που
εξ αιτίας των παραμένω μακριά από το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #824 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 12:15 »
Το ιδιο λεμε αλλα καποιος πρεπει να κανει τον κακο για να φτασουν ολα αυτα στα αυτια των μαγαζιων για να γκρινιαξουν με την σειρα τους η να πιεσουν οσο μπορουν κατα καποιο τροπο τους "υπευθυνους " προμηθευτες  :yes:
Τι ωφ τοπικ ειμαστε δεν μιλαμε για γκομενες αλλα για vivi nova και επιλυσεις προβληματων σαν αυτο που ειχα  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327380 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140