vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, ZoeM, camber, Doubt, giorgos1999, Xameno_Skli

Twitter

Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 23, 2012, 23:37 »
Το καλοκαιρι του 2009 μπηκα σε νοσοκομειο για μια επεμβαση, και θα επρεπε να κατσω δυο μερες στο δωματιο. Ο φοβος μου δεν ηταν η επεμβαση αλλά πως θα περασω δυο μερες χωρις τσιγαρο. Η φαρμακοποιος μου μου προτεινε ενα  ηλεκτρονικο (ηταν ενα gamucci ή καπως ετσι). Τζιφος γενικως, χτυπημα και ντουμανι ανυπαρκτο - το παιδεψα και λιγες μερες ακομα, και μονο σε καποια στιγμη (δεν ξερω και δεν θα μαθω ποτε το γιατι) μου εβγαλε για κανενα 10λεπτο πολυ ωραιες τζουρες γεματες ντουμανι. Μετα χαλασε (ξεκολλησε η γεφυρα του) και τελος, αλλά θυμαμαι οτι η αισθηση εκεινου του 10λεπτου με εκανε να σκεφτω οτι αν ηταν σταθερο, θα του εδινα μια ευκαιρια.
Καποια στιγμη ηρθε κι απο την δουλεια μου καποιος με καποιο μαυρο (μαλλον egoT) αλλά κι αυτο οπως το εβλεπα δεν εβγαζε ντουμανια και δεν με εντυπωσιασε.
1η Μαρτιου του 2012 σε φιλικο σπιτι, ερχεται φιλος με egoT επισης, το βγαζει και να τα ντουμανια! Ελα ρε, λεω, δωσε λιγο θειο να κανω κι εγω, και επαθα πλάκα. Πως περασε εκεινη η νυχτα να περιμενω να παω την αλλη μερα σε γνωστο μαγαζι του κεντρου που μου συστησε, ουτε θυμαμαι! Αγορασα i-mist (μεγαλη, πολυ μεγαλη η χαρη του) και απο 2 Μαρτιου ειμαι ακαπνος!

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 23, 2012, 23:51 »
από συναδέλφους στη δουλειά.
ετυχε να πετυχω αρκετους εκεινο το διάστημα, πριν 6 μήνες,οπότε και άρχισα να το ψάχνω καλυτερα.
μετά βρήκα το φόρουμ όπου και ενημερωθηκα για τις συσκευες και τις λειτουργιες τους.

Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 23, 2012, 23:52 »
Σεπτέμβριος του 2011 και ο αδελφός μου μανιώδης αντικαπνιστής αγόρασε ένα Alter eGo-T  650 mAh για δώρο στον πατέρα μου που από το κ.τ. έχει συνεχώς αναπνευστικές λοιμώξεις με ανεπάρκεια πνευμονική, και δεν λέει να το κόψει  >:( >:(
Έτσι αφού περίσσευε ένα τσιγάρο το πήρα και εγώ - βλέπετε - έπρεπε να του δείξω πως να ατμίζει !!!! (ανάθεμα και έχει ατμίσει από ..τότε).
Σαν δοκιμή με άφησε αδιάφορο λόγο υγρού που ήταν μάλλον χύμα σε μπουκαλάκι βάμματος 30 ml νικοτίνης 12 mg χρώματος κίτρινου και γεύση: σπορέλαιο  :eyesplash: :eyesplash:
Μετά από 2,3 μέρες αγοράζοντας άλλο υγρό ξεκίνησα και εγώ.
Φυσικά άρχισα να ενημερώνομαι από το φόρουμ μας από τότε.
Ευχαριστώ τον αδελφό μου που παρότι άσχετος με τσιγάρα έκανε αυτό που κορόιδευα εγώ να αγοράσει η.τ. Από τότε ως σήμερα δεν έχω διανοηθεί να ατμίσω ούτε 1/2 τσιγάρο και έχω δώσει όρκο
τιμής στα παιδιά μου και στην οικογενειά μου
 ΤΣΙΓΑΡΟ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΉ ΤΗ ΖΩΗ Η ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 24, 2012, 00:02 »
Αν και το έχω ήδη αναφέρει και στο δικό μου νήμα, δεν πειράζει, το γράφω και εδώ  :)

Κανείς δεν με μύησε. Ο εαυτός μου. Κάτι έψαχνα στο ίντερνετ, ούτε και θυμάμαι τι, κατέληξα να διαβάζω για το η.τ., μπήκα στο φόρουμ, διάβασα κάποια άρθρα, γράφτηκα μέλος, με βοήθησε ιδιαίτερα ο malamadre και την επομένη αγόρασα τον ego- c από την Alter και πάπαλα το τσιγάρο.. 30/3/2012

Τhat's all folks  :D

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 24, 2012, 00:04 »
Η γυναικα μου πριν 7 μηνες και αφου ειχε απογοητευτει πλεον απαο εμενα οσο και οι κουρτινες της...αποφασισε να μου κανει δωρο ενα alter ego-t το οποιο μαλιστα το αγορασαμε μαζι για να ειναι σιγουρη οτι θα το παρω,απο τοτε την ευχαριστω καθημερινα για το πιο ''χρησιμο'' δωρο που μου εχει κανει.

Αποσυνδεδεμένος captaincolly

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 24, 2012, 00:12 »
κανεις δεν με μυησε, περιεργεια ειχα απο παλια που εβλεπα κατι κλωνους τσιγαρου σε καταστηματα, εφερε ενα ελιπσ οβαλε ο αδερφος μου καποια στιγμη και δοκιμασα αφηνοντας μου καλες εντυπωσεις, αρχισα να ψαχνομαι βρηκα το ε-καπνισμα και αυτο ηταν πραγματικα η πιο εντονη επιρροη για να αγορασω επιτελους το πρωτο εργαλειο ατμισματος...

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 24, 2012, 00:16 »
Ο ιδιοκτήτης του 1ου forum όπου ήμουν και από τα πρώτα μέλη. (αλήθεια τι απέγινε; Που είναι και ο Αποστόλης;)  ::)

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 24, 2012, 01:37 »
Μία φοιτήτριά μου ήρθε στο μάθημα με η.τ. (eGo-T) και πιάσαμε την κουβέντα περί ατμίσματος. Αφού δοκίμασα και έπαθα τα γνωστά: βήχας, γύρισμα ματιών κλπ (ποιος ξέρει τι ποσοστό νικοτίνης είχε το υγρό της), το ίδιο βράδυ ανακάλυψα το Forum και έκτοτε (1/2/2012) ΜΟΝΟ ατμίζω.

Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 24, 2012, 06:39 »
Μόνος μου το 2010... Έβλεπα τους άλλους και μου άρεσε!

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 24, 2012, 06:49 »
Κανένας. Μόνος μου έχοντας ακούσει και ψάχνοντας στο ιντερνετ το 2011.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 24, 2012, 07:55 »
Ενας συναδελφος τον Απριλιο του 11 μπηκε στο γραφειο με ενα περιεργο μαυρο πραγμα στα χερια και εβγαζε ατμους !!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: 

  Μα τον Μανιτου !!

Αναφωνησα και τον πηρα στο διπλανο γραφειο επειδη οι συνεδελφισες μου ητο ακαπνες κτλ κτλ. Εκει εγινε η μυηση, η πρωτη τζουρα με εστειλε αδιαβαστο .... Νατουρα Μαλμπορο 18 mg λογικο ηταν! Εκεινος το παρατησε εμαθα, εγω συνεχιζω παρα τα ξωτικα που μου ριχνουν συνεχεια δυσκολιες αλλα τσιγαρο ποτε ξανα, ουτε απο επισκεπτες, τους βγαζω εξω απο το σπιτι!!

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 24, 2012, 08:32 »
Ενα παλικάρι σεκιουριτας στο νοσοκομειο Αλεξανδρουπολης που τον ειδα να ατμιζει το ego του οσο εγω καπνιζα.Λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ-παραγγελια το ego-e-kapnisma και ολα γιναν πολυ ευκολα 

Αποσυνδεδεμένος stafnik

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 24, 2012, 09:05 »
Η γυναίκα μου  :respect: βαρέθηκε να με ακούει κάθε  πρωί να βήχω σαν ''γαϊδούρι''  :wall: και το πρότεινε σαν εναλλακτική   .Πήγαμε μαζί στην nobacco να μου πάρει ένα σετ nobacco want δώρο για να το δοκιμάσω . Μετά βρήκα και το φόρουμ και κόλλησα με το Η/Τ .

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 24, 2012, 09:33 »
 μονος ειχα κανει  ερευνα στο νετ στην αρχη ειχα παρει απο φαρμακειο  η. τ  αλλα δεν ......... μετα ανακαλυψα το forum και εγινα ανθρωπος   :)

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Πως ποιος και πότε σας μύησε στο η.τ.
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 24, 2012, 10:29 »
Eιχα γνωρισει 3 ατομα που καναν ηλεκτρονικο και ζηλεψα. :tongue_smilie:
Πηγα και πηρα ενα κιτ 2 ego t.Αργοτερα βρηκα αυτο το φορουμ και με κολλησατε για τα καλα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113944 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154094 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293367 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1522 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762145 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3850 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13816 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios