vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, gfilip, camber, Ribot, grag, ZoeM, Jorge

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #375 στις: Αυγούστου 12, 2012, 12:29 »
παιδια εχει παρατηρήσει κανενας διαφορές στης μακρηφιτιλες αντίστασής και στης κοντοφιτιλες ? εγω αυτο που εχω δει χρησιμοποιώντας και απο της 2 εδω και πολυ καιρό ειναι οτι δεν εχουν καμια σχεση!!!
οι κοντοφιτηλες ειναι χρονια μπροστα και σε γευση και σε ντουμανι και σε διάρκεια ζωης δεν ξερω αλλα νομίζω πως οι κοντοφιτιλες εχουν καλύτερη ποιότητα φιτιλιού χρησιμοποιώ μονο vg στα 2,8 ωμ και οι δυο ! προσωπικά δεν ξαναπαίρνω μακρηφιτιλες .... κοντοφιτιλες forever  :love_hearts:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #376 στις: Αυγούστου 12, 2012, 12:41 »
Τα πρώτα Vivi V1 είχαν μακριά φιτίλια και είχαν πρόβλημα στον αερισμό της τζούρας
μια τρύπα στο σπείρωμα, αυτό πίεζε πολύ και έπαιρνες εύκολα καμένο, στα V2 με κοντό
φιτίλι αυτό διορθώθηκε έγιναν 2 τρυπούλες στο σπείρωμα αν και βελτιώθηκε και η
ποιότητα του φιτιλιού αισθητά  :yes:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #377 στις: Αυγούστου 12, 2012, 12:49 »
Τα κοντα τα φυτιλια λογω μεγεθους δεν βγαζουν τη λεγομενη φυτιλιλα και στρωνουν πιο γρηγορα,τα μακρυα αντθετως πρεπει να πεσεις σε πολυ καλο καλο φυτιλι, μονο τοτε εχεις διαφορα,αλλα επειδη αυτο ειναι λαχειο τα κοντα κερδιζουν κοσμο.


Ειναι κατι σαν τους επισκευασιμους δηλαδη,ο καλυτερος επισκευασιμος με κακο φυτιλι ειναι αχρηστος.

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #378 στις: Αυγούστου 12, 2012, 12:50 »
συγνώμη μάλλον δεν το έθεσα σωστα και τα 2 τανκ vivi nova v2 ειναι της κεφαλες άλλαξα μονο και εβαλα στο ενα μακριφιτιλη στο αλλο κοντοφιτιλη
(v1 vivi nova στην Ελλαδα δεν εχω βρει ποτε)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #379 στις: Αυγούστου 15, 2012, 05:33 »
Δοκίμασα σήμερα τον Vivi Nova V2 όλα OΚ εκτός από το ότι όταν τον βιδώνω απ' ευθείας πάνω σε Αpollo Lavatube SS με πόλο με έλασμα  φράζει τελείως η τρύπα εισόδου του αέρα!
Με χρήση adapter 510 to eGo ή πάνω σε άλλα mods με σταθερό πόλο (π.χ.κλασσικό Lava, Vmax κλπ) ή πάνω σε μπαταρία όλα ΟΚ...
Το Αpollo Lavatube SS δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα με άλλους άτμο που βιδώνουν απ' ευθείας στο tube χωρίς τη χρήση adapter (π.χ.το Boge 510D που δοκίμασα)...
Το περίεργο είναι ότι τίποτα από αυτά δεν συμβαίνει όταν το βιδώσω πάνω σε mini Αpollo Lavatube SS (και αυτό επίσης με πόλο με έλασμα)!!!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #380 στις: Αυγούστου 15, 2012, 05:51 »
Μπορεί να είναι πιο ψηλά ο πόλος εσωτερικά ή σε διαφορετικό σημείο η τρύπα εξαγωγής αέρα του ατμοποιητή και γι αυτό.
Αλλιώς υπάρχει περίπτωση του lavatube ο πόλος να έχει έστω και μισό χιλιοστό διαφορά απ του mini...
Δε ξέρω που αλλού να το αποδώσω... :dontknow:
Είχα και εγώ lavatube SS αλλά μόνο το mini οπότε δεν έχω ιδέα για το μεγάλο αν έχει κατασκευαστική διαφορά απ το μικρό!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #381 στις: Αυγούστου 15, 2012, 07:01 »
Εχεις δίκιο, εκεί είναι η "ζημιά" και μάλιστα στην -αγνώστου σε 'μενα χρησιμότητας- εγκάρσια εγκοπή του πόλου που απ' ότι βλέπω ειναι αρκετά πιό βαθιά εν σχέσει με αυτή του mini και κάνει  τον πόλο -λόγω περισσότερου φαγώματος- λίγο πιό μυτερό έτσι που να  κλείνει ερμητικά την τρύπα...
Δεν πειράζει, μικρό το κακό γιά κινέζικο project ...
 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #382 στις: Αυγούστου 16, 2012, 06:54 »
Xρησιμοποίησa μία μακρυφύτιλη κεφαλή 2.8 Ω για CE4+ V3 Crystal στο ViVi Nova αλλάζοντας το πάνω σιλικονένιο κυλινδρικό λαστιχάκι και το μεταλλικό εξάρτημα με το αντίστοιχο της κεφαλής του ViVi Nova και δουλεύει περίφημα!

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #383 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:43 »
Παιδιά το μακρυφίτιλο Vivi V3 το έχει δοκιμάσει κανείς; Έχω παραγγείλει ένα και ανυσυχω μετά απο αυτά που διαβάζω εδώ πέρα.

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #384 στις: Αυγούστου 16, 2012, 15:49 »
Με αυτά που διαβάζω και εγώ εδω, υποθέτω πως το φυτιλι όταν είναι μακρύ είναι και χαμηλότερης ποιότητας ενώ όταν είναι μικρό είναι καλύτερης;

Λογικά στέκει αν σκεφτεί κάνεις πως μπορεί να βάζουν καλύτερο φυτιλι όταν είναι μικρό, λόγο ποιότητας = κόστους και χειρότερο όταν είναι μεγάλο. Με αντιστάθμιση το γεγονός πως το πιο μακρύ είναι καλό για τον λόγο του ότι τραβάει σχεδον πάντα υγρό.

Όλα παίζουν όταν μιλάμε για μαζική παραγωγή.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #385 στις: Αυγούστου 16, 2012, 16:39 »
δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λεσ.
Το πιο πιθανο ειναι οτι τισ περισσοτερεσ φορεσ δεν εχεισ καλησ ποιοτητασ φυτιλι... αλλα οταν ειναι κοντο δεν σε επηρεαζει παρα πολυ η πιο χαμηλη ποιοτητα..

Παντωσ αμα βρεισ μακρυ φυτιλι σε καλη ποιοτητα.. λεει!

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #386 στις: Αυγούστου 16, 2012, 16:53 »
Τι να πω... Τώρα έκοψα 2 μακρυά φυτιλια στο μισό μέγεθος, σε CE4 crystal και η διάφορα σε γεύση χτύπημα και καπνο είναι πολυ μεγάλη. Τα δούλεψα πρώτα ως είχαν για 3 ημέρες περίπου και τώρα με το που τα καθαρισα (μπαμ μπαμ πλύσιμο, μην φανταστείς), τα έκοψα και η όλη εικόνα είναι τελείως διαφορετική.

Ίσως παίζει αυτο που λες. Αν και πιστεύω πως το μακρυ φυτιλι, θέλει το VV του. Εγώ τα δουλεύω σε ego με αντιστάσεις 2.4 αυτα που είπα.

("μαζεψα" και λίγο την αντίσταση με μια καρφίτσα - ίσως να παίζει ρόλο και αυτό).

Όπως και να 'χει, τα ετοίμασα όπως κάνει κάποιος και σε ένα φυτιλι που φτιάχνει. Κόψιμο, στάξιμο 2-3 σταγόνες υγρό, dry burn ελάχιστο και η μυρωδιά άρχισε να διαχέεται :-)


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk.

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #387 στις: Αυγούστου 17, 2012, 16:49 »
Μόνο κοντά φιτιλια παιδιά σε όσες δοκιμές και αν έχω κάνει πάντα τα κοντά κερδίζουν σε ολα τα σημεία , ηδικα στο vivi nova! και οι κουταμαρες περί του αν είναι κοντά στεγνωνουν και αλλα τέτοια παραμύθια ξεχαστετα και τα μακριά ακριβός το ίδιο στεγνωνουν αν δεν γυρίσεις το υγρό να παει μέχρι πάνω γιατί και που είναι μακρύ δεν ποτίζει μέχρι πάνω έτσι και αλλιώς με τίποτα
Με αυτά που διαβάζω και εγώ εδω, υποθέτω πως το φυτιλι όταν είναι μακρύ είναι και χαμηλότερης ποιότητας ενώ όταν είναι μικρό είναι καλύτερης;

Λογικά στέκει αν σκεφτεί κάνεις πως μπορεί να βάζουν καλύτερο φυτιλι όταν είναι μικρό, λόγο ποιότητας = κόστους και χειρότερο όταν είναι μεγάλο. Με αντιστάθμιση το γεγονός πως το πιο μακρύ είναι καλό για τον λόγο του ότι τραβάει σχεδον πάντα υγρό.

Όλα παίζουν όταν μιλάμε για μαζική παραγωγή.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk.
μα αυτό ακριβός συμβαίνει πήγαινε σε ένα μαγαζί και ζητά μια κεφάλι με μακριά και μια με κοντα και θα δεις την διάφορα άμεσος με τα κοντα είναι όλο λευκό και μαλακό το φιτιλι και αν της αγορασεις και της 2 ρίξε υγρό πάνω και στης 2 και θα δεις πως αυτή με τα κοντα εκτός του ότι ποτίζει αμέσως και πριζεται γίνεται τέλειος διαφανείς σχέδος αόρατη ενώ αυτή με τα μακρυά και αργεί να ποτίσει και φαίνονται οι ίνες είναι άλλο το φιτιλι


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk




Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2012, 22:18 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #388 στις: Αυγούστου 17, 2012, 17:06 »
Θα συμφωνησω με τον απο πανω!
"Ξυριζω" όλα τα φυτιλια οσο πιο κοντα μπορω στην εισοδο της αντιστασης, κι εχω αψογη τροφοδοσια. Εχει πολύ μικροτερο "δρομο" να διανυσει το υγρο, και (αν λαβουμε υπ οψιν και την οχι καλυτερη ποιοτητα των φυτιλιων των ατμο του εμποριου) το ¨κοψιμο¨ επιτρεπει καλυτερη εισοδο του υγρου.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #389 στις: Αυγούστου 17, 2012, 17:13 »
Μπορείτε εξ αρχής να παίρνεται φιτιλο-αντιστάσεις με κοντά φιτίλια αν και προσωπικά
έχω παρατηρήσει πως η καλή ποιότητα είναι που κάνει τη διαφορά στην απόδοση και
όχι αν είναι μακρύ ή κοντό. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140